MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Size Özel Turlar
Kapat
Tanzanya

Kilimanjaro Trekking Turu

Kilimanjaro Trekking Turu

Kilimanjaro Trekking Turu

tarih

17 - 26 Ağustos 2018

şehirler
Kilimanjaro
ulaşım
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Peşin ücret
4310 DOLAR
tek kişilik oda farkı
320 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+Afrika'nın en yüksek dağı olan Kilimanjaro aynı zamanda dünyanın tek başına ayakta duran en büyük volkanik dağ kütlesidir.

 

+Afrika'nın sıradışı yaban hayatına Kilimanjaro Dağı tırmanışlarımızda tanık olan olacağız.

 

+Ernest Hemingway'İn bir klasiği olan Kilimanjaro'nun karlarını sadece bir kaç metre uzaktan göreceğiz.

 

+Afrika'nın keyifli safari lodgelarında konaklayacağız.

 

+Dünyanın en iyi işletilen milli parklarından biri olan Kilimanjaro Milli Parkında yıldızlar altında harika zamanlar geçireceğiz.

 • 1.Gün

  17/08/2018
  İstanbul - Kilimanjaro

  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet-bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Kilimanjaro’ya hareket ediyoruz. 

 • 2.Gün

  18/08/2018
  Kilimanjaro

  Kilimanjaro’ya varışımızın ardından kalacağımız sevimli lodge’lara transferimizi gerçekleştiriyoruz. Kahvaltımızı alıyoruz. Bugünü gece yolculuğunun yorgunluğunu atmak, önümüzdeki tırmanış için güç toplamak ve son hazırlıklarımızı yapmak için konaklama yerimizde geçireceğiz. Öğle yemeği. Dileyen katılımcılarımızla öğleden sonra kahve bahçeleri arasında kısa bir yürüyüşe çıkabiliriz. Akşam yemeği. Deniz Seviyesinden Yükseklik: 1400 m.
Yaklaşık Araç Transfer Süresi: 1 saat


 • 3.Gün

  19/08/2018
  Kilimanjaro Ulusal Parkı - Machame

  Sabah kahvaltımızın ardından Kilimanjaro Milli Parkı’na doğru yola çıkıyoruz. Rotamızın başlangıç noktasıolan ‘’Machame Gate’’ ten ulusal parka giriş yapıyoruz. Giriş işlemlerini yapıp, öğle yemeklerimizi yerken, bize yardımcı olacak dağ ekibimiz de yüklerimiz için son resmi işler ve ayarlamalarla ilgileniyorlar. Öğle yemeğimizi de aldıktan sonra başlayacağımız yürüyüş, yağmur ormanlarının içindeki patikadan kampımıza kadar devam edecek. Birbirinden ulu ağaçlar, yaban hayatı ve çiçekler arasında bu coğrafyanın en büyük zenginlikleri seyrederek yapacağımız yürüyüşten sonra, akşamüstü varacağımız Machame Kampı’nda konaklayacağız. Akşam yemeği. Deniz Seviyesinden Yükseklik: Machame Gate 1800 m. Yaklaşık Araç Transfer Süresi: 6 saat. Yaklaşık Yürüyüş Süresi: 6 saat.


 • 4.Gün

  20/08/2018
  Shira

  Sık bir fundalığın içindeki Machame Kampı’nda sabah erkenden uyanıyoruz. Kahvaltıdan sonra hedefleyeceğimiz yeni kampımız Shira Kampı. Bu ekspedisyonda her gün bambaşka bir dağda yürüyormuş hissine kapılacaksınız. Her gün bitki örtüsü, toprak örtüsü ve iklim değişecek. Shira Kampı’na çıkarken artık daha kayalık bir zeminde ilerleyeceğiz. Öğle yemeği. Yürüyüşümüz bugün biraz daha kısa ama artık yükseliyoruz. Kampımız Kilimanjaro’yu oluşturan üç volkandan biri olan Shira’nın patlayarak deforme olan kısmının ana kütleyle birleştiği yerdeki geniş Shira platosunda kurulu. Shira kampının gün batımı manzarasına hayran kalacaksınız. Akşam yemeği. Deniz Seviyesinden Yükseklik: Machame Kampı, 3000 m – Shira Kampı, 3850 m. Yaklaşık Yürüyüş Süresi: 4 – 5 saat.


 • 5.Gün

  21/08/2018
  (Aklimatizasyon Günü) Shira-Lava Tower - Barranco

  Sabah kahvaltı sonrası Shira kampından ayrılarak Kilimanjaro’nun batı yüzüne doğru yükselmeye başlıyoruz. Bugün yüksek dağlarda yapmamız gereken aklimatizasyon (yükseğe uyum) tırmanışı günü. Aslına bakarsanız Machame rotası boyunca her günün kendi içinde de bir aklimatizasyon süreci var. Ama bugün ilk kez 4000 m’nin üzerine çıkıyoruz. İlk hedefimiz öğle yemeği molası da vereceğimiz 4600 m yükseklikteki Lava Tower kamp yeri. Diğer yüksek dağların birçoğundan farklı olarak bu kez aklimatizasyon için aynı rotayı inmiyoruz. Üzerinden dağın daha yükseklerine kadar uzanan buzulların başladığı ünlü Barranco Great Wall diye bilinen Kilimanjaro’ nun dev duvarının hemen altındaki kamp yerimize gidiyoruz. Sıradışı bir otsu bitki olan Senecio’lar bu yolun en değişik doğal öğelerinden biri. Bir otsu bitkiye göre oldukça farklılar; bazılarının boyları neredeyse 5 metre. Akşam Barranco kampındayız. Akşam yemeği. Deniz Seviyesinden Yükseklik: Shira Kampı, 3850 m – Lava Tower, 4600 m – Barranco Kampı, 3950 m. Yaklaşık Yürüyüş Süresi: 6 – 7 saat. 

 • 6.Gün

  22/08/2018
  Barranco - Karanga

  Kahvaltıdan sonra sabah erkenden Barranco Kampından ayrılıyoruz. Bugün kampın hemen yanı başındaki Barranco duvarını geçeceğiz. Kamptan görünen oldukça dik görüntüsüne aldanmayın. Duvarın üzerindeki zigzag patikalarda yürüyecek, kolay kaya tırmanışları yaparak duvarın en üst kısmına ulaşacağız. Bu gün erken yola koyulmamızın sebebi ‘’trafik’’. Duvar kalabalıklaşmadan üstüne ulaşmak en konforlusu. Bugünkü tırmanışımızın oldukça manzaralı olduğunu söylemeliyiz. Fotoğraf makinalarınız elinizin altında olsun. Barranco duvarı etabını bitirdikten sonra manzara molası vereceğiz. Öğle yemeği. Ardından Karanga Vadisi’ne kadar kolay eğimlerde inişli çıkışlı bir yol var önümüzde. Karanga Vadisi’ne inip vadinin karşı yamacında kurulu Karanga Kampı’na geçeceğiz. Akşam yemeği. Deniz Seviyesinden Yükseklik: Barranco Kampı, 3950 m – KarangaKampı, 4000 m. Yaklaşık Yürüyüş Süresi: 4-5 saat.


 • 7.Gün

  23/08/2018
  Karanga - Barafu

  Sabah manzaralı bir kahvaltının ardından zirve denemesinden önceki son kampımıza çıkacağız. Bugün öğle saatlerinde en yüksek kampımıza vararak dinlenmeye geçmek tırmanışımızı çok daha kolaylaştıracak. Öğle yemeği. Bu fazla gün sayesinde çok daha kolay uyum sağlayacağız. Akşam yemeği. Deniz Seviyesinden Yükseklik: Karanga Kampı,4000 – Barafu Kampı, 4630. Yaklaşık Yürüyüş Süresi: 3-4 saat.


 • 8.Gün

  24/08/2018
  Barafu– Uhuru Zirvesi – Barafu - Millenium

  Barafu Kampı’nda dinlenebilmek çok önemli. Artık yüksek irtifadayız. Günün ilk saatlerinde yapacağımız hızlı bir kahvaltının ardından yola çıkacağız. Artık tırmanıştayız, yavaş adımlarla gecenin karanlığında zirveye doğru ilerleyeceğiz. İlk hedefimiz gün ağarırken ulaşacağımız Stella Point. Burası devasa Kibo Krateri’nin etrafındaki yüksek geçitlerden biri. Stella Point’teki dinlenme molamızın ardından kraterin etrafında mülayim bir eğimde yükselerek Kilimanjaro Dağı’nın en yüksek noktası olan Uhuru Zirvesi’ne geçeceğiz. UhuruSwahili dilinde ‘’Özgürlük’’ demek; tam da o an hissettiğiniz duygu gibi... Zirvedeki fotoğraf ve dinlenme molamızdan sonra Barafu Kampı’na bütün gece ağır ağır tırmandığımız yokuşları hızlıca inerek ulaşıyoruz.
Barafu Kampı’nda dinlenme, toparlanma ve öğle yemeğinin ardından Millenium Kampı’na doğru inişimize devam edeceğiz. Bu gece yorgun ama mutlu bir şekilde Millenium Kampı’ndayız. Akşam yemeği. Deniz Seviyesinden Yükseklik: Stella Point,5740 m – Uhuru Zirvesi, 5895 m – Millenium Kampı,3820m. Yaklaşık Yürüyüş Süresi: 10 -13 saat.

 • 9.Gün

  25/08/2018
  Millenium - Mweka - İstanbul

  Artık Afrika’nın en yüksek zirvesine çıkmış biri olarak hayatınıza devam edeceksiniz! Tebrik ederiz. Güne erkenden başlayacağız. Kahvaltı sonrası yerel ekibimizle vedalaşma ve onları ödüllendirme törenimiz var. Hep birlikte danslar edip, kucaklaşıp vedalaşacağız. Bugünkü yürüyüşümüz Mweka Kapısı’na kadar orman içi patikalardan inişten ibaret. Mweka Kapısı’nda son resmi işlemleri yapıp öğle yemeği yedikten sonra Kilimanjaro Ulusal Parkı’nı ardımızda bırakıyoruz. Artık otelimize gidip bu zaferin tadını çıkarma ve dinlenme zamanı. Akşam yemeğimizi alıyoruz. Deniz Seviyesinden Yükseklik: Millenium Kampı,3820 m – Mweka Kapısı, 1980 m.
Yaklaşık Yürüyüş Süresi: 5 saat. Yaklaşık Araç Transfer Süresi: 1 saat 30 dk. 

 • 10.Gün

  26/08/2018
  İstanbul

  Gece havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul’a varış ve turumuz sona eriyor. 

ÖNEMLİ NOT:

 

Belirtilen tur paketi fiyatı 6 kişilik gruplar içindir.

8-17 Şubat Kilimanjaro Trekking Turu için katılımcı sayısı 10 kişi olduğu takdirde tur paket ücreti 3700 dolar, 8 kişi olduğu takdirde 3830 dolar olacaktır. 

17-26 Ağustos Kilimanjaro Trekking Turu için katılımcı sayısı 10 kişi olduğu takdirde tur paket ücreti 3820 dolar, 8 kişi olduğu takdirde 3950 dolar olacaktır.

14-23 Eylül Kilimanjaro Trekking Turu için katılımcı sayısı 10 kişi olduğu takdirde tur paket ücreti 3640 dolar, 8 kişi olduğu takdirde 3780 dolar olacaktır.

 

 

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

 

- Uçak Bileti

- Yurtdışı Çıkış Harcı 


-Seyahat Sağlık Sigortası


-Seyahat boyunca tur liderliği, dağ rehberliği ve danışmanlık, İngilizce-Türkçe tercümanlık

-Tüm gerekli yerel izinler, kayıt işlemleri ve giriş ücretleri


-Programda belirtilen tüm transferler


-Programda belirtilen tüm yemekler

-Şehirlerde 3 Gece Lüks safari lodge’da iki kişilik odalarda tam pansiyon konaklama

-Tırmanış boyunca tüm yemekler


-Yerel rehberlik hizmeti


-Tırmanış boyunca taşıyıcı hizmeti ( 15 kg / kişi )

-Tırmanış boyunca dağ tipi 2 kişilik çadırlarda konaklama


-Matlar


-Montis Trips & Expeditions seyahat hurcu ve diğer promosyonlar

 

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

 

-Tanzanya Vizesi

-Dağda hizmet verecek personel olan rehber ve taşıyıcılar için vereceğiniz bahşişler (kişi başı min. 120 USD)

-Kişisel ekipmanlar, giysi ve uyku tulumu

-Programda belirtilmeyen yemekler

-Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler

-Program dışı istekler ve giderler

-Fazla bagaj ücreti 


-Kişisel Harcamalar 


Kilimanjaro Trekking Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

-Uçuş Detayları Hakkında

 

8-17 Şubat Kilimanjaro Trekking Turu

İstanbul (IST) – Kilimanjaro (JRO) /  TK 673  / 8 FEB / 19:00 - 02:00

Kilimanjaro (JRO) – İstanbul (IST)  /  TK 571 / 17 FEB  / 02:40 - 11:35

 

17-26 Ağustos Kilimanjaro Trekking Turu

İstanbul (IST) – Kilimanjaro (JRO) /  TK 571 / 17AUG /  18:20 - 01:15  

Kilimanjaro (JRO) – İstanbul (IST) /  TK 567 / 26AUG  /  06:00 - 12:55

 

14-23 Eylül Kilimanjaro Trekking Turu

İstanbul (IST) – Kilimanjaro (JRO) /  TK 571  / 14 SEP / 18.20 - 01.15
Kilimanjaro (JRO) – İstanbul (IST) /  TK 567  / 23 SEP / 06.00 - 12.55

 

 

-Trekking Turlarımız Hakkında

 

Tüm trekking turlarımız Gazella Turizm ile Montis Trips & Expeditions işbirliğinde düzenlenmektedir.

 

http://www.montis.com.tr

 

 

 

- Gezi Zamanlaması

 

Bu bölgeye yaptığımız turları yılda iki kez Tanzanya’nın ve Kilimanjaro Milli Parkı’nın en yağışsız dönemlerinde  düzenliyoruz. En iyi iki sezon olan Ocak-Şubat ve Ağustos-Ekim dönemlerinde bu yolculukta oluyoruz. Ortalama hava sıcaklıklarını aşağıdaki linklerde görebilirsiniz.

 

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/43

 

 

- Seyahat Sağlığı

 

Tanzanya için önerilen önlemleri ve aşılar hakkında bilgilendirmeyi aşağıdaki linkten bulabilirsiniz. Bizler aşılarınızı yaptırmanızı ve aşı karneninizi yanınızda taşımanızı öneriyoruz. Linkten aşılarınızı ücretsiz olarak yaptırabileceğiniz Hudut Sağlık Güvenlik Merkezlerini de görebilirsiniz. Sorularınız olursa lütfen bizi arayın.

 

http://www.seyahatsagligi.gov.tr/Site/SaglikBilgisi/ZZ

 

Her ne kadar etkinliğimiz sıtma hastalığı için risk seviyesinin çok düşük olduğu 1800 m irtifaların üzerinde olsa da bu hastalığa karşı farkında olmak gerekiyor. Hastalığın önlenmesi için bulaştırıcısı olan sivrisineklerden korunmak gerekiyor. Bunun için sinek kovucu bileklikler, spreyler kullanmanızı, tüm gün ve gece yatarken yatak cibinliklerinizi kapalı tutmanızı öneriyoruz. Sağlık kuruluşları ve Dünya Sağlık örgütü seyahat başlangıcından önce ve sonra süreci de kapsayarak antibiyotik kullanmayı önerse de bizler yan etkilerinden dolayı bu etkinliğimizde kararı size bırakıyoruz. 

 

 

- Vize Bilgileri

 

Arusha Kilimanjaro ve Darüsselam Julius Nyerere Havalimanları’na varışınızda da vize almanız mümkündür. 90 Günlük tek girişlik turistik vize ücreti 50 USD’dir. Yeşil pasaport sahipleri de aynı prosedüre ve ücretlendirmeye tabidir. Her iki şekilde de en az 1 yıl geçerli pasaportunuzun olması gereklidir.

 

 

-Bu Tur Kimler İçin Uygun?

 

Bu faaliyet her ne kadar yüksek irtifa koşullarında geçen sıkı bir yürüyüş olarak nitelendirilse de teknik bir zorluk içermez. Fakat katılımcıların yükseklerde günlük 6-7 saatlik yürüyüşleri yapabilecek düzeyde fiziksel yeterliliğe sahip olmaları ve yüksek dağların eşsiz coğrafyalarında alışılmış tatil lükslerinden uzak koşullara zihinsel olarak hazır olmaları beklenmektedir. Dağdaki konaklamalarımız çadır kamplarında olacaktır. 

 

 

- Uçuş Süreleri

 

İstanbul ile Kilimanjero arası uçuş süresi yaklaşık olarak 6 saat 55 dakikadır.

 

 

Para Birimi & Banka Kartları

 

Tanzanya Para Birimi Tanzanya Şilini’dir (TSh). USD ve Euro da bu eksedisyonumuzda ziyaret edeceğimiz bölgelerde yaygın kullanılan para birimleridir. Küçük işletmelerle yapacağınız alışverişleriz için, TSh bulundurmanızı tavsiye ederiz. Kaldığımız otellerde ve bankalarda da döviz bozdurabilirsiniz. Kredi kartlarınızı, büyük işletmeler ve bilindik yerlerde, üstelik bazen %8 - %10’a varan komisyonlar ödeyerek kullanabilirsiniz. Toplamda yanınızda 500 USD bulundurmanız acil, durumlara ve alışveriş ihtiyaçlarına karşı tedbirli olmanıza yardımcı olur.

 

 

- Saat Dilimi

 

Tanzanya ile Türkiye arasında saat farkı bulunmamaktadır.

 

 

Telefon Kullanımı

 

Türkiye’den Tanzanya’yı aramak için gerekli ülke kodu + 255’dir. Tanzanya ’da otellerden, telefon erişimi sağlayabileceğiniz gibi Türkiye’de kullandığınız operatörlerin hizmetini de alabilirsiniz.

 

 

- Önerilen Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

 

Önerilen kişisel malzemeler ve kıyafet için kontrol listesi talebiniz doğrultusunda tarafımızca sizlere iletilecektir.

 

 

- Yemek Kültürü

 

Hem kalınan otellerimizde hem de dağda uluslarası mutfak sunulmaktadır. Yerel egzotik meyveler, yerel balıklar menülerimizde sıkça yer alır.

 

 

Elektrik

 

220/230 V 50 elektrik prizleri D ve G tipi olarak bulunur. Seyahat adaptörleri her otelde sunulmaktadır. Dilerseniz kendi seyahat adaptörünüzü cihazlarınız için getirebilirsiniz. Dağ koşullarında elektrik hizmeti yoktur. Güç depolama ( Power bank) bulundurmanızı öneriyoruz.

Kilimanjaro Trekking Turu , Tanzanya Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Karama Lodge

http://karama-lodge.com

Arumeru River Lodge

http://arumerulodge.com

Kilimanjaro Trekking Turu Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Kilimanjaro Trekking Turu Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.