İzlanda Turu

İzlanda Turu

İzlanda Turu

13 - 17 Mayıs 2021 Lufthansa Hava Yolları Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
€ 1.760
Tek Kişilik Oda Farkı:
€ 450

Bu tur, 27-39 yaş aralığında keşfederken sosyalleşen ve erişebilir bütçeyle en iyi hizmeti Gazella kalitesiyle tercih eden Gezgin Yaka’lılar içindir!

Reykjavik
Volkanları, fiyordları, şelaleleri ve buzullarıyla; ateş ve buz ülkesi İzlanda...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

3* Otel Seçenekleri

3* Otel Seçenekleri

2 Öğle yemeği dahil

2 Öğle yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Frankfurt - Reykjavik (13/05/2021)

 Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı’nda buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından Lufthansa Hava Yolları LH 1305 sefer sayılı uçuşu ile Frankfurt’a hareket ediyoruz. Frankfurt’a varışımızın ardından havalimanında, aktarmamızı gerçekleştiriyor saat ve yine Lufthansa Hava Yolları ile Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.   Reykjavik’e varışımızın ardından burada bizi bekleyen aracımız ile İzlanda’nın en ünlü jeotermal kaplıcası Mavi Lagün’e gidiyoruz. Lav alanları arasındaki bu ilginç açık hava kaplıcası, yaz kış değişmeyen sıcaklığı ile mavi bir gölü andıran sularında turun tüm yorgunluğunu atacağız. Mavi Lagün ardından otele dönüş.  Konaklama otelimizde. 

2.Gün
Reykjavik (14/05/2021)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından başkent Reykjavik’i gezmeye başlıyoruz. . Şehir turumuzda ilk olarak tüm şehrin su dağıtım merkezi olan Perlan’a gidiyoruz. İlginç mimariye sahip bina 26mt yüksekliğinde olup Inginmundur Sveinsson tarafından tasarlanmıştır. Panorama katından Reykavik manzarasını seyredip fotoğraflarımız çektikten sonra şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims Kilisesi’ne geçeceğiz. Hallgrims Kilisesi, 1986 yılında tamamlanan 74.5 mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingleri sembolize eden Sun Voyager anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Otobüsümüz ile şehir merkezine varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda Tjörnin Gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, liman bölgesi ve tarihi parlemento binası Althing göreceğimiz yerler olacak. Tur bitiminde şehri istediğiniz gibi keşfedebilmeniz için serbest zaman verilecek. Rehberimizin belirlyeceği zamanda dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde. 

3.Gün
Reykjavik (15/05/2021)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tüm gün sürecek olan Altın Halka turumuza çıkıyoruz. İlk ziyaret noktamız Thingvelir Ulusal Parkı olacak. Burada yapacağımız yürüyüş esnasında ilginç bir deneyime sahip oluyoruz. Orta Atlantik kontinental fay hattının geçtiği vadi bir anlamda Amerika, Avrasya ve Afrika kıtalarını birbirinden ayıran fay hattı üzerinde. Thingvelir Vadisi aynı zamanda İzlanda haklı için çok özel bir konuma sahip. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca toplandığı Althing burada yer alıyor. Fay hattı arasındaki yürüyüşümüz esnasında rehberimiz coğrafya hakkında bilgiler verirken aynı zamanda ilk meclisin çalışma şeklini ve hukuk düzenini sizlere anlatacak. Thingvelir Ulusal Parkı’ndan ayrıldıktan sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ardından Haukadalur Jeotermal Alanı’na ulaşacağız. Burada hala aktif durumdaki Strokur Gayzer’ini görme imkanımız olacak. Ortalama beşer dakikalık aralıklar ile 20 - 30 metre yüksekliğe su fışkırtan gayzerin tahmini olarak 10.000 yıldır aktif olduğu düşünülüyor. Bölgede ayrıca şu an uykuda olan Büyük Gayzer’i göreceğiz. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra kısa bir yolculuğun ardından İzlanda’nın en güzel şelalelerinden olan Hvita Nehri Kanyonun’da bulunan Gulfoss’a (Altın Şelale) varıyoruz. İki kademeden oluşan şelalede toplam yükseklik 32 mt. Rehberimiz eşliğinde şelalenin yürüyüş parkurlarından yanına kadar gidip fotoğraflarımız çektikten sonra Sellfoss üzerinden Reykjavik’teki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün
Reykjavik (16/05/2021)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından güney sahilleri turumuza başlıyoruz. Güzergahımız Sellfoss üzerinden Vik olacak. 2010 yılında patlaması sonucu uzun bir müddet hayatı felç eden yanardağ Eyjafjallajökül eteklerine bulunan Seljalandfoss turumuzda ilk göreceğimiz şelale olacak. Çok büyük olmasa da özellikle güneşli havalarda oluşan gökkuşağı sizlere muhteşem bir görsel sunuyor. 60 mt yükseklikten dökülen şelale içerisine patika yoldan ulaşıp özellikle fotoğraf çekmenizi öneririz. Seljalandfoss sonrası panoramik noktadan Eyjafjallajökül yanardağını fotoğraflayıp sonrasında gene bu dağın eteğindeki diğer bir şelale olan Skogafoss’a varıyoruz. 60 mt yüksekliği ve 23 mt genişliği ile İzlanda’nın en büyük şelalelerinden olan Skogafoss beraberinde eski bir Viking efsanesini de barındır. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra ünlü Siyah Kumsal ve son derece entresan bir bazalt kaya oluşumu olan Reynisfyera’yı görüyoruz. Muhteşem volkanik siyah sahil ve okyanus bize görsel bir şölen sunacak. Dönüş yolumuz üzerinde Dyrholaey Burnu’nda bulunan panoramik noktadan fotoğraflarımızı çektikten sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Gecenin ilerleyen saatlerinde otelimizden çıkış işlemlerini gerçekleştirerek Istanbul’a uçmak üzere havalimanına transfer olacağız.

5.Gün
Reykjavik - Frankfurt - İstanbul (17/05/2021)

Lufthansa Hava Yolları LH 869 sefer sayılı tarifeli seferi ile Frankfurt’a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından aktarma gerçekleştirip yine Lufthansa Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul'a varışımızın ardından turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere..

TUR ROTASI

+Dünya’nın kutuplara en yakın başkenti Reykjavik’i görüyoruz.

+Thingvelir Ulusal Parkı’nda Amerika Kıtası, Avrasya ve Afrika kıtalarını birbirinden ayıran Atlantik fay hattı içerisinde yürüyüş yapıyoruz.

+Dünya’nın ilk meclisinin toplandığı Althing’i görüyoruz.

+Hala aktif durumdaki Strokur Gayzeri’ni ve şu an uykuda olan Büyük Gayzeri görme imkanı yakalayacağız.

+İzlanda’nın en güzel şelalelerinden olan Hvita Nehri Kanyonun’da bulunan Gulfoss’a (Altın Şelale) yakından göreceğiz.

+Güney sahillerini gezerken Seljalandfoss ve Skogafoss Şelaleleri’ni görüyoruz.

+Volkanik bir kumsal olan Siyah Kumsal ve bize görsel bir şölen sunan Reynisfyera’yı keşfedeceğiz.

+Jeotermal bir açık hava kaplıcası olan Mavi Lagün’ün masmavi sularında yüzme imkanı yakalayacağız.

+ 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı Hofdi’yi ziyaret edeceğiz.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Uçuş Detayları

13 Mayıs              LH 1305                Istanbul (IST)  – Frankfurt (FRA)              06:25 – 08:30

13 Mayıs              LH 856                  Frankfurt (FRA) – Reykjavik (KEF)           11:10 – 12:50

17 Mayıs              LH 869                   Reykjavik (KEF)  – Frankfurt (FRA)          00:25 – 05:55

17 Mayıs              LH 1298                Frankfurt (FRA) – Istanbul (IST)                09:00 – 13:00

 

- Gezi Zamanlaması

İzlanda'yı ziyaret etmek için en iyi zaman, bazıları mevsimlik olduğundan, yapmak istediğiniz aktivitelere bağlıdır. Örneğin, dağlık bölgelerdeki karlar çözüldükten sonra, yalnızca Temmuz ayından itibaren 4x4 ile iç kesimleri keşfedebilirsiniz. Kuzey ışıklarını görmeyi ümit edenler, gecelerin en uzun olduğu Kasım-Şubat ayları arasında ziyaret etmelidir.

Bununla birlikte, İzlanda ılıman bir deniz ikliminin tadını çıkaran harika bir yıl boyunca destinasyondur. Yazlar kısa ve serindir, sıcaklıklar 9 ° C ile 13 ° C arasındadır, kışlar uzun ancak şaşırtıcı derecede yumuşaktır, en yüksek 3 ° C ve en düşük -2 ° C'dir.

Yıl boyunca beklenmedik yağmurlar olabilir, bu nedenle her zaman soğuk, yağışlı ve rüzgarlı günlere hazırlıklı olmalısınız.  Ancak İzlandalıların da dediği gibi: Eğer havayı sevmiyorsanız, biraz bekleyin.

 

- Sağlık

İzlanda'ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

 

- Vize Bilgileri

Schengen Bölgesi’ne mensup ülkelerdendir. Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun? 

Özellikle doğa ve macera severler, farklı tecrübeleri denemek isteyen, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur. Ülke şartları gereği konaklama yapılacak yerlerde fazla konfor beklememek gerekir. Oteller temel ihtiyaçlarımızı karşılar ve temizdir.  

 

- Uçuş Süreleri

Türkiye - İzlanda arasında direkt uçuş bulunmamaktadır. İstanbul’dan ülkenin başkenti Reykjavik'e aktarmalı olarak uçarak yaklaşık olarak 6,5 - 7 saatte ulaşmak mümkündür.

 

- Para Birimi

Ülkede İzlanda Kronası kullanılmaktadır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile İzlanda arasında -3 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken İzlanda’da 09.00'dur.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz polar ve yün kazaklar, uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

İzlanda da İskandinav Mutfağına sahip olan bir ülke olup deniz ürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımından zengindir.

 

- Elektrik

Türkiye’de kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 volt AC, 50Hz akımına sahiptir.

 

- Alışveriş

İzlanda’da çok fazla alışveriş imkânımız olmamakla birlikte; ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler almak mümkündür.

 

**Önemli Not               

Bu turumuza yanlızca 27-39 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dahil Hizmetler

-Lufthansa Hava Yolları ile İstanbul – Frankfurt-Reykjavik / Reykjavik- Frankfurt-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,

-Programda belirtilen tüm transferler,

-Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler,

-3* otelde oda kahvaltı konaklama,

-2 Öğle Yemeği

-Mavi Lagün giriş ve yüzme ücretleri,

-Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

-Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

-Yurtdışı çıkış harcı ve Seyahat sigortası.

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-Vize Ücreti,

-Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,

-Yemekler esnasında alınacak içecekler,

-Fazla bagaj ücretleri,

-Kişisel harcamalar.

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

3* Storm Hotel Reykjavik  vb

 https://www.keahotels.is/en/hotels/storm-hotel