Zanzibar - Masai Mara - Nairobi
Günlük yaşamın yıpratıcı monotonluğundan uzakta, vahşi yaşam ve doğanın kendi tınıları ve renkleri içinde huzur bulacaksınız...
Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Programda belirtilmeyen yemekler
  • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
  • Fazla bagaj ücretleri
  • Kişisel harcamalar
  • Kenya & Zanzibar Vizesi
  • Bahşişler
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Genel Bilgiler


Otellerimiz
Keekorok Lodge  vb.- Masai Mara
https://www.sunafricahotels.com/keekorok_lodge

Mövenpick Hotel vb. – Nairobi
https://www.movenpick.com/en/africa/kenya/nairobi/hotel-residences-nairobi/overview/

Bluebay Beach Resort & Spa vb. – Zanzibar
https://www.bluebayzanzibar.com/

Gezi Zamanlaması
Ülke boyunca en sıcak dönemdir Aralık – Mart ayları arasında kalan dönemdir. Kıyı şeridi tropikal iklimin etkisi altında özellikle Nisan ve Mayıs aylarında yüksek nem oranına sahiptir. Ancak Muson etkisi ile sıcaklık dengelenir. İç kesimler ise yıl boyunca sıcak ancak genellikle kuru bir havaya sahiptir. Kenya’nın %75’lik kesimi kurak ya da yarı kurak iklime sahiptir. Özellikle Rift Vadisi ve civarında sıcaklıklar 20 derecenin altına düşmez ancak geceleri daha soğuk olur.

Yağmurlu mevsimler, daha az ziyaretçi olduğu ve çarpıcı zümrüt bitki örtüsüne hayran kalacağınız için seyahat etmek için de iyi zamanlardır. Özellikle Aralık, Kenya turu için harika bir zamandır, çünkü yağmurlar kısa sürüyor ve yeni doğmuş hayvanları ve göçmen kuş türlerini görme şansınız var. 

Zanzibar turu için en iyi zaman, adanın kurak mevsiminde, çok popüler bir zaman olan Temmuz'dan Eylül'e kadardır. Bununla birlikte, 28 ° C ile 34 ° C arasındaki ılık sıcaklıklar ve normal güneş ışığı ile yılın çoğu zamanlarında seyahat etmeye değer. Kasım ve Aralık aylarında sıcaklık diğer aylara göre neredeyse aynı olmasına rağmen kısa süreli yağışlar yaşanmaktadır. 


Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Doğa tutkunları, farklı deneyim yaşamak isteyen gezginler ve macera severler için son derece keyifli bir gezi olacaktır. Bu turumuzda Kenya kısmında gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, bu durumdan dolayı yorulmalar yaşanabilir ancak Zanzibar’da deniz tatili ile bu yorgunluğu atmak mümkün olacak.


Sağlık Bilgileri
Kenya ve Zanzibar ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz. 


Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları, Kenya'ya ve Zanzibar'a girişlerde vizeye tabi olup, vizelerini ülkenin sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.


Uçuş Süreleri
İstanbul ile Kenya'nın başkenti olan Nairobi arası uçuş süresi yaklaşık olarak 6 saat 45 dakikadır.
Zanzibar ile İstanbul arası uçuş süresi yaklaşık olarak 6 saat 20 dakika sürmektedir. 


Para Birimi
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir (KES).
Zanzibar para birimi Tanzanya Şilin'dir (TZS).
Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Seyahate gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.


Saat Dilimi
Türkiye ile Kenya ve Zanzibar arasında saat fark bulunmamaktadır. 


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Bazı bölgelerde şebeke sorunları yaşabilir.


Kıyafet ve Gerekli  Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.


Yemek Kültürü
Tüm Dünya Mutfaklarının yemeklerini bulabilirsiniz. Et ve et ürünleri ve çeşitli sebzeler tüketilir. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.


Elektrik
Kenya’da 240 V; G prizler kullanılmaktadır.


Alışveriş
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Sinek kovucular yanınıza alınmalıdır.


Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

*** Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız.

***Kenya Hükümeti plastik & naylon poşet kullanımını yasaklama getirmiştir. Bu yasağa istinaden bavulunuzda ve yanınızda plastik & naylon poşet bulundurmamanız gerekmektedir. Plastik & naylon poşet bulunduran kişilere cezai işlem uygulamaktadırlar.

*** Bavullar safari araçlarına konduğu için büyük bavul ile seyahat etmemenizi tavsiye ederiz.