Cancun - Antigue - Mexico City - Guatemala
Geçmişten Günümüze, Kuzeyden Güneye, Tapınaklardan Şehirlere; Geçişler Ülkesi Meksika...
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

5 Öğle & 2 Akşam Yemeği Dahil

5 Öğle & 2 Akşam Yemeği Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
4.790 USD

2 Yetişkin Fiyatı
9.580 USD
326.742 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Mexıco Cıty

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm deskinde buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile sabah saatlerinde Mexico City’ye varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanıyor ve kahvaltımızı yapmak üzere konaklama yapacağımız otele doğru hareket ediyoruz. (check in yapılmayacak, check in işlemleri saat 16:00’dan sonra otel kabul etmektedir). Kahvaltımızı yaptıktan sonra Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu için yola çıkıyoruz. İlk olarak Nahuatl dilinde ‘Çiçeklerin büyüdüğü yer’ anlamına gelen Xochimilco’ya görmek için yola çıkacağız. 1987’de UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Xochimilco’da, Aztek döneminden beri bölgede yaşayanlar için önemli bir tarım alanı olan kanalların 180 kilometre kadarı günümüze ulaşmış. Burada çeşitli renklerle boyanmış “trajineras” adı verilen kayıklara binerek, manzaranın ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Tur bitimi şehir merkezine dönüyor ve Meksika’nın dünyaca ünlü yemeği olan Taco’larını tatmak üzere yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemeğin ardından Dünyanın en büyük kentlerinden biri olan Mecixo City’i yakından tanımaya başlıyoruz. Turumuza dünya mirası listesinde yer alan tarihi merkez ile başlıyoruz. Turumuzun devamında ‘’ Zocalo ‘’, Amerika’nın en büyüklerinden biri olan Metropolitan Katedralini, halen faal olan Ulusal Sarayı görüyoruz. Turumuzun devamında Tenochtitlan şehrinin en önemli Aztek tapınaklarından biri olan Templo Mayor’un harabelerini göreceğiz. Sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 184 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 03 Kasım 2024 - Saat: 02:25 - Varış: Mexico City - Tarih: 03 Kasım 2024 - Saat: 08:15
2. Gün
Mexıco Cıty

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Aztek dönemi hazinelerine, takvim taşlarına ve birçok etkileyici esere ev sahipliği yapan Antropoloji Müzesini ziyaret edeceğiz. Müze gezimizin ardından öğle yemeğimizi almak üzere yerel restorana geçiyoruz. Yemek bitimi Frida Kahlo müzesini ziyaret etmek üzere yola çıkacağız. Yirminci yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo, tablolarında kendi resimlerini çizmesinin sebebini şu sözleriyle açıklıyor: “Kendi resimlerimi çiziyorum. Çünkü çok yalnızım ve en iyi bildiğim şey yine kendimim. “Picasso’nun “Biz onun gibi insan yüzleri çizmeyi bilmiyoruz “dediği, ayrıca Louvre Müzesinin bir tablosunu satın aldığı Frida Kahlo’ya ait yaklaşık 300 parça eşyanın bulunduğu “La Casa Azul – Mavi Ev” her yıl dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi kabul etmektedir. Frida Kahlo’nun evini gezdikten otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Mexıco Cıty

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Teotihuacan Tapınağını keşfetmek için yola çıkıyoruz. Teotihuacan, arkeolojik olarak ülkenin en etkileyici yerlerinden biri olup antik dünyanın en büyük yerleşim birimlerinden biridir. Teotihuacan tapınaklarının yerleşimi, Orion takımyıldızının yerdeki yansıması olacak şekildedir. Aynı zamanda yerleşim, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle incelendiğinde gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimdedir. Turumuzun en önemli bölümü Güneş ve Ay Piramidini göreceğimiz kısımdır. Burada ayrıca Quetzalcoatl Tapınağını ve duvarlarına işlenmiş Tüylü Yılan motiflerini göreceğiz. Tur bitimi Mexico City şehir merkezine dönüyor ve öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından rehberimizin vereceği buluşma saatine kadar şehri dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Sonrasında otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Mexıco Cıty – Guatemala City - Antigua

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Guatamala City uçuşumuzu yapıyor ve varışımızın ardından yaklaşık 1 saatlik mesafedeki Antigua’ya gitmek üzere havalimanından ayrılıyoruz. Antigua’ya varışımızla birlikte otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Antigua

Kahvaltının ardından Antigua’yı tanımaya başlıyoruz. 1979 yılında İnsanlığın Kültür Mirası ilan edilen Antigua, İspanyol Barok karışımı mimarisi ve birçok sömürge dönemi kilise kalıntısı ile ünlü bir şehirdir. Şehrin sokaklarında keyifle gezimizi yapacak, Kolonyal Müzesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimiz sonrasında kahve çiftliği ziyaretimiz olacak, dünyanın en iyi kahvelerinden birisinin nasıl üretildiğini görecek ve kahvelerin tadına bakacağız. Turumuzun sonrasında serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Antıgua – San Juan La Lagunu – Atıtlan Gölü

Erken kahvaltımızın ardından San Juan Lagunun’da keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Lagunun etrafında sonra derece organize olmuş köyleri ziyaret edecek, burada üretilen çikolata workshop’una katılacağız. Köylerde ayrıca tekstil ürünlerinden de alabilirsiniz. Sonrasında bir doğa harikası Atitlan Gölüne gidecek, doğanın içinde bulunan otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Atıtlan Gölü – Chıchıcastenango – Guatemala Cıty

Erken kahvaltımızın ardından Amerika kıtasının en büyük açık hava pazarı Chichicastenango’ya gidiyoruz. Adate renklerin festivali gibi bir Pazar yeri gezecek ve alışveriş yapma imkânı bulacağız. Eski bir maya tapınağı üzerine kurulan 400 yıllık kiliseyi gezecek ardından alışveriş için bolca zamanımız olacak. Rehberimizin belirleyeceği buluşma saatinde buluşuyor ve başkent Guatemala City’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. Gün
Guatelama City– Cancun

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları Cancun’a uçuyoruz. Varışımızın arından havalimanında bizi bekleyen aracımızla otelimize transferimiz gerçekleşecek. Check in işlemlerinin ardından deniz ve güneşin tadını çıkartacağız. Konaklama Cancun otelimizde.

9. Gün
Cancun – Chıchen Itza – Cancun

Kahvaltı sonrası Dünya’nın 7 harikasından birisi sayılan ve Meksika’nın en çok ziyaret edilen ikinci arkeolojik sit alanı olan Chichen Itza’yı görmek üzere yola çıkıyoruz. Chichen-Itza’daki El Castillo (kale) adıyla tanınan Kukulkan (Kukuul Kaan) piramidinin yüksekliği üst platforma nazaran 24 m'dir. Efsaneye göre kent 10. yüzyılda Quetzalcoatl önderliğindeki Toltekler tarafından alınmıştır. Tur bitimi Mayalar’ın inanışlarında kutsal birer bölge olan cenote adı verilen obruklarda daha önce yaşamadığınız türden bir yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Bu büyüleyici keşiflerin ardından otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama Cancun otelimizde.

10. Gün
Cancun - İstanbul

Kahvaltımızın ardından otelden check out işlemlerimizi tamamlayıp İstanbul uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile saat İstanbul’a uçuyoruz.

11. Gün
İstanbul

Sabah saatlerinde İstanbul’a varışımızın ardından daha önce vermiş olduğunuz adresinize geçekleştireceğimiz transfer ile turumuz son buluyor.

Uçuş No: TK 181 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Cancun - Tarih: 12 Kasım 2024 - Saat: 14:30 - Varış: İstanbul - Tarih: 13 Kasım 2024 - Saat: 10:35

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Mexico City / Cancun – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Mexio City – Guatemala City / Guatemala City - Cancun ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Mexico City’de 5* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama,
 • Antigua’da 4* superior otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Guatemala City’de 5* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Atitlan 4* superior otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Cancun’da 5* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Tüm kahvaltılar, 5 öğle ve 2 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat sigortası
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar
 • Vize Ücreti (Meksika için) Yeşil pasaport sahipleri şahsen Konsolosluğa gidip başvuru yapması veya bordo pasaport çıkarıp onlie vize alması gerekmektedir. (Yeşil veya normal pasaportlu misafirlerin pasaportlarında geçerli Amerika, İngiltere veya Shengen vizesi (multiple) olan misafirler Meksika’ya vizesiz giriş yapabilirler)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
03 Kasım 2024 | 13 Kasım 2024 4* ve 5* Oteller 4.790 USD4.790 USD5.980 USD-
20 Şubat 2025 | 02 Mart 2025 4* ve 5* Oteller 4.790 USD4.790 USD5.980 USD-

Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otelerimiz

Mexico City : Barcelo Reforma 5* vb
https://www.barcelo.com/es-mx/barcelo-mexico-reforma/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=my_business&utm_content=412

Antıgua : Camino Real Antigua 4* vb
https://www.caminorealantigua.com.gt/

Atıtlan : Hotel Atitlan  4* vb..
https://www.hotelatitlan.com/

Guatemala : Barcelo Guatemala City  5* vb.
https://www.barcelo.com/es-es/barcelo-guatemala-city/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=my_business&utm_content=7319

Cancun : Presidente Intercontinental  5* vb.
https://www.ihg.com/intercontinental/hotels/us/en/cancun/cunhc/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-IC-_-MX-_-CUNHC

Vize
Meksika İçin

Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli

Yeşil pasaport (Amerika, İngiltere veya Shengen vizesi – çoklu giriş vizesi olmayan) müracaatları kişinin şahsen İstanbul veya Ankara’dan direk müracaat ederek yapılabilmektedir.(yeşil pasaportlular için kişinin şahsen İstanbul  veya Ankara  konsolosluğunu arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler

Guatemala İçin

Umumi Pasaport                           Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Meksika’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Mexico City          16 saat

Cancun                            İstanbul                14 sa 40 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Meksika’nın para birimi Meksika Pesosu’dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Türkiye ile Meksika arası -8 saat farkı bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Meksika’da saat 04.00’tür.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun içlikler, pamuklu pantolonlar, rahat soğuk ve su geçirmeyen yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için kalın bir mont, bir iki kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında başınızı soğuktan koruyacak bir bere, eldiven, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Meksika mutfağı dünyanın en bilinen mutfaklarından biridir. Et yemekleri, fasulye önde gelen lezzetlerindendir. Yemeklerin oldukça baharatlı, özellikle de acı olduklarını hatırlatmak isteriz.

Elektrik
Meksika’da 100 - 127 Volt elektrik ve A tipi ikili prizler kullanılmaktadır.

Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca Tekila’nın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, Meksika & Guatemala Turu bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*