Turmi - Lalibela - Jinka - Arba Minch - Addis Ababa
4* Otel ve Lodge Konaklama

4* Otel ve Lodge Konaklama

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

7 Öğle & 8 Akşam Yemeği Dahil

7 Öğle & 8 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
3.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
7.980 USD
149.767 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Addis Ababa

Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Havayolları’na ait TK 676 sefer sayılı uçuşu ile Addis Ababa’ya uçuyoruz. Gece 23.50’de Addis Ababa’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz.

Uçuş No: TK 676 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 26 Ağustos 2023 - Saat: 18:25 - Varış: Addis Ababa - Tarih: 26 Ağustos 2023 - Saat: 23:50
2. Gün
Addis Ababa - Lalibela

Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Lalibela’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben 12. Yüzyılda Kral Lalibela’nın emriyle, kayaların oyulması ile yapılan kaya kiliseleri ziyaret edeceğiz. Burada ki Kaya kiliseler, günümüzde Dünya Harikaları arasında yer almaktadır. Bet Golgotha, Bet Mikael, Bet Meriam göreceğimiz bazı kiliselerden olacak. Akşam yemeğimizi otelimizde alacağız.

3. Gün
Lalibela

Kahvaltının ardından yaklaşık 1,5 saatlik mesafede bulunan, Yemrehene Christos kilisesine gideceğiz. Bir mağaranın içine inşaa edilen bu özel kiliseyi gördükten sonra öğle yemeğimizi alacak ve meşhur kaya kiliseleri gezmeye devam edeceğiz. Öğleden sonra yerel bir ailenin evini ziyaret edecek ve Etiyopya kahvesinin hazırlanmasına tanıklık edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün
Lalibela – Addis Ababa

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Kısa bir uçuşun ardından Addis Ababa’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Rakımı en yüksek 3. Başkent olan Addis Ababa’yı keşfedeceğiz. Turumuz Menelik Sarayı ile başlıyor. Ardından Ulusal Müze’ye gidecek, bir zamanlar bililen en eski insan iskeleti olan Lucy’den tam 150.000 yıl önce yaşamış “Selam” iskeletini de görebileceğimiz müzeyi gezeceğiz. Turumuz yerel Pazar ziyareti ile son bulacak. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

5. Gün
Addis Ababa – Arba Minch – Konso(Omo Vadisi)

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyor ve yaklaşık 1 saatlik uçuşun ardından Omo Vadisi maceramız başlayacak. Arba Minch’e varışımızın ardından Chamo gölünde tekne turu yapacağız. Hipopotam ve timsahları yakından görme fırsatı yakalayacağız. Sonrasında Konso köyüne gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği lodgeumuzda.

6. Gün
Konso - Turmi

Kahvaltının ardından Konso Kabilesi ziyaretimiz ile günümüz başlıyor. Buradaki kabile üyeleri ile tanıştıktan sonra Perşembe günleri kurulan yerel marketi ziyaret edeceğiz. Hamer, Bena, Tsemay gibi bu bölgede yaşayan kabilelerin buluşup alış veriş ve ticaret yaptığı bu renkli Pazar ziyaretimizin ardından turumuz lodge umuzda son buluyor. Akşam yemeği lodgeumuzda

7. Gün
Turmi – Hamer - Jinka

Kahvaltı sonrası Jinka köyüne doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Omo Vadisi’nin en önemli kabilelerinden Hamer’ları göreceğiz. Güçlü erkekleri, güzel kadınları ile ünlü, bu kabile gezimizin ardından, yerel Pazar gezisi yapacağız. Sonrasında lodgeumuza yerleşiyoruz.

8. Gün
Jinka – Mago Ulusal Parkı – Mursi- Jinka

Sabah alacağımız kahvaltının ardından, Mago Ulusal Parkı’na gidiyoruz. Babunlar, bu bölgeye özel maymunlar, Dik Dik antiloplarını görme fırsatını yakalayacağız. Ardından Mursi kabilesi için yola çıkacağız. Omo Vadisi’nin en ilginç kabilesi olan Mursi’ler, dudaklarına taktıkları topraktan tabaklar ile ünlüdürler. Ziyaretimiz ardından Aari kabilesi ziyaretimiz olacak. Akşam yemeğimizi lodgeumuzda alacağız.

9. Gün
Jinka – Arba Minch – Addis Ababa

Kahvaltımızın ardından Jinka Etnografi müzesi ziyaretimiz olacak. Sonrasında öğle yemeği alacak ve havalimanına transfer oluyoruz. Kısa bir uçuşun ardından Addis Ababa’ya varıyoruz. Son alışverişlerimiz için serbest zaman. Akşam veda yemeğimizi alıyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz.

10. Gün
Addis Ababa – İstanbul

Saat 00:40’ta TK677 sefer sayılı uçuş ile istanbul’a uçuyoruz. Varışımız saat 06.15’te İstanbul’a varıyoruz. Turumuz sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferinizle son buluyor.

Uçuş No: TK 677 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Addis Ababa - Tarih: 04 Eylül 2023 - Saat: 00:40 - Varış: İstanbul - Tarih: 04 Eylül 2023 - Saat: 06:15

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Addis Ababa - İstanbul arası dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
 • Addis Ababa - Lalibela / Lalibela- Addis Ababa / Addis Ababa- Arba Minch/Arba Minch Addis Ababa arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
 • Addis Ababa 3 gece 4* otelde konaklama
 • Lalibela 2 gece 4* otelde konaklama
 • Konso’da 1 gece lodge’ta konaklama
 • Turmi’de 1 gece lodge’ta konaklama
 • Jinka’da 2 gece lodge’ta konaklama
 • Programda belirtilen 8 akşam yemeği, 7 öğle yemeği
 • Programda belirtilen tüm kahvaltılar
 • Ev – alan – ev transferi dâhil olmak üzere tüm transferler
 • Lalibela bölgesinde minibüs, Omo Vadisi’nde 4x4 araçlar ile tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
26 Ağustos 2023 | 04 Eylül 2023 4* Otel ve Lodge Konaklama 3.990 USD3.990 USD4.870 USD-

Genel Bilgiler


Katılım Şartı
Bu gezimiz, en az 14 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otellerimiz
4* Jupiter İnternational Hotel vb.
https://www.jupiterinternationalhotel.com/

Buska Lodge vb.
https://www.buskalodge.com/

Eco Omo Lodge vb.

https://www.eco-omo.com/

4* Mezana Resort & Spa vb.

https://mezenalodge.com/

Vize      
Umumi Pasaport                               Vize gerekli.                        

Yeşil Pasaport                                   Vize gerekli.         

Hizmet Pasaportu                            Vize gerekli değil.               

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Etiyopya vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

 Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

 Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Etiyopya Türk vatandaşları Covid aşılarının tam olmasına dikkat edilmelidir. Sarı Humma ve Sıtma hapı kullanmanız gerebilir. Doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

 

Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Uçuş Süreleri    


Türkiye – Addis Ababa arasında direk uçuşlar bulunmaktadır. İstanbul Addis Ababa uçuşu 5 saat 30dk’dır.

 

Konaklama       
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

 

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi 

Etiyopya  para birimi Bır’dır , Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi         
Etiyopya ile Türkiye arasında saat farkı bulunmamaktadır.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat özellikle ülkenin yüksek kesimlerinde, şebeke sorunları yaşanabilir.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için kalın bir mont ve yün kazak almanızı öneririz. Yüksek yerler için yün bere, kaşkol ve eldiven de alınabilir. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. 

Yemek Kültürü 
Etiyopya ve et oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz. 

Önemli Notlar
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.