MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Kafkaslar ve Asya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
tur dönemi
 • Yılbaşı Turları 2019
 • Kış Turları 2019
 • Sömestre Turları 2019
 • İlkbahar Turları 2019
 • Şeker Bayramı Turları 2019
 • Yaz Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar Turları 2019
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Güney Afrika

Güney Afrika & Viktoria Şelaleleri & Botswana Safari Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Güney Afrika & Viktoria Şelaleleri & Botswana Safari Turu

Güney Afrika & Viktoria Şelaleleri & Botswana Safari Turu

tarih

20 - 27 Ocak 2019

şehirler
Botswana, Cape Town, Johannesburg, Livingstone, Zimbabwe
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
Peşin ücret
3990 DOLAR
tek kişilik oda farkı
690 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
4 öğle ve 5 akşam yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+Güney Afrika'nın lokal lezzetlerinin tadına bakacağız

 

+ Verdiği özgürlük mücadelesi ile tarihe geçen Nelson Mandel'nın evini görme fırsatı yakalayacağız

 

+1067 metre yüksekliği olan teleferikle çıkılan Masa Dağına çıkıp yörenin ünlü şaraplarını tadacağız


+Bartholemios Diaz'ın keşfettiği Umit burnunu görüyoruz


+Cape Point'te finükiler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini görüyoruz

 

+Gürleyen duman diye adlandırılan Victoria şelalelerinde gökkuşağının bütün renklerini görüyoruz

 

+ Chobe Milli Park’ında tekne ile safari yapacağız

 • 1. Gün

  20/01/2019
  İstanbul - Cape Town

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  Atatürk Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Cape Town’a uçuyoruz.  Yaklaşık 13 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Cape Town’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından şehir merkezine transfer oluyoruz. Yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 2. Gün

  21/01/2019
  Cape Town

  Kahvaltının ardından Masa dağını ve yörenin ünlü şaraplarını tadacağımız turumuza çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda turumuz sırasında alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.  Akşam yemeğini Capetown’un ünlü Waterfront bölgesinde aldıktan sonra geceleme otelimizde.

 • 3. Gün

  22/01/2019
  Cape Town

  Otelinizden sabah kahvaltısının ardından hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Buradan tekne ile açılarak ilk önce Duiker Adasındaki Cape kürklü fokları görüyoruz. Ardından Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında lokal bir restoranda öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te füniküler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini görüyoruz. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 • 4. Gün

  23/01/2019
  Cape Town - Johannesburg

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer. 2 saatlik iç hat uçuşu ile Johannesburg’a uçuyoruz. Varışa istinaden yapılacak şehir turumuz esnasında şehir merkezi olan Houghton, Güney  Afrika’nın  simgesi olan  ve verdiği özgürlük mücadelesi ile tarihe geçen Nelson Mandela’nın evi, Sandton göreceğimiz yerler arasında olacak. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında lokal bir restoranda alıyoruz. Otele transfer ve konaklama

 • 5. Gün

  24/01/2019
  Johannesburg - Zimbabwe

  Kahvaltının ardından Johannesburg havaalanına transfer.  Yerlilerin Mosi-oa-Tunya  (Gürleyen duman) diye adlandırdıkları Victoria şelalelerinin bulunduğu Zimbabwe’ye uçuş. 1 saat 35 dakikalık bir yolculukla Zimbabwe’ye varıyoruz. Otele transfer ve odalara yerleşmenin ardından  adını Kraliçe Victoria’dan alan, gökkuşağının  renklendirdiği,  dünyanın en görkemli şelalelerinden birisi olan Victoria Şelalelerinde akşam yemekli Zambezi Tekne Turu ile güneşin batışını izleyeceğiz. Geceleme otelimizde.

 • 6. Gün

  25/01/2019
  Zimbabwe

  Kahvaltının ardından üzerinden hiç kaybolmayan gök kuşağı ile ünlü Victoria şelaleleri turumuzu yapacağız. İngiliz kâşif David Livingstone tarafından keşfedilen şelaleye, dönemin kraliçesi olan Victoria ismi verilmiştir.  Doğanın gücüne yakından tanıklık edeceğiniz; Zambezi Nehri üzerinde, Zambia ve Zimbab ve sınırlarının birleştiği noktada yer alan bu şelale yaklaşık 60 m yükseklikten büyük bir gürültüyle akar. Dünyanın en büyük şelalelerinden birisi olan Victoria Şelalesinde geçireceğimiz keyifli bir günün ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi geleneksel yemekleri yiyebileceğimiz Boma restoranında alacağız. Konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  26/01/2019
  Zimbabwe - Botswana

  Kahvaltının ardından Botswana sınırına hareket ediyoruz.  Gümrük işlemlerinin tamamlanmasından sonra Lodgelarımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra günbatımında Chobe Milli Park’ında tekne ile gün batımı safarisi yapıyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 8. Gün

  27/01/2019
  Botswana - Livingstone - Johannesburg - İstanbul

  Sabah erken saatte arazi araçları ile gündoğumu safarisine çıkıyoruz. Safari dönüşünde otelimizde kahvaltı alıyoruz. Zambia sınırına hareket. Livingstone varışta yerel havayolları ile Johannesburg uçuşu. Varışta Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Ücrete  Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile İstanbul – Cape Town // Johannesburg – İstanbul ekonomi sınıf uçak biletleri

- Belirtilen otellerde kahvaltı dâhil konaklama

- Bütün ara uçuşlar
- Kişiye özel ev – alan – ev transferi

- Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri

- 4x4 araçlar ile safariler

- Öğle yemekli Masa Dağı turu

- Öğle yemekli Ümit Burnu Yarımadası turu

- Victoria Şelalelerinde Zambezi tekne turu

- Chobe Milli Park’ında tekne turu

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

- Yurtdışı çıkış harcı

- Seyahat sağlık sigortası

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler

- Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler

- Fazla bagaj ücretleri

- Kişisel harcamalar

- Kapı Vizeleri ***

*** Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Zimbabwe – Botswana kısmı için güzergâha bağlı olarak vize alınmaktadır. Ortalama kapı vizesi tutarı kişi başı 90 - 100-$ arası değişmektedir.

 

ÖNEMLİ NOT:

***** Güney Afrika’ya girişte tüm pasaport tiplerinin en az 6 ay geçerlilik süresi ve 5 adet boş sayfanın bulunması gerekmekte ve bu boş sayfalarda mürekkepten kaynaklı lekelerin olmamasına dikkat edilmelidir.

*****Ara uçuşlara istinaden güzergâhta eksilme olmadan değişiklik yapılabilir.

Güney Afrika & Viktoria Şelaleleri & Botswana Safari Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

ÖNEMLİ NOT:

***** Güney Afrika’ya girişte tüm pasaport tiplerinin en az 6 ay geçerlilik süresi ve 5 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Bu boş sayfalarda mürekkepten kaynaklı lekelerin olmamasına dikkat edilmelidir.

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz. Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Yarımküre ’de olması nedeni ile ülkemizin tam tersi olarak Aralık - Ocak ve Şubat aylarında yaz mevsimini, Haziran - Temmuz ve Ağustos aylarında ise kış mevsimini yaşamaktadır. Yaz aylarında sıcaklık ülkenin güney kesiminde 25°C olarak seyrederken, hava bunaltıcı değildir. Zaman zaman yağış görülebilir. Kuzeye gidildikçe sıcaklık ve nem oranı tropik iklime bağlı olarak artar. Kış ayları ise ülkenin güney kesiminde Akdeniz iklimine benzer bir iklim nedeni ile yağışlı geçer ve sıcaklık 5°C - 10°C arasında seyreder.

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/35

 

Sağlık
Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak Sarı Humma olan ülkelerden Güney Afrika'ya giriş yapılacak ise, ülkenin gümrüğünde sizlerden sarı humma aşısı olduğunuza dahi sertifika isterler. Sahra Altı Afrika ve Tropik Bölgelere giderken doktorunuzdan güncel sağlık bilgilerini almanızı tavsiye ederiz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

- Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Güney Afrika'ya gerçekleştirecekleri 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.  Güzergaha bağlı olarak Zimbabwe – Zambia için kapı vizesi alınmaktadır. Bütün tip  pasaportlarda en az 3 adet boş sayfanın bulunması gerekmekte olup, bu boş sayfalarda mürekkepten kaynaklanan lekelerin olmamasına dikkat edilmelidir. 

- Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkentlerinden olan Cape Town arası uçuş süresi yaklaşık olarak 11 saat 20 dakikadır. İstanbul ile Johannesburg arası uçuş süresi ise; yaklaşık olarak 10 saattir.

 

- Para Birimi
Güney Afrika’nın para birimi South African Rand’ıdır (ZAR). 1 USD yaklaşık 8,5 ZAR, 1 Euro ise yaklaşık 11 ZAR’dır. Yanınıza her iki para biriminden de alabilirsiniz ancak USD’nın 2000 yılı ve sonrası basılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde döviz büroları parayı daha düşük bir kurla bozacaklardır.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Güney Afrika arasında saat farkı bulunmamaktadır.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke problemi yaşanabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, sinek ve böcek savan ilaçlar, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safarilerde üşümemek için yanınıza sizi sıcak tutacak kıyafetler alabilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
Güney Afrika’da, genel anlamda Malezya ve Avrupa mutfağından esinlenerek karma bir mutfak kültürü oluşturulmuştur. Sofralardan taze sebze ve meyve eksik olmaz.

 

- Elektrik
Güney Afrika’da elektrik 220/230 volttur ve M tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeM.htm sitesinden görülebilir.

 

- Alışveriş
Dünyanın en büyük altın madenlerinin bulunduğu ve en çok altın üreten ülkesi olan Güney Afrika’da, alışveriş için akla gelecek ilk ürün mücevherdir. Mücevher mağazalarında çok güzel ve özel tasarımlı takıları bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca pazarlarda yöre halkının yapmış olduğu heykeller, oyma işi tahta ürünler, el işi deri malzemeler ve cam yapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz.

 

- Sosyal Yaşam

Güney Afrika giyim konusunda rahat bir ülke fakat kadınların bacaklarını pek göstermemesi ve dekolte giymemesi daha faydalı olacaktır.

Suç oranı burada oldukça yüksek bu yüzden rehberinizin görüşlerini alarak gezinize devam etmeniz doğru olacaktır.

Unutmayalım ki burası kurak bir ülke ve su ve elektrik kullanımı konusunda daha duyarlı olmamız gerekiyor.

Güney Afrika & Viktoria Şelaleleri & Botswana Safari Turu, Güney Afrika Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Cape Town: Hilton City Center 5* vb.
http://www3.hilton.com/en/hotels/south-africa/hilton-cape-town-city-centre-CPTCCHI/index.html

 

Johannesburg: Dan Vinci Hotel 4* plus  vb.

http://www.davincihotelsuitesjohannesburg.com/?lbl=ggl-tld-rmk-ex

 

Zimbabwe : Kingdom Hotel 4* vb

http://www.thekingdomhotel.co.za/

 

Botswana: Mowana Safari Lodge vb.
http://www.mowanasafarilodge.net/

Güney Afrika & Viktoria Şelaleleri & Botswana Safari Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Güney Afrika & Viktoria Şelaleleri & Botswana Safari Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.