Japonya Sakura Zamanı;Kiraz Çiçekleri Turu

Japonya Sakura Zamanı;Kiraz Çiçekleri Turu

Japonya Sakura Zamanı;Kiraz Çiçekleri Turu Mart 2022

Japonya Sakura Zamanı;Kiraz Çiçekleri Turu

25 Mart - 02 Nisan 2022 Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi İle Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 5.390 73.943 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 890 | 12.209 ₺
Fuji Dağı | Hakone | Hiroşima  | Kobe | Kyoto  | Nara | Osaka | Tokyo
Kartpostal gibi köyleri, binlerce yıldır süregelen geleneklerine bağlı halkı ve ileri teknolojisiyle; sıra dışı Japonya...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

5*, 4*Superior Otel Seçenekleri

5*, 4*Superior Otel Seçenekleri

6 Öğle Yemeği ve 6 Akşam Yemeği Dahil

6 Öğle Yemeği ve 6 Akşam Yemeği Dahil

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstanbul - Tokyo (25/03/2022)

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek özel aracınızın evinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerin tamamlanmasının ardından uçağımızı bekliyoruz. Türk Hava Yolları'na ait TK 198 sefer no’lu uçakla Tokyo’ya hareket edeceğiz. Tokyo’ya varışımızın ardından özel transfer aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Uzun uçuşumuzun ardından dinlenmek için serbest zaman. Konaklama otelimizde olacaktır.

2. Gün
Tokyo (26/03/2022)

Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Haçki  Ko’nun hikayesinin yaşandığı Shibuya’dan geçecek ardından İmparator Meiji’ye adanmış, Tokyo’nun en önemli tapınaklarından olan Meiji Tapınağı ve Tokyo’nun en iyi parkı olan Yoyogi Parkı göreceklerimiz arasında olacak. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacağız. Özel transfer aracımız Asakusa Kannon Tapınağı’na gideceğiz. Akşam yemeğimizi Kill Bill filminin meşhur restoran sahnesinin çekildiği restoranda alacağız. Konaklama otelimizde olacaktır.

3. Gün
Tokyo - Fuji Dağı - Hakone - Kyoto  (27/03/2022)

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi yaparak ayrılıyoruz. Bugün valizlerimiz tren yolculuklarında rahat hareket edebilmemiz için özel otobüsümüz ile Kyoto'ya gönderileceğinden yanınıza gerekli eşyaları taşıyabileceğiniz ufak bir çanta almanızı rica ediyoruz. 2 saat sürecek keyifli bir yolculukla, eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz en yakın noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye vararak öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Sırada Ashi Gölü’nde bir tekne gezisi ve Hakone Shrine'i ziyaret edecek Tori  Kapısı'nı göreceğiz. Ardından Odawara’ya geçerek, Kyoto’ya gitmek üzere hızlı trene bineceğiz. 2 saat sürecek tren yolculuğumuzun ardından Kyoto’dayız. Varışımıza istinaden maiko denilen geleneksel japon dansları eşliğinde akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Yemeğimizin ardından keyifli bir yürüyüş turu yaparak otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde olacaktır.

4. Gün
Kyoto  (28/03/2022)

Sabah kahvaltımızın ardından Kyoto şehir turumuza başlıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri. Öğle yemeğimizi de alacağımız şehir turumuzda, altında akan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı’nı, İç içe geçmiş bir kale, saray ve etraflarını saran muhteşem güzellikteki geniş Japon bahçelerini içeren Nijo Kalesi kompleksi, zen inancına göre inşa edilmiş, altından yapılan Kinkakuji Tapınağı ve UNESCO  Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, içinde büyüleyici bir Zen Bahçesi bulunan Ryoanji Tapınağı’nı ziyaret edecek ve geyşaların bulunduğu Gion Bölgesi'nde keyifli bir yürüyüş yapacağız. gezeceğiz. Burada dolaşırken alışveriş yapma imkânı da bulacağız. Daha sonra dinlenmek için otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

5.Gün
Kyoto - Nara - Hiroşima  (29/03/2022)

Otelde yapacağımızın kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Bugün valizlerimizi tren yolculuklarımızda rahat edebilmeniz için otobüsümüzle Tokyo’ya gönderileceğinden yanınıza Hiroshima’da kalacağımız 1 gün için gerekli eşyalarınızı elinizde taşıyabileceğiniz ufak bir çantayla yanınıza almanızı rica ediyoruz. Çıkış işlemlerimizin ardından Japonya'nın eski başkentlerinden biri olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan 1 saat mesafedeki Nara’ya gideceğiz. Nara Büyük Budası'nın bulunduğu Todaiji Tapınağı’nı ve Büyük Kasuga Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Osaka tren istasyonuna transfer oluyoruz. Buradan dünyanın en hızlı trenlerinden olan Shinkansen’ler ile 1 saat 30dk mesafedeki Hiroshima’ya gidiyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

6. Gün
Hiroshima - Miyajima - Kobe (30/03/2022)

Sabah kahvaltısının ardından,  Japonlar için kutsal bir yer olan ve ülkenin en güzel manzaralarından birine sahip ‘’Yüzen Tapınak’’ Torii’yi göreceğimiz Miyajima Adası'na gideceğiz. Ardından nükleer bomba atılan ilk şehir olan Hiroşima’ya adanmış UNESCO  Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Barış Anıtı Parkı’nı gezeceğiz. Sonra Hiroşima’ya geri dönerek önce öğle yemeğimizi yiyecek ve tren istasyonuna transfer olacağız. Hızlı tren ile Kobe’ye hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.

7.Gün
Kobe- Osaka - Kyoto  (31/03/2022)

Kahvaltımızın ardından Kobe şehir turumuz esnasında Meriken Parkı, içindeki Kobe Kulesi ile Kawasaki ve Denizcilik müzesi göreceklerimizin arasında olacak. Ardından Osaka’ya geçiyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Yemeğin ardından Osaka’ya hareket ediyoruz. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gürme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Kale, 1585-1598 seneleri arasında Japonya’ya hükmeden ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş olup, kalenin inşasında da ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinmektedir. Osaka Kalesi sonrası Japonya'nın en eski tapınaklarından birisi olan Shitennoji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Shitennoji, Japonya nın en eski tapınaklarından birisi olup, 593 senesinde Japon Prensi Shotoku tarafından inşa ettirilmiştir. Bu ziyaretlerimiz sonrasında akşam üzeri hızlı trenimiz ile Tokya’ya geçiyoruz. Varışımızın ardından Akşam yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Yemeğin bitimde otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde olacaktır.

8. Gün
Tokyo - İstanbul (01/04/2022)

Sabah kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Son gün yapacağımız turumuzda Japonların yemek kültürüne yakından tanıklık edeceğimiz Balık Marketi olacak. Sonrasında Giza Bölgesinde keyifli bir yürüyüşümüz olacak. Ardından tekne turumuzu yapacak ve havalimanına transfer olacağız. Ardından Türk Hava Yolları’na ait TK 199 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket edeceğiz.

9. Gün
İstanbul (02/04/2022)

Varışımız saat 06.15'te olacak. Turumuz, sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzle buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

TUR ROTASI

+Japon İmparatoru Meiji ve Kraliçe Shöken 700 metre kare arazi üzerine kurulu Meiji Shinju Tapınağı'nın ruhani havasını tadacağız.

+Japonların yemek kültürüne yakından tanıklık edeceğimiz Balık Marketini ziyaret edip, Giza Bölgesinde keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz.

+Eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji dağını ziyaret edeceğiz.

+Ashi Gölü’nde bir tekne gezisi yapıp Hakone Shrine'i ziyaret ederek Tori  Kapısı'nı göreceğiz.

+UNESCO Dünya Mirası listesinde de yer alan Ryoan-ji (Huzurlu Ejderhanın Tapınağı) 'nda Zen kültürünü tanıma fırsatımız olacak.

+Kyoto’da Maiko denilen geleneksel japon dansları eşliğinde akşam yemeği alacağız.

+Japon halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri olan ve ayrıca Japonya’nın kültür başkenti sayılan Kyoto’yu yakından tanıyacağız.

+Geyşa bölgesi Gion'da geyşa yaşam tarzını keşfetme imkanımız olacak.

+Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan Nara’yı keşfedeceğiz.

+Muhteşem doğal güzelliğiyle Japonların kutsal mekânı Miyajima Adası'ndaki Yüzen Tapınak Torii’yi göreceğiz.

+Hiroşima Barış Anıtı parkında atom bombası saldırısı hayatını kaybedenleri anma fırsatının yanı sıra bu felaketin boyutlarını da görebileceğiz.

+Dünyaca ünlü bifteğiyle ünlü Japonya’nın Kobe kentini tanımanın yanı sıra akşam yemeğinde de bu bifteği tatma şansımız olacak.

+Geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya'nın gürme yiyecekler başkenti gözüyle bakılan Osaka'yı keşfedeceğiz.

+Shinsanken hızlı trenlerinde keyifli yolculuklar gerçekleştireceğiz.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

- Uçuş Detayı

25 Mart – 02 Nisan 2022
TK 198 25MAR ISTHND 02:05 19:45
TK 199 01APR HNDIST 22:50 05:20 +1 (İstanbul’a varış 02 Nisan)

09 – 17 Temmuz 2022
TK 198 09JUL ISTHND 02:05 19:45
TK 199 16JUL HNDIST 22:55 05:20 +1 (İstanbul’a varış 17 Temmuz)

 

-  Gezi Zamanlaması
Japonya'yı ziyaret etmek için genelde düşünülen zaman ilkbahar (Mart-Mayıs) ve sonbahardır (Eylül-Kasım). Bu, manzaraya kontrast katan kiraz çiçeği veya parlak kırmızı yapraklarla Japonya'nın en canlı olduğu zamandır. 

Yaz ayları (Haziran - Ağustos), yürüyüşçüler ve açık hava sevenler için ideal koşullar sunar, ancak yalnızca Japon Alpleri dağlarında ve Hokkaido’nun vahşi milli parklarında. Başka yerlerde hava sıcak ve nemlidir. Yağmur mevsimi, Mayıs ayının sonundan Haziran veya Temmuz ayının ortasına kadar görülür.

Çok farklı bir deneyim için, kışın (Aralık-Şubat) Japonya'nın kuzeyine gidilirse; hava karlı ama insanlar karanlık günleri çeşitli festivaller ve etkinliklerle aydınlatıyor.

 

- Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Japonya'ya gerçekleştirecekleri 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Ancak pasaportunuzun yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir. Japonya, ülkeye giriş yapan herkesten, girişte parmak izi almaktadır.

 

- Japonya; Uzakdoğu'nun Kültür Cenneti Turu Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkenti olan Tokyo arası uçuş süresi yaklaşık olarak 11 saat 40 dakikadır.

 

- Para Birimi
Para birimi Yen'dir. Bu gezi için yanınıza USD almayı ve bunun da küçük bir içeriğini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile her dört ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye'de saat 12.00 iken seyahat edeceğimizde saat 18.00.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Japonya Gezisi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

 

- Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Genel olarak Japon Mutfağı ve Japon yemekleri, diğer Doğu Asya ülkelerine benzer. Diğerlerine göre en önemli farkı yağ ve baharat kullanımının çok daha az olmasıdır.

Japon yemekleri denince ilk aklına gelen sushi olur. Fakat tempura, sukiyaki, udon, okonomiyaki, soba, ramen  yemekleri ile çok çeşitli ve zengin bir mutfaktır.Kullanılan malzemelerin asıl tatlarını koruması için gayret gösterilir. Mümkün oldukça mevsim için tipik olan taze malzemeler kullanılır.  Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

 

- Elektrik
Japonya’da 1100 V; A tipi ve B tipi prizler kullanılmaktadır.      

 

- Alışveriş
Özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Onun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

 

- Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

* Pasaport sürelerinin, Japonya Turu için en az 6 ay geçerliliğinin gerekliliği ve en az iki boş sayfanın olması gereklidir. *

Tur Fiyatına göre Olan Hizmetler:
*Türk  Havayolları ile İstanbul –- Tokyo - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve Havalimanı vergileri
*Tokyo’da 3 gece 4* otelde konaklama
*Kyoto’da 2 Gece 5* otelde konaklama
*Hiroshima’da 1 Gece 4* otelde konaklama
*Kobe’de 1 Gece 5* otelde konaklama
*Odawara-Kyoto, Osaka-Hiroshima ve Hiroshima-Kobe, arası hızlı trenlerle ulaşım
*Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
*Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
*Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
*Programda belirtilen tekne gezileri
*Tur boyunca alınacak 6 öğle ve 6 akşam yemeği
*Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Yurtdışı çıkış harcı
*Covid 19 Seyahat Sağlık sigortası

 

Tur Fiyatına göre Olmayan Hizmetler:
*Programda belirtilmeyen yemekler,
*Programda yemekler yemeklerden alınacak içecekler,
*Fazla bagaj ücretleri,
*Kişisel harcamalar,

 

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4 * Keio Plaza Otel vb. - Tokyo

http://www.keioplaza.com/

 

5 * Otel Nikko Princess vb. - Kyoto               

http://princess-kyoto.co.jp/

 

4 * Ana Crowne Plaza vb. - Hiroşima

www.anacrowneplaza-osaka.jp/

 

5 * Otel Okura vb. - Kobe

http://www.kobe.hotelokura.co.jp/en/