Reykjavik - Lerwick - Edinburg - Amsterdam - Isafjordur - Molde - Invergordon - Akureyri - Bergen
Tam Pansiyon Konaklama

Tam Pansiyon Konaklama

Sigorta Dahil

Sigorta Dahil

1 Kişilik Fiyat
2.699 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
5.398 EUR
99.784 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Amsterdam

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlamaktadır. İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Amsterdam ’e hareket. Varışımızın ardından bizi bekleyen aracımız ile Amsterdam Limanında demirli gemimize transfer oluyoruz. Kabin dağılımı sonrası serbest zaman. Akşam yemeği sonrası 17:00’de gemimiz hareket ediyor. TK 1951 IST-AMS 07:25-09:55

2. Gün
Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

3. Gün
Bergen

Sabah saat 08.00’da gemimiz Bergen limanına varacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek “Bergen Şehir Turu & Mt. Floen Turu” na katılabilirler. 1830 yılına kadar ticaretin ve gemilerin durak noktası olan ve şu an UNESCO’nun Dünya Mirasları kapsamında olan bu güzel kenti keşfimiz Alman Limanı ile başlayacak, güzelliği ile sizi büyüleyecek olan Balık ve Çiçek marketi ile devam edecek. Daha sonra Tarihi Hansa evleri, Hakoon Sarayı ve Kruzberg Kulesi ile ünlü besteci Grieg’in Nordasvatnet Gölü kıyısındaki evini göreceğiz. Dönüş yolumuzda yüksek tepelerde mola verip Bergen’i kuşbakışı seyir imkânımız olacak. Ayrıca Bergen'in ünlü teleferiği ile Mt. Floien görülecek. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

4. Gün
Molde

Sabah saat 08.00’da gemimiz Molde limanına varacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Molde limanına yanaştıktan sonra dileyen misafirlerimiz ile opsiyonel olarak bizi bekleyen otobüsümüz ile tam gün Norveç’in en çok turist çeken bölgesine gidiyoruz. Muhteşem doğa manzaraları eşliğinde Romsdal üzerinden Trollstigen’e ulaştıktan sonra bölgede vereceğimiz mola esnasında deniz seviyesinden 874 metre yüksekte Romsdal vadisinin nefes kesen görüntüsünü izliyoruz. Troll yolu olarak adlandırılan bölgeden geçerken Stingfossen şelalesini uğruyoruz. Unesco tarafından dünya mirası listesinde yer alan bu nefes kesici bölgenin ardından Norveç’in batısında önemli bir liman kenti olan, Naziler tarafından II. Dünya Savaşı’nda gizli gemi ve denizaltı tersanesi olarak kullanılmış, Norveç’in en güzel şehirlerinden biri olan “Kuzeyin Gizemli Büyüsü” Alesund’a varıyoruz. Gemimizin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

5. Gün
Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

6. Gün
Akureyri

Gemimiz sabah saat 10.00’da Akureyri limanına yanaşacak. Dileyen misafirlerimiz ile opsiyonel olarak Akureyri ve civarında tur yapacağız. İzlanda’nın Kuzey Merkezi, aynı zamanda doğal güzelliklerine, gizemli ve vahşi doğasına açılan yoldur. Gezimize 12 m yüksekliği olan ve adanın en güzel manzarasına sahip “ Gudfossen” (Tanrıların Şelalesi) ile başlayıp; 1866 yılından beri ada halkının yaşamlarını izleyebileceğimiz Laufas Folk Müzesi ile devam edeceğiz. Yüksek dağlarla çevirili ve sadece 17000 kişinin yaşadığı bu özel liman kentini yoğun olarak taşıdığı Danimarka karakteriyle, tarihi ve çağdaş bölümleriyle tanıyıp, volkanik küllerin zenginleştirdiği bitki örtüsü ile birlikte dünyanın en yüksek ve de dip bölgelerinden getirilen bitkilerden oluşan Botanik Bahçesini de görüp sonlandıracağız. Gemimiz akşam 19:00 de hareket edecektir.

7. Gün
Isafjordur

Gemimiz sabah saat 08.00’da Isafjordur limanına yanaşacak. Dileyen misafirlerimiz ile opsiyonel olarak tur yapıyoruz. İzlanda’nın Batı Fiyord Yarımadası’nda ismini aldığı gibi “Buz Fiyordu” özetle en soğuk olan köşesinde yapacağımız çevre ve kültür gezisinde Vikingler döneminden beri Ticaret ve kültürün merkezi ve bölgenin en eski yerleşimi Nedstikaupstadur’un 18.yy yapıları arasında, dar sahil şeridini takiben Bolungarviç’e gidiyoruz. Yüzyıllardır geçimlerini güneşte kurutulmuş balık tuzlaması ile sağlayan bölge sakinlerinin yaşam tarzlarını, Osvor kilisesini, 1988 de restore edilen balıkçı kulübesi ile yakından tanıma ve etrafı sarp dağlarla çevrili bölgenin vahşi doğasını fotoğraflama imkanımız olacak. Limana dönmeden önce tarihi bölgedeki en eski yapıda kurulan Marin Müzesi’ni ve Balık kurutma uygulamalarını göreceğiz. Gemimiz akşam 17:00 de hareket edecektir.

8. Gün
Rejkavik

Gemimiz sabah saat 08.00’da Reykavik limanına yanaşacak. Arzu eden misafirlerimiz ile opsiyonel olarak Altın Üçgen turu. Dünyada Kuzey Kutup Dairesi’ne en yakın başkentteyiz. Limandan özel otobüsümüz ile ayrılıp İzlanda’yı doğa harikaları ile ünlü yapan Thingwellir Milli Parkı’na doğru yol alacağız. Lava platformları, yeşil ve kara yosunlu granit platolar, kıta kırılma yarıkları, adanın yaban bitki örtüsü arasında alacağımız yol olağanüstü bir deneyim. Bölge; İzlanda için kutsal aynı zamanda dünyanın ilk parlamento toplantısına sahne olmuş yaya olarak aralarından geçip jeolojik oluşumları da yakından görme imkânımız olacak. Yolumuza devamla “Gulfossen” Altın Şelale’ye varıyoruz. Çift çağlayanlı Avrupa Kıtası’nın en coşkulu akanı ve değişik açılardan bu görsel şöleni ölümsüzleştirmek için molalarımız olacak. Gezimizin devamında Gayzer bölgesine varıyoruz… ve doğanın hayret verici oluşumlarına bir kez daha şahit olup; sıcak kaynaklar ve diğer jeotermal fenomenler arasında gerçeküstü bir ortamda bulunmanın keyfini yaşıyoruz. Gemimiz bu akşam Reykavik limanında demirli kalacaktir.

9. Gün
Rejkavik

Gemimiz öğleden sonra 15:00 de hareket edecektir.

10. Gün
Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

11. Gün
Lerwick

Gemimiz sabah saat 10.00’da Lerwick limanına yanaşacak. Arzu eden misafirlerimiz ile opsiyonel olarak Lerwick turu yapıyoruz. İskoçya'nın en kuzey noktası Kuzey Denizi'ndeki Shetland Adalarının merkezindeyiz ama sosyal yapı olarak Norveç'e daha yakın bir kent, hatta adını bile eski Norveç lisanından almış Lerwick ( Deniz Tarağı Körfezi). Adanın çevresinde yapacağımız gezimizde ilk başkentleri Scalloway ve 1600 yılında yapılmış kalesini görüp, şehrin ana bulvarı ve sahil kordonunda serbest zamanınızı geçirdikten sonra Tingwall Vadisi'nde bir çiftlik ziyaret edeceğiz. Ünlü Shetland keçi ve ponilerini yakından izleyip daha sonra da Shetland'ın adını dünyaya duyuran yün trikolarını alabileceğiniz bir el işleri merkezine uğrayacağız. Gemimiz akşam 18:00 de hareket edecektir.

12. Gün
Invergordon

Gemimiz sabah saat 08.00’da Inverness için Invergordon limanına yanaşacak. Dileyen misafirlerimiz ile opsiyonel olarak Urquhart Kalesi & Ness Gölü & Inverness & Cawdor Şatosu ve Bahçeleri turu. Bugün turumuzun en özel günlerinden biri bağımsızlık aşığı klanları ve onların gizemli hikayeleri ile ünlü İskoçya’nın Highland(Yüksek Topraklar)’indeyiz.1933 yılında bir göl canavarının görüldüğü haberiyle dünya gündemine gelen Ness Gölü ilk durağımız. Göl o tarihten itibaren sayısız gazeteci, maceraperest, canavar avcısı ve hatta bilim adamının akınına uğradı. Canavar “Nessie”nin efsanevi varlığı kanıtlanamasa da, bölge muhteşem doğası ve onlarca Ortaçağ kalesi ile her yıl buraya gelen sayısız ziyaretçisine gerçek bir İskoç deneyimi yaşatmaya devam ediyor. Turumuzda Ness Gölü’nde canavar avına çıkıp, göl kiyisindaki orta çağ şatosu Urquhart Kalesini ziyaret edeceğiz. Ardından Highland’in başkenti ünvanını taşıyan ve içinden geçen nehriyle fotoğraf meraklılarına pitoresk manzaralar sunan Inverness şehrine geleceğiz. Bir sonraki durağımız Shakespeare’in Machbeth’ine ilham kaynağı olmuş Cawdor Şatosu ve bahçeleri. Yol üzerinde İskoclar’in tarihindeki en önemli savasin gerçekleştiği Culloden Field’dan geçeceğiz. Cawdor Kontesinin içinde yaşadığı Cawdor Şatosu, ailenin yüzyıllar içinde kullandığı mobilya, halı ve birçok paha biçilmez dekoratif objeleri de içinde barındırıyor. Bahçeleri ziyaret ettikten sonra dönüş yolunda estetik dizaynıyla ünlü Kessock köprüsünden geçeceğiz. Invergordon’a yaklaşırken doğal bir koy olan Cromarty Firth manzarasını görme fırsatımız olacak. Gemimiz akşam 17:00 de hareket edecektir.

13. Gün
Edinburg

Gemimiz sabah saat 08.00’da SouthQueens ferry limanına yanaşacak. Arzu eden misafirlerimiz ile Edinburg ve civarı için opsiyonel tur yapıyoruz. Sabah ilk durağımız dünyada kendi alanında ilk ve tek proje olan Forth ve Clyde nehirlerini kilit sistemi olmadan birbirine bağlayan Falkirk Çarkı olacak. Edinburgh'un yeni gelişen sahil bölgesi Newhaven ve Leith'den geçip şehrin merkezine ulaşacağız. Ortaçağ Mimarisinin etkin olduğu bu ihtişamlı şehri gezmeye Holyrood Sarayı ile başlayacağız. 18 yüzyılda yapılan Yeni Şehir, Princess Street,Charlotte Meydanı, St. Andrew Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Şehrin simgesi olan Edinburg Kalesinde, İskoç kraliyet mücevherlerini ve St. Mary Katedrali’ni görüp, tepeden şehrin muhteşem manzarasını seyredeceğiz. Tarihi dokusunu olduğu gibi muhafaza eden, Harry Potter’a ilham kaynagi olan bu sehirde zaman içinde kaybolduğunuzu hissedebilirsiniz. Arzu ederseniz Rose Street barlarının zincir oyununa katılabilirsiniz. Gemimiz South Queensferry’den saat 18:00’da ayrılacak.

14. Gün
Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

15. Gün
Amsterdam - İstanbul

Güne kahvaltı ile başladıktan sonra gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kısa sürecek panoramik Amsterdam şehir turu sonrası havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızın ardından turumuz, özel şoför ve aracınız ile evinize transferinizle sona ermektedir. TK 1958 AMS-IST 14:40-19:00

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) Amsterdam (Ams) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler & Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.) (850 Euro)
 • 2021 yapımı Cruise gemisinde 14 gece tam pansiyon konaklama (Servisler gemiye biniş günü öğle yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Özel otobüs veya araç ile programda belirtilen ilk ve son gün yapılacak tüm transferler
 • Gemide canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli ve Kaptan’ın Gala Menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri ( Grup 20 Kişi olduğu takdirde Türkçe rehber eşlik eder)
 • Turist şehir vergileri
 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç Hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişibaşı 15 Usd’dan hesaplanarak, toplamda kişibaşı 210 Usd olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sürprimi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
28 Ağustos 2022 | 11 Eylül 2022 İç Kabin 2.699 EUR---
28 Ağustos 2022 | 11 Eylül 2022 Dış Kabin 3.099 EUR---
28 Ağustos 2022 | 11 Eylül 2022 Balkonlu Kabin VH 3.999 EUR---
28 Ağustos 2022 | 11 Eylül 2022 Balkonlu Kabin VF 4.199 EUR---

Genel Bilgiler


Havalimanı buluşma saati, uçuştan 2sa 30dk önce olup, detaylar tur hareketinden 2 gün öncesinde ayrıca iletilecektir.

Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

*işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

İç hat bağlantılar için sınırlı kontenjan bulunmakta olup, müsaitlik alınması gerekmektedir.

Bağlantı veren şehirlerin teyit edilmesi gerekmektedir.

Konfirme edilen iç hat bağlantıları 24 saat içerisinde geçerli olan en uygun iç hat uçuş için geçerlidir.

Gruplarda iç hat bağlantı fiyatları geçerli olmayabilir. Özel fiyatlarımızı sorunuz.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.