Kars Turu

Kars Turu

Kars Turu Şubat 2022

Kars Turu

04 - 06 Şubat 2022 AnadoluJet Havayolları ile Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
3350 TL
Tek Kişilik Oda Farkı:
340 TL

Bu tur, 27-39 yaş aralığında keşfederken sosyalleşen ve erişebilir bütçeyle en iyi hizmeti Gazella kalitesiyle tercih eden Gazella Nomads’lılar içindir!

Erzurum | Kars
Kafkasların eteklerinde bir sınır şehir, Çıldır Gölü’nün buz tutmuş suları üzerinde kızak keyfi…
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

5* Otel Seçenekleri

5* Otel Seçenekleri

Tüm Yemekler Dahil

Tüm Yemekler Dahil

REZERVASYON YAP
01. Gün
İstanbul - Kars (04/02/2022)

Belirlenen saatlerde buluşmanın  ardından Anadolujet havayolları ile Kars'a ulaşıyoruz. İlk olarak otelimize geçiyor ve  yöreye özgü kahvaltımız ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında kısa bir dinlenmenin ardından  bölgenin Rus işgalinde kaldığı dönemde ızgara planlı olarak inşa edilmiş olan alanı geziyoruz. Vali Konağı, Defterdarlık Binası Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Aleksander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami) ve Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı gibi yapıları rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz. Sonrasında alacağımız yöresel öğle yemeğinin ardından, Kars kalesi, 12 Havari kilisesi ve Kars arkeoloji etnografya müzesi gezilerimizi yapıyoruz. Akşam yemeği  ve konaklama  otelimiz Katerina Sarayında.

02. Gün
Kars (05/02/2022)

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası  Ani Harabelerine doğru yola koyuluyoruz. gidiyoruz.  Gagik Aziz Krikor Şapeli,  Aziz Pirkitch Kilisesi, Gagik Kilisesi, Freskleriyle ünlü Tigran Honents Kilisesi,  Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve sınırın en ucunda bulunan bakireler (Rahibeler) Manastırı, İpek Yolu Köprüsü,  Gürcü Kilisesi,  Zerdüşt Ateş gedesi, Türklerin Anadolu'da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menücehr Camisi ve Selçukluların yönetiminde kente yapılan Selçuklu Sarayı gibi yapıları rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyoruz.  Sonrasında Ani'den ayrılarak Çıldır Gölü'ne hareket ediyoruz.  Van Gölü'nden sonra Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan Çıldır gölü kış aylarında buz tutmaktadır. Göl kenarındaki restoranımızda alacağımız öğle yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimiz Buz tutmuş gölün üzerinde yürüyüş yapabilirler ya da atlı kızaklarla gezebilirler. Çıldır gezimizi tamamladıktan sonra Kafkas Gösterimizi izleyeceğiz. Akşam yemeği  ve konaklama otelimiz Katerina Sarayında.

03. Gün
Kars - Erzurum - İstanbul (06/02/2022)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kars Tren garına geçiyor ve Pulman ile 4 saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz.  Muhteşem manzaralar eşliğinde tren yolculuğunun tadını çıkardıktan sonra Erzurum'a ulaşıyor ve ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle Yemeğimizin ardından Erzurum Ulu Cami, Tarihi Erzurum Konağı, Üç Kümbetler, (restorasyonda olduğu için dışarıdan görebildiğimiz) Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi gezilerinin ardından Erzurum Havalimanı'na hareket ediyoruz AnadoluJet Havayolları ile İstanbul'a hareket ediyor, bir sonraki organizasyonumuzda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz. 

TUR ROTASI

+Kent merkezinde Ruslardan kalma binaları ve Baltık mimari tarzını yakından tanıma şansı bulacağız.

+Eski bir başkent olan Ani harabelerini ziyaret edeceğiz

+Çıldır gölünün donmuş suları üzerinde atlı kızak deneyimi yaşayacağız.

+Yörenin özel yemeği olan Kaz etini tadacağız.

+Doğu ekspresi rotasının en keyifli fotoğrafları sunan Kars-Erzurum arasında kalan rotasının tren ile kat edeceğiz.

+Anadolu’nun en önemli Selçuklu kentlerinden biri olan Erzurum’u ve Selçuklu sanatını yakından tanıyacağız.

+Bölgeye has Cağ kebabını tadacağız.

Katılım Şartı    
Bu gezimiz, en az 12-20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 15  gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

 

Sağlık   
Turumuz açık ve soğuk alanda yapılacağı için misafirlerimizin ekstra önlem anlamaları gerekmektedir. Tur esnasında bol sıvı tüketilmeli ve düzenli kullanılan ilaçlar tur öncesinde temin edilmelidir.

 

Konaklama    
Programda belirtilen oteller kullanılacak olup, Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde otellerdeki yoğunluk sebebi ile aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Otellerde değişiklik yapılması halinde misafirlerimiz tur öncesi aranarak bilgilendirilir ve değişikliği kabul etmeyen misafirlerimizin kesintisiz olarak ücret iadesi gerçekleştirilir ve rezervasyonları iptal edilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar ve akşam yemekleri otellerin konseptine uygun şekilde verilecektir. Akşam yemekleri açık büfe yada set menü şeklinde verilebilir.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar    
Kış döneminde rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz. Kars  su geçirmez bir yağmurluk ve su geçirmez bir ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 

 

Yemek Kültürü  
Bölgenin mutfağı baklagiller ve hayvansal ürünlere dayalı yiyecek ve yemekler oluşturmaktadır. Kaz, kuymak, katmer, helva  vs gibi yemekleri tadabilirsiniz.

 

 

Alışveriş    
Bölge kültürünün önemli parçaları olan Kars kaşarı ve ipek & yün iplikler ile  yapılan, yöresel motiflerle süslenmiş Kars kilimleri ve halıları alabilirsiniz. Buralardaki visit süreleri rehberimiz tarafından program akışına bağlı olarak şekillendirilecektir.

 

Önemli Notlar
**Bu turumuza yalnızca 27-39 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

Düzenli kullanılan ilaçlar tur öncesi temin edilmelidir. Müze kart temini mümkünse tur öncesinde gerçekleştirilmelidir. 

Tur Fiyatına Dahil Olan Hizmetler
* Anadolujet ile İstanbul –Kars  / Erzurum-İstanbul uçak bileti ve vergileri uçak bileti ve vergileri
* 1. gün kahvaltı
* Belirtilen otelde 2 gece yarım pansiyon konaklama 
* Kars – Erzurum tren bileti
* Çıldır kızak turu
* Kafkas Gösterisi
* Programda belirtilen tüm çevre gezileri
* Tüm öğle yemekleri
* Tüm turlar 
* Rehberlik Hizmetleri
* Tüm transfer hizmetleri
* TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
* Seyahat ve sağlık sigortası


Tur Fiyatına  Dahil Olmayan Hizmetler
* Müze Kart 
* Yemeklerde alınacak içecekler 
* Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
* Personel Tipleri  (isteğe bağlı)

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Kars: Katerina Sarayı vb.

https://www.katerinasarayi.com.tr/