Cape Town - Johannesburg - Botswana - Zimbabwe
Geçmişin izlerini çok uluslu ve çok kimlikli özellikleriyle taşıyan, Afrika’nın en güneyi, en uç limanı Güney Afrika...
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Öğle & 5 Akşam Yemeği Dahil

4 Öğle & 5 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
4.290 USD

2 Yetişkin Fiyatı
8.580 USD
284.991 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Cape Town

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Cape Town’a uçuyoruz. Yaklaşık 13 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Cape Town’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından şehir merkezine transfer oluyoruz. Yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Uçuş No: TK 44 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 05 Ekim 2024 - Saat: 01:40 - Varış: Cape Town - Tarih: 05 Ekim 2024 - Saat: 11:50
2. Gün
Cape Town – Masa Dağı

Kahvaltının ardından Masa dağını ve üzüm bağları ile ünlü Stellenbosh kasabasını gezmek üzere yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda turumuz sırasında alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğini Capetown’un ünlü Waterfront bölgesinde aldıktan sonra geceleme otelimizde.

3. Gün
Capetown – Ümit Burnu Yarımadası

Otelinizden sabah kahvaltısının ardından hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Buradan tekne ile açılarak ilk önce Duiker Adasındaki Cape kürklü fokları görüyoruz. Ardından Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında lokal bir restoranda öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te füniküler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini görüyoruz. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün
Cape Town – Johannesburg – Livingstone - Zimbabwe

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Johannesburg ardından Livingstone uçuşu. Varışta özel aracımız ile yerlilerin gürleyen duman diye adlandırdıkları Zimbabwe oteline transfer ve odalara yerleşme. Dünyanın en görkemli şelalelerinden birisi olan Victoria Şelalelerinde akşam yemekli Zambezi Tekne Turu ile güneşin batışını izleyeceğiz. Geceleme otelimizde.

5. Gün
Zimbabwe - Victoria Şelaleleri

Kahvaltının ardından üzerinden hiç kaybolmayan gök kuşağı ile ünlü Victoria şelaleleri turumuzu yapacağız. İngiliz kâşif David Livingstone tarafından keşfedilen şelaleye, dönemin kraliçesi olan Victoria ismi verilmiştir. Doğanın gücüne yakından tanıklık edeceğiniz; Zambezi Nehri üzerinde, Zambia ve Zimbabwe ve sınırlarının birleştiği noktada yer alan bu şelale yaklaşık 60 m yükseklikten büyük bir gürültüyle akar. Dünyanın en büyük şelalelerinden birisi olan Victoria Şelalesinde geçireceğimiz keyifli bir günün ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi geleneksel yemekleri yiyebileceğimiz yerel restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Zimbabwe – Botswana

Kahvaltının ardından Botswana sınırına hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinin tamamlanmasından sonra Lodgelarımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra günbatımında Chobe Milli Park’ında tekne ile gün batımı safarisi yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7. Gün
Botswana – Livingstone – Johannesburg

Sabah erken saatte arazi araçları ile gündoğumu safarisine çıkıyoruz. Safari dönüşünde otelimizde kahvaltı alıyoruz. Zambia sınırına hareket. Livingstone varışta yerel havayolları ile Johannesburg uçuşu. Varışta otele transfer. Geceleme otelimizde.

8. Gün
Johannesburg – İstanbul

Kahvaltının ardından yapılacak şehir turumuz esnasında şehir merkezi olan Houghton, Güney Afrika’nın simgesi olan ve verdiği özgürlük mücadelesi ile tarihe geçen Nelson Mandela’nın evi, Sandton göreceğimiz yerler arasında olacak. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında lokal bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası serbest zaman ve rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Gecemiz uçakta geçiyor.

Uçuş No: TK 43 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Johannesburg - Tarih: 12 Ekim 2024 - Saat: 18:45 - Varış: İstanbul - Tarih: 13 Ekim 2024 - Saat: 05:00
9. Gün
İstanbul

Sabahın ilk saatlerinde İstanbul havalimanına varıyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Cape Town // Johannesburg – İstanbul ekonomi sınıf uçak biletleri
 • Belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Bütün ara uçuşlar
 • Kişiye özel ev – alan – ev transferi
 • Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri
 • 4x4 araçlar ile safariler
 • Öğle yemekli Masa Dağı turu
 • Öğle yemekli Ümit Burnu Yarımadası turu
 • Victoria Şelalelerinde Zambezi tekne turu
 • Chobe Milli Park’ında tekne turu
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid 19 Seyahat sağlık sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Kapı Vizeleri (*** Güney Afrika Cumhuriyeti bordo pasaporta sahip Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Zimbabwe – Botswana kısmı için güzergaha bağlı olarak vize alınmaktadır. Ortalama kapı vizesi tutarı kişi başı 90-100-$ arası değişmektedir.)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
15 Haziran 2024 | 23 Haziran 2024 4* ve 5* Oteller 4.190 USD4.190 USD4.980 USD-
05 Ekim 2024 | 13 Ekim 2024 4* ve 5* Oteller 4.290 USD-5.080 USD-
09 Kasım 2024 | 17 Kasım 2024 4* ve 5* Oteller 4.290 USD-5.080 USD-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
Cape Town: Hyatt Regency Cape Town
https://www.hyatt.com/en-US/hotel/south-africa/hyatt-regency-cape-town/cptrc/?src=corp_lclb_gmb_seo_cptrc

Johannesburg: Dan Vinci Hotel 4* plus  vb.
http://www.davincihotelsuitesjohannesburg.com/?lbl=ggl-tld-rmk-ex

Victoria Falls: Ilala Lodge
https://www.ilalalodge.com/

Botswana: Mowana Safari Lodge vb.
http://www.mowanasafarilodge.net/

** Güney Afrika'da triple odada (3 kişilik oda) yasa gereği kalmak yasaktır. 

Gezi Zamanlaması
Zimbabwe; Kasım ayından Mart ayına kadar olan seyahatler, dövülmüş yollardan çıkmak ve ülkenin zengin kültürel tarihini keşfetmek isteyenleri ödüllendirirken, özellikle kuşlar göçmen kuşların varlığından memnun kalacak. Bu arada, Nisan'dan Haziran'a kadar büyük bir değer sunar ve Victoria Şelaleleri'nin tüm akışıyla muhteşem manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Güney Afrika'yı ziyaret etmek için  Mayıs'tan Eylül'e kadar olan dönemi talep gören dönemdir. Kasım ayından Şubat ayına kadar yağmurlu olabilir, ancak bu kuş gözlemciliği için seyahat etmek için en iyi zamandır.Bununla birlikte, Güney Afrika, değişen bölgesel iklimlere ve vahşi yaşam fırsatlarına sahip yıl boyunca bir destinasyondur.

Botsvana'yı ziyaret etmek için tercih edilen zaman; sıcak, güneşli günler (22 ° C-35 ° C) ve soğuk geceler bekleyebileceğiniz Mayıs ve Ekim arasındaki kurak mevsimdir. Bu aynı zamanda, Okavango Deltası'ndaki su seviyelerinin en yüksek olduğu, Botsvana'nın meşhur su yollarını ve kanalları oluşturduğu zamandır. Yeşil sezon (Kasım-Nisan), tuhaf duşa aldırış etmiyorsanız seyahat etmek için harika bir zamandır ayrıca manzara yemyeşil bitki örtüsüyle açılır ve hayvanlar yavrularını doğurur.


Sağlık
Dünya Sağlık Örgütü Botswana –Victoria Şelaleleri bölgelerinde sıtma görüldüğünü söylemektedir. Bu nedenle seyahatinizden önce doktorunuz ile görüşmenizi öneririz. G.afrika Botswana Zimbabwe için sarıhumma aşısı Türkiye'de yapılmaktadır. Doktorunuz tavsiyesi ile istenirse sarıhumma aşısı yaptırılabilir veya doktorunuz tavsiyesi ile sıtma hapı kullanabilirsiniz.
Gün doğumu ve gün batımı saatlerinde uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı tavsiye ediyoruz. Otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz. 
Sahra Altı Afrika ve Tropik Bölgelere giderken doktorunuzdan güncel sağlık bilgilerini almanızı tavsiye ederiz.


Vize Bilgileri
Güzergaha bağlı olarak Zimbabwe – Zambia için kapı vizesi alınmaktadır. Bütün tip  pasaportlarda en az 3 adet boş sayfanın bulunması gerekmekte olup, bu boş sayfalarda mürekkepten kaynaklanan lekelerin olmamasına dikkat edilmelidir.

Türk vatandaşları, Güney Afrika'ya gerçekleştirecekleri 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Türk vatandaşları Botsvana'ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.


Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.


Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkentlerinden olan Cape Town arası uçuş süresi yaklaşık olarak 11 saat 20 dakikadır. İstanbul ile Johannesburg arası uçuş süresi ise; yaklaşık olarak 10 saattir.


Para Birimi
Güney Afrika’nın para birimi South African Rand’ıdır (ZAR).  Yanınıza her iki para biriminden de alabilirsiniz ancak USD’nın 2000 yılı ve sonrası basılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde döviz büroları parayı daha düşük bir kurla bozacaklardır.

Zimbabve Para birimi RTGS doları ve ABD dolarıdır. Euro, Botsvana pulası, İngiliz sterlini ve Güney Afrika randı da kullanılmaktadır.

Botsvana'nın para birimi Pula'dır (BWP). Seyahatiniz için yanınıza Dolar almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Ülkedeki döviz bürolarından yerel para birimini temin edebilirsiniz.


Saat Dilimi
Zimbabve ile Türkiye -1 saat arasında farkı bulunmaktadır. 

Türkiye ile Güney Afrika -1 arasında saat farkı bulunmaktadır. Türkiye' saat 12:00 iken Güney Afrika'da 11:00'dır.

Türkiye ile Botsvana arasında -1 saat farkı bulunmaktadır. Türkiye'de saat 12:00 iken Botsvana'da 11:00 dir.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke problemi yaşanabilir.


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, sinek ve böcek savan ilaçlar, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safarilerde üşümemek için yanınıza sizi sıcak tutacak kıyafetler alabilirsiniz.


Yemek Kültürü
Zimbabve'de mısır ve patatesle yapılan Sadza and stew adı verilen yemeği hemen her gün tüketirler. Yemekleri ellerini kullanarak yerler.

Güney Afrika’da, genel anlamda Malezya ve Avrupa mutfağından esinlenerek karma bir mutfak kültürü oluşturulmuştur. Sofralardan taze sebze ve meyve eksik olmaz.

Botsvana mutfağı diğer Güney Afrika ülkelerine hayli yakındır. Dana ve keçi eti yemeklerde en çok kullanılan et türleridir.


Elektrik
Zimbabwe’de 220V 50HzD, G tip prizler kullanılmaktadır. Güney Afrika’da elektrik 220/230 volttur ve C/M/N tipi prizler kullanılmaktadır. Botsvana’da 230 V ; D ve G tipli prizler kullanılır.


Alışveriş
Dünyanın en büyük altın madenlerinin bulunduğu ve en çok altın üreten ülkesi olan Güney Afrika’da, alışveriş için akla gelecek ilk ürün mücevherdir. Mücevher mağazalarında çok güzel ve özel tasarımlı takıları bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca pazarlarda yöre halkının yapmış olduğu heykeller, oyma işi tahta ürünler, el işi deri malzemeler ve cam yapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz.

Zimbabve ülkesinde zanaatın gelişmiş olduğu için genelde oymacılıkla yapılmış olan ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca ülkede bakırtaşı ve zümrütten yapılmış mücevherler de bulabilirsiniz.

Ülkenin başkenti Gaboron dışındaki bölgelerde alışveriş olanakları pek gelişmiş değildir. Başkent dışındaki bölgelerde, el işi ahşap oymalar, etnik kıyafetler, el işi çömlekler vb. yerel ürünler temin edilebilir.


Önemli Not
**** 18 Yaş altı misafirler için getirilmesi gereken evraklar ve bu konudaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Bu konuda çok dikkatli olunması gerekiyor. Eksik evraklarla uçağa binmek mümkün değildir.​ İlgili kanunlarda yapılan değişiklik gereği 01 Haziran 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 18 yaş altı tüm ziyaretçilerden doğum sertifikası istemektedir. T.C. Vatandaşları için Nüfus Müdürlüklerinden alınan Nüfus Kayıt Örneği, yeminli tercümanda tercüme ettirildikten sonra doğum sertifikası yerine geçecektir.

***** Güney Afrika’ya girişte tüm pasaport tiplerinin en az 6 ay geçerlilik süresi ve 5 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Bu boş sayfalarda mürekkepten kaynaklı lekelerin olmamasına dikkat edilmelidir.

**** Ara uçuşlara istinaden güzergahta eksilme olmadan değişiklik yapılabilir

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*