MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • EYLÜL '20
 • EKİM '20
 • KASIM '20
 • ARALIK '20
 • OCAK '21
 • ŞUBAT '21
 • MART '21
 • NİSAN '21
 • MAYIS '21
 • HAZİRAN '21
 • TEMMUZ '21
 • AĞUSTOS '21
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sömestre turları 2021
 • Kış Turları 2021
 • İlkbahar Turları 2021
 • Şeker Bayramı Turları 2021
 • Yaz Turları 2021
 • Kurban Bayramı Turları 2021
 • Sonbahar Turları 2021
 • Yılbaşı Turları 2022
tur tipi
 • Gezgin Yaka
 • İleri Seviye Gezgin
Kapat
Güney Afrika

Güney Afrika & Victoria Şelaleleri & Botsvana Turu

Güney Afrika & Victoria Şelaleleri & Botsvana Turu

Güney Afrika & Victoria Şelaleleri & Botsvana Turu

tarih

24 Ocak - 01 Şubat 2021 -

alternatif tarihleri inceleyin

şehirler
Botswana, Cape Town, Johannesburg, Zimbabwe
otel

4*, 5*, 4*Superior, Lodge

 Otel Listesini Görmek İçin Tıklayın
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile
Peşin ücret
4.070 DOLAR
tek kişilik oda farkı
690 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
4 öğle ve 5 akşam yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+Güney Afrika'nın lokal lezzetlerinin tadına bakacağız

 

+ Verdiği özgürlük mücadelesi ile tarihe geçen Nelson Mandela'nın evini görme fırsatı yakalayacağız

 

+1067 metre yüksekliği olan teleferikle çıkılan Masa Dağı'na çıkıp yörenin ünlü şaraplarını tadacağız

 

+Bartholemios Diaz'ın keşfettiği Ümit Burnu'nu göreceğiz

 

+Cape Point'te füniküler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini göreceğiz

 

+Gürleyen duman diye adlandırılan Victoria Şelaleleri'nde gökkuşağının bütün renklerini göreceğiz

 

+ Chobe Milli Parkı'nda tekne ile safari yapacağız

 • 1. Gün

  24/01/2021
  İstanbul - Cape Town

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Cape Town’a uçuyoruz.  Yaklaşık 11 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Cape Town’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından şehir merkezine transfer oluyoruz. Yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 2. Gün

  25/01/2021
  Masa Dağı - Cape Town

  Kahvaltının ardından Masa Dağı'nı ve yörenin ünlü şaraplarını tadacağımız turumuza çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda turumuz sırasında alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.  Akşam yemeğini Capetown’un ünlü Waterfront bölgesinde aldıktan sonra geceleme otelimizde.

 • 3. Gün

  26/01/2021
  Ümit Burnu - Cape Town

  Otelinizden sabah kahvaltısının ardından hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgeleri'nden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Buradan tekne ile açılarak ilk önce Duiker Adası'ndaki Cape kürklü fokları görüyoruz. Ardından Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında lokal bir restoranda öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te füniküler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini görüyoruz. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 • 4. Gün

  27/01/2021
  Cape Town – Johannesburg - Zimbabwe

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Yerel havayolları ile Johannesburg ardından Livingstone uçuşu. Varışta özel aracımız ile yerlilerin gürleyen duman diye adlandırdıkları Zimbabwe Oteli'ne transfer ve odalara yerleşme. Dünyanın en görkemli şelalelerinden birisi olan Victoria Şelaleleri'nde akşam yemekli Zambezi tekne turu ile güneşin batışını izleyeceğiz. Geceleme otelimizde.

 • 5. Gün

  28/01/2021
  Victoria Şelaleleri - Zimbabwe

  Kahvaltının ardından üzerinden hiç kaybolmayan gök kuşağı ile ünlü Victoria Şelaleleri turumuzu yapacağız. İngiliz kâşif David Livingstone tarafından keşfedilen şelaleye, dönemin kraliçesi olan Victoria ismi verilmiştir.  Doğanın gücüne yakından tanıklık edeceğiniz; Zambezi Nehri üzerinde, Zambia ve Zimbab ve sınırlarının birleştiği noktada yer alan bu şelale yaklaşık 60 m yükseklikten büyük bir gürültüyle akar. Dünyanın en büyük şelalelerinden birisi olan Victoria Şelalesi'nde geçireceğimiz keyifli bir günün ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi geleneksel yemekleri yiyebileceğimiz yerel restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  29/01/2021
  Zimbabwe - Botswana

  Kahvaltının ardından Botswana sınırına hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinin tamamlanmasından sonra lodgelarımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra günbatımında Chobe Milli Parkı'nda tekne ile gün batımı safarisi yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 7. Gün

  30/01/2021
  Botswana - Johannesburg

  Sabah erken saatte arazi araçları ile gündoğumu safarisine çıkıyoruz. Safari dönüşünde otelimizde kahvaltı alıyoruz. Zambia sınırına hareket. Livingstone varışta yerel havayolları ile Johannesburg uçuşu. Varışta otele transfer. Geceleme otelimizde.

 • 8. Gün

  31/01/2021
  Johannesburg - İstanbul

  Kahvaltının ardından yapılacak şehir turumuz esnasında şehir merkezi olan Houghton, Güney Afrika’nın simgesi olan ve verdiği özgürlük mücadelesi ile tarihe geçen Nelson Mandela’nın evi, Sandton göreceğimiz yerler arasında olacak. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında lokal bir restoranda alıyoruz. Yemek sonrası serbest zaman ve rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Gecemiz uçakta geçiyor.

 • 9. Gün

  01/02/2021
  İstanbul

  Sabahın ilk saatlerinde Istanbul havalimanına varıyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
-Türk Havayolları ile İstanbul – Cape Town // Johannesburg – İstanbul ekonomi sınıf uçak biletleri
-Belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklama 
-Bütün ara uçuşlar
-Kişiye özel ev – alan – ev transferi 
-Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri
-4x4 araçlar ile safariler
-Öğle yemekli Masa Dağı turu
-Öğle yemekli Ümit Burnu Yarımadası turu
-Zambezi tekne turu
-Chobe Milli Park’ında tekne turu
-Zimbabwe Viktoria Şelaleleri Turu
-Botswana Safari Turu 
-Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
-Yurtdışı çıkış harcı
-Seyahat sağlık sigortası


Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
-Programda belirtilmeyen yemekler
-Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
-Fazla bagaj ücretleri
-Kişisel harcamalar
-Kapı Vizeleri ***

*** Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Zimbabwe – Botswana kısmı için güzergaha bağlı olarak vize alınmaktadır. Ortalama kapı vizesi tutarı kişi başı 90 - 100 $ arası değişmektedir. 
 

ÖNEMLİ NOT:

***** Güney Afrika’ya girişte tüm pasaport tiplerinin en az 6 ay geçerlilik süresi ve 5 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Bu boş sayfalarda mürekkepten kaynaklı lekelerin olmamasına dikkat edilmelidir.

***** Güney Afrika'da triple odada (3 kişilik oda) yasa gereği kalmak yasaktır. 

Güney Afrika & Victoria Şelaleleri & Botsvana Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


UÇUŞ DETAYLARI:

 

TK  44 24OCAK  ISTCPT  02.25 12.00
TK  39 31OCAK  JNBIST 19.15  06.05* + 1

 

TK  44 12MAY  ISTCPT  02.25 12.35
TK  39 19MAY  JNBIST  19.15  06.05* + 1

 

TK  44 14NOV  ISTCPT  02.25 12.35
TK  39 21NOV  JNBIST  19.15  06.05* + 1

 

ÖNEMLİ NOT:

 

**** 18 Yaş altı misafirler için getirilmesi gereken evraklar ve bu konudaki bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Bu konuda çok dikkatli olunması gerekiyor. Eksik evraklarla uçağa binmek mümkün değildir.​ İlgili kanunlarda yapılan değişiklik gereği 01 Haziran 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 18 yaş altı tüm ziyaretçilerden doğum sertifikası istemektedir. T.C. Vatandaşları için Nüfus Müdürlüklerinden alınan Nüfus Kayıt Örneği, yeminli tercümanda tercüme ettirildikten sonra doğum sertifikası yerine geçecektir.

 

***** Güney Afrika’ya girişte tüm pasaport tiplerinin en az 6 ay geçerlilik süresi ve 5 adet boş sayfanın bulunması gerekmektedir. Bu boş sayfalarda mürekkepten kaynaklı lekelerin olmamasına dikkat edilmelidir.

 

**** Ara uçuşlara istinaden güzergahta eksilme olmadan değişiklik yapılabilir

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz. Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Yarımküre ’de olması nedeni ile ülkemizin tam tersi olarak Aralık - Ocak ve Şubat aylarında yaz mevsimini, Haziran - Temmuz ve Ağustos aylarında ise kış mevsimini yaşamaktadır. Yaz aylarında sıcaklık ülkenin güney kesiminde 25°C olarak seyrederken, hava bunaltıcı değildir. Zaman zaman yağış görülebilir. Kuzeye gidildikçe sıcaklık ve nem oranı tropik iklime bağlı olarak artar. Kış ayları ise ülkenin güney kesiminde Akdeniz iklimine benzer bir iklim nedeni ile yağışlı geçer ve sıcaklık 5°C - 10°C arasında seyreder.

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/35

 

Sağlık

Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.  Ancak Sarı Humma olan ülkelerden Güney Afrika'ya giriş yapılacak ise, ülkenin gümrüğünde sizlerden sarı humma aşısı olduğunuza dahi sertifika isterler. 
Dünya Sağlık Örgütü Botswana –Victoria Şelaleleri bölgelerinde sıtma görüldüğünü söylemektedir. Bu nedenle seyahatinizden önce doktorunuz ile görüşmenizi öneririz.
Gün doğumu ve gün batımı saatlerinde uzun kollu giyecekler giymeniz ve yanınıza sinek koruyucu almanızı tavsiye ediyoruz. Otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz. 
Sahra Altı Afrika ve Tropik Bölgelere giderken doktorunuzdan güncel sağlık bilgilerini almanızı tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Güney Afrika'ya gerçekleştirecekleri 90 güne kadar kalış süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Güzergaha bağlı olarak Zimbabwe – Zambia için kapı vizesi alınmaktadır. Bütün tip  pasaportlarda en az 3 adet boş sayfanın bulunması gerekmekte olup, bu boş sayfalarda mürekkepten kaynaklanan lekelerin olmamasına dikkat edilmelidir.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkentlerinden olan Cape Town arası uçuş süresi yaklaşık olarak 11 saat 20 dakikadır. İstanbul ile Johannesburg arası uçuş süresi ise; yaklaşık olarak 10 saattir.

 

- Para Birimi
Güney Afrika’nın para birimi South African Rand’ıdır (ZAR). 1 USD yaklaşık 8,5 ZAR, 1 Euro ise yaklaşık 11 ZAR’dır. Yanınıza her iki para biriminden de alabilirsiniz ancak USD’nın 2000 yılı ve sonrası basılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde döviz büroları parayı daha düşük bir kurla bozacaklardır.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Güney Afrika arasında saat farkı bulunmamaktadır.

 

- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke problemi yaşanabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, sinek ve böcek savan ilaçlar, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safarilerde üşümemek için yanınıza sizi sıcak tutacak kıyafetler alabilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü
Güney Afrika’da, genel anlamda Malezya ve Avrupa mutfağından esinlenerek karma bir mutfak kültürü oluşturulmuştur. Sofralardan taze sebze ve meyve eksik olmaz.

 

- Elektrik
Güney Afrika’da elektrik 220/230 volttur ve M tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeM.htm sitesinden görülebilir.

 

- Alışveriş
Dünyanın en büyük altın madenlerinin bulunduğu ve en çok altın üreten ülkesi olan Güney Afrika’da, alışveriş için akla gelecek ilk ürün mücevherdir. Mücevher mağazalarında çok güzel ve özel tasarımlı takıları bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca pazarlarda yöre halkının yapmış olduğu heykeller, oyma işi tahta ürünler, el işi deri malzemeler ve cam yapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz.

 

- Sosyal Yaşam

Güney Afrika giyim konusunda rahat bir ülke fakat kadınların bacaklarını pek göstermemesi ve dekolte giymemesi daha faydalı olacaktır.

Suç oranı burada oldukça yüksek bu yüzden rehberinizin görüşlerini alarak gezinize devam etmeniz doğru olacaktır.

Unutmayalım ki burası kurak bir ülke ve su ve elektrik kullanımı konusunda daha duyarlı olmamız gerekiyor.

 

-Önemli Not

 

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Cape Town: Hilton City Center 5* vb.
http://h-rez.com/a376177/index.htm?lbl=ggl-en&gclid=EAIaIQobChMIsoKm65ma1QIV4ynTCh0qlAxZEAAYAyAAEgKnePD_BwE

 

Johannesburg: Dan Vinci Hotel 4* plus  vb.

http://www.davincihotelsuitesjohannesburg.com/?lbl=ggl-tld-rmk-ex

 

Zimbabwe : Kingdom Hotel 4* vb

http://www.thekingdomhotel.co.za/

 

Botswana: Mowana Safari Lodge vb.

http://www.mowanasafarilodge.net/

 

** Güney Afrika'da triple odada (3 kişilik oda) yasa gereği kalmak yasaktır. 

 

Güney Afrika & Victoria Şelaleleri & Botsvana Turu Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Güney Afrika & Victoria Şelaleleri & Botsvana Turu Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.