Bogota - Galapagos - Quito
Darwin'in Galapagos'u ve Dünya'nın "0" noktasına bir yolculuk...
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

4 Öğle & 6 Akşam Yemeği Dahil

4 Öğle & 6 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
5.290 USD

2 Yetişkin Fiyatı
10.580 USD
198.564 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Bogota

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Havayolları’na ait TK 800 sefer sayılı uçuşu ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz sonrası Bogota’ya varıyor ve kısa bir şehir turu yapıyoruz. Kısa turumuz sonrası otelimize transfer olacağız. Odaların alınmasının ardından akşam yemeğine kadar istirahat etmeniz için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK801 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 02 Aralık 2023 - Saat: 09:30 - Varış: Bogota - Tarih: 02 Aralık 2023 - Saat: 14:55
2. Gün
Bogota – Quito

Otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayıp şehir turumuz için çıkış yapacağız. Turumuzun bu kısmında öncelikle Altın Müzesi, Fernando Botero Müzesi ve La Candelaria tarihi mahallesini görüp, devamında şehrin tarihi dokusunu tanımak için rehberimiz eşliğinde Plaza Bolivar’ı gezeceğiz. Günün son durağı Bogota’yı harika manzarasını yakalayacağımız 3000 metre yükseklikteki Monserrate tepesine teleferikle çıkıyoruz. Tur bitimi öğle yemeğimizi alıyoruz ve havalimanına doğru yola çıkacağız. Bogota ‘’ El Dorado’’ havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Quito’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat, 45dakikalık uçuşumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Quito’da

3. Gün
Quito

Kahvaltının ardından şehir turumuza başlıyoruz. “Amerika’nın Işığı” olarak anılan Quito’da Bağımsızlık Meydanını, bir çok tarihi kilise ve yapıyı görecek ve eğlenceli La Ronda Caddesinde vakit geçireceğiz. Sonrasında şehrin yüksekten manzarasını izleyeceğimiz Virgin of Quito heykelinin bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Ardından şehrin birkaç kilometre dışında bulunan San Antonio de Pichincha köyüne gidiyor ve Ekvator çizgisinin geçtiği anıtı göreceğiz. Turumuz sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda.

4. Gün
Quito - Galapagos

Kahvaltının ardından havalimanına gidiyoruz. Galapagos’un Baltra havalimanına uçuyoruz. ( Aktarmalı veya direk uçuşlar olabilir). Havalimanına varıyor ve 10dk’lık feribot yolculuğu sonrasında Ayora Limanına gidiyor ardından bizi orada bekleyen sürat tekneleri ile yaklaşık 2 saat sürecek bir yolculuk sonrası İsabella adasına ulaşacağız. Yolculuğumuzun ardından otelimize varıyoruz ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız.

5. Gün
Galapagos

Kahvaltının ardından Flamingo gölü ziyareti ile gezimize başlıyoruz. Birçok Flamingo’ya ev sahipliği yapan bu güzel göl ziyaretimiz sonrasında Dev kaplumbağaların bulunduğu yetiştirme merkezine gideceğiz. Hem devasa boyutları hem de yaşları ile bizleri etkileyecek bu ziyaretin ardından tekne ile 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında Cape Rosa’ya ulaşacağız. Burada bir çok deniz kaplumbağası, penguen, vatoza ev sahipliği yapan kristal rengi denizde yüzme ve şnorkeling yapabiliriz. Öğle yemeğimizi kumanya olarak alacağız. Bu keyifli gezinin ardından İsabela adasında ki otelimize gidiyoruz.

6. Gün
Galapagos

Kahvaltının ardından Darwin Araştırma İstasyonu’nu ziyaret etmek için yola çıkacağız. Burada ve Darwin’in araştırmaları hakkında bilgileri öğrenecek, dev kaplumbağa ve iguanaları görebileceğiz. Ardından tekne ile keyifli bir gezinti yapacağız. Tekne turu sırasında mavi ayaklı sümsük kuşları, deniz iguanaları ve deniz aslanlarını görebilecek. Aynı zamanda pırıl pırıl sularda yüzebileceğiz. Gezinin ardından Santa Cruz’daki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği otelimizde

7. Gün
Galapagos - Bogota

Kahvaltı sonrasında havalimanına gidiyoruz. Aktarmalı uçuşumuz ile Bogota’ya gidiyoruz. Aktarma süresi ile birlikte ortalama 6,5 saatlik uçuşumuzun ardından akşam Bogota’ya varıyoruz ve otelimize transfer oluyoruz.

8. Gün
Bogota – İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerini yapıyoruz. Zipaquira’ya, tuz madenleri tüneline inşa edilmiş olan Salt Catedral’i gezmek üzere yola çıkıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezinin bitişiyle öğle yemeğimiz yerel restoranda alıyor ve Bogota havalimanına transfer oluyoruz.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 800 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçağımız Panama'da yaklaşık 1 saat 30 dakikalık teknik beklemenin ardından tekrar İstanbul'a doğru yola devam edecek olup geceyi uçakta geçireceğiz

9. Gün
İstanbul

Varışımız Türkiye saati ile akşam saatlerinde gerçekleşiyor. Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferinizle son buluyor.

Uçuş No: TK801 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Bogota - Tarih: 10 Aralık 2023 - Saat: 16:25 - Varış: İstanbul - Tarih: 11 Aralık 2023 - Saat: 16:30

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul - Bogota - İstanbul arası dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
 • Bogota - Quito / Quito- Galapagos- Galapagos- Bogota ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri(bazı uçuşlar aktarmalı olabilir)
 • Bogota'da 2 gece 4* otelde konaklama
 • Quito’da 2 gece 4* otelde konaklama
 • İsabela adasında 2 gece 4* otelde konaklama
 • Santa Cruz’da 1 gece 4* otelde konaklama
 • Programda belirtilen 4 öğle yemeği
 • Programda belirtilen 6 akşam yemeği
 • Programda belirtilen 8 kahvaltı
 • Ev – alan – ev transferi dâhil olmak üzere tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
02 Aralık 2023 | 10 Aralık 2023 4* Oteller 5.290 USD5.290 USD5.970 USD-

Genel Bilgiler


Katılım Şartı
Bu gezimiz, en az 14 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otellerimiz
Bogota;  4* Novotel vb.
https://novotelbogotaparque93.com-hotel.com/

Quito; 4* Mercure Alameda vb.
https://mercurealamedaquito.com-hotel.com/

Isabela; 4* la Casa de Marita vb.

https://www.lacasademarita.com/

Vize      
Umumi Pasaport                 -             Vize gerekli değil.                              

Yeşil Pasaport                     -             Vize gerekli değil.               

Hizmet Pasaportu               -             Vize gerekli değil.               

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

 Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Sağlık
Covid harici herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.

Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

 

Uçuş Süreleri    
İstanbul Bogota uçuşu 13 saat 20 dakikadır.  Bogota İstanbul uçuşu Panama stoplu oplu 15 saattir.

 

Konaklama       
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Para Birimi
Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi         
İstanbul ile Bogota ve Quito arasında saat farkı -7 saat farkı bulunmaktadır.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat özellikle ülkenin yüksek kesimlerinde, şebeke sorunları yaşanabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için kalın bir mont ve yün kazak almanızı öneririz. Deniz kıyafetlerinizi ve şnorkel ekipmanlarınızı almayı unutmayız.. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü 
Turumuz sırasında birçok uluslararası restoran bulunmaktadır. Damak tadınıza uygun yemekleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

Elektrik
Yanınıza priz dönüştürücü almanızı tavsiye ederiz.

 

Önemli Notlar
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

 Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

 Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.