MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • EYLÜL '20
 • EKİM '20
 • KASIM '20
 • ARALIK '20
 • OCAK '21
 • ŞUBAT '21
 • MART '21
 • NİSAN '21
 • MAYIS '21
 • HAZİRAN '21
 • TEMMUZ '21
 • AĞUSTOS '21
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sömestre turları 2021
 • Kış Turları 2021
 • İlkbahar Turları 2021
 • Şeker Bayramı Turları 2021
 • Yaz Turları 2021
 • Kurban Bayramı Turları 2021
 • Sonbahar Turları 2021
 • Yılbaşı Turları 2022
tur tipi
 • Gezgin Yaka
 • İleri Seviye Gezgin
Kapat
İzlanda

İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu

İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu

İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu

tarih

20 - 24 Temmuz 2021 -

alternatif tarihleri inceleyin

şehirler
Reykjavik
ulaşım
Lufthansa Hava Yolları
Peşin ücret
2.790 EURO
tek kişilik oda farkı
590 EURO
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
2 Öğle Yemeği Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+          Dünya’nın kutuplara en yakın başkenti Reykjavik’i görüyoruz.

 

+          Thingvelir ulusal parkında Amerika Kıtası ile Avrasya+Afrika kıtasını birbirinden ayıran Atlantik fay hattı içerisinde yürüyüş yapıyoruz.

 

+          Dünyanın ilk meclisinin toplandığı Althing’i görüyoruz.

 

+          Strokur Gayzeri'ni görüyoruz.

 

+          Güney sahillerini gezerken Seljalandfoss ve Skogafoss Şelaleleri'ni görüyoruz.

 

+          Folk bir müze olan Skógasafn’da İzlanda yaşamını ve tarihini gözlemliyoruz.

 

+          Volkanik bir kumsal olan Black Sand ve Bazalt oluşum Reynisfyera’yı görüyoruz.

 

+          Jeotermal bir açık hava kaplıcası olan Blue Lagoon’nun masmavi sularında yüzüyoruz.

 

 • 1. Gün

  20/07/2021
  İstanbul - Frankfurt - Reykjavik

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Saat 03:25’te İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat 06:25’te Lufthansa Hava Yolları LH 1305 sefer sayılı uçuşu ile Frankfurt’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 08:30’da Frankfurt’a varışımızın ardından havalimanında, aktarmamızı gerçekleştiriyor saat 11.10’da yine Lufthansa Hava Yollarına ait LH 856 sefer sayılı uçuşu ile Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 12.50’de Reykjavik’e varışımızın ardından burada bizi bekleyen aracımız ile yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından başkent Reykjavik’e varıyoruz. Dünyanın Kuzey Kutbu’na en yakın başkenti olan şehrin ismi “Dumanların Koyu” anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda ilk olarak tüm şehrin su dağıtım merkezi olan Perlan’a gidiyoruz. İlginç mimariye sahip bina 26mt yüksekliğinde olup Inginmundur Sveinsson tarafından tasarlanmıştır. Panorama katından Reykavik manzarasını seyredip fotoğraflarımız çektikten sonra şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims Kilisesi’ne geçeceğiz. Hallgrims Kilisesi, 1986 yılında tamamlanan 74.5 mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingleri sembolize eden Sun Voyager anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Otobüsümüz ile şehir merkezine varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda Tjörnin Gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, liman bölgesi ve tarihi parlemento binası Althing göreceğimiz yerler olacak. Tur sonrası otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

 • 2. Gün

  21/07/2021
  Altın Halka - Reykjavik

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tüm gün sürecek olan Altın Halka turumuza çıkıyoruz. İlk ziyaret noktamız Thingvelir Ulusal Parkı olacak. Burada yapacağımız yürüyüş esnasında ilginç bir deneyime sahip oluyoruz. Orta Atlantik kontinental fay hattının geçtiği vadi bir anlamda Amerika, Avrasya ve Afrika kıtalarını birbirinden ayıran fay hattı üzerinde. Thingvelir Vadisi aynı zamanda İzlanda haklı için çok özel bir konuma sahip. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca toplandığı Althing burada yer alıyor. Fay hattı arasındaki yürüyüşümüz esnasında rehberimiz coğrafya hakkında bilgiler verirken aynı zamanda ilk meclisin çalışma şeklini ve hukuk düzenini sizlere anlatacak. Thingvelir Ulusal Parkı’ndan ayrıldıktan sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ardından Haukadalur Jeotermal Alanı’na ulaşacağız. Burada hala aktif durumdaki Strokur Gayzer’ini görme imkanımız olacak. Ortalama beşer dakikalık aralıklar ile 20 - 30 metre yüksekliğe su fışkırtan gayzerin tahmini olarak 10.000 yıldır aktif olduğu düşünülüyor. Bölgede ayrıca şu an uykuda olan Büyük Gayzer’i göreceğiz. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra kısa bir yolculuğun ardından İzlanda’nın en güzel şelalelerinden olan Hvita Nehri Kanyonun’da bulunan Gulfoss’a (Altın Şelale) varıyoruz. İki kademeden oluşan şelalede toplam yükseklik 32 mt. Rehberimiz eşliğinde şelalenin yürüyüş parkurlarından yanına kadar gidip fotoğraflarımız çektikten sonra Sellfoss üzerinden Reykjavik’teki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 • 3. Gün

  22/07/2021
  Vik - Reykjavik

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından güney sahilleri turumuza başlıyoruz. Güzergahımız Sellfoss üzerinden Vik olacak. 2010 yılında patlaması sonucu uzun bir müddet hayatı felç eden yanardağ Eyjafjallajökül eteklerine bulunan Seljalandfoss turumuzda ilk göreceğimiz şelale olacak. Çok büyük olmasa da özellikle güneşli havalarda oluşan gökkuşağı sizlere muhteşem bir görsel sunuyor. 60 mt yükseklikten dökülen şelale içerisine patika yoldan ulaşıp özellikle fotoğraf çekmenizi öneririz. Seljalandfoss sonrası panoramik noktadan Eyjafjallajökül yanardağını fotoğraflayıp sonrasında gene bu dağın eteğindeki diğer bir şelale olan Skogafoss’a varıyoruz. 60 mt yüksekliği ve 23 mt genişliği ile İzlanda’nın en büyük şelalelerinden olan Skogafoss beraberinde eski bir Viking efsanesini de barındır. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra ünlü Siyah Kumsal ve son derece entresan bir bazalt kaya oluşumu olan Reynisfyera’yı görüyoruz. Muhteşem volkanik siyah sahil ve okyanus bize görsel bir şölen sunacak. Dönüş yolumuz üzerinde Dyrholaey Burnu’nda bulunan panoramik noktadan fotoğraflarımızı çektikten sonra otele dönüşümüzün ardından otelde geceleme.

   

 • 4. Gün

  23/07/2021
  Mavi Lagün - Reykjavik

  Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından bir saatlik yolculuk sonrası İzlanda’nın en ünlü jeotermal kaplıcası Mavi Lagün’e gidiyoruz. Lav alanları arasındaki bu ilginç açık hava kaplıcası, yaz kış değişmeyen sıcaklığı ile mavi bir gölü andıran sularında turun tüm yorgunluğunu atacağız. Mavi Lagün ardından otele dönüş. Öğleden sonra Reykjavik şehrinde serbest zaman geceleme otelimizde.  

 • 5. Gün

  24/07/2021
  Reykjavik - Frankfurt - İstanbul

  OOdaları boşaltıp Keflavik Havalimanı’na transferin ardından Lufthansa Hava Yolları LH 869 tarifeli seferi ile saat 00:25’de Frankfurt’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 05:55’de Frankfurt’a varışımızın ardından uçak değiştirip Lufthansa Hava Yolları LH 1298 seferi ile saat 09:00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. 13.00’da İstanbul'a varışımızın ardından, önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzün sizi transfer etmesi ile turumuz son buluyor

Paket  Fiyata Dahil Hizmetler

-Lufthansa Hava Yolları ile Frankfurt aktarmalı İstanbul – Frankfurt – Reykjavik / Reykjavik – Frankfurt – İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,

-Kişiye özel eviniz - alan - eviniz transferi de dâhil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler,

-Programda belirtilen tüm transferler,

-Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler,

-4* otelde oda kahvaltı konaklama,

-2 Öğle yemeği,

-Mavi Lagün giriş ve yüzme ücretleri,

-Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

-Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

-Yurtdışı çıkış harcı ve Seyahat sigortası.

 

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

-Vize Ücreti,

-Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,

-Yemekler esnasında alınacak içecekler,

-Fazla bagaj ücretleri,

-Kişisel harcamalar.

İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

-Uçuş Detayları

 

1.Grup: 20 – 24 Temmuz 2021

20 TEMMUZ       LH 1305                ISTANBUL – FRANKFURT             06:25 – 08:30
20 TEMMUZ       LH 856                 FRANKFURT  – REYKJAVIK           11:10 – 12:50

24 TEMMUZ       LH 869                 REYKJAVIK – FRANKFURT            00:25 – 05:55

24 TEMMUZ       LH 1298                FRANKFURT  – ISTANBUL            09:00 – 13:00 

 

2.Grup: 26 – 30 Ağustos 2021

26 AĞUSTOS      LH 1305                ISTANBUL – FRANKFURT             06:25 – 08:30
26 AĞUSTOS      LH 856                 FRANKFURT  – REYKJAVIK           11:10 – 12:50

30 AĞUSTOS      LH 869                 REYKJAVIK – FRANKFURT            00:25 – 05:55

30 AĞUSTOS      LH 1298                FRANKFURT  – ISTANBUL            09:00 – 13:00 

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/16

 

- Vize Bilgileri
İzlanda Schengen Bölgesi’ne mensup bir ülkedir. Schengen vizeniz yok ise acente yetkiliniz ile irtibata geçmenizi öneririz.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun? 

Özellikle doğa ve macera severler, farklı tecrübeleri denemek isteyen, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur. Ülke şartları gereği konaklama yapılacak yerlerde fazla konfor beklememek gerekir. Oteller temel ihtiyaçlarımızı karşılar ve temizdir.  

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul - Oslo arası uçuş ise yaklaşık 4 saat sürmektedir. Oslo – Reykjavik arası uçuşlar ise 3 saat sürmektedir.

 

- Para Birimi
Ülkede İzlanda Kronası kullanılmaktadır.Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile İzlanda arasında -5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 17.00 iken İzlanda’da 12.00.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz polar ve yün kazaklar, uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
İzlanda’da İskandinav Mutfağı’na sahip olan bir ülke olup deniz ürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımından zengindir.

 

- Elektrik
Türkiye’de kullanılan prizler kullanılmaktadır. 220 volt AC, 50Hz akımına sahiptir.

 

- Alışveriş
İzlanda’da gideceğimiz küçük kasabalarda çok fazla alış-veriş imkanımız olmamakla birlikte ülkeye özgü hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler alabilirsiniz. Özellikle Reykjavik'te güzel alış veriş merkezleri bulunmaktadır.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu, İzlanda Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
İzlanda; Arzın Merkezine Yolculuk Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.