MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
tur dönemi
 • Yılbaşı , Sömestre ve Kış Turları 2019
 • İlkbahar Turları 2019
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Size Özel Turlar
Kapat
M/S Rostropovich ile Volga Beyaz Geceler

M/S Rostropovich ile Volga Beyaz Geceler

M/S Rostropovich ile Volga Beyaz Geceler

tarih
08 Haziran 2019
şehirler
Goritsi, Kiji, Moskova, Saint Petersburg, Ugliç
gemi firması
ulaşım
Uçaklı Paket
rehberlik
Türkçe rehberlik hizmeti dahildir ( En az 12 katılımcı ile )
vize durumu
Vizeli

yazdır

bu tura
katıl

M/S Rostropovich ile Volga Beyaz Geceler Tur Fiyatları

Standart Ana Güvertede kişi başı paket Ücreti
1.890 EURO
Standart Orta Güvertede kabinde kişi başı paket Ücreti
2.040 EURO
Standart Filika Güvertede kabinde kişi başı paket Ücreti
2.090 EURO

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

program gemi özellikleri Hizmetler
 • 01. Gün

  08-06-2019
  İstanbul

  Saat 09.00 'da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde  buluşma. Saat 10.55'te Türk Hava Yolları’nın TK 401 sefer sayılı uçuşu ile St. Petersburg’a hareket.
  15.35'te Saint Petersburg’a varış, gümrük ve pasaport kontrolünden sonra özel otobüsümüz ile gemimize transfer ve akşam yemeği gemimizde alınacaktır. Yemekten sonra dileyen misafirlerimiz gemi programına uygun olarak sunulacak olan ekstra turlara katılabilirler.

 • 02. Gün

  09-06-2019
  Saint Petersburg

  07.00'de Uyandırma ve gemimizde açık büfe kahvaltı. St. Petersburg şehri 44 ada üzerinde kurulu ve 340’tan fazla köprüsüyle Kuzeyin Venedik’i olarak biliniyor. Panoramik şehir turumuz esnasında; Smolny Manastırı, Tavrichesky Sarayı, Yaz Bahçesi, Saray bendi, Kışlık Saray (Ermitaj), Vasilevsky adası, Borsa binası, Eski Liman Fenerleri, Dekabrist Meydanı, Bronz Atlı, Eski Senato binası, St. Isaac Katedrali, Nevsky Caddesi (Stroganov Sarayı, Kazan Katedrali, Gostiny Dvor (Alışveriş Merkezi), II. Katerina anıtı, görülecek yerler arasındadır. Saint Petersburg şehrinin trafiğinin yoğunluğundan dolayı zaman kaybını azaltmak için öğle yemeği yerel bir restoranda alınabilir. Öğle yemeğinden sonra dünyaca meşhur sanat müzelerden biri olarak kabul edilen ve kışlık saray grubu olarak da bilinen Hermitage Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.  Saat 19.00 'da Mandrogi ‘ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 • 03. Gün

  10-06-2019
  Mandrogi

  Saat 10.30'da sabah kahvaltısından sonra limana yanaşıyoruz. Avrupa’nın en büyük tatlı su gölü olan Ladoga üzerinde yol alıyoruz. Ladoga Gölünü Onega Gölü’ne bağlayan Svir Nehri üzerinde seyrimize devam ediyoruz. Hava müsait ise burada piknik (Şaşlık Partisi) yapma imkânımız olacak. Resmedilesi doğada huzur veren bir manzaranın tadını çıkarmak için yeterince serbest zamanınız olacaktır.  Saat 14.30'da gemiye dönüş ve hareket.

 • 04. Gün

  11-06-2019
  Kiji

  Kiji adasına varış, gezimizin en kuzey durağı olan 22 kubbeli, 5 salonlu Preobrajenski Kilisesi görenleri adeta büyüler.  Bu kilise 1714’te tek bir çivi kullanılmadan yalnızca balta ve oyma kalemi kullanılarak çam kütüklerinden yapılmıştır. Bir rivayete göre, kilise planını Büyük Petro’nun kendisi çizmiştir. Dünyanın çok kubbeli yegâne kilisesi olduğundan UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Saat 12.00 'de gemiye dönüş ve hareket.

 • 05. Gün

  12-06-2019
  Goritsi

  Sabah kahvaltımızdan sonra öğlene kadar gemimiz seyir halinde, saat 13.30'da  Volga Baltık kanal sitemini kullanarak Goritsi’ye varıyoruz. Goritsi yakınlarında muhteşem duvarları ile korunan, ünlü ikon koleksiyonunu ve ev kompleksini barındıran tüm Rusya için dini bir anlam taşıyan Krillo – Belozersky Manastırını ve İkon Müzesi’ni görme imkânınız olacaktır.  Saat 16.00'da  gemiye dönüş ve hareket. 

 • 06. Gün

  13-06-2019
  Ugliç

  Sabah kahvaltımız ile birlikte Ugliç’e varış. Yukarı Volga suyolu ile Rusya’nın en eski şehirlerinden Ugliç’e varıyoruz. Kremlin’in çan sesleri bizi Korkunç İvan’ın oğlunun öldürüldüğü ve adına yaptırılan Dimitry Kan Kilisesi’nin de bulunduğu bir geziye davet ediyor. Şehirde yürüyüş turu, Kremlin Bölgesi, Dimitri Kan Kilisesi, Dönüşüm Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Saat 12.00 'de gemiye dönüş ve hareket. 

 • 07. Gün

  14-06-2019
  Moskova

  Saat 13.00’de Başkentin mimarisi Çarlık yönetimi, Rus Ortodoks Kiliseleri, sosyalist dönem ve yeni kapitalist ekonomi tarafından şekillendirilmiştir. Moskova şehir turu; Leningradsky Bulvarı, Tverskaya Caddesi, Teatralnaya Caddesi, Lublyanka, KGB binası, Manej (at binme okulu), Kızıl Meydan (serbest zaman); GUM (alışveriş merkezi), Tarih müzesi, Diriliş kapısı, Kazan Kilisesi, Meryem Ana’nın Şefaati katedrali, Pazar yeri, Kremlin Kuleleri, Kurtarıcı İsa, Çar, St. Nicolas, Senato, Anıt Mezar, Kurtarıcı İsa Katedrali (yanından geçiş) . Akşam Yemeği gemimizde alınacaktır. Gece ise muhteşem görünüşü ile “Işıklar altında Moskova ve Metro” (ekstra tur) turuna katılabilme imkânı bulunmaktadır.

 • 08. Gün

  15-06-2019
  İstanbul

  Kahvaltıdan sonra kabinlerimizi boşaltıyoruz. Seçenekli ekstra tur ve havaalanına transfer saat 14.50'de Türk Hava Yolları’nın TK 418 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 18.05'te İstanbul’a varış.

 • MS Rostropovich
 • MS Rostropovich
 • MS Rostropovich
 • MS Rostropovich

MS Rostropovich

Yapım Yılı: 1980Yolcu Kapasitesi: 212Genişlik: 17Uzunluk: 136Toplam Kabin Adedi: 108Personel: 130Bar: VarRestorant: Var

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

THY ile İstanbul – St. Petersburg / Moskova – İstanbul ekonomik sınıfı uçuşları
7 Gece 5* Delüks MS Rostropovich gemisinde tam pansiyon konaklama (ilk gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile son bulur)  
Havalimanı – gemi – havalimanı transferler
Programda ekstra olduğu belirtilmemiş tüm turlar
St. Petersburg ve Moskova’da panoramik şehir turları
St. Petersburg’da Hermitage müzesi turu
St. Petersburg’da Peter ve Paul katedrali
Moskova’da Kremlin Sarayı turu
Moskova’da Şehir turu esnasında Nazım Hikmet’in mezarının ziyaret edilmesi
Moskova’da Arbat caddesinde bir öğle yemeği 
Hava müsait ise Madrogi’de şaşlık parti ( barbekü)
Turlardan gemiye dönüşlerde lokal sıcak Rus içeceği ya da soğuk çay
Kabine her gün su (kişi başı 0,33 ml)
Akşam yemeğinde alınan 1 içecek
Yemeklerde alınan çay ve kahve servisi,
Yemeklerde alınan sular.
Gün boyu çay, kahve ve kurabiye ikramları
Gemideki eğlenceler
Hoş geldin kokteyli 
Kaptan’ın veda gecesi yemeği 
Rus dili dersi, Rus şarkıları dersi, Rus dansları dersi, Rus el sanatları tanıtımı, Kaptan köşkü turu 
Gemiye giriş ve çıkışta bagaj taşıma hizmetleri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
Havalimanı ve liman vergileri (380 €)
Türkçe rehberlik hizmetleri (en az 12 kişi olması halinde)


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yurtdışı çıkış ücreti (15.- TL) 
Ekstra turlar 
Telefon, ütü, ilaç vs. gibi kişisel harcamalar 
Gemi personel bahşişleri (Toplam kişi başı 45 Euro tavsiye edilmektedir)
Barlarda alınan içecekler
Özel markalı içecekler
Rusya giriş vizesi (150 EUR) 
Seyahat Güvence Paketi (Hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bagaj kaybından, hasarına, hırsızlığa kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır. İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 Euro ile sınırlıdır)
 

Önemli notlar:

*    Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

*    Ekstra tur fiyatlarında kur ayarlaması Ruble cinsinde yapıldığında satış fiyatları Avro bazında artabilir.

*    Uçak bileti pasaportunuzdaki yazılı isime göre düzenlenir. Yanlış veya eksik isim ve soy isim beyanında sorumluluk tamamen müşteriye aittir.

*    Rusya’ya giriş için en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir.

*    Rusya Turistik vizesi için, misafirler kayıt esnasında güncel pasaport bilgilerini acentelerine vermesi gerekmektedir. İstenen belgeler: Seyahat tarihi itibariye ile en az 6 ay geçerli pasaport, Kimlik Fotokopisi, Arka fonu beyaz yeni çekilmiş iki adet fotoğraf, Orijinal Gemi davetiyesi (tarafımızdan karşılanacak), Uçak Bileti (Tarafımızdan karşılanacak) Seyahat Sigortası (tarafımızdan karşılanacak). Otel rezervasyonu ile yapılan vizelerde acentemiz kesinle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Zamanında acentemize teslim edilmeyen pasaport veya evraklar için acentemiz kesinlikle mesuliyet kabul etmemektedir.

*    Rusya Federasyonu, vizesiz uygulamaya geçtiği takdirde misafirlere herhangi bir indirim/iade yapılmayacaktır.

*    Uçuşlarımız Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile ekonomik sınıfta    yapılmaktadır.

*    Kişi başına bagaj ağırlığı en fazla 20 kg’dır. (lütfen her bir adet valizinizin ağırlığı

20 kg. geçmesin, Türk Hava Yolları yeni kurallara göre fazla ağır valizleri kabul etmiyor)

*    Nehir trafiğine göre gemi varış ve kalkış saatleri ile programda değişiklik olabilir.

*    Kesin rezervasyon kişi başı Tur bedelinin %50si ön ödeme ile yapılabilir. Bakiyelerin tur hareketinden en geç 40 gün öncesine kadar tamamlanması gerekmektedir.

*    Programda belirtilen saatler Türk Hava Yolları ve gemi firmasından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü acentemiz programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir. İçerik aynı kalmak koşuluyla tur programında değişiklik olabilir.

*    Söz konusu fiyatlar belirli bir kontenjan dâhilinde oluşturulmuştur. Kontenjan dışındaki yeni talepler uçak fiyatından kaynaklanabilecek artışlar turun paket fiyatına yansıtılacaktır.

*    Ekstra turlarda alınacak tüm içecekler gezi ücretine dâhil değildir.

*    Gezimiz için geçerli tüm yasal hükümler ve sorumluluklar Yolcu Satış     Sözleşmemizde belirtilmiştir.

*    Gezimize kayıt yaptırmış olan yolcularımız sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

 

Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.