Cancun - Mexico City - Havana
Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Şahsi harcamalar,
  • Programa dahil edilen yemeklerdeki içecekler
  • Küba Vize Ücreti– Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
  • Meksika Vize Ücreti (Bordo pasaportlular için gerekmektedir.) (Yeşil pasaport sahiplerinin şahsen Istanbul veya Ankara’da bulunan Meksika Konsolosluğunu arayıp randevu alıp, işleme gitmesi gerekmektedir.
  • Bahşişler
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Genel Bilgiler


Otellerimiz
5* Barcelo Mexico Reforma vb. - Mexico City
https://www.iberostar.com/en/hotels/riviera-maya/iberostar-paraiso-beach/location-and-map

5* Melia Cohiba vb– Havana
https://www.melia.com/en/hotels/cuba/havana/melia-cohiba/index.html

5* The Pyramid at Grand Oasis - Cancun
https://oasishoteles.com/es/hoteles/the-pyramid-at-grand-oasis

Gezi Zamanlaması
Küba yıl boyunca, tropik bir iklime sahiptir.  (Aralık-Mayıs), gündüz sıcaklıkları 26 ° C-31 ° C ve 19 ° C-21 ° C olan sıcak, güneşli günler görür.. Mayıs – Haziran ayları ve Ekim – Kasım ayları yağışlar olabilir ve sonrası, nem oranının ve sıcaklığın yükseldiği aylardır. Yağışa bağlı olarak nem oranı yükselir. Sıcaklık 35°C civarındadır.

Meksika yıl içinde her zaman ziyaretçi ağılamakta<dır., Genellikle Aralık ve Nisan arasındaki kurak mevsimdir. En soğuk aylar Aralık ve Şubat arasındadır, ancak kurak mevsimde sıcaklıklar ortalama 28 ° C'ye ulaşabilir.Yağmur mevsimi güneyde Mayıs ayında başlar ve Ekim ayına kadar sürer. Bu dönemde yağışlar anlık ve yoğun olabilir, genellikle tekrar oluşmadan önce artan nemi temizler.

Meksika çok büyük bir ülkedir ve hava mevsime ve bölgeye göre değişir. Seçtiğiniz varış noktası için yerel tahmini kontrol etmeye değer.


Buı Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.   


Sağlık     
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​    


Vize Bilgileri    
Küba için umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Ülkeye girişte pasaportunuza vurulabilecek damga başka bir ülkeye seyahatinizi etkilemeyecektir.

Meksika için umuma Mahsus Pasaport hamilleri ile Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri vizeden muaftır. Geçerli Amerika ve Shengen vizesi olanlar 30 güne kadar kalışlarda vizeden muaftır.  Yeşil pasaport müracaatları kişinin şahsen Ankara’dan direk müracaat etmesi gerekmektedir.(yeşil pasaportlular için kişinin şahsen Ankara  veya Istanbul konsolosluğunu arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler)


Uçuş Süreleri
Türkiye'den Küba'ya direk THY ile yapılmaktadır. Istanbul'dan Havana'ya yaklaşık 14 saatte ulaşmak mümkündür.
Türkiye ile, Meksika arasında direkt uçuş bulunmaktadır. Cancun'dan İstanbul'a  yaklaşık 12 saatte ulaşmak mümkündür.      


Para Birimi        
Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP).Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır.
Meksika’nın para birimi Meksika Pesosu’dur. (MXN)
Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini bulundurmanızı öneririz. Ülkedeki döviz bürolarından yerel para birimini temin edebilirsiniz.


Saat Dilimi
Küba ile Türkiye arasında -8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 04.00’tir.
Türkiye ile Meksika arasında -9 saat bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Meksika’da 03.00’tür.


Telefon Kullanımı       
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz.


Yemek Kültürü
Küba’da tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak Küba turu boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

Meksika mutfağı dünyanın en bilinen mutfaklarından biridir. Et yemekleri, fasulye önde gelen lezzetlerindendir. Yemeklerin oldukça baharatlı, özellikle de acı olduklarını hatırlatmak isteriz. En meşhur yemekleri; Taco, Fajita, Gaspatcho Çorbası, Nacho ve Guacamol…


Elektrik 
Küba’da 120 V; A / B / C /  L  tipi üçlü prizler kullanılmaktadır.   
Meksika’da 120 V; A tipi ve B tipi r kullanılmaktadır.      


Alışveriş    
Küba’dan alınacak şeylerin başında ülkenin önemli kahve gelir Bunların yanı sıra Karayiplere özgü takılar, antika eşyalar, parfüm ve çok çeşitte saat bulmak mümkündür. Meksika'dan ise geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.


Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.
Pasaport sürelerinin, bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*