Bali - Denpasar - Kuala Lumpur - Singapur
Asya'nın 3 Mistik Rotası...
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

3 Öğle Yemeği Dahil

3 Öğle Yemeği Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
3.390 USD

2 Yetişkin Fiyatı
6.780 USD
225.054 TL
Son 7 kişi

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Kuala Lumpur

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Kuala Lumpur’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

Uçuş No: TK 62 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 13 Temmuz 2024 - Saat: 15:50 - Varış: Kuala Lumpur - Tarih: 14 Temmuz 2024 - Saat: 07:10
2. Gün
Kuala Lumpur

Kuala Lumpur’a varışımızın ardından havalimanında karşılanıyor ve Kuala Lumpur’u keşfetmek üzere şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuzda Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Müze, Parlamento, Ulusal Anıt, Ulusal Camii, Demiryolu İstasyonu görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi Kuala Lumpur’da yerel bir restoranda alacağız. Turumuz bittikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Kuala Lumpur

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Batu Mağaralarını ziyaret edeceğiz. Hinduların kutsal mağara tapınağı aynı zamanda dünyanın en büyük mağara tapınağı olarak da kabul edilmektedir. Mağaranın önünde bizi dev Hindu Tanrısı Lord Murugan Heykeli karşılıyor. Ardından maymunların eşliğinde 272 adet dik basamakları tırmanacağız. Tırmanışın sonunda kendimizi derin ve büyük bir mağaranın içerisinde bulacağız. Son derece büyüleyici olan bu mağara tapınağını inceledikten sonra buradan Kuala Lumpur’un silüeti olan Petronas İkiz Kulelerini de görebileceğiz. Tur bitimi otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Kuala Lumpur – Sıngapur

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Singapur’a gitmek üzere Kuala Lumpur havalimanına geçeceğiz. Yerel havayolları ile yapacağımız uçuşun ardından Singapur’a varmış olacağız. Havalimanında bizi bekleyen aracımızla Singapur’u keşfetmek üzere alandan ayrılacağız. Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapur’un simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında, ardından Singapur’un ünlü Çin Mahallesi’nde alışveriş için vaktiniz olacaktır. Ardından Gardens By the Bay Parkı ve Singapur Akşam turu düzenlenecek. Yeşilin her tonuna sahip olması ve renkliliği ile kendinizi Alice Harikalar Dünyasında hissedebileceğiniz Gardens By The Bay Parkı, serin, ılıman iklimlerdeki türlerden tropik ormanlara ve dünyanın bu bölgesinde nadiren görülen bitkilerle ziyaretçilerine bitki dünyasının büyülü atmosferini sunmaktadır. Çiçek ve bitkilerin arasında gezdikten sonra Singapur’u akşam ışıkların altında görüyoruz. Tur bitiminde otelimize geçiyor ve günün yorgunluğunu atıyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Sıngapur

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Singapur’u keşfetmeye devam edeceğiz. Göreceğimiz yerler arasında Orchard Road, Emerald Hill Road, Little India, Kampong Glam, Arab Street (Müslüman bölgesi Arab Street üzerinde birçok Türk restoranı göreceksiniz), Haji Lane caddesinin tasarım mağazaları ve sevimli butikleri, Clarke Quay olacaktır. Turumuz akşam Singapur Night Safari ile devam edecek. Singapur'un Mandai kentinde bulunan dünyanın ilk gece hayvanat bahçesine gideceğiz. Nocturnal--yani hayvanların gündüz uyuyup gece aktif olmaları özelliğine sahip hayvanat bahçesini diğer hayvanat bahçelerinden ayıran en önemli özellik ise, hayvanların kafes içerisinde tutulmamaları ve doğal ortamlarında gözlemlenebilmeleri. Ülkedeki en popüler turistik yerlerden biri olan Singapur Zoo’ da aslan, geyik, sırtlan gibi vahşi hayvanları kendi doğal habitatlarında çok yakından görebilme imkânı yakalayabileceğiz. Gece safari turu bitiminde otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Sıngapur – Denpasar – Bali

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bali’ye gitmek üzere Singapur havalimanına geçeceğiz. Yerel havayolları ile yapacağımız uçuşun ardından Denpasar’a varmış olacağız. Havalimanında bizi bekleyen aracımızla güneşin okyanus üzerinde batışını izlemek için kayaların üzerine inşa edilmiş Tanah Lot Tapınağına gidiyor ve gün batımı izliyoruz. Bu muhteşem doğa olayının ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Bali

Kahvaltının ardından sanatçılar köyü Celuk’a hareket ediyoruz. Celuk’ta gümüş ve ahşabın maharetli ellerde nasıl birer sanat eserine dönüştüğünü görme imkânı bulacağız. Ardından Batur Volkanı’nın eşsiz güzelliğini görmek ve krater gölü manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi almak üzere Kintamani’ye gidiyoruz. Yemeğin ardından Kutsal Su Tapınağı olarak da bilinen Tirta Empul tapınağını ziyaret edeceğiz. Tapınak gezimiz sonrası Tegalalang pirinç teraslarının manzarasını Infinity pool denilen sonsuzluk havuzu eşliğinde çıkaracağız. Bu deneyimimizin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Bali

Kahvaltının ardından Ubud’u keşfetmek üzere yola çıkacağız. Ubud turu sırasında adanın en güzel bölgesini gezeceğiz. Julia Roberts’ın oynadığı “Eat, pray and love” filminin adada çekilen birçok sahnesi Ubud’da geçmiştir. 1 saatlik bir yolculuk ile Ubud’a ulaşıyoruz. Turumuzda öncelikle Bali sanatını daha yakından tanımak üzere Singapadu köyüne gidiyoruz. Ardından ölü yakma seramonilerinin de gerçekleştiği kutsal bahar hamamı tapınağını ziyaret etmek üzere Kutsal Maymun Ormanı’na doğru yola çıkıyoruz. Tapınağın da içinde bulunduğu parkta çevremizdeki maymunları seyrederek doğayla iç içe keyifli yürüyüşün ardından yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz. Öğle yemeğinin ardından eşsiz güzellikteki mimarisi ile ünlü Saraswati tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınağın içinde bulunan lotus çiçeklerinin muhteşem görüntüsüne tanık olacağız. Ardından Seminyak’a gidiyoruz. Seminyak’ta yapacağımız yürüyüş turunun ardından dinlenmek üzere otelimize döneceğiz.

9. Gün
Bali – Denpasar – Istanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz.

10. Gün
İstanbul

Varışımız Türkiye saati ile sabah saatlerinde gerçekleşiyor. Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferinizle son buluyor.

Uçuş No: TK 67 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Denpasar - Tarih: 21 Temmuz 2024 - Saat: 21:25 - Varış: İstanbul - Tarih: 22 Temmuz 2024 - Saat: 05:40

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Kuala Lumpur / Denpasar – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri ile şehirler arası tüm transferler
 • 2 gece Kuala Lumpur’da 4* otelde ve 2 gece Singapur’da 4* otelde ve 3 gece Bali’’de 5* otelde olmak üzere toplam 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Kuala Lumpur , Singapur, Bali şehir turları
 • Batu Mağarası, Garden By the Bay Park ve Clarke Quay gezisi
 • Kintamani ve Kutsal Maymun Ormanı turu
 • 3 öğle yemeği
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Endonezya Kapı Vizesi (35 USD)
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak tüm içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
13 Temmuz 2024 | 22 Temmuz 2024 4* ve 5* Oteller 3.390 USD3.390 USD4.080 USD-
31 Ağustos 2024 | 09 Eylül 2024 4* ve 5* Oteller 3.190 USD3.190 USD3.880 USD-
20 Ekim 2024 | 29 Ekim 2024 4* ve 5* Oteller 3.390 USD3.390 USD4.480 USD-
10 Kasım 2024 | 19 Kasım 2024 4* ve 5* Oteller 3.490 USD3.490 USD4.580 USD-

Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Oteller
Kuala Lumpur - 4* Concorde Hotel Kuala Lumpur vb.
https://kualalumpur.concordehotelsresorts.com/

Singapur - 4* Concorde  Hotel vb.
https://singapore.concordehotelsresorts.com/

Bali - 5* Anwaya Beach Resort vb.
https://theanvayabali.com/en/home

Vize
MALEZYA ve
SİNGAPUR

Umumi Pasaport                           Vize gerekli değil               

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

ENDONEZYA

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Endonezya’da kapı vizesine tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Malezya, Sinapur ve Endonezya’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Kuala Lumpur      10 sa 15 dk

Bali                                   İstanbul                13 sa 15 dk
Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.


Para Birimi
Singapur’un para birimi (SGD) Singapur Doları.

Malezya’nın para birimi (MYR) Ringgit,

Endonezya’nın ise (IDR) Endonezya Rupiahı dır.

Seyahatiniz esnasında yanınıza EURO ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.

Saat Dilimi
Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında kış tarifesinde 5 Yaz tarifesinde 4 Saatlik saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kuala Lumpur’da  17:00 dır.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Şeyler
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

Elektrik
Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir

Alışveriş
Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el sanatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulmanız mümkündür. Ayrıca elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur. Belli sayının üzerindeki elektronik mallara gümrükte el koyulabiliniyor.


Önemli Notlar
**Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.