MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
tur dönemi
 • Yılbaşı , Sömestre ve Kış Turları 2019
 • İlkbahar Turları 2019
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Size Özel Turlar
Kapat
Ruby Princess ile Batı Amerika

Ruby Princess ile Batı Amerika

Ruby Princess ile Batı Amerika

tarih
09 Kasım 2018
şehirler
Ensenada, Los Angeles, San Diego, San Francisco
gemi firması
ulaşım
Uçaklı Paket
rehberlik
Grubun 20 kişiyi aşması durumunda Türkçe Rehberlik Hizmeti
vize durumu
Vizeli

yazdır

bu tura
katıl

Ruby Princess ile Batı Amerika Tur Fiyatları

İç Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat
949 EURO
Kısıtlı Dış Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat
1.099 EURO
Balkonlu Kabinde Kişi Başı Paket Fiyat
1.299 EURO
Havalimanı & Liman Vergileri & Seyahat Sağlık Sigortası
700 EURO

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

program gemi özellikleri Hizmetler
 • 1. Gün

  09-11-2018
  Los Angeles

  Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat 11.00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayollarının TK 09 no’lu seferi ile saat 13.40’da Los Angeles’a hareket. Yerel saat ile 17.50’de Los Angeles’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Check-in ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde. 

 • 2. Gün

  10-11-2018
  Los Angeles

  Sabah arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Los Angeles şehir turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında, Beverly Hills, Oliveira Street., Griffith Park, Çin Tiyatrosu, Ünlü Rodeo Drive, Sunset ve Hollywood Bulvarları, Açık Hava Tiyatrosu, Şehir Merkezi, Şöhretler Yolu göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Tur sonrası Los Angeles limanına transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme. Dinlenmek ve geminin aktivitelerinden yararlanmak için serbest zaman. Gemimiz saat 16.00’da limandan ayrılacak. Geceleme gemide.

 • 3. Gün

  11-11-2018
  Seyir Halinde

  Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler.

 • 4. Gün

  12-11-2018
  San Francisco

  Yerel saat ile 07.00’da San Francisco limanına varış. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam gün süren San Francisco turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında, Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi, Muirwoods Ormanları, Alkatraz, Sausolito göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuza panoramik şehir turuyla başladıktan sonra San Francisco’ya yaklaşık 45 dakika mesafede bulunan ve ünlü Dev Sekoya ağaçları ile kaplı Muirwoods Milli Parkı’na gideceğiz. Burada yapacağımız güzel bir yürüyüşün ardından, 20 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile çok şirin bir kasaba olan Sausalito’ya gideceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri göreceksiniz. Ardından deniz yolu ile San Francisco’ya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkânsız tek hapishanesi olarak bilinen Alkatraz’ı San Francisco şehrini, Bay Bridge ve Golden Gate köprülerinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Bu keyifli yolculuğun ardından Balikci Rıhtımından geçerek meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz kırmızı tramvaya biniyoruz ve Union Meydanina gidiyoruz. Ünlü markaların bulunduğu bu meydanda alışveriş için serbest zamanımız olacak. Sonrasında tekrar tramvay ile aksam yemeğimizi alacağımız, hediyelik eşya dükkanları, birbirinden güzel restoran ve kafelerin bulunduğu Balıkçı rıhtımında Pier 39’a gidiyoruz burada akşam yemeği ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Tur sonrası gemimize transfer. Gemimiz saat 23.00’da limandan ayrılacak.

 • 5. Gün

  13-11-2018
  Monterey

  Yerel saat ile 07.00’da Monterey limanına varış. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Monterey turunu katılabilirler. Bu turumuz esnasında, İspanyolların misyonerlik faaliyetleri için kurmuş oldukları Carmel Misyonu’na gidiyoruz. 1770 yılında kurulmuş olan misyonerlik binasını ve günümüzde de halen faaliyette olan kiliseyi geziyoruz. Carmel-by-the-Sea yerleşiminden geçerek, pasifik sahillerinin en güzel manzaralı yolu olan 17 Mile Drive yolunu takip ederek, vahşi yaşamı gözlemlemek ve fotoğraf çekmek amaçlı Pebble Beach, Bird Rock ve Spanish Bay’da molalar veriyoruz. Sonrasında Monterey’e geri dönüp Cannery Road, Monterey Bay Aquarium, Fisherman’s Wharf ve El Estero Parkını görüp şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Tur sonrası gemimize transfer. Gemimiz saat 18.00’da limandan ayrılacak.

 • 6. Gün

  14-11-2018
  Santa Barbara

  Denizde seyir

 • 7. Gün

  15-11-2018
  San Diego

  Yerel saat ile 08.00’da San Diego limanına varış. Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam gün süren Amerika’nin en güzel şehri seçilen San Diego şehir turuna katılabilirler. Bu turumuz da ilk durağımız fokları ve plajlarıyla ünlü La Jolla olacaktır. Daha sonra okyanusun kıyısında çok şirin kafelerin ve hediyelik eşyalar satan dükkânların bulunduğu Sea Port Village, Tom Cruise’lu Top Gun filminin çekildiği Midway uçak gemisi, İspanyolların köle ticaretinde kullanmış olduğu Star of India gemisi, Downtown’in kalbi olarak anılan ve San Diego’nun sembolü haline gelmiş GasLamp Quarter görülecek. Daha sonra Amerika’nın en büyük, en düzenli parkı unvanına sahip, içerisinde onlarca müze, botanik bahçeleri, tarihi sanat merkezleri ve tiyatroların bulunduğu Balboa Park’ına gidiyoruz. Burada sanatçıların kendi eserlerini sergilediği İspanyol köyü, botanik bahçeleri ve sayısız mimari eserler başlıca görülecek yerlerdir. (Burada fotoğraf makinelerimizi bol bol kullanacağız) Bir sonraki durağımız, San Diego’nun zenginlerinin yaşadığı, içinde Marlyin Monroe’nin ünlü "Bazıları Sıcak Sever" filminin de çekildiği ve Amerika’daki en büyük tek parça ahşap yapısı olan Hotel Del Coronado’nun içinde bulunduğu Coronado adası. Sonrasında İtalyanların yaşadığı ve İtalyan mimari özelliklerinin hakim olduğu Little Italy, Kaliforniya’nın doğum yeri olarak bilinen 1800’lü yılların mimarisine sahip, 2005 ve 2006 yıllarında üst üste Amerika’nın en çok ziyaret edilen eyalet parkı olan Old Town’a gidiyoruz. Günümüzün sonunda Premium Outletler zincirinin en büyük outletlerinden biri olan Las Americas Premium Outlets’te alışveriş. Tur sonrası gemimize transfer. Gemimiz 23.00’da limandan ayrılacak.

 • 8. Gün

  16-11-2018
  Ensenada

  Yerel saat ile 08.00’da Enseneda limanına varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkıp Meksika da Cruise gemilerinin ikinci en çok ziyaret ettiği liman olan Ensenada şehri gezilecektir. Burada yapacağımız ekstra turda şehir merkezinin yani sıra Amerika kıtasının kuzeyindeki en büyük Gayzer olan Ensenada La Bufadora Gayzerini göreceğiz,  La Bufadora’yı gezdikten sonra hemen orada kurulan mahallî pazardan Meksika'ya özgü hediyelik eşyaları bulabileceksiniz. Öğleden sonra 1930 da büyük umutlarla Amerikalılar tarafından yapılan, otel ve kumarhane olarak kullanılan ve 1964 yılında Meksika Hükümeti tarafından kapatılan Riviera Del Pacifico yu gezeceğiz, daha sonra geleneksel Meksika mutfağındaki yöresel lezzetleri tatmak ve birbirinde renkli el sanatları alışverişi için serbest zamanımız olacak. Tur sonrası gemimize transfer. Gemimiz 17.00’da limandan ayrılacak.

 • 9. Gün

  17-11-2018
  Los Angeles

  Yerel saat ile 06.15’de Los Angeles limanına varış. Gemiden çıkış işlemleri ve Havalimanına transfer olmadan önce arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Universal Studioları turuna katılabilirler. Tur sonrası Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 010 no’lu seferi ile saat 18.30’da İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

 • 10. Gün

  18-11-2018
  İstanbul

  Yerel saat ile 18.35’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 • 5* Ruby Princess
 • 5* Ruby Princess
 • 5* Ruby Princess
 • 5* Ruby Princess
 • 5* Ruby Princess
 • 5* Ruby Princess
 • 5* Ruby Princess
 • 5* Ruby Princess
 • 5* Ruby Princess

5* Ruby Princess

Yapım Yılı: 2008Yolcu Kapasitesi: 3080Genişlik: 35Uzunluk: 290Toplam Kabin Adedi: 1532Personel: 1200Bar: -Restorant: 11

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
- Türk Havayolları ile İstanbul – Los Angeles – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti.
- Los Angeles’da 1.Sınıf Otelde, 1 Gece konaklama
- 5*Ruby Princess gemisinde 7 gün tam pansiyon konaklama. 
- Programda belirtilen tüm transferler. 
- Tecrübeli rehberlik hizmeti  (Grup 20 Kişi olduğu takdirde)
 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
- Kişisel harcamalar 
- Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek ekstra turlar
- Havalimanı ve Liman vergileri
- Geminin servis personeli bahşişleri (Gemide 95 USD olarak ödenir)
- Vize ücreti & Yurt Dışı Çıkış Fonu

5* Ruby Princess ile diğer gemi turları

Batı Amerika diğer gemi turları

Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.