Güney Hindistan & Kerala Turu

Güney Hindistan & Kerala Turu

Güney Hindistan & Kerala Turu Ekim 2022

Güney Hindistan & Kerala Turu

15 - 24 Ekim 2022 Qatar Havayolları tarifeli seferi ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 2.890 39.646 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 790 | 10.837 ₺
Alleppey | Chennai | Cochin | Kumarakom | Madurai | Mahabalipuram | Mumbai  | Periyar
İngiliz hakimiyetinin her köşesinde Hint mistisizmi ile buluştuğu kozmopolit Mumbai, ruhunuzu dinlendirecek Kerala Arkasuları...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm turlar dahil

4*, 5* Otel Seçenekleri

4*, 5* Otel Seçenekleri

Tüm öğle ve akşam yemekleri dahil

Tüm öğle ve akşam yemekleri dahil

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstabul - Doha - Mumbai  (15/10/2022)

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Pasaport  kontrollerinden sonra  Qatar   Havayolları ile   Doha’ya  hareket  ediyoruz .  Doha’ya varışta kısa bir beklemenin ardından Mumbai uçağına biniyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

2. Gün
Mumbai  (16/10/2022)

Yerel saat ile Mumbai Chatrapati Shivaji Havalimanı’na varıyoruz ve otelimize transfer oluyoruz. Dinlenme molamız için otelimize transfer oluyoruz. Kahvaltının ardından Mumbai turumuza başlıyoruz. Önce Mumbai’nin yaklaşık 9 km açığında yer alan Fil Adası’na hareket ediyoruz. Burada adanın merkezinden yükselen iki tepeye oyulmuş kaya tapınaklarla karakterize edilmiş olan Fil  Mağaraları’nı ziyaret ediyoruz. Adını da Portekizliler tarafından bu mağaralarda bulunmuş taştan bir fil heykelinden alan ada ve mağaralarda bulunan Lord Shiva’ya adanmış altıncı yüzyıldan kalma tapınakta, yaratıcı Brahma, koruyucu Vishnu ve yokedici Shiva’yı temsil eden üç başlı dev heykel ile birlikte Shiva ve Parvati’nin evliliğini de anlatan heykelin arasında bulunduğu heykelleri görüyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Gezimizin ardından bu kez Mumbai şehrini gezmeye başlıyoruz. İngiliz hakimiyeti döneminde inşa edilen 26 metrelik Hindistan Kapısı; geniş bir sanatsal, arkeolojik ve tarihi materyale ev sahipliği yapan Chatrapati Shivaji Müzesi; Londra’daki Big Ben’i de tasarlayan mimar tarafından tasarlanan 85 metre yüksekliği ile devasa Rajabai Saat Kulesi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan tarihi Chatrapati Shivaji Terminali, Haji Ali Camisi ve Türbesi ile farklı mimari yapısı ile tanrı Ganesh’e adanmış Hindu tapınağı Shree Siddhivinayak Ganapati tur esnasında gezeceklerim ve göreceklerimiz arasında yer alıyor. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklama otelimizde olacaktır.

3. Gün
Mumbai - Chennai - Mahabalipuram (17/10/2022)

Kahvaltının ardından özel  aracımız ile havalimanına transfer  oluyor  ve  bur adan Chennai’ye uçuyoruz .  Varışta yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz.   Yemek sonrası Chennai (Madras ) şehir turumuza başlıyoruz . Önce Anglikan Kilisesi’nin doğuda ayakta kalan en  eski mabedi olan Saint Mary’s   Kilisesi’ni ve  Ortaçağ silahları, zırhları ve  dönemin as keri diğer materyallerini bir   arada bulacağımız ünlü müzeyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra kıyıdan denize uzanan St. George Kales i’ni ve bu  şehir de  bulunan en  büyük Shiva tapınağı olan Kapales hvara Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası  Mahabalipuram’a hareket ediyoruz . Akşam yemeği ve  konaklama otelimizde olacaktır.

4. Gün
Mahabalıpuram - (18/10/2022)

Kahvaltının ardından Mahabalipuram şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bugünkü turumuzda Pallava Kralı Raja Singha tarafından sekizinci yüzyılın hemen başlarında yapılan, Marco Polo’nun notlarında Mahabalipuram’ın Yedi Pagodası olarak adlandırdığı efsanevi yedi pagodadan günümüze uzanan sonuncu UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan The Shore Tapınağı, 29 metre uzunluğunda ve 13 metre yüksekliğinde kayaya oyma bir eser olan yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arjuna’nın Pişmanlığı isimli anıt ve son olarak Mandapams olarak adlandırılan mağara tapınaklar göreceklerimiz arasında yer alıyor. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel restoranda alacağız. Tur sonrası otele transfer.  Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde olacaktır.

5. Gün
Mahabalıpuram – Chennaı - Madurai (19/10/2022)

Bugün kahvaltımızı kumanya olarak alacağız. Chennai Havalimanı’na transfer oluyoruz (yaklaşık 1 saat 30 dakika). Burada yerel bir havayolu ile Madurai’ye uçuyoruz. Varışta öğle yemeğimizi alıyoruz. Tapınaklar kenti olarak adlandırılan Madurai’de yapacağımız şehir turumuzda Meenakshi Amman Tapınağı, Madurai Pazarı, 17. yy’dan kalma Hindu-İslami Tirumala Nayak Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeği otelde. İlerleyen saatlerde Pooja seremonisine tanık olmak üzere bir Meenakshi Tapınağı’na gidiyoruz. Konaklama otelimizde olacaktır.

6. Gün
Madurai - Periyar (20/10/2022)

Kahvaltının ardından Periyar’a hareket ediyoruz.  Varışımızın ardından National Park’da vakit geçiriyoruz. Antilop, bizon, sambar,  yaban  domuzu,  fil   ve   bir   çok  farklı  kuş  çeşidinin  doğal  yaşamına  tanık  oluyoruz.  Öğle yemeğini yerel restoranda alıyoruz.  Öğleden  sonra  Periyar  Gölü’nde  bir    tekne   turu gerçekleştiriyoruz . Çeşitli hayvanları da  görebileceğimiz gezinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

7. Gün
Periyar - Kumarakom (21/10/2022)

Kahvaltının ardından baharatın yeryüzüne açılan kapısı olan Thekkady'deki baharat tarlalarından birisini ziyaret edeceğiz.  Baharat kokuları arasında Thekkady'deki plantasyonu keşfettikten sonra  “Doğu’nun Venedik’i” olarak adlandırılan Kumarakom’a hareket ediyoruz.  Öğle yemeği. Otele yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

8. Gün
Kumarakom – Alleppey - Cochin (22/10/2022)

Kahvaltının ardından öğle yemekli yöreye özgü teknelerle Alleppey’e  turu yapacağız. Kerala Arkasuları Arap Denizi’ne paralel olarak uzanan tuzlu suya sahip lagünler ve göllere verilen isimdir. Toplam beş adet geniş göl kimi doğal kimi insan yapımı su kanalları ile birbirine bağlanmış ve 38 ırmak tarafından beslenmektedir. Yaklaşık 900 km uzanan Kerala Arkasuları çevresine kurulmuş birçok köy bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi de Kettuvallam adı verilen bu teknelerde alıyoruz. Dünyada benzerine rastlanması çok zor olan bu güzelliği yaşadıktan sonra Cochin’e hareket ediyoruz varışımızın ardından otele giriş yapıyoruz otelde dinlenmenin ardından akşam Kathakali Dans Merkezi’ne gidiyor ve Güney Hindistan folkloruna ait dansların örneklerini izliyoruz. Bale, opera ve pandomimin ustaca bir birleşimi olan bu danslar Kerala Bölgesi’nin uluslararası ününe büyük bir katkı sağlamıştır. Performans sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacaktır.

9. Gün
Cochin (23/10/2022)

Kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve  Cochin şehir turu için yola çıkıyoruz. Göreceklerimiz arasında; 1555 yılında inşa edilen ve  muazzam duvar resimleri ile  bizi Ramayana Destanı’nın içine çekecek olan Mattancherry Sarayı ile  güne başlıyoruz.  Öğle yemeği sonrası durağımız ünlü kaşif  Vas co  de Gama’nın orijinal mezarının bulunduğu St.  Francis Kilisesi.  Günün  ardından  yerel  bir   restoranda  akşam  yemeğimizi  alacağız.  Ardından dönüş yolculuğumuz için havalimanına transfer oluyoruz.

10. Gün
Cochin – Doha - İstanbul (24/10/2022)

Qatar Havayolları’na ait tarifeli sefer ile  Doha’ya hareket. Varışın ardından  uçağımızı değiştiriyor ve Qatar Hava Yollarına ait  tarifeli sefer ile  İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz İstanbul havaalanına varışta sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek özel araç ve  şoför ile bulaşmanızla sonlanıyor.

TUR ROTASI

+ Mumbai’de Elephant Adası’nda Elephanta Mağaraları...

 

+ Mumbai’de Chatrapati Shivaji Müzesi, Rajabai Saat Kulesi, Chatrapati Shivaji Terminali, Haji Ali Camisi ve Türbesi ve Shree Siddhivinayak Ganapati Tapınağı...

 

+ Chennai’de Saint Mary’s Kilisesi’ni ve Ortaçağ silahları, zırhları ve dönemin askeri diğer materyallerini bir arada bulacağımız ünlü müze...

 

+ UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan The Shore Temple, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Arjuna’nın Pişmanlığı isimli anıt ve son olarak mağara tapınaklar...

 

+ Cochin’de Mattancherry Sarayı ve St. Francis Kilisesi...

 

+ Bale, opera ve pandomimin ustaca bir birleşimi olan Kathakali...

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.
İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

 UÇUŞ DETAYI:

15 Ekim QR 240      IST      DOH    1320    1725  
15 Ekim QR 556      DOH   BOM   2035    0225+1  (Varış 16 Ekim olacaktır.)

24 Ekim QR 517      COK   DOH    0355    0545  
24 Ekim QR 239      DOH   IST      0740    1210  

 

 

Gezi Zamanlaması
Nepal'de gökyüzü genellikle berrak ve muhteşem manzaralar sunduğundan, Ekim ve Aralık arası ziyaret etmek tercih edilen zamandır. Hava yaklaşık Nisan ayına kadar kuru kalır. Ocak ve Şubat özellikle geceleri çok soğuk olabilir, ancak daha az ziyaretçi olduğu için sizi inanılmaz manzaralar ve daha sessiz yürüyüş parkurları ile ödüllendirecektir. İlkbaharın sonları, orman gülleri çiçek açarken seyahat etmek için güzel bir zamandır. Mayıs ayından itibaren, muson yağmurları Haziran ayında gelene ve bulutlar muhteşem dağ manzaralarını gizleyene kadar ısı ve nem seviyeleri yükselir. 

Hindistan'da sıcak, yağışlı(muson) ve serin olmak üzere üç sezon bulunuyor ve bunlar yıl içinde ülkenin kuzeyinden güneyine çeşitlilik gösteriyor. Hindistan için en iyi seyahat dönemi Ekim'den Şubat sonuna kadar olan sezondur. Güney bölgelerde Şubat ayı ortalama sıcaklıkları gündüzleri 30 derece civarında, geceleri ise 17 derece civarındadır.

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

Sağlık   
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

Vize Bilgileri 
Hindistan ve Nepal tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

 

Uçuş Süreleri  
İstanbul ile, Nepal'in başkenti olan Katmandu arası uçuş süresi yaklaşık olarak 6 saat 55 dakikadır.

Hindistan'ın başkenti Delhi ile, İstanbul arası uçuş süresi; yaklaşık olarak 5 saat 55 dakikadır. 

 

Para Birimi   
Nepal’in para birimi Nepal Rupisi’dir. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Hindistan'ın para birimleri Hint Rupisi’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

 

Saat Dilimi   
Türkiye ile Nepal arasında +3 saat fark vardır. Türkiye'de saat 12:00 iken, Nepal'de 15:00'dır.

Türkiye ile Hindistan arasında +3,5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da saat 15.30’dur.

 

Telefon Kullanımı  
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar 
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve gideceğiniz zamana göre akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Nepal ve Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Ancak mutfak kültürlerinin Türk mutfağına göre farklılık gösterdiği unutulmamalıdır. Baharatlı yemekler, pirinç, et yemekleri ağırlıktadır ve asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz.

 

Elektrik  
Her iki ülkede genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

 

Alışveriş 
Nepal'de el yapımı hediyelik eşyalar ve mücevher satın alabilirsiniz. Hindistan'da ise mücevherler, çeşitli kumaşlar, çay ve baharatlar satın alabilirsiniz.

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

* Qatar Havayolları ile İstanbul – Doha – Cochin – Doha – İstanbul gidiş  – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
* Kişiye özel ev – alan –ev transferleri
* 4*-5* otellerde kahvaltı dahil konaklama
* Özel araçlarla programda belirtilen tüm geziler
* Tüm öğle ve akşam yemekleri
* Programda belirtilen tekne gezileri, özel gösteriler
* Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* Yurtdışı çıkış harcı
* Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası,

 

 

 

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler
* Hindistan Vize ücreti ( Yeşil pasaporta da gerekmektedir ),
* Programda belirtilmeyen yemekler,
* Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
* Fazla Bagaj ücreti,
* Kişisel harcamalar.

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* The Oberoi Hotel vb..– Mumbai

https://www.oberoihotels.com/hotels-in-mumbai/

 

 

5* Intercontinental Hotel – Mahabalipuram vb.

http://www.ihg.com/hotels/tr/tr/chennai/maamr/hoteldetail

 

5* Heritage Hotel – Madurai vb.

http://www.heritagemadurai.com/

 

4* Spice Village – Periyar vb.

http://www.cghearth.com/spice-village


4* Coconut Lagoon Hotel – Kumarakom  vb.
http://www.cghearth.com/coconut-lagoon

 

5*  Crown Plaza- Cochin vb.
https://www.ihg.com/crowneplaza/hotels/tr/tr/kochi/cokch/hoteldetail