Lozan - Zürih - Bern - Luzern - Lauterbrunnen - Riquewihr - Montrö - Colmar - Strazburg - Yvoire - Cenevre - Interlaken
İsviçre ve Fransa'nın Alsace bölgesinin birbirinden şirin ortaçağdan kalma köyleri ile gölerin ve dağların nefes kesici doğa manzaraları ..
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Akşam Yemeği Dahil

1 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.890 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.780 EUR
68.389 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Cenevre – Yvoire – Cenevre

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Sonrasında İstanbul Havalimanı’nda siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Cenevre’ye uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Cenevre’ye varışımızda havalimanında bekleyen özel aracımız ile Yvoire Köyü’nü ziyaret etmek üzere Nyon’a doğru hareket edeceğiz. Nyon’dan bineceğimiz Leman Gölü gemileri ile İsviçre’den Fransa’ya kısa bir yolculuk. Yolculuk sonunda ineceğimiz 700 yıllık, ortaçağdan kalma Yvoire köyü, Avrupa’daki tarihi dokusunu bozmadan yüzyıllar geçirebilmiş nice köylerden biri; gölün cevheri olarak bilinmesinin neden belki de defalarca “Fransa’nın en güzel köyü” unvanını kazanmış olması… Zamanda geriye gittiğimiz bu çiçek kokulu köyü ziyaret ettikten sonra Cenevre’ye geri dönüyor ve Cenevre’yi şehir turu ile keşfetmeye başlıyoruz. Mont Blanc Köprüsü, Jean Jacques Rousseau adası, Büyük Katedral, Barış Parkı ve Birleşmiş Milletler Binası şehir turu esnasında başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Konaklama Cenevre’deki otelimizde olacak.

Uçuş No: TK 1917 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 20 Nisan 2023 - Saat: 08:30 - Varış: Cenevre - Tarih: 20 Nisan 2023 - Saat: 10:40
2. Gün
Cenevre – Montrö – Lozan – Bern – Interlaken

Otelde yaoacağımız kahvaltı sonrası İsviçre Riviyerası’na doğru yola çıkıyoruz. 1923 yılında Barış Antlaşmasının ve Montrö Boğazlar Anlaşmasının imzalandığı meşhur Lozan ve Montrö şehirlerini ziyaret edeceğiz. Montrö’de ülkenin sembolü haline gelmiş, Leman Gölü üzerindeki Chillon Şatosu’nda kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Montrö ve Lozan’ı gezdikten sonra rotamızı Albert Einstein’ın yaşamayı seçtiği, UNESCO tarafından koruma altına alınan, İsviçre’nin başkenti Bern’e çeviriyoruz. Bern şehir turu esnasında şehir merkezini, Ulusal meclis binasını, Bern Katedralini, Saat kulesini ve Aar Nehrini göreceğiz. Sonraki durağımız olan Interlaken’e doğru yolculuğumuz devam edecek. Yol üzerinde İsviçre’ye özgü mandıra ve rengârenk sardunyalarla süslü yayla evlerini görecek, heybetli zirvelerden Jungfrau, Eiger ve Mönch Dağları manzaralarıyla Thun Gölünden geçerek Interlaken’e varacağız. Bu yolculuklarımızın ardından 100 yıllık bir Füniküler ile Harder Kulm zirvesine çıkıyor ve Brienz Gölü ve Thun Gölü’nün büyüleyici manzaraları eşliğinde 1 saatlik fotoğraf molası vereceğiz. Akabinde Interlaken şehir merkezinde ara sokakların ve manzaralarının tadına varacağız… Turların bitiminde dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Interlaken’deki otelimizde olacak.

3. Gün
Interlaken – Lauterbrunnen –Wegneralpbahn – Luzern – Zürih

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından 72 şelaleli vadi olarak da bilinen muhteşem Lauterbrunnen Vadisini görmek için otelimizden ayrılıyoruz. Goethe’nin şiirlerine konu olan Staubbach Şelalesini görecek, muhteşem Lauterbrunnen köyünü keşfedeceğiz. Oradan Wegneralpbahn treni ile kısa bir yolculuk sonrasında nefes kesen manzaralarıyla araba girmeyen “Car Free” köy olarak tanınan Mürren köyüne geleceğiz. Büyüleyici İsviçre Alpleri manzarasının tadını çıkaracağız. Tur bitimi Alp Dağları’na giden pek çok yolun kesişimi olan Luzern’e doğru yola koyuluyoruz. Orta Çağ’dan kalma pek çok yapıyı bünyesinde barındıran Luzern’de Ahşap Chapelle Köprüsü, Jesuit Kilisesi ve Luzern gölü görülecek yerler arasında. Tur bitimi Zürih Gölü’nün kenarına kurulmuş olan ülkenin en büyük şehri Zürih’e doğru yola çıkacağız. Ortaçağ ve Rönesans binalarıyla dolu iyi korunmuş olan Zürih’te Bahnhofstrasse, Fraumünster Kilisesi, Grossmünster, Zürih Gölü, Belediye binası göreceğimiz yerler arasında. Şehir turu bitimi dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Zürih’teki otelimizde olacak.

4. Gün
Zürih – Riquewihr – Alsace – Colmar – Strazburg

Kahvaltının ardından önce minyatür kanalları, arnavut kaldırımlı sokakları, güzel dağları ve çarpıcı mimari yapıları ile ünlü Freiburg’a gidiyoruz. Freiburg’a varışımızla birlikte önce şehrin en hareketli ve en canlı yeri olan Münsterplatz’ı yani Katedral Meydanını gezeceğiz. Katedral Meydanı dışında Rathausplatz ve Kaiser Joseph Caddesi Freiburg şehir turu esnasında görülecek yerler arasında. Şehir turu bitiminde Alzas Bölgesinin hatta Fransa’nın en güzel köylerinden birisi olan Riquewihr’i keşfedeceğiz. Köyün arnavut kaldırımlı dar ve renkli sokaklarında yürüyecek ayrıca nesillerdir bölgenin şarapçılığına öncülük etmiş bir ailenin şarap evinde Alzas şaraplarını tadacağız. Tadımın ardından çiçeklerle süslü balkonlarıyla, kanallarında botların süzüldüğü cıvıl cıvıl bir kent olan Colmar’ı ziyaret ediyoruz. Tarihi şehir merkezi ve “Petite Venise“ bölgesi ve meşhur pastel boyalı Colmar evlerinin bulunduğu ara sokaklar, Katedral ve meydanı şehir turu esnasında görülecek yerler arasında. Colmar gezimizin ardından Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin; Gutenberg’in Rouget de Lisle'in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe’nin kenti Strazburg’a hareket ediyoruz. Etrafında rengarenk Alsace evlerinin bulunduğu Strazburg’da şehir turu enasında şehrin eski binalarını da içinde bulunduran Petite France ile Notre Dame Katedrali, Guthenberg Meydanı ve Kleber Meydanı görülecek yerler arasında. Şehir turu bitimi akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyor ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Strasbourg’daki otelimizde olacak.

5. Gün
Strazburg – Baden Baden – Stuttgart – Istanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Istanbul’a gitmeden önce yemyeşil doğası, termalleri, tarihi yapıları, sessiz ortamı ve casinoları ile keyif düşkünlerinin Avrupa’da ki en önemli merkezlerinden biridir. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından kente vardığımızda Ren Nehri, ve Murg Vadisi manzaraları eşliğinde Dostoyevski’nin Kumarbaz isimli romanının konusunun geçtiği bu güzel şehri keşfediyoruz. Tur bitimi Stuttgart havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle..

Uçuş No: TK 1706 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Stuttgart - Tarih: 24 Nisan 2023 - Saat: 19:10 - Varış: İstanbul - Tarih: 24 Nisan 2023 - Saat: 23:10

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Cenevre (GVA) gidiş, Stuttgart (STR) - İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere tüm transferler
 • Havalimanı vergileri ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harç bedeli
 • Belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda & kahvaltı konaklama
 • Bölgedeki yerel restoranlarda 1 akşam yemeği
 • Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.)
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
20 Nisan 2023 | 24 Nisan 2023 4* Oteller 1.890 EUR-2.485 EUR-
28 Haziran 2023 | 02 Temmuz 2023 4* Oteller 1.940 EUR-2.535 EUR-
30 Ağustos 2023 | 03 Eylül 2023 4* Oteller 1.940 EUR-2.535 EUR-
04 Ekim 2023 | 08 Ekim 2023 4* Oteller 1.890 EUR-2.485 EUR-

Genel Bilgiler


 

KATILIM ŞARTI 

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

OTELLERİMİZ

 4**** Novotel Geneva vb.
https://all.accor.com/hotel/3133/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

4**** Hotel Royal vb.
https://all.accor.com/hotel/8983/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

4**** Novotel Zurich City-West vb.
https://all.accor.com/hotel/2731/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

4* Voco Hotel Strasbourg vb.
https://www.ihg.com/voco/hotels/gb/en/strasbourg/sxbtg/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-VX-_-FR-_-SXBTG

VİZE     

Umumi Pasaport              Vize gerekli        

Yeşil Pasaport                   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu            Vize gerekli değil             

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

 

UÇUŞ SÜRELERİ              

İstanbul               Cenevre               3 sa 10 dk

Stuttgart             İstanbul               3 saat

 

KONAKLAMA   

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

 

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

PARA BİRİMİ    

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ     

İsviçre ve Fransa, Türkiye’den 1 saat geridedir.

Örneğin, Türkiye’de saat 18:30 iken Balkanlar’da 17:30’dur.

 

TELEFON KULLANIMI    

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR  

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ           

Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

ELEKTRİK           

Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

 

 

ALIŞVERİŞ         

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR           

*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Saygılarımla,

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.