Kahire - İskenderiye
3 Öğle & 2 Akşam Yemeği Dahil

3 Öğle & 2 Akşam Yemeği Dahil

5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.790 USD

2 Yetişkin Fiyatı
3.580 USD
120.080 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – İskenderiye

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İskenderiye uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Odalarımızda dinlendikten sonra kahvaltımızı otelde alıp İskenderiye şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan İskenderiye’de gerçekleştireceğimiz şehir turumuz esnasında Sidi Morsi Abu al-abbas Mosque, İskenderiye kütüphanesi Montaza sarayı ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turlarımız esnasında yerel bir restoranda alacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK696 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 21 Kasım 2024 - Saat: 01:20 - Varış: İskenderiye - Tarih: 21 Kasım 2024 - Saat: 02:35
2. Gün
İskenderiye – Kahire

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kahire’ye transfer oluyoruz. Kahire’de gerçekleştireceğimiz turumuzda 7000 yıllık tarihi ile en eski medeniyetlerden birisi olan Mısır’ın eski şehir merkezini ve Mohamed Ali Cami ile Han El Halil Bazaar'ı gezeceğiz. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda aldıktan sonra şubat 2017’de kısmen açılan ancak daha sonra 3 Nisan 2021’de görkemli bir şekilde açılan Mısır Medeniyetler Müzesine gideceğiz. Tarih öncesi çağlardan günümüze 50.000 eserden oluşan bir koleksiyon sunan Müze’de ayrıca 18’i kral ve 4’ü kraliçelere ait olmak üzere toplam 22 adet mumya da bulunmaktadır. Turlar bitiminde şehri dilediğiniz gibi keşfetmeniz için serbest zaman verilecek. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün
Kahire

Sabah kahvaltının ardından Gize Piramitleri turumuz için otelimizden hareket edeceğiz. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu 3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır. Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan, doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “yaşayan heykel” Sfenks’i gezdikten sonra öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası Mısır'ın antik başkenti Memphis'te bulunan, basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramit’ini gezeceğiz. Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramit’ini gezdikten sonra Akşam yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana hareket ediyoruz. Yemek sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Kahire - İstanbul

Kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Kahire müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimizi takiben öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemeğimizi aldıktan sonra Nil Nehrinin huzurlu manzarasını geleneksel yelkenli Felluca ile çıkaracağız sonrasında serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte buluşacak ve havalimanına transfer olacağız. Pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava yollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleştiriyoruz. İstanbul’a varışımızı takiben turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK695 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Kahire - Tarih: 24 Kasım 2024 - Saat: 20:50 - Varış: İstanbul - Tarih: 25 Kasım 2024 - Saat: 00:20

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – İskenderiye gidiş / Kahire – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 • Ev – alan – ev transferi
 • Belirtilen otelde kahvaltı dahil konaklama
 • İskenderiye’de 2 gece 5*otelde konaklama ( ilk gün early check-in olacaktır.)
 • Kahire’de 2 gece 5* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Son gün hariç tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,
 • Bahşişler
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti (Umuma mahsus pasaport ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir. Yeşil pasaporta vize istenmemektedir
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Son gün akşam yemeği
 • Bahşişler (sadece tur lideri içindir, isteğe bağlıdır)
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
21 Kasım 2024 | 24 Kasım 2024 5* Oteller 1.790 USD1.790 USD2.380 USD-
20 Şubat 2025 | 24 Şubat 2025 5* Oteller 1.790 USD1.790 USD2.380 USD-

Genel Bilgiler


Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.
İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Otellerimiz
5* Hotel Helnan Maamora vb.  
https://helnan.com/tr/

Umumi Pasaport                             Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                            Vize gerekli değil

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Sağlık
Mısır’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Geziniz boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.


Uçuş Süreleri
İstanbul                             İskenderiye                         02 saat 20 dk

Kahire                               İstanbul                                 02 saat 10 dk


Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.
3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.


Para Birimi 
Mısırın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur


Saat Dilimi     
Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.


Kıyafet be Gerekli Eşyalar
Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.


Yemek Kültürü 
Mısır da birçok deniz kenarında olan ülkeler gibi balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.


Elektrik       
Mısır’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır


Alışveriş   
Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz


Önemli Not 
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.