Cape Town - Johannesburg - Namib Çölü - Kalahari - Walvis Bay
Geçmişin izlerini çok uluslu ve çok kimlikli özellikleriyle taşıyan, Afrika’nın en güneyi, en uç limanı Güney Afrika... okyanustan kızıl çöllere uzanan yolculuk; Namibya...
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

5 Öğle & 6 Akşam Yemeği Dahil

5 Öğle & 6 Akşam Yemeği Dahil

4* ve 5* Otel ve Lodge Konaklama

4* ve 5* Otel ve Lodge Konaklama

1 Kişilik Fiyat
5.290 USD

2 Yetişkin Fiyatı
10.580 USD
351.422 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Cape Town

Turumuz evinize gelen transfer aracımız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Gazella Turizm deskinde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat Türk Hava Yolları ait tarifeli uçak ile Cape Town’a uçuyoruz. Yaklaşık 11 saatlik uçuşun ardından Cape Town’a varıyoruz. Havalimanındaki bavul alımı sonrası transfer aracımıza geçiyor ve hemen Cape Town şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Yerel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrasında geceyi geçireceğimiz otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelde.

Uçuş No: TK44 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 18 Ocak 2025 - Saat: 01:55 - Varış: Cape Town - Tarih: 18 Ocak 2025 - Saat: 12:00
2. Gün
Cape Town

Otelimizde gerçekleştireceğimiz kahvaltımız ardından Ümit Burnu Yarımadasını keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Buradan tekne ile açılarak ilk önce Duiker Adasındaki Cape kürklü fokları görüyoruz. Ardından Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarında lokal bir restoranda öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te füniküler ile çıkılan dünyanın en yüksek deniz fenerini görüyoruz. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün
Cape Town

Kahvaltımızın ardından Masa dağını ve üzüm bağları ile ünlü Stellenbosh kasabasını gezmek üzere yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi loka bir restoranda turumuz esnasında alıyoruz. Bu değişik keşif sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Cape Town – Walvis Bay

Kahvaltımızın ardından Walvis Bay uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolu ile gerçekleştireceğimiz Walvis Bay uçuşumuzu takiben şehri keşfetmeye başlıyoruz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeği ardından dünyaca ünlü ve koruma altında olan flamingoların yaşadığı Sığ Lagun’u ziyaret ediyoruz. Rehberimizin bize tanıyacağı serbest zamanın ardından yerel restoranda akşam yemeğimizi alıp dinlenmek için otelimize geçiyor ve odalarımıza çekiliyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün
Walvis Bay – Namib Çölü

Kahvaltının ardından Namib çölünün güneyinde yer alan Sossusvlei’e transfer oluyoruz. Transfer süremiz ortalama 5 saat olup yine yol üzerinde sayısız güzelliklere şahitlik edeceğimiz harika bir yolculuk olacaktır. Öğle yemeğimiz transferimiz esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Lodge’a varışımız ile birlikte dinlenme fırsatı yakalayacağız. Akşam yemeği ve konaklamamız lodge’ta.

6. Gün
Namib Çölü

Lodge’ta alacağımız erken kahvaltımız ile birlikte güne başlıyoruz. Bugün göreceğimiz yerler arasında Sossusvlei, Sersiem Kanyonu, Deadvlei yer almaktadır. Bu muhteşem gezi sonrası öğle yemeği vaktine kadar otelimize dönmüş ve öğle yemeğimizi lodge’umuzda alıyor olacağız. Öğle sonrası için sunulacak serbest zamanın ardından akşam yemeğimiz ve konaklamamız yine lodge’umuzda.

7. Gün
Namib Çölü - Kalahari

Erken saatte alacağımız kahvaltının ardından Kalahari’ye transfer olmak için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun sonunda geceyi geçireceğimiz lodge’umuza varıyoruz. Rehberimizin tanıyacağı serbest zaman sonrası gün batımı safarisi için buluşuyoruz. Bu keyifli deneyim sonrası lodge’umuza dönüyor, akşam yemeği ardından dinlenmek için odalarımıza çekiliyoruz. Konaklama lodge’umuzda.

8. Gün
Kalahari – Windhoek - Johannesburg

Çok erken saatte lodge’umuzdan ayrılarak sabah safarisi ile yeni günü karşılıyoruz. Sonrasında lodge’a dönerek kahvaltımızı ediyor ve ardından Windhoek transferimiz için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından havalimanına varıyor ve yerel havayolları ile Johannesburg uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Johannesburg havalimanından geceyi geçireceğimiz otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz ve gece konaklamamız otelde. (**Yerel havayollarının müsaitliğine göre Windhoek - Johannesburg uçuşu aktarmalı gerçekleştirilebilir)

9. Gün
Johannesburg – İstanbul

Kahvaltının ardından yapılacak şehir turumuz esnasında şehir merkezi olan Houghton, Güney Afrika’nın simgesi olan ve verdiği özgürlük mücadelesi ile tarihe geçen Nelson Mandela’nın evi, Sandton göreceğimiz yerler arasında olacak. Panoramik şehir turumuz sonrası serbest zamanımız olacaktır. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup havalimanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

10. Gün
İstanbul

İstanbul’a varışımız sabahın ilk saatlerine doğru oluyor. Turumuz sizi adresinize bırakacak özel transferiniz ile son buluyor. Başka bir turumuzda görüşmemiz dileği ile…

Uçuş No: TK39 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Johannesburg - Tarih: 26 Ocak 2025 - Saat: 19:05 - Varış: İstanbul - Tarih: 27 Ocak 2025 - Saat: 06:20

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Cape Town / Johannesburg-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Yerel havayolları ile Windhoek-Johannesburg arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin havalimanı vergileri, (Yerel havayollarının müsaitliğine göre Windhoek-Johannesburg uçuşu aktarmalı gerçekleştirilebilir)
 • Cape Town’da 3 gece 5* otelde konaklama
 • Walvis Bay’de 1 gece 4* otelde konaklama
 • Namib Çölünde 2 gece Lodge’ta konaklama
 • Kalahari’de 1 gece Lodge’ta konaklama
 • Johannesburg’ta 1 gece 5* otelde konaklama
 • Ev – alan – ev transferi de dâhil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Programda belirtilen özel gösteriler ve etkinlikler
 • Programda belirtilen 5 öğle ve 6 akşam yemeği
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar
 • Namibya: Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Namibya vizesini sınır kapısında 62,50 USD karşılığında temin edebilirler - Yeşil pasaportlular Namibya’ya vizesiz giriş yapabilir.

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
18 Ocak 2025 | 27 Ocak 2025 4* ve 5* Otel ve Lodge Konaklama 5.290 USD-6.180 USD-

Genel Bilgiler


Oteller

Cape Town - Pepperclub Hotel 5* vb.
https://www.pepperclub.co.za/

Walvis Bay - Bay View Resort 4* vb.
https://www.bayview.com.na/

Namib Desert - Namib Outpost Lodge vb.
https://www.ondili.com/lodges/namib-outpost/

Kalahari - Bagatelle Kalahari Game Ranch vb.
https://bagatelle-lodge.com/

Johannesburg - DaVinci Hotel Johannesburg 5* vb.
https://www.legacyhotels.co.za/hotels/davinci-hotel-and-suites

Katılım Şartları
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
GÜNEY AFRİKA İÇİN

Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

NAMİBYA İÇİN

Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Güney Afrika vizeleri sınır kapısında kaşe tatbiki şeklinde ve harçsız olarak alınabilmektedir. Namibya vizeleri ise sınır kapısında 62,50 USD karşılığında temin edilebilir. Bu işlemler için önceden konsolosluklara gidilmesine gerek yoktur. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Güney Afrika ve Namibya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yanınıza tropik bölgelere özel sinek kovucular almanızı tavsiye ederiz.  Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Cape Town           11 saat 10 dk

Johannesburg                İstanbul                09 saat 40 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Güney Afrika’da para birimi olarak Rand (ZAR), Namibya’da ise Namibya Doları (NAD) kullanılmaktadır. Yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Saat Dilimi
Gideceğimiz tüm lokasyonların Türkiye ile arasında 1 saatlik fark bulunmaktadır.

Istanbul: 12:00                      Cape Town: 11:00

Istanbul: 12:00                      Windhoek: 11:00

Istanbul: 12:00                      Johannesburg: 11:00

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Şeyler
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Bölgede et ve sebze ağırlıklı bir yemek kültürü hâkim.

Elektrik
Elektrik genellikle büyük şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir.

Alışveriş
Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el sanatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulmanız mümkündür.

Önemli Notlar
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.