Güney Amerika'nın Ritmi; Arjantin - Brezilya Turu

Güney Amerika'nın Ritmi; Arjantin - Brezilya Turu

Güney Amerika'nın Ritmi; Arjantin - Brezilya Turu

11 - 20 Mayıs 2021 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Ev Alan Ev Transfer
$ 4.200
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 995
Buenos Aires | Iguazu | Rio de Janeiro | Sao Paulo
Arjantin'in tangosu, Brezilya'nın sambası ile coşan Iguazu'ya yolculuk...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm turlar dahil

4*, 5* Otel Seçenekleri

4*, 5* Otel Seçenekleri

7 öğle ve 4 akşam yemeği dahil

7 öğle ve 4 akşam yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstanbul - Buenos Aires (11/05/2021)

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Havayolları'nın tarifeli seferi ile Buenos Aires uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün
Buenos Aires (12/05/2021)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı ziyaret edeceğiz. Daha sonra Arjantinli sanatçıların eserleri ile beraber Renoir ve Monet gibi Avrupalı ressamların da eserlerinin bulunduğu Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız Plaza Dorrego etrafına çevrelenmiş, tangonun doğduğu semt, antikaları, yuvarlak taşlı sokakları, kolonyal mimarisi ile San Telmo. Buenos Aires’in kurulduğu meydan olan Plaza de Mayo ve etrafında yer alan başkanlık makamı Casa Rosada, Evita Balkonu, Katedral ve Colon Tiyatrosu gezileri ile güne devam ediyoruz. Şehrin “Grand Boulevard”ı olarak inşa edilen Avenida de Mayo’yu dolaşıyor ve Buenos Aires’teki en eski café olan Café Tortoni’de bir mola veriyoruz. Kendine has mimarisi ile La Boca semti ve dünyanın en geniş bulvarı olan 9 Temmuz Bulvarı gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Bugün öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemekten sonra kafeleri, butikleriyle kentin bohem mahallesi Palermo’yu gezeceğiz. Akşam ise bambaşka bir Tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Akşam yemeğimizi bu mekânda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Buenos Aires - Tigre - Buenos Aires (13/05/2021)

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Tigre’ye hareket ediyoruz. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Öğle yemeğimiz geziler esnasında yerel bir restoranda. Yemeğin ardından özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan ve kolonyal evleri ile meşhur San Isidro’dan geçiyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Buenos Aires - Iguazu (14/05/2021)

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Iguazu’ya (Arjantin) hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelaleleri'nin Arjantin tarafında, şelalelerin etrafında yer alan ormanları gezecek ve hoş bir gezi treni ile Şeytan Boğazı Şelaleleri'ne kadar gitme fırsatı bulacağız. Öğle yemeğimiz Ulusal Park içerisinde yer alan yerel bir restoranda. Gezinin ardından sınırdan geçerek Brezilya tarafındaki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün
Iguazu (15/05/2021)

Kahvaltının ardından Iguazu Şelalelerinin bu kez de Brezilya kısmında geziyor ve safari turumuzu gerçekleştiriyoruz. Birçoklarına göre şelalelerin en güzel manzaraları Brezilya kısmından izlenmektedir. Ayrıca birçok tropik bitki ve kuş çeşidine rastlamak da mümkündür.  Bu gezimizin bitiminde unutulmaz bir tekne turu yapacağımız Macuco Turuna yapıyoruz. Turumuzda elektrikli araçlar ile ormanın derinliklerine doğru gideceğiz Salto de Macuco'ya varacağız. Sonrasında botlarımıza binerek Şeytan Boğazı'na doğru gideceğiz. ( Önemli Not: Islanma ihtimaline karşı ince yağmurluklarımız yanımızda olsun ) Brezilya tarafında en güzel noktalara gidecek, seyir teraslarında izleme fırsatı bulacağız. Öğle yemeğimiz Ulusal Park içerisinde yer alan yerel bir restoranda. Gezinin ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
Iguazu - Rio de Janeiro (16/05/2021)

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Rio de Janeiro’ya hareket. Varışımıza istinaden havalimanında karşılanıyor ve otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Rio de Janeiro (17/05/2021)

Kahvaltının ardından özel aracımız ile şehir merkezine transfer oluyoruz. Bu sabah şehrin kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali ve sambanın kalbi Sambodromo’yu ayrı ayrı ziyaret edeceğiz. Gezinin  bu bölümünde ülkedeki Portekiz hâkimiyeti döneminden kalma Portekiz Kraliyet Okuma  Odası’nı gezip Rio’nun olmazsa olmazlarından biri haline gelmiş olan Selaron merdivenlerini göreceğiz. Kolonyal mimarisi ile meşhur şehrin en otantik mahallelerinden birisi olan Santa Teresa’yı ziyaret ediyoruz. Büyüleyici bir atmosfere sahip Colombo Pastanesi’nde kısa bir molanın ardından turumuzun ilk bölümünü tamamlamış olacağız. Öğle yemeğinde, yerel bir restoranda Brezilya'nın geleneksel mangal tatlarını tadacağız. Yemek sonrası serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıp, dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan, adı ülke ile özdeşleşmiş Samba Show izleyeceğiz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Rio de Janeiro (18/05/2021)

Kahvaltının ardından özel aracımız ile Dünyanın Yeni Yedi Harikası'ndan biri olan, 40 m uzunluğundaki Christ the Redeemer (Kurtarıcı İsa) Heykeli’nin tüm Rio de Janeiro’ya tepeden baktığı Corcovado Tepesi’ne gidiyoruz. Bu gezinin ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemeğin ardından Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferiklerle çıkıyoruz. Günün kalanında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

9. Gün
Rio de Janeiro - Sao Paulo (19/05/2021)

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait bir uçakla Sao Paulo’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben öğle yemeğimizi alıyor ve akabinde ülkenin en önemli şehirlerinden biri olan Sao Paulo turumuza başlıyoruz. Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, Tarihi Şehir Merkezi, Belediye Tiyatrosu tur esnasında göreceklerimiz arasındadır. Turumuzun ardından İstanbul uçuşu için havalimanına hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 194 sefer sayılı uçağı ile saat 23.55’te İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

10. Gün
Sao Paulo - İstanbul (20/05/2021)

İstanbul varışımız yerel saat ile 18.35’te.

TUR ROTASI

+ Tangonun sert ve tutku dolu ezgilerinden sambanın kıvrak ve neşeli havasına nasıl büründüğünüzü anlayamayacağınız, dansın topraklarında eğlenceli bir yolculuk gerçekleştireceğiz.

+ Arjantin’in “güzel havalı” şehri Buenos Aires’te; bizim gibi kendisini şehrin güzel atmosferine bırakan, sanki dünyanın en büyük bulvarı olduğunu ispat etmek istermişçesine şehir merkezinde boylu boyunca uzanan 9 Temmuz Bulvarı’nda yürüme şansımız olacak.

+ Kendine özgü tasarımı ve mimarisiyle, görenlere modern ölçülerde bir sanat şöleni yaşatan; diğer mimarları kıskandıracak güzellikte Başkanlık Binası ve Belediye Binasını ziyaret edebileceğiz.

+ Sokaklarında yol kenarlarının resimlerle bezendiği yürürken sizi açık hava sergisinde hissettiren Arnavut kaldırımlı caddelerle sarılmış San Telmo, La Boca ve La Recolata şehirlerini yakından göreceğiz.

+ Arjantinliler'in “Evita”sı, güzelliğiyle olduğu kadar idealleriyle de hatırlanan, adına filmler müzikaller yapılan First Lady Eva Peron’un mezarına ziyarette bulunacağız.

+ Ağaçların gölgesi altında Parana Deltası’nda nehir turu ve yuvarlak taş döşeli yollarıyla kolonyal mimarinin gözde ev sahipleri Tigre ve San Isidro şehirleri gezeceğiz.

+ Dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar ile şehrin kolonyal bölgelerini tanıma ve sambanın kalbinin attığı, Rio Festivali’nin ev sahibi Sambodromo’yu keşfedeceğiz.

+ Arjantin ve Brezilya arasında mavi bir sınır çizgisi gibi uzanan, görkemli şelaleleriyle başınızı döndüren Iguazu Şelaleleri'nde Arjantin ve Brezilya Ulusal Parkları'nın ayrı ayrı gezilmesi ve tekne turu ile Iguazu Şelaleleri'nin en etkileyici noktalarından olan Şeytan Boğazı'nı yakından görebileceğiz.

+ Macuco Safari ile İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varıp, bizi heyecan dolu bir maceraya götürecek olan eşsiz bir tekne turu yapacağız.

+ Samba ve festival kelimelerinin en çok yakıştığı şehir Rio de Janerio’da şehri kucaklayan Kurtarıcı İsa Heykeli’nin altında eğlence şehri Rio’yu izleme keyfini yaşayacağız.

+ Teleferikler ile Sugar Loaf'a çıkacak ve şehrin muhteşem manzarasına tanık olacağız.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

-Uçuş Detayları

TK 15  11MAY          ISTEZE 1010 2225

TK 194 19MAY         GRUIST 2355 1835 +1 (Istanbul'a varış 20 Mayıs)

 

Gezi Zamanlaması

Arjantin'i ziyaret etmek için en iyi zaman yoktur - tüm ülke yıl boyunca ziyaret edilebilir.Eylül ve Kasım aylarında Arjantin genelinde bahar mevsimi görülmektedir. Fakat güneyde bu zamanlarda buz fırtınasıyla karşılaşabilirsiniz. Buenos Aires'te hava bu aylarda genellikle sıcaktır, ancak daha serin olan Temmuz ve Ağustos aylarında ziyaret keyifli olabilir.

Brezilya'yı ziyaret etmek için en iyi zaman yoktur. Brezilya genelde her zaman ziyaret edilebilen bir ülkedir.Ülke genelinde en sıcak aylar Kasım'dan Mart'a kadardır - Yeni Yıl ve Karnaval kutlamalarının tadını çıkarmak için mükemmeldir. Kuzeydoğu kıyılarında Haziran ve Temmuz aylarında bir miktar yağmur görülür, ancak genellikle yalnızca öğleden sonra sağanakları şeklinde görülür.

 

 

- Sağlık

Arjantin ve Brezilya'ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmuyor. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri

Türk vatandaşları, Arjantin ve Brezilya'ya gerçekleştirecekleri 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul - Buenos Aires arası uçuş 17 saat 35 dakikadır. Uçak Sao Paulo’da 1 saat 20 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır.  Sao Paulo - İstanbul arası uçuş 12 saat 20 dakikadır ve direkt uçuştur.

 

 -Para Birimi

Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS), Brezilya’nın para birimi ise Brazilian Real’dir (BRL). Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye Arjantin arasında -6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken ülkede de saat 06.00’dir.

Türkiye arasında -6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken ülkede de saat 06.00’dir.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Bulunduğunuz bölgeye göre şebeke kaynaklı aksaklar olabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

 

- Yemek Kültürü

Brezilya’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Yemeklerinde garnitürler kullanılır. Portekiz mutfağından esinlenen deniz ürünlerin de genelde kızarmış balık, kalamar ve ahtapot bulunmaktadır.

Geleneksel Arjantin yemeği de et yemeği olarak yapılan Criolla ‘asados’ ismi verilen büyük ızgaralarda hazırlana sığır etidir. Mısır köftesi, kıyma, pyenir, jambon hatta tavukla bile yapılan empanadas ismi verilen böreği, içi et dolu mısır unu ekmeği gibi yemeklerde en çok sevilen yemekler arasında Arjantin’de yiyebileceklerinizdendir.

 

 - Elektrik

Brezilya’da 127 V / 220  V  genel olarak C tipi prizler kullanılmaktadır. Arjantin’de I tipi fiş ve prizler kullanılmaktadır.

 

- Alışveriş

Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerlerdir. Ülkede kredi kartı ile alışveriş olanağı mevcuttur, fakat yüksek faiz uygulamaları mevcuttur. Yöreye özgü hediyelik eşyalar satın alınabilir.

Yöreye özgü hediyelik eşyalar satın alınabilir. Renk renk parmak arası terlikler. Kahvelerini tadıp, hediye olarak alabilirsiniz.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler:

- Türk Hava Yolları ile İstanbul – Buenos Aires / Sao Paulo – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
- Buenos Aires – Iguazu / Iguazu – Rio de Janeiro ve Rio de Janeiro - Sao Paulo arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
- Buenos Aires’te 3 gece 5* otelde konaklama
- Iguazu’da 2 gece 5* otelde konaklama
- Rio de Janeiro’da 3 gece 4* otelde konaklama
- Sao Paulo’da 1 gece 4* otelde konaklama
- Kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
- Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri
- Buenos Aires’te tango gösterisi
- Rio De Janerio’da Samba gösterisi
- Corcovado Turu
- Sugar Loaf Turu
- Macuco Turu
- San Isidro -  Tigre turu
- Iguazu Şelaleleri’nde hem Arjantin, hem Brezilya Ulusal Parklarına giriş ücretleri
- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler
- Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
- Yurtdışı çıkış harcı ve Seyahat sigortası

*** Üç Kişilik oda talepleri müsaitliğe istinaden sağlanmaktadır.

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:

- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

- Yemekler esnasında alınacak içecekler

- Fazla bagaj ücretleri

- Kişisel harcamalar

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

*** Üç Kişilik oda talepleri müsaitliğe istinaden sağlanmaktadır.

 

Hotel 725 Continental 5* vb. – Buenos Aires

http://www.725continental.com/default-en.html

 

Mabu Thermas & Resorts 5* vb. - Iguazu

https://www.hoteismabu.com.br/en/hoteis/hoteis-em-foz-do-iguacu/mabu-thermas-grand-resort-foz-do-iguacu/

 

Arena Copacabana Hotel 4* vb. - Rio De Janerio

http://www.arenahotel.com.br/default-en.html