Prag - Bratislava - Viyana - Budapeste
Prag'dan Budapeşte'ye 3 Ülke
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
1.990 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.980 EUR
146.279 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Prag

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Prag uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varıştan itibaren havalimanından ayrılıyor ve geceyi geçireceğimiz şehri keşfetmek üzere panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barındıran St. Vitüs Katedrali, Simyacılar Sokağı, Franz Kafka’nın evi, eski şehir meydanı, 15. Yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat Kulesi, TYN Kilisesi, Hradcany Kalesi, Prag Katedrali, 13. Yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz heykelinin bulunduğu Charles IV. Köprüsü, Smetana Tiyatrosu turumuzda dışarıdan göreceğimiz yerler arasında. Tur bitimi rehberimiz şehri istediğimiz gibi gezebilmemiz için serbest zaman tanıyor. Sonrasında otelimize geçiyor, girişlerimizi yapıyor ve dinlenmek için odalarımıza çekiliyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK1767 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 28 Nisan 2025 - Saat: 06:45 - Varış: Prag - Tarih: 28 Nisan 2025 - Saat: 08:25
2. Gün
Prag – Cesky Krumlov – Viyana

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Prag’tan ayrılıyor ve Bohemya’nın incisi, Orta Avrupa’nın Orta Çağ havasındaki tek şehri olan Cesky Krumlov’a hareket ediyoruz. 1992 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Miras Listesine dahil edilen şehrin içinden Orta Avrupa’ya can veren ünlü Vlatava nehrini geçerek duygusal bir yolculuğa başlıyoruz. Şehir turumuzda Prag’tan sonra Orta Avrupa’nın en güzel gotik katedrallerinden olan St. Vitus Katedrali, Kale Bölgesi, Belediye Binası ve iç içe geçmiş olan muhteşem Orta Çağ sokaklarını geziyoruz. Bu duygusallıktan sıyrılarak normal hayatımıza dönüp Viyana’ya transfer oluyor ve geceyi geçirmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Viyana

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından şehri keşfetmek için yola koyuluyoruz. Bugünkü şehir turumuza Ringstrasse’den başlıyoruz. Savunma Bakanlığı, Stadtpark, Viyana Opera Binası, müzeler bölgesi olarak bilinen Museumsquartier, Parlamento Binası, Belediye Binası, Hofburg İmparatorluk Sarayı dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca meşhur yazlık saray olan Schönbrunn’a giderek muhteşem bahçelerinde fotoğraf çekiyoruz. Öğle itibari ile şehri kendi başımıza gezebilmemiz için rehberimiz bize serbest zaman tanıyor. Gece konaklamamız otelde.

4. Gün
Viyana – Bratislava – Budapeşte

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Orta Avrupa’nın en eski şehirlerinden olan ve üç ülkenin kesişme noktası olarak bilinen, Tuna kenarında yer alan Bratislava’ya hareket ediyoruz. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda 2. Dünya Savaşı sonunda hayatlarını Bratislava’yı özgür kılabilmek için kaybeden Sovyet Askerleri Anıt Mezarı ve Kelt döneminden beri Tuna kenarındaki yerleşim alanı olan Bratislava Kalesini dışarıdan görüyoruz. Eski şehir turumuza ise UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan St. Michel kapısından geçerek başlıyoruz. Belediye Binası, Eski Saray, Opera Binası ve şehrin merkezinde yer alan ünlü sanatçı ve bestecilerin yaşadıkları Orta Çağ mimarisinde yapılmış olan evler yürüyerek gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası geceyi geçirmek üzere Budapeşte’ye transfer oluyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Budapeşte

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası son durağımız olan Budapeşte’yi keşfetmek için yola koyuluyoruz. Bugünkü şehir turumuzda Londra Parlamentosu örnek alınarak yapılmış Macarların gururu olan Parlamento Binası, Macar halkının en önemli meydanı olan Kahramanlar Meydanı, Rakoczi alışveriş caddesi, Tuna’nın incisi Budapeşte’nin muhteşem köprülerinden olan Zincirli Köprü, Elizabeth Köprüsü, Buda bölümünün en görkemli binası olan Budapeşte Sarayı dışarıdan görüyoruz. Tur sonrası şehri dilediğince gezebilmemiz için serbest zamanımız oluyor. Rehberimizin belirleyeceği saatte yine buluşuyor ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Budapeşte – İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Budapeşte’yi dilediğimizce keşfedebileceğimiz serbest zamanımızın keyfini çıkarıyoruz. Sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte İstanbul’a dönüş uçuşumuz için Budapeşte Havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyor, turumuz öncesi vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferimiz ile sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere…

Uçuş No: TK1038 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Budapeste - Tarih: 03 Mayıs 2025 - Saat: 20:30 - Varış: İstanbul - Tarih: 03 Mayıs 2025 - Saat: 23:40

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Prag / Budapeşte – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev – alan – ev transferleri ile şehirler arası tüm transferler
 • 1 gece Prag’ta, 2 gece Viyana ve 2 gece Budapeşte’de olmak üzere toplam 5 gece 4* otellerde kahvaltı dâhil konaklama
 • Prag, Viyana ve Budapeşte şehir turları
 • Cesky Krumlov ve Bratislava gezileri
 • Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti (yeşil pasaporta gerekmemektedir)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
28 Nisan 2025 | 03 Mayıs 2025 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.780 EUR-

Genel Bilgiler


Oteller
Budapeşte - 4* Hilton Garden Inn Budapest City Center vb.
https://www.hilton.com

Viyana - 4* Radisson RED Hotel vb. 
https://www.radissonhotels.com

Prag - 4* K+K Hotel Fenix vb.
https://www.kkhotels.com

Katılım Şartları
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Macaristan, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti Avrupa Birliği ülkeleridir. Bu sebeple Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Macaristan, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

Uçuş Süreleri
İstanbul                            Budapeşte            2 sa

Prag                                  İstanbul                2 sa 40 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Macaristan’da Macar Forinti, Avusturya’da Euro ve Çek Cumhuriyeti’nde Çek Korunası kullanılmaktadır. Seyahatiniz için yanınıza bu para birimlerini almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile Macaristan, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat 11.00’dir.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
Macaristan, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti’nde alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler de alınabilir.

Önemli Notlar
Bu tura 10 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.