Zanzibar - Masai Mara - Nairobi
Günlük yaşamın yıpratıcı monotonluğundan uzakta, vahşi yaşam ve doğanın kendi tınıları ve renkleri içinde huzur bulacaksınız...
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

5 Yıldız Otel ve Lodge Konaklama

5 Yıldız Otel ve Lodge Konaklama

Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Öğle ve Akşam Yemekleri Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

Son Yerler

Son Yerler

1 Kişilik Fiyat
3.350 USD

2 Yetişkin Fiyatı
6.700 USD
112.925 TL
Taksit Seçenekleri
TÜKENDİ
Bu turda kontenjanlarımız dolmuştur. Ek yer talebi ya da alternatif turlar hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın 444 77 01

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Nairobi

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Yeni havalimanı Dış Hatlar Terminali Gazella kontuarında buluşuyoruz. Bilet, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ile Nairobi’ye uçacağız.

Uçuş No: TK 607 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 10 Temmuz 2022 - Saat: 20:20 - Varış: Nairobi - Tarih: 11 Temmuz 2022 - Saat: 02:55
2. Gün
Nairobi – Masai Mara

Nairobi’ye varışımızın ardından özel araçlarımıza biniyor ve kahvaltımızı almak üzere otele transfer oluyoruz. (C-in olmayacaktır) Kahvaltının ardından 4x4 araçlarımıza binerek eşsiz manzaralar eşliğinde dünyaca ünlü Masai Mara Ulusal Parkı’na hareket edeceğiz. Lodgeumuza varışımıza istinaden öğle yemeğimizi alıp, kısa bir süre dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Yemek sonrası leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.

3. Gün
Masai Mara

Otelde alınan kahvaltının ardından safariye başlıyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak alıyoruz. Tur esnasında Masai köyünü ziyaret edip , masai halkının yaşamına tanıklık etme imkanı bulacağız. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.

4. Gün
Masai Mara – Naırobı

Erken kahvaltının ardından safari yapıyoruz. Safari sonrası Nairobi’ye hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü Carnivore Restoran’da alıyoruz. Ardından Nairobi’de zürafaları elleriniz ile besleyebileceğiniz Zürafa Çiftliği gezilerini gerçekleştiriyoruz. Gezi bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün
Naırobı – Zanzıbar

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Bugün öğle yemeğimizi kumanya olarak alacağız. Yerel havayolları ile Zanzibar’a uçacağız. Varışımızı takiben UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Stone Town’u geziyoruz. Gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
Zanzıbar

Kahvaltının ardından muhteşem sahilleri ile ünlü Zanzibar’da deniz kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde.

7. Gün
Zanzıbar - İstanbul

Erken kahvaltımızı kumanya olarak alıp havaalanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’na ait tarifeli sefer ile İstanbul yeni havaalanına uçuyoruz. Varışımızda turumuz, sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son bulacak.

Uçuş No: TK 567 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Zanzibar - Tarih: 16 Temmuz 2022 - Saat: 04:10 - Varış: İstanbul - Tarih: 16 Temmuz 2022 - Saat: 13:00

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Nairobi – Zanzibar - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Ev – Alan - Ev transferi de dâhil olmak üzere özel araçlar ile tüm transferler
 • Kahvaltı dâhil konaklamalar
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri, (3.gün öğle yemeği piknik olarak, 5.gün ise kumanya olarak alınacaktır)
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler
 • 4x4 araçlar ile programda belirtilen tüm safariler
 • Programda belirtilen müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Ulusal Parklara giriş ücretleri
 • Flying Doctors hizmeti (safariler esnasında oluşabilecek rahatsızlıklarda en kısa sürede en yakındaki hastaneye ulaşım masraflarının karşılanması)
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid 19 Seyahat Sağlık sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Kenya & Zanzibar Vizesi
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
10 Temmuz 2022 | 16 Temmuz 2022 5* Oteller 3.350 USD3.350 USD3.900 USD3.350 USD

Genel Bilgiler


Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Otellerimiz
Keekorok Lodge  vb.- Masai Mara
https://www.sunafricahotels.com/keekorok_lodge

Mövenpick Hotel vb. – Nairobi
https://www.movenpick.com/en/africa/kenya/nairobi/hotel-residences-nairobi/overview/

Bluebay Beach Resort & Spa vb. – Zanzibar
https://www.bluebayzanzibar.com/

Gezi Zamanlaması
Ülke boyunca en sıcak dönemdir Aralık – Mart ayları arasında kalan dönemdir. Kıyı şeridi tropikal iklimin etkisi altında özellikle Nisan ve Mayıs aylarında yüksek nem oranına sahiptir. Ancak Muson etkisi ile sıcaklık dengelenir. İç kesimler ise yıl boyunca sıcak ancak genellikle kuru bir havaya sahiptir. Kenya’nın %75’lik kesimi kurak ya da yarı kurak iklime sahiptir. Özellikle Rift Vadisi ve civarında sıcaklıklar 20 derecenin altına düşmez ancak geceleri daha soğuk olur.

Yağmurlu mevsimler, daha az ziyaretçi olduğu ve çarpıcı zümrüt bitki örtüsüne hayran kalacağınız için seyahat etmek için de iyi zamanlardır. Özellikle Aralık, Kenya turu için harika bir zamandır, çünkü yağmurlar kısa sürüyor ve yeni doğmuş hayvanları ve göçmen kuş türlerini görme şansınız var. 

Zanzibar turu için en iyi zaman, adanın kurak mevsiminde, çok popüler bir zaman olan Temmuz'dan Eylül'e kadardır. Bununla birlikte, 28 ° C ile 34 ° C arasındaki ılık sıcaklıklar ve normal güneş ışığı ile yılın çoğu zamanlarında seyahat etmeye değer. Kasım ve Aralık aylarında sıcaklık diğer aylara göre neredeyse aynı olmasına rağmen kısa süreli yağışlar yaşanmaktadır. 


Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Doğa tutkunları, farklı deneyim yaşamak isteyen gezginler ve macera severler için son derece keyifli bir gezi olacaktır. Bu turumuzda Kenya kısmında gün içinde otobüs ile 6-7 saatlik yolculuklar yapılacak olup, bu durumdan dolayı yorulmalar yaşanabilir ancak Zanzibar’da deniz tatili ile bu yorgunluğu atmak mümkün olacak.


Sağlık Bilgileri
Kenya ve Zanzibar ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz. 


Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları, Kenya'ya ve Zanzibar'a girişlerde vizeye tabi olup, vizelerini ülkenin sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.


Uçuş Süreleri
İstanbul ile Kenya'nın başkenti olan Nairobi arası uçuş süresi yaklaşık olarak 6 saat 45 dakikadır.
Zanzibar ile İstanbul arası uçuş süresi yaklaşık olarak 6 saat 20 dakika sürmektedir. 


Para Birimi
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir (KES).
Zanzibar para birimi Tanzanya Şilin'dir (TZS).
Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Seyahate gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.


Saat Dilimi
Türkiye ile Kenya ve Zanzibar arasında saat fark bulunmamaktadır. 


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Bazı bölgelerde şebeke sorunları yaşabilir.


Kıyafet ve Gerekli  Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.


Yemek Kültürü
Tüm Dünya Mutfaklarının yemeklerini bulabilirsiniz. Et ve et ürünleri ve çeşitli sebzeler tüketilir. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.


Elektrik
Kenya’da 240 V; G prizler kullanılmaktadır.


Alışveriş
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Sinek kovucular yanınıza alınmalıdır.


Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

*** Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız.

***Kenya Hükümeti plastik & naylon poşet kullanımını yasaklama getirmiştir. Bu yasağa istinaden bavulunuzda ve yanınızda plastik & naylon poşet bulundurmamanız gerekmektedir. Plastik & naylon poşet bulunduran kişilere cezai işlem uygulamaktadırlar.

*** Bavullar safari araçlarına konduğu için büyük bavul ile seyahat etmemenizi tavsiye ederiz. 

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.