Göbeklitepe - Nemrut Turu

Göbeklitepe - Nemrut Turu

Göbeklitepe - Nemrut Turu Eylül 2021

Göbeklitepe - Nemrut Turu

25 - 26 Eylül 2021 Türk Havayolları Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
2490 TL
Tek Kişilik Oda Farkı:
290 TL

Bu tur, 27-39 yaş aralığında keşfederken sosyalleşen ve erişebilir bütçeyle en iyi hizmeti Gazella kalitesiyle tercih eden Gazella Nomads’lılar içindir!

Adıyaman | Atatürk Barajı | Balıklıgöl | Göbeklitepe | Harran | Nemrut | Şanlıurfa
İster Göbeklitepe’den Harran Höyüğü’ne arkeolojiyle sürün medeniyetin izini...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

4* Otel Seçenekleri

4* Otel Seçenekleri

Tüm Yemekler Dahil

Tüm Yemekler Dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Şanlıurfa - Göbeklitepe - Adıyaman - Nemrut (25/09/2021)

İstanbul yeni havalimanında gerçekleştireceğimiz buluşmanın ardından Türk Hava Yollarının TK2246 sefer sayılı 06:35 uçuşu ile Şanlıurfa’ya ulaşıyoruz. İlk olarak Şanlıurfa’nın yöreye özgü kahvaltısı ile enerji depoluyor  ve Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Ortaya çıkan buluntular ile arkeoloji dünyasını sarsan ve insan soyuna ilişkin bildiklerimizi yeniden gözden geçirmemize sebep olan Göbeklitepe kazı alanını rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Şu ana kadar ele geçirilen buluntular kapsamında dünyada insan elinden çıkan en eski mimari yapı ve anıtları gördükten sonra Göbeklitepe’den ayrılıyor ve Adıyaman’a geçiyoruz. Adıyaman’a ulaştıktan sonra ilk olarak otelimize yerleşerek kısa bir mola veriyoruz. Bu kısa dinlenmenin ardından Adıyaman kent merkezinde alacağımız öğle yemeği sonrasında Nemrut Dağı Milli Parkı programımıza başlıyoruz. Kahta üzerinden Milli Park arazisine ulaştıktan sonra ilk durak noktamız Karakuş Tümülüsü olacak. Kommagene’nin ölümsüz Kralı I.Antiochos Theos’un annnesi ve kız kardeşi gibi Kommagene soylularının mezar alanı olan tümülüsün etrafında bulunan anıtları ve tümülüsü fotoğraflıyoruz.  Sonrasında kısa bir yolculuk ile sütunlu Roma köprülerinin dünyadaki en eski örneklerinden biri olan yaklaşık 2000 yaşındaki Cendere Köprüsü   Köprüsü’nü (Septimus Severius) fotoğraflıyoruz. Sonrasında dağ tırmanışımıza başlıyor ve Kommagene Krallığının yazlık başkenti olarak kullanılan Arsemia yerleşimini ve yeni kaleyi panoramik olarak görerek Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. 2100m yükseklikte bulunan Tümülüs alanına ulaşmak için ağır tempoda yaklaşık 20dk sürecek olan yürüyüşümüze başlıyoruz. Zirveye ulaştıktan sonra ilk olarak doğu terasında bulunan, ateş sunağı ve Kommagene inanışına özgü hem doğu hem batı kültürü kökenli tanrılarının sentezi niteliğindeki devasa Tanrı heykelllerini görüyoruz. Sonrasında Batı terasına geçiyor ve Nemrut dağının muhteşem gün batımına  tanıklık ediyoruz. Sonrasında şehir merkezinde bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2.Gün
Atatürk Barajı - Harran - Balıklıgöl - İstanbul (26/09/2021)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında ilk ziyaret noktamız Fırat nehri üzerinde  kurulu olan Atatürk Barajı olacak. Avrupa ve Türkiye’nin en büyük barajı olan bu devasa eseri seyir terasından fotoğraflıyor  hem teknik özellikleri hem de inşa süreci ile ilgili bilgileri alıyoruz. Barajdan ayrıldıktan sonra kendinizi bir zaman tünelinde hissedeceğiniz Harran’a geçiyoruz. Harran Höyüğü, Harran Ulucami, Konik Kubbeli Karınca evler gibi noktaları geziyor ve orta çağın bu önemli bilim ve ticaret merkezinin ihtişamlı tarihini biraz daha yakından tanımış oluyoruz. Yöreye özgü kahvemizi ( Mırra) içtikten sonra Şanlıurfa Kent merkezine geçiyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında Balıklıgöl, Kapalı Çarşılar, Klaus Schmidt’in Anı Evi gibi noktaları gezdikten sonra programımızı noktalıyor ve Şanlıurfa havalimanına geçiyoruz. Türk Hava Yollarının TK2249 sefer sayılı 22:40 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 00.50’de varış.

TUR ROTASI

+ Dünyada insan elinden çıkan en eski mimari yapı ve anıtları Göbeklitepe’de keşfediyoruz.

 

+ Kommagene Krallığı'nın bir antik kentini barındıran millî park ve ören yeri  Nemrut Dağı Milli Parkı’nı keşfediyoruz

 

+2000 yaşındaki Cendere Köprüsü   Köprüsü’nü (Septimus Severius) fotoğraflıyoruz

 

+ Fırat nehri üzerinde  kurulu olan Atatürk Barajı’nı görüyoruz

 

+ Harran’da Harran Höyüğü, Harran Ulucami, Konik Kubbeli Karınca evlerini görüyoruz

 

+ Şanlıurfa’da Balıklıgöl, Kapalı Çarşılar, Klaus Schmidt’in Anı Evi’ni görüyoruz

Katılım Şartı
Bu gezimiz, en az 12-20  katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

 

Sağlık
Turumuz  esnasında gün içinde yürüyerek açık havada dolaşacağımız noktalar bulunduğu için özellikle toz alerjisi olan misafirlerimizin ekstra önlem anlamaları gerekmektedir. Tur esnasında bol sıvı tüketilmeli ve düzenli kullanılan ilaçlar tur öncesinde temin edilmelidir.

 

 

Konaklama  
Bayram dönemleri, fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

 

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar ve akşam yemekleri otellerin kendi konsepti doğrultusunda açık büfe yada set menü şeklinde verilecektir.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Rahat yürüyüş ayakkabısı, şapka, güneş gözlüğü, Nemrut tırmanışı için mevsime de bağlı olarak tedbiren kazak, mont, eldiven, yeterli miktarda t-shirt vb günlük kıyafet.

 

Yemek Kültürü  
Güneydoğu mutfağının kebap ve kırmızı et ağırlıklı  oldukça geniş bir lezzet yelpazesini tatma şansınız olacak. Bunun yanında yöreye özel tatlılar içecekler kahveler vb lezzetleri de tadabileceğiniz.  Herhangi bir alerjiniz yada özel bir beslenme tercihiniz var ise tur rehberimize bilgi vermenizi rica ederiz.

 

 

Alışveriş    
Bölgeye ait İsot, bakır hediyelik eşyalar, Gümrük Hanı ve Bedesten  gibi yerlerden otantik eşyaları ve yöresel lezzetleri kolaylıkla satın alabilirsiniz

 

 

Önemli Notlar 
**Bu turumuza yalnızca 27-39 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.        

**Müze girişlerinde yaşanabilecek gecikmelerden etkilenmemek adına müze kartlarınızı tur öncesinde temin etmenizi öneririz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Türk  Havayolları ile İstanbul –Şanlıurfa– İstanbul uçak bileti ve vergileri
* Belirtilen otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
* Programda belirtilen tüm çevre gezileri
* Tüm öğle yemekleri
* Tüm turlar
* Rehberlik Hizmetleri
* Tüm transfer hizmetleri
* TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
* Seyahat ve sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Müze Kart
* Yemeklerde alınacak içecekler
* Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
* Personel Tipleri  (isteğe bağlı) 

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Hilton Inn Garden Adıyaman vb.