San Sebastian - Toulouse - Bilbao - Bordeaux
İspanya ve Fransa'nın Kesiştiği Kültür ve Lezzet Dolu Bask Bölgesi
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Öğle & 1 Akşam Yemeği Dahil

1 Öğle & 1 Akşam Yemeği Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
1.990 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.980 EUR
95.252 TL
Taksit Seçenekleri
Son 8 kişi

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Bordeaux

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Bordeaux’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varıştan itibaren UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Fransa’nın şirin liman kenti olan Bordeaux’yu keşfetmeye başlıyoruz. Kent merkezinde görülecek yerler arasında Cailhau Kapısı, Fransa’nın en büyük meydanı olan Quinconces Meydanı ve Çeşmesi, Büyük Tiyatro, St. Pierre Kilisesi, Bourse Meydanı, Sainte-Catherine Caddesi, Pierre Köprüsü bulunuyor. Tarihi kent Merkezi gezisinin ardından verilecek olan serbest zamanda şehri dilediğiniz gibi keşfedebilir, yerel lezzetleri deneyebilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 1389 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 25 Temmuz 2023 - Saat: 08:10 - Varış: Bordeaux - Tarih: 25 Temmuz 2023 - Saat: 10:05
2. Gün
Bordeaux – Saınt Emılıon – Toulouse

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından insan ve üzümden yapılmış içeceğin iki bin yıllık tarihi ile Saint-Emilion kasabını keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan, dar sokakları ve Romanesk kiliseleri ile ünlü St. Émilion’da yapacağımız şehir turunun yanı sıra üzüm bağlarından üretilen bölgenin iyi ürünlerinden tadacağız. Tur bitimi kiremit renkli binalarıyla ünlü, Fransa’nın pembe şehri Toulouse’u keşfetmek üzere günümüze devam ediyoruz. Şehre varışımızla birlikte Capitole Meydanından yürüyerek şehrin enfes sokaklarını ve sivil mimari örneklerini keşfedeceğiz. Dünyanın en büyük Roman stilinde inşa edilmiş kapısı ile Saint Sernin Bazilikası, 14.yüzyıla ait güney bölgenin en güzel örneklerinden biri olan Jacobins Manastırı, Belediye Binası Capitole, 16.yüzyılda inşa edilmiş Dor, İyon ve Korent stillerinin en zarif örneklerinden olan Bernuy göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Toulouse

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından, tarihi MÖ 100 yıllarına dayanan, birçok medeniyete ev sahipliği yapmasına rağmen iyi korunmuş bir dağ şehri olan Carcassonne Gezisi hareket ediyoruz. Bu tarihi bölgede yapacağımız gezimiz esnasında Chateau Comtal, Chateau et Remparts de la cite de Carcassonne, Church of Saints Nazaire and Celse göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından UNESCO tarafından dünya mirası ilan edilen, Tarn nehri kıyısındaki kasaba, Albi’ye hareket ediyoruz. Albi Katedrali, Collegiale Saint- Salvy göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Toulouse – San Jean De Luz – San Sebastıan

Kahvaltının ardından küçük bir balıkçı kasabası olan San Jean De Luz’a doğru hareket edeceğiz. Eski binaları, dolambaçlı sokakları ve küçük fakat sevimli meydanları ile insana huzur veren bir atmosfere sahip olan San Jean de Luz’de şehri keşfettikten sonra İspanya'nın Okyanus kıyısında yer alan sanatı, leziz yemekleri ve mimarisi ile ünlü Bask şehri San Sebastina’a yolculuk edeceğiz. Şehre varışımızla birlikte İspanyolların “tapas” dediği ancak Bask’lıların “Pintxos” (okunuşu Pinços) dediği mezeleri tadarak başlayacağımız. Öğle yemeğimizin ardından şehre keşfetmeye başlıyoruz. Öncelikle şehrin dokusunu en iyi hissedebileceğimiz yerini en eski bölgesini Old Town kısmını ziyaret edeceğiz. Balık pazarı, tarihi kilise ile Constitucion meydanını görerek bu dokuyu hissedeceğiz. Ayrıca Neo-gotik mimarisi ile sanat düşkülerini kendine hayran bırakan Şehrin en önemli tarihi yapılarından biri olan El Buen Pastor Katedrali de eski kent merkezi içerisinde göreceğimiz yerlerden biri. Turumuzun devamında eski dönemlere ait şehrin diğer en önemli yapılarından biri olan Santa Maria Sarnıcı’nı ziyaret edeceğiz. Son olarak gezimizi bugünlerde Müzik Koleji olarak kullanılan ancak eski zamanlarda İspanyol monarşisinin en önemli mekanı olan Miramar Sarayını dışarıdan görerek noktalayacağız. Tur bitimi dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
San Sebastıan – Bılbao

Kahvaltının ardından Avrupa’nın gurme başkenti olarak görülen, Bask Bölgesinin labirent şehri Bilbao’yu keşfetmek üzere San Sebastin’a veda ediyoruz. Bilbao’ya varışımızla birlikte gezimize şehrin Orta Çağ zamanındaki merkezini yani eski şehir bölgesini gezerek başlıyoruz. İlk kurulduğunda sadece 3 sokaktan ibaret olan eski şehir kısmında Arriaga Tiyatrosu, simetrik neoklasik yapısıyla dikkat çeken Plaza Nueva, Barok tarzda inşa edilmiş San Nicolas Kilisesi ile Gotik tarzıyla Bilbao’daki en önemli yapılardan Santiago Katedrali şehir turu esnasında göreceğimiz yerlerden bazıları (tüm yapılar dışarıdan görülecek). Tur bitimi dünyanın en etkileyici modern sanat müzelerinden biri olan şehrin simgesi Guggenheim Müzesini ziyaret edeceğiz. Guggenheim Müzesi; balık pullarını andıran dalgalı geometrik bir forma sahip olup, güneşte adeta alev alan yansıtıcı titanyum duvarlarının yanı sıra içerisinde barındırdığı dünyaca ünlü sanatçıların 20. yüzyıl modern sanat eserleri ile başlı başına eşsiz bir sanat eseridir. Bu muhteşem müzeyi gezdikten sonra şehrin gurme kısmını anlamak için yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek bitimi otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Bılbao – İstanbul

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar Bilbao’ya veda ediyoruz. Ardından Bilbao havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1318 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Bilbao - Tarih: 30 Temmuz 2023 - Saat: 18:15 - Varış: İstanbul - Tarih: 30 Temmuz 2023 - Saat: 23:15

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Bordeaux / Bilbao – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • 1 gece Bordeaux’da, 2 gece Toulouse’da, 1 gece San Sebastian ve 1 gece Bilbao’da olmak üzere toplam 5 gece programda otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Bordeaux, Toulouse, San Sebastian ve Bilbao şehir turları
 • Saint Emilion şehir gezisi ile üzümden yapılmış içeceğin tadımı
 • Carcassonne, Albi ve San Jean de Luz gezileri
 • San Sebastian’da 1 öğle yemeği
 • Bilbao’da yerel bir restoranda akşam yemeği
 • Guggenheim Müzesi girişi
 • 1 öğle ve 1 akşam yemeği
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
25 Temmuz 2023 | 30 Temmuz 2023 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.565 EUR-
05 Eylül 2023 | 10 Eylül 2023 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.565 EUR-
03 Ekim 2023 | 08 Ekim 2023 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.685 EUR-

Genel Bilgiler


KATILIM ŞARTI 

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

OTELLERİMİZ

4* Mercure Bordeaux Centre vb. - Bordeaux
https://all.accor.com/hotel/1281/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source

4* Crowne Plaza Toulouse vb. - Toulouse
https://www.ihg.com/crowneplaza/hotels/gb/en/toulouse/tlsfr/hoteldetail?cm_mmc=YextLocal-_-CP-_-FR-_-TLSFR

4* Silken Amara Hote vb. - San Sebastian
https://www.hoteles-silken.com/es/hotel-amara-plaza-san-sebastian/

4* Hotel Abando vb. - Bilbao
https://www.hotelabando.com/

VİZE     

Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Fransa ve İspanya Schengen Bölgesi’ne mensup ülkelerdir. Geçerli Schengen vizeniz ile bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Vizeniz yoksa aşağıdaki bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. Fransa ve İspanya: Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Fransa ve İspanya’ya girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

 

UÇUŞ SÜRELERİ              

İstanbul                         Bordeaux               3 sa 55 dk

Bilbao                             İstanbul                 4 sa 5 dk

 

KONAKLAMA   

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

PARA BİRİMİ    

Fransa ve İspanya Euro Bölgesi ülkelerindendir. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

SAAT DİLİMİ     

Türkiye ile arasında -3 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  09.00’dur.

TELEFON KULLANIMI    

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR  

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

ELEKTRİK           

Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

 

ALIŞVERİŞ         

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR           

***Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.