Granada - Cordoba - Sevilla - Malaga
İspanya'nın buram buram tarih kokan ve büyüleyici sarayları ile Endülüs Rotası
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Akşam Yemeği Dahil

1 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.990 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.980 EUR
146.279 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Malaga – Ronda – Sevilla

Turumuz size özel aracınız ile evinizden alınmanız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberimizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğimiz bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Malaga’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından havalimanında karşılanıyor ve Ronda gezimiz için yola çıkıyoruz. Yüksek bir kayalık vadi üzerine kurulu olan tarihi şehirde eski ve yeni şehri birbirine bağlayan taş köprü Puante Nuevo, Mondragon Sarayı ve tarihi kiliseler dışarıdan görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Sevilla’ya gidiyor, otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK1303 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 31 Mart 2025 - Saat: 07:25 - Varış: Malaga - Tarih: 31 Mart 2025 - Saat: 10:05
2. Gün
Sevılla

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sevilla panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı bu turda dışarıdan göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası dünyanın en büyük 3. Katedrali olan Sevilla Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında şehri keşfetmek için bolca zamanımız olacaktır. Akşam İspanya klasiği olan Flamenco Şov Gecesi’ne katılıyoruz. Akşam yemeğimizi de şov esnasında alıyoruz. Gece sonunda otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Sevılla – Cordoba

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Alcazar Sarayı ve Sevilla Katedrali gezisi için hareket ediyoruz. Arap mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan Alcazar Sarayı ve bahçelerini gezdikten sonra serbest zamanımızın keşfini çıkartıyoruz. Akşam otelimize dönüyor ve dinlenmek için odalarımıza çekiliyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Cordoba – Granada

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Cordoba’yı keşfetmeye başlıyoruz. Cordoba Eski Şehir ve Cordoba Camii gezimiz için otelimizden ayrılıyoruz. X. ve XI. yy.’da dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Cordoba’da, o dönem Yahudi, Hristiyan ve Müslüman halklarının barış içinde yaşamaktaydı ve şehir, önemli filozoflar, bilim insanları, sanatçıların katkısı ile Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelmişti. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Cordoba şehrinde yapılacak olan gezimizde rönesanstan kalma Musevi Mahallesi ve yapımına 785 yılında başlanıp 987 yılında tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii görülecek yerler arasındadır. Bu tarih kokan şehir turumuzun bitiminde Granada’ya transfer oluyor ve panoramik Granada şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Arap Çarşısı ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Albaicin ve Sacramonte Çingene Mahallesi’ni geziyoruz. Al Hambra Sarayı çevresinde Sierra Nevada dağının eteklerinde bulunan Albaicin bölgesini geziyoruz. Ardından Granada’nın bu en eski yerleşim yeri olan Sacromonte ve Albaicin bölgesini dilediğince gezme ve görme fırsatını yakalıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Serbest zaman sonrası konaklama otelimizde. Sonrasında dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Granada

Otelde alacağımız kahvaltı ardından Al Hambra Sarayı turumuz için hareket ediyoruz. Bu turumuzda Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Al Hambra Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Tur bitimi otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Granada – Malaga – İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Malaga’ya doğru hareket ediyoruz. Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir olan Malaga'daki turumuzda Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Malaga Katedrali, Calle Marques de Larios, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından turumuzu, sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüz ile buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK1306 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Malaga - Tarih: 05 Nisan 2025 - Saat: 17:00 - Varış: İstanbul - Tarih: 05 Nisan 2025 - Saat: 23:25

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Malaga – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Belirtilen otellerde Sevilla’da 2 gece, Cordoba’da 1 gece ve Granada’da 2 gece olmak üzere toplamda 5 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Akşam yemekli Flamenco gecesi
 • Al Hambra Sarayı, Cordoba Camii, Seville Catedrali girişleri
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti (yeşil pasaporta gerekmemektedir)
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Yemekler esnasında alınacak tüm içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
31 Mart 2025 | 05 Nisan 2025 4* ve 5* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.780 EUR-

Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otellerimiz
Granada; 5* Hotel Barcelo Congress Vb.
https://www.barcelo.com/es-es/barcelo-granada-congress

Sevilla; 4* Hotel Melia Sevilla Vb.
https://www.melia.com/en/hotels/spain/seville/melia-sevilla

Cordoba; 5* Hotel Eurostars Palace Vb.
https://eurostars.com.tr/

Vize      
Umumi Pasaport                            Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

İspanya bir Avrupa Birliği ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
İspanya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

Uçuş Süreleri    
İstanbul                           Malaga                 4 sa 40 dk

Malaga                              İstanbul             4 sa 25 dk

Konaklama       
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
İspanya’da kullanılan para birimi Euro’dur.

Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi         
Türkiye ile İspanya arasında Yaz saati uygulaması sırasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkede saat 11.00’dir. Avrupa’da kış saati uygulamasına geçildiği dönemde saat farkı -2 saat olacaktır.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü 
Modern ülkeler olarak her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
İspanya’da alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

Önemli Notlar
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.