MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • AĞUSTOS '20
 • EYLÜL '20
 • EKİM '20
 • KASIM '20
 • ARALIK '20
 • OCAK '21
 • ŞUBAT '21
 • MART '21
 • NİSAN '21
 • MAYIS '21
 • HAZİRAN '21
 • TEMMUZ '21
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sonbahar - Kış Turları 2020
 • Yılbaşı Turları 2021
 • Sömestre turları 2021
 • Kış Turları 2021
 • İlkbahar Turları 2021
 • Şeker Bayramı Turları 2021
 • Yaz Turları 2021
 • Kurban Bayramı Turları 2021
tur tipi
 • Gezgin Yaka
 • İleri Seviye Gezgin
Kapat
Rusya

Eski Rusya ve Çarın Hazineleri; Volga’da Altın Rota Turu

Eski Rusya ve Çarın Hazineleri; Volga’da Altın Rota Turu

Eski Rusya ve Çarın Hazineleri; Volga’da Altın Rota Turu

tarih

27 Haziran - 03 Temmuz 2021

şehirler
Ivanovo, Kostroma, Moskova, Pereslavl, Saint Petersburg, Suzdal, Vladimir
ulaşım
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Peşin ücret
2.170 EURO
tek kişilik oda farkı
690 EURO
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
6 Öğle ve 3 Akşam yemeği dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt gibi dehaların eserlerinin orijinal olarak sergilendiği Hermitage Müzesini gezeceğiz.

 

+ Beyaz  Geceler esnasında St. Petersburg'da olacağız ve doğa olayını deneyimleme fırsatı yakalayacağız.

 

 + St Petersburg’un muhteşem yazlık sarayı “Peterhoff”u gezme imkanı bulacağız

 

+ St. Petersburg'dan Moskova'ya Rusların meşhur hızlı treni   ile geçeceğiz.

 

+ Moskova'da meşhur Kızıl Meydan ve Kremlin sarayını gezme fırsatımız olacak.

 

+ Dünyaca ünlü her istasyonu birbirinden farklı olarak dizayn edilmiş Moskova metrosunu gezeceğiz.

 

+ Moskova'nın meşhur alışveriş caddesi olan Arbat'ta gezip yemek yiyeceğiz.

 

+ Ünlü Halk Ozanı Nazım Hikmet'in mezarını ziyaret edeceğiz

 

+ Eski başkent Vladimir’i keşfedeceğiz

 

+ Altın Rotanın en önemli şehirlerinden Suzdal  gezip Volga’nın eşsiz manzarasında Kostroma’yı gezeceğiz.

 • 1. Gün

  27/06/2021
  İstanbul - Saint Petersburg

  Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan  özel aracın ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor St. Petersburg’a hareket ediyoruz. Varışımızın Tekne Turumuzu gerçekleştirmek için havaalanından ayrılıyoruz. Turumuz esnasında rehberimizin anlatımları ile adalar üzerine kurulmuş olan bu şehri tanımaya başlayacağız. Turumuzun bitiminde yerel restoranda Akşam yemeğimizi alıp otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 2. Gün

  28/06/2021
  Saint Petersburg

  Kahvaltının ardından panoramik  şehir turumuzda  Nevski Caddesi, Isaac Katedrali, Amirallik Binası, Puşkin’in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi ile 70 km’lik Neva Nehri’ni göreceğiz. Öğle yemeğimiz yerel restoranda. Öğle yemeği sonrasında Peterhoff turumuz için hareket ediyoruz. Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı (Peterhoff Sarayı'nı) görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir..  Turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  29/06/2021
  Saint Petersburg - Moskova

  Kahvaltı sonrasında dünyanın en büyük sanat müzesi olan Hermitage Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi, günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. 1760’dan itibaren Rus çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasında yer alıyor. Günümüzde 1057 adet oda ve salonunda Da Vinci, Van Gogh, Michelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor.  Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Ardından  Moskova’ya gitmek üzere  tren istasyonuna hareket edeceğiz ve Moskova’ya yaklaşık 4 saatlik sürecek keyifli bir yolculuk yapacağız. Moskova’ya varışımızın ardından otelimize yerleşeceğiz. Konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  30/06/2021
  Moskova

  Kahvaltı sonrasında Moskova şehir turu için hareket ediyoruz. Kızıl Meydan, ünlü Tverskaya Caddesi, şehrin neredeyse tamamının görülebildiği panoramik Lenin Tepesi, devasa Kurtarıcı İsa Katedrali ve Aziz Vasil Kilisesi göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Daha sonra Novodevici Mezarlığı (Nazım Hikmet’in de mezarı burada bulunuyor) gezisi için hareket ediyoruz. Smolenski Katedrali’ni ünlülerin mezarlığını ziyaret edeceğiz. Tur sonrası ünlü Moskova Metrosunu göreceğiz. Stalin tarafından 1931’de inşası başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimarisi ve dekorasyonuyla dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul ediliyor. Metro ziyareti sonrasında.  Ünlü Arbat Sokağı’nı görüp .Öğle yemeğimizi almak için yerel restorana gideceğiz. Yemeğin ardından bitiminde Rusya’nın kutsal mekanı olan, ilk temellerinin 1147 yılında Yuri Dolgoruky tarafından atıldığına inanılan Kremlin Müzesi’ne hareket ediyoruz. Aralarında Lenin ve Stalin’in de bulunduğu günümüze kadar birçok Rus hükümdar ve devlet adamının ülkeyi yönettiği efsanevi kale olarak bilinen Kremlin’in  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi ve yönetim merkezi olduğu için  bir kısmı geziye kapalıdır. Kremlin, çevresindeki surları, bahçeleri, çeşitli binaları ve katedralleriyle göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Çarlık döneminde vaftiz, taç giyme ve cenaze törenleri bu katedrallerde yapılmıştır. 200 ton ağırlığındaki dünyanın en büyük çanı da Kremlin'de bulunuyor. Meryem Ana'nın Göğe Çıkışı Katedrali 14. yüzyıldan beri Moskova'nın en önemli kilisesi olarak kabul ediliyor. Tur sonrası otele transfer. Konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  01/07/2021
  Moskova - Vladimir - Suzdal

  Kahvaltının ardından Altın Rota  Rusya yolculuğumuz başlıyor. İlk durağımız eski başkent Vladimir olacak. 12. Yüzyılın sonunda Prens Vladimir Monomakh’ın kurduğu bu şehirde hem eski ve hem de yeni yapıları göreceğiz. Altın Kapı, Meryem’in Ölüm Katedrali, St. Demetrius Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve ardından Bolgol Yubovo köyünü görüp Kamenka Nehri'nin tepelik kıyılarına kurulmuş Rus sanatçıların tablolarına geçen Altın Rotanın en güzel şehri Suzdal’a hareket edeceğiz. Kendinizi ortaçağ kasabasında hissedeceğiniz bu kasaba Kutsal Kapı, Rus Kremlinleri gibi kale aynı zamanda dini ve idari merkezi olan Suzdal Kremlin, Kutsal Doğuş Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Suzdal pazarında vereceğimiz alışveriş için serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimizi otelimizde.

 • 6. Gün

  02/07/2021
  Suzdal – Ivanovo - Kostroma

  Kahvaltının ardından 20. Yüzyılın başında Rusya’nın ana tekstil şehri olan “Pamuklu Arazi” olarak da bilinen Ivanovo’ya hareket ediyoruz. Bu güzel kasabada yapacağımız şehir turunun ardından Volga Nehri üzerinde yer alan Kostroma’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Ardından Volga’nın muhteşem manzarası eşliğinde Kutsal Üçleme Katedrali, Çarlık hanedanlığının beşiği olarak bilinen Ipatiev görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimizi otelimizde.

 • 7. Gün

  03/07/2021
  Suzdal – Pereslavl – Moskova - İstanbul

  Kahvaltının ardından  Yaroslav bölgesinde bulunan Pereslavl’a hareket ediyoruz. Pleshcheyevo Gölü üzerinde bulunan bu küçük kasaba Preobrazhensky ve  Kadınlar Kathedralini görüp eşsiz manzaralar eşliğinde fotoğraf çekmek için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz ve Moskova havaalanına transfer oluyoruz. Turumuz sizi evinize bırakacak transfer aracımız ile son bulacak.

ÜCRETE DÂHİL HİZMETLER:

- Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

- St. Petersburg - Moskova  arası tren bileti

- Ücretsiz kişiye öze ev– alan – ev transferi

- Kahvaltı dahil konaklamalar

- 6 Öğle &  3 Akşam yemeği

- St. Petersburg Tekne Turu

- Hermitage Müzesi Girişi

- Peterhoff Turu

- Novodevici Manastırı Turu

- Kremlin Müzesi girişi

- Moskova Metrosu & Arbat Caddesi Turu

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- Programda belirtilmeyen yemekler

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

- Vize Ücreti

Eski Rusya ve Çarın Hazineleri; Volga’da Altın Rota Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/21

 

- Uçuş Detayları

 

TK 401   27 HAZİRAN  IST LED     1100 1420                                        

 TK 416  03 TEMMUZ  VKO IST     2000 2305

 

- Sağlık

Rusya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içme- menizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri

Rusya FederasyonuUmuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususî ve hizmet pasaportu hamilleri her 180 günde 90 günü aşmamak şartıyla 30 gün süreyle vizeden muaftır. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul – St. Petersburg arası uçuş yaklaşık 3 saat 30 dakika, Moskova – İstanbul uçuşu ise 3 saat 5 dakika sürmektedir. Her iki uçuşta direkt olacaktır.

 

- Para Birimi

Rusya’nın  para  birimi  Ruble’dir.Yanınızda  Euro  veya  Amerikan  Doları  bulundurabilir ülkeye girişte ve çıkışta bozdurabilirsiniz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye  ile  Rusya  arasında  +1  saat  fark  bulunmaktadır.  Türkiye’de  saat  12.00  iken Rusya’da 11.00'dir.

 

- Telefon Kullanımı 

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.

- Yemek Kültürü

Yemek kültürü bize yakındır. Modern şehirler olarak hem St. Petersburg hem de Moskova’da her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

- Elektrik

200-220 V kullanılmaktadır. Prizler Türkiye ile aynı standarttadır.

 

- Alışveriş

Şehir   merkezlerinde   bulunan   alışveriş   merkezleri   ve   hediyelik   eşya   satan   küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.

 

-Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4* Radisson Sonya Hotel Petersburg vb. – St. Petersburg

https://www.radissonhotels.com/en-us/

4* Radisson Belaroskaya Hotel vb.– Moskova

https://www.radissonhotels.com/en-us/

4* Pushkarskaya Sloboda Hotel vb. – Suzdal

4* Ya Hotel vb - Kostroma

Eski Rusya ve Çarın Hazineleri; Volga’da Altın Rota Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Eski Rusya ve Çarın Hazineleri; Volga’da Altın Rota Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.