Fuji Dagi - Hirosima - Kyoto - Osaka - Hakone - Nara - Tokyo - Kobe
Kartpostal gibi köyleri, binlerce yıldır süregelen geleneklerine bağlı halkı ve ileri teknolojisiyle; sıra dışı Japonya...
Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Programda belirtilmeyen yemekler
  • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
  • Fazla bagaj ücretleri
  • Kişisel harcamalar
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Genel Bilgiler


Otellerimiz
4 * Keio Plaza Otel vb. - Tokyo
http://www.keioplaza.com/

5 * Otel Nikko Princess vb. - Kyoto 
http://princess-kyoto.co.jp/

4 * Ana Crowne Plaza vb. - Hiroşima
www.anacrowneplaza-osaka.jp/

5 * Otel Okura vb. - Kobe
http://www.kobe.hotelokura.co.jp/en/

-  Gezi Zamanlaması
Japonya'yı ziyaret etmek için genelde düşünülen zaman ilkbahar (Mart-Mayıs) ve sonbahardır (Eylül-Kasım). Bu, manzaraya kontrast katan kiraz çiçeği veya parlak kırmızı yapraklarla Japonya'nın en canlı olduğu zamandır. 

Yaz ayları (Haziran - Ağustos), yürüyüşçüler ve açık hava sevenler için ideal koşullar sunar, ancak yalnızca Japon Alpleri dağlarında ve Hokkaido’nun vahşi milli parklarında. Başka yerlerde hava sıcak ve nemlidir. Yağmur mevsimi, Mayıs ayının sonundan Haziran veya Temmuz ayının ortasına kadar görülür.

Çok farklı bir deneyim için, kışın (Aralık-Şubat) Japonya'nın kuzeyine gidilirse; hava karlı ama insanlar karanlık günleri çeşitli festivaller ve etkinliklerle aydınlatıyor.


- Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Japonya'ya gerçekleştirecekleri 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Ancak pasaportunuzun yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir. Japonya, ülkeye giriş yapan herkesten, girişte parmak izi almaktadır.


- Japonya; Uzakdoğu'nun Kültür Cenneti Turu Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.


- Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkenti olan Tokyo arası uçuş süresi yaklaşık olarak 11 saat 40 dakikadır.


- Para Birimi
Para birimi Yen'dir. Bu gezi için yanınıza USD almayı ve bunun da küçük bir içeriğini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.


-Saat Dilimi
Türkiye ile her dört ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye'de saat 12.00 iken seyahat edeceğimizde saat 18.00.


- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


- Japonya Gezisi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.


- Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Genel olarak Japon Mutfağı ve Japon yemekleri, diğer Doğu Asya ülkelerine benzer. Diğerlerine göre en önemli farkı yağ ve baharat kullanımının çok daha az olmasıdır.

Japon yemekleri denince ilk aklına gelen sushi olur. Fakat tempura, sukiyaki, udon, okonomiyaki, soba, ramen  yemekleri ile çok çeşitli ve zengin bir mutfaktır.Kullanılan malzemelerin asıl tatlarını koruması için gayret gösterilir. Mümkün oldukça mevsim için tipik olan taze malzemeler kullanılır.  Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.


- Elektrik
Japonya’da 1100 V; A tipi ve B tipi prizler kullanılmaktadır.      


- Alışveriş
Özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Onun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.


- Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

* Pasaport sürelerinin, Japonya tur için en az 6 ay geçerliliğinin gerekliliği ve en az iki boş sayfanın olması gereklidir. *