Buenos Aires - Rio de Janeiro - Sao Paulo - Iguazu
Arjantin'in tangosu, Brezilya'nın sambası ile coşan Iguazu'ya yolculuk...
Yakında

Tur Programı


Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
  • Programda belirtilmeyen yemekler,
  • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
  • Fazla Bagaj ücreti,
  • Kişisel harcamalar.
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Fiyat Bilgileri


Genel Bilgiler


Otellerimiz
*** Üç Kişilik oda mülklerine sahip olmaktan istinaden.

4*Blue Tree Paulista vb - Sao Paolo
https://www.bluetree.com.br/hotel/blue-tree-premium-paulista/
4* Arena İpanema vb. - Iguazu
https://www.arenahotel.com.br/

4* Arena Ipanema Otel vb. - Rio De Janerio
https://www.arenahotel.com.br/hotel-ipanema-hotel/

5* Otel 725 Kıta vb. - Buenos Aires

http://www.725continental.com/

- Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

- Sağlık 
Brezilya için sarıhumma aşısı Türkiye'de yapılmaktadır. Doktorunuz tavsiyesi ile istenirse sarıhumma aşısı yaptırılabilir veya doktorunuz tavsiyesi ile sıtma hapı kullanabilirsiniz.. Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

 

Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

- Vize Bilgileri

Umumi Pasaport          Vize gerekli değil                

Yeşil Pasaport             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaport          Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


- Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri isteyenlerin gözlemlenmesi için kaçırılmaması gereken bir gezi olmasıyla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu işi yaratıkları nedeniyle yorulmaktan rahatsız etmeyen bütün gözetleme için uygun bir turdur.


- Uçuş Süreleri
İstanbul Sao Paulo 13 sa 45 dk

Buenos Aires İstanbul 16 sa 20 dk

Uçak Sao Paulo'da 1 saat 35 dakikaya kadar olacak bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır.


 -  Para Birimi
Arjantin para birimi Arjantin Pezosu (ARS)'dir.

Brezilya para birimi Brezilya Reali (BRL)'dir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda vardır.


- Saat Dilimi
Her iki ülke ile Türkiye arasında –6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye'de saat 12.00 iken her üç ülkede saat 06.00.


- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası üzerinden bir açıksa kullanılabilir. Bulunduğunuz bölgeye göre şebekeden kaynaklı aksaklar olabilir.


- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak giymenizi tavsiye ederiz.


- Yemek Kültürü
Arjantin ve Brezilya'da et yemekleri başta olmak üzere, akraba olmayanların de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır.


 - Elektrik
Her iki ülkede de elektrik 220 volttur. Arjantin'de C tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır. Brezilya'da A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekir.


- Alışveriş
Buenos Aires'te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Ancak kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonlarının gözetimini göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda sağlamak isteyenler arzulayanlardandır.


- Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşında küçük boyutlar maalesef kabul etmiyoruz.

Geçici pasaportun olması ve/veya alınmış vize (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceğine dair hükümler bulunmaz. Pasaport polisinin sizi içeri sokmama yetkisi vardır. Bu konutlardan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda yönlendirme görevlileri olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesi saatlerdir. Gazella, bu sahil en kısa sürede yolculukla yola çıkar. Yolcularımızın uçuş detaylarının değişebileceğini ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini en fazla 2-3 kullanan turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve buralardaki yerel yapılar tarafından gezildiğinde, girildiğinde izin verilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı geçişlerin gerçekleştirildiği, keza hava çıkışı nedeniyle turun gerçekleştirildiği hale geldiği yerde bahse konu turların Yapılamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda, içinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.