Sharm El Sheikh - Kahire
Dünyanın en eski ve gizemli medeniyetlerinden biri Mısır...
5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Öğle ve 3 Akşam Yemeği dahil

4 Öğle ve 3 Akşam Yemeği dahil

1 Kişilik Fiyat
1.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
3.980 USD
133.497 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Kahire

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Kahire uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile sabah Kahire’ye varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza binip 7000 yıllık tarihi ile en eski medeniyetlerden birisi olan Mısır’ın eski şehir merkezini ve Mohamed Ali Cami ile Han El Halil Bazaar'ı gezeceğiz. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından Mısır Müzesini (Kahire Müzesi) gezeceğiz. Müzeyi gezdikten sonra dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK690 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 19 Ocak 2025 - Saat: 07:55 - Varış: Kahire - Tarih: 19 Ocak 2025 - Saat: 09:10
2. Gün
Kahire

Kahvaltımızı kumanya olarak alıyor ve ardından Gize Piramitleri turumuz için otelimizden hareket edeceğiz. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu 3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır. Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan, doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “yaşayan heykel” Sfenks’i gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası Mısır'ın antik başkenti Memphis'te bulunan, basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramit’ini gezeceğiz. Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramit’ini gezdikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

3. Gün
Kahire – Sharm El Sheıkh

Kahvaltımızın Şubat 2017’de kısmen açılan ancak daha sonra 3 Nisan 2021’de görkemli bir şekilde açılan Mısır Medeniyetler Müzesine gideceğiz. Tarih öncesi çağlardan günümüze 50.000 eserden oluşan bir koleksiyon sunan Müze’de ayrıca 18’i kral ve 4’ü kraliçelere ait olmak üzere toplam 22 adet mumya da bulunmaktadır. Bu eşsiz müzeyi gezdikten sonra Sharm El Sheikh’e gitmek üzere havalimanına transfer olacağız. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Sharm’a vardıktan sonra havalimanında bekleyen özel aracımıza biniyor ve konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

4. Gün
Sharm El Sheıkh

Her şey dahil otelimizde deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Sharm El Sheıkh

Her şey dahil otelimizde deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Sharm El Sheıkh – İstanbul

Yenin günün ilk saatlerinde otelimizden check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava yollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleştiriyoruz. İstanbul’a varışımızı takiben turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK699 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Sharm El Sheikh - Tarih: 24 Ocak 2025 - Saat: 05:05 - Varış: İstanbul - Tarih: 24 Ocak 2025 - Saat: 09:05

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Kahire gidiş / Sharm El Sheikh – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Yerel Havayolları ile Kahire – Sharm El Sheikh ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
 • Ev – alan – ev transferi
 • Kahire’de 2 gece 5* otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Sharm El Sheikh’de 3 gece her şey dahil konaklama
 • Öğle yemekli Kahire şehir turu
 • Öğle yemekli Gize Piramitleri turu
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti (Yeşil Pasaporta vize istenmemektedir. ) - Umuma mahsus pasaport ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Kahire bölümünde belirtilmeyen yemekler
 • Bahşişler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
19 Ocak 2025 | 24 Ocak 2025 5* Oteller 1.990 USD1.990 USD2.680 USD-
11 Şubat 2025 | 16 Şubat 2025 5* Oteller 1.990 USD1.990 USD2.680 USD-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
Sharm El Sheikh:
5* Rixos Premium Sea gate  vb.
https://allinclusive-collection.com/en/hotel/rixos-premium-seagate/?utm_source=GMB&utm_medium=metasearch

Kahire: 5*Conrad Hotel Cairo vb.
https://www.hilton.com/en/hotels/caicici-conrad-cairo

Gezi Zamanlaması
Mısır'ı ziyaret etmek için en iyi zaman, hava sıcaklığının daha soğuk olduğu ancak yine de ülke genelinde oldukça sıcak olduğu Ekim ve Nisan ayları arasıdır. Bu, Kahire'nin işlek caddelerini keşfetmeyi, çölde Piramitleri ziyaret etmeyi ve antik Firavun mezarlarını keşfetmeyi daha rahat ve keyifli hale getiriyor.

Yaz sezonu (Mayıs-Eylül) sıcaktır, ancak yüksek sıcaklıklar çok kuru hava, klima, çok daha az ziyaretçi ve daha düşük fiyatlar ile hafifletilir. Bu, yaz mevsiminin seyahatiniz için hala uygun bir mevsim olduğu anlamına gelir. Ayrıca Nil'de biraz esinti olma eğilimindedir ve bu dönemde nehir gezintisi iyi bir seçimdir.

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Mısır medeniyetinin asırlar önce bıraktığı kültürel birikimini ve eserlerini yakından tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, yoğun bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

Katılım Şartlerı
Bu gezimiz için katılım şartı ile bulunmamaktadır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Sağlık
Mısır’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Geziniz boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri
Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                                           Kahire                   02 saat 25 dk

Sharm El Sheikh                             İstanbul                03 saat

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Mısırın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.

Yemek Kültürü
Mısır da birçok deniz kenarında olan ülkeler gibi balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.

Elektrik
Mısır’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır

Alışveriş
Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz

Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.