Buenos Aires - Rio de Janeiro - Sao Paulo - Iguazu
Arjantin'in tangosu, Brezilya'nın sambası ile coşan Iguazu'ya yolculuk...
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

7 Öğle ve 4 Akşam Yemeği Dahil

7 Öğle ve 4 Akşam Yemeği Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
4.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
9.980 USD
326.884 TL
TÜKENDİ
Bu turda kontenjanlarımız dolmuştur. Ek yer talebi ya da alternatif turlar hakkında bilgi almak için hemen bizi arayın 0 (212) 233 1598

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Sao Paulo

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Sao Paulo uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 15 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 15 Haziran 2024 - Saat: 10:45 - Varış: Sao Paulo - Tarih: 15 Haziran 2024 - Saat: 17:55
2. Gün
Sao Paolo – Rio de Janeiro

Kahvaltının ardından Sao Paulo turumuza başlıyoruz. Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, Tarihi Şehir Merkezi, Belediye Tiyatrosu tur esnasında göreceklerimiz arasındadır. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıp Rio de Janerio uçuşu için havalimanına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Rio de Janeiro

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile şehir merkezine transfer oluyoruz. Bu sabah şehrin kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali ve sambanın kalbi Sambodromo’yu ayrı ayrı ziyaret edeceğiz. Gezinin bu bölümünde ülkedeki Portekiz hâkimiyeti döneminden kalma Portekiz Kraliyet Okuma Odası’nı da gezeceğiz. Büyüleyici bir atmosfere sahip Colombo Pastanesi’nde kısa bir molanın ardından turumuzun ilk bölümünü tamamlamış olacağız. Öğle yemeğinde, yerel bir restoranda Brezilya'nın geleneksel mangal tatlarını tadacağız. Yemek sonrası serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıp, dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Rio de Janeiro

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Dünyanın Yeni Yedi Harikasından biri olan, 40 m uzunluğundaki Christ the Redeemer (Kurtarıcı İsa) Heykeli’nin tüm Rio de Janeiro’ya tepeden baktığı Corcovado Tepesi’ne gidiyoruz. Bu gezinin ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemeğin ardından Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Günün kalanında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Rio de Janeiro – Iguazu

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Foz de Iguaçu’ya (Brezilya) hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguaçu Milli parkına hareket ediyoruz. İguazu şelalelerinin büyük bir çoğunluğu Arjantin sınırları içinde yer almasına rağmen şelaleleri en iyi açıdan görme ve manzaranın tadını çıkarma fırsatı Brezilya kısmında yakalanmaktadır. Şelalelerden San Martin, Adem & Havva ve diğer bir çoğunu göreceğimiz bir patika yürüyüşünden sonra en görkemli şelale olan Şeytan Boğazının döküldüğü noktaya ulaşıp şelalenin heybetini yakından deneyimleyeceğiz. Sonrasında milli parktan ayrılıp yüzlerce kuş çeşidini gözlemleyeceğimiz Kuş Parkı ziyaretini gerçekleştireceğiz. Gezimizin ardından Brezilya-Arjantin sınır kapısından geçiş işlemlerini tamamlayıp konaklayacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde ** Yerel havayollarının müsaitliğine göre Rio de Janerio – Iguazu uçuşu Sao Paulo aktarmalı gerçekleştirilebilir.

6. Gün
Iguazu

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerinin Arjantin tarafındaki yürüyüş parkurlarını tamamlayacağız. Bir gün önce Brezilya tarafından gözlemlediğimiz şelaleleri bu sefer döküldükleri yerden yani en yakın noktalardan ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimiz Ulusal Park içerisinde yer alan yerel bir restoranda alıp şelalelerdeki son aktivitemiz olan Macuco safari ile için parkın içinde kısa bir yolculuk yapacağız. Bu turumuzda İguazu nehri kıyısına ulaşıp sürat tekneleri ile şelaleleri yakından deneyimleyeceğiz. Tekneler ile şelalelerin altına girdiğimizde Şelaleler üstünüze doğru dökülürken hissedeceğiniz adrenalin eşi benzeri olmayan bir deneyimle birleşecek. Hazırlanın tamamen ıslanacaksınız. Macuco safarinin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Iguazu – Buenos Aıres

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Buenos Aires’e hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte öğle yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz. Yemeğim ardından Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Plaza Dorrego etrafına çevrelenmiş, tangonun doğduğu semt, antikaları, yuvarlak taşlı sokakları, kolonyal mimarisi ile San Telmo. Buenos Aires’in kurulduğu meydan olan Plaza de Mayo ve etrafında yer alan başkanlık makamı Casa Rosada, Evita Balkonu, Katedral ve Colon Tiyatrosu gezileri ile güne devam ediyoruz. Şehrin “Grand Boulevard”ı olarak inşa edilen Avenida de Mayo’yu dolaşıyor ve otelimize geçiyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Buenos Aıres – Tıgre – Buenos Aıres

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San Isidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi geziler esnasında yerel bir restoranda alıyor olacağız. Yemeğin ardından özel aracımız ile Buenos Aires’e dönüyor ve Arjantinli sanatçıların eserleri ile beraber Renoir ve Monet gibi Avrupalı ressamların da eserlerinin bulunduğu Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi’ni de ziyaret ediyoruz. Bu keşfimizin ardından “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semtine gideceğiz. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı ziyaret edeceğiz. Akşam ise bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Akşam yemeğimizi de bu mekânda alıyoruz. Yemek bitimi otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

9. Gün
Buenos Aıres – Istanbul

Kahvaltının ardından check out saatine kadar serbest zaman. Check out işlemlerini gerçekleştirdikten sonra kendine has mimarisi ile La Boca semti ve dünyanın en geniş bulvarı olan 9 Temmuz Bulvarı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restorana turlar esnasında alacağız. Yemek bitimi havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçuşumuz Sao Paulo stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saat, 30 dakikalık bir bekleme olacak uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Saat farkından dolayı günü uçakta geçiriyoruz.

10. Gün
Istanbul

İstanbul varışımız yerel saat ile akşam saatlerinde olacak ve size özel araç transferimiz ile gezimiz sona erecek; tekrar görüşmek dileğiyle…

Uçuş No: TK 16 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Buenos Aires - Tarih: 24 Haziran 2024 - Saat: 00:15 - Varış: İstanbul - Tarih: 24 Haziran 2024 - Saat: 23:05

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Sao Paulo / Buenos Aires - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri. (Dönüş Sao Paulo stoplu olacak, 1 sa 30 dk’lık bir bekleme var)
 • Sao Paulo – Rio de Janeiro, Rio de Janeiro – Iguazu ve Iguazu – Buenos Aires arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri (Yerel havayollarının müsaitliğine göre Rio de Janerio– Iguazu uçuşu Sauo Paulo aktarmalı gerçekleştirilebilir)
 • Kişiye özel ev– alan – ev transferi
 • 4* ve 5* otellerde Buneos Aires’de 2 gece, Iguazu’da 2 gece, Rio de Janerio’da 3 gece ve Sao Paulo’da 1 gece olmak üzere toplamda 8 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • 4 Akşam ve 7 öğle yemeği (uçuş saatlerine göre uçuş günleri öğle yemekleri kumanya olarak verilebilir)
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler
 • Iguazu Şelalelerinde hem Arjantin, hem Brezilya Ulusal Parklarına giriş ücretleri
 • Buenos Aires’te tango gösterisi
 • Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar.

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
15 Haziran 2024 | 24 Haziran 2024 4* ve 5* Oteller 4.990 USD4.990 USD5.880 USD-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
4*Blue Tree Paulista vb. - Sao Paolo
https://www.bluetree.com.br/hotel/blue-tree-premium-paulista/

5* Amerian Portal del Iguazú vb. - Iguazu
https://amerian-portal-del-iguazu.h-rez.com/index_es.htm

4* Arena Ipanema Hotel vb. - Rio De Janerio
https://www.arenahotel.com.br/hotel-ipanema-hotel/

5* Hotel 725 Continental vb. - Buenos Aıres
http://www.725continental.com/

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

- Sağlık 
Brezilya için sarıhumma aşısı Türkiye'de yapılmaktadır. Doktorunuz tavsiyesi ile istenirse sarıhumma aşısı yaptırılabilir veya doktorunuz tavsiyesi ile sıtma hapı kullanabilirsiniz. Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

 

- Vize Bilgileri

Umumi Pasaport                          Vize gerekli değil               

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli değil

** TC pasaportu taşıyanlar için geçerlidir. Farklı bir pasaport ile seyahat edilecekse bilgi verilmesi gerekmektedir.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Sao Paulo             13 sa 45 dk

Buenos Aires                  İstanbul                16 sa 20 dk

Uçak  Sao Paulo’da 1 saat 35 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır.

Para Birimi
Arjantin para birimi Argentine Peso (ARS)’dir.

Brezilya para birimi Brazilian Real (BRL)’dir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Her iki ülke ile Türkiye arasında –6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her üç ülkede de saat 06.00.

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü
Arjantin ve Brezilya’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır.

Elektrik
Her iki ülkede de elektrik 220 volttur. Arjantin’de C tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır. Brezilya’da A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

Alışveriş
Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.

Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.