Buenos Aires - El Calafate - Punta Arenas - Torres del Paine Millî Parki - Puerto Natales - Ushuaia
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

6 Akşam Yemeği Dahil

6 Akşam Yemeği Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
5.890 USD

2 Yetişkin Fiyatı
11.780 USD
399.420 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Buenos Aıres

Turumuz evinize gelen transfer aracımız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Gazella Turizm deskinde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından saat Türk Hava Yolları ait tarifeli uçak ile Buenos Aires’e uçuyoruz. Uçak Sao Paulo’da 1 saat 35 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır. Akşam saatlerinde Buenos Aires’e varıyoruz. Havalimanında karşılanıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK15 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 17 Şubat 2025 - Saat: 10:05 - Varış: Buenos Aires - Tarih: 17 Şubat 2025 - Saat: 22:25
2. Gün
Buenos Aıres – Ushuaıa

Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolu ile Ushuaia’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben otelimize transfer oluyoruz. Check in işlemlerinin ardından Tierra del Fuego Ulusal Park’ına doğru gitmek için Tierra del Fuego'nun girişine kadar uzanan ünlü “Dünyanın Sonu” trenine biniyoruz. Patikalardan yapacağımız yürüyüşte kayın ağaçlarını, nehirleri, gölleri ve Beagle Kanalının muhteşem manzarasını ve ayrıca burada dünyanın sonundaki postaneyi göreceğiz. Burada kendimize veya arkadaşımıza posta gönderme imkânı bulabileceğiz. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün
Ushuaıa

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Beagle Kanalı turumuza başlıyoruz. Turumuz Ushuaia koyunun girişini gösteren Eclaireurs Deniz Feneri’ne kadar sürecek. Turumuz boyunca birçok farklı türden kuşu göreceğimiz Kuş Adasını ve denizaslanlarının olduğu Denizaslanı Adasını göreceğiz. Ardından Paso Mackinlay ve Hammer Adasını ve buradaki penguenleri görecek, onlarla yürüme imkânı bulabileceğiz. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra Ushuaia’ya transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün
Ushuaıa – El Calafate

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra El Calafate’ye uçmak için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile El Calafate’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında özel aracımıza binip otelimize transfer olacağız. Check in işlemlerinin ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün
El Calafate

Sabah kahvaltımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan Perito Moreno Buzulları için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından turumuza başlıyoruz. Yüksekliği 50–60 m'yi bulan, dünyaca ünlü Perito Moreno Buzulu, Argentino gölünde kırılır ve burada buzdağları oluşturur. Dağlardan gelen buzul uzantıları gölü bölümlere ayırır ve bu yavaş süreç kendini tekrarlar. Burada köprü üzerinden buzulları görme fırsatı bulacağız ve ardından tekne ile Argentinean Gölü üzerinden buzula yaklaşacağız ve buradaki turumuzu tamamladıktan sonra El Calafate’ye transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
El Calafate – Torres Del Paıne – Puerto Natales

Sabah kahvaltımızın ardından özel aracımız ile Şili sınırını geçerek, Şili Patagonyası sınırları içerisinde yer alan Torres del Paine Ulusal Park’ına doğru hareket edeceğiz. İsmini gökyüzüne kule gibi uzanan masif 3 kayadan alan Ulusal Park içerisinde dağlar vadilerle, nehirler göllerle, buzullar şelalelerle buluşarak muhteşem bir doğa sergilemektedir. Ayrıca Ulusal Park pumaya, kanat genişliği 3 metreyi bulan kondor’lara, And Dağları’na özgü bir hayvan olan guanako’lara ve gri patagonya tilkisi gibi hayvanlara ev sahipliği yapar. Sonrasında arka planında muhteşem dağ manzaralarını bulunduran Cerro Castillo’dan geçeceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Tur bitiminde Puerto Natales’e hareket edip, otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Puerto Natales – Punta Arenas

Kahvaltının ardından özel aracımız ile içerisinde Magellan penguenlerini bulunduran Seno Otway körfezine doğru hareket edeceğiz. Yüzlerce penguenin bir arada olduğu körfezde, penguenler her yıl burada yuvalarını hazırlayıp yumurtalarını bırakıyorlar. Bu sevimli hayvanları izleyip, fotoğraflarını çektikten sonra Punta Arenas’a geri dönecek ve otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8. Gün
Punta Arenas – Buenos Aıres

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Buenos Aires’e uçmak için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Buenos Aires’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben havalimanında özel aracımıza binip otelimize transfer olacağız. Check in işlemlerinin ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.

9. Gün
Buenos Aıres – Istanbul

Kahvaltının ardından Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı ziyaret edeceğiz. Bir sonraki durağımız Plaza Dorrego etrafına çevrelenmiş, tangonun doğduğu semt, antikaları, yuvarlak taşlı sokakları, kolonyal mimarisi ile San Telmo. Buenos Aires’in kurulduğu meydan olan Plaza de Mayo ve etrafında yer alan başkanlık makamı Casa Rosada, Evita Balkonu, Katedral ve Colon Tiyatrosu gezileri ile güne devam ediyoruz. Şehrin “Grand Boulevard”ı olarak inşa edilen Avenida de Mayo’yu dolaşıyor ve Buenos Aires’teki en eski café olan Café Tortoni’de bir mola veriyoruz. Kendine has mimarisi ile La Boca semti ve dünyanın en geniş bulvarı olan 9 Temmuz Bulvarı gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Tur bitimi rehberimizin belirlediği saatte özel aracımız ile Buenos Aires Havalimanı’na transfer olacağız. Akşam saatlerinde İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

10. Gün
İstanbul

Uçak Sao Paulo’da 1 saat 35 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz sizi adresinize bırakacak özel transferiniz ile son buluyor. Başka bir turumuzda görüşmemiz dileği ile.

Uçuş No: TK16 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Buenos Aires - Tarih: 25 Şubat 2025 - Saat: 23:55 - Varış: İstanbul - Tarih: 26 Şubat 2025 - Saat: 22:35

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Buenos Aires -İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Yerel havayolları Buenos Aires – Ushuaia, Ushuaia – El Calafate ve Punta Arenas - Buenos Aires arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve havalimanı vergileri
 • Buenos Aires’te 2 gece, Ushuaia’da 2 gece, El Calafate’de 2 gece, Puerto Natales’te 1 gece ve Punta Arenas’da 1 gece olmak üzere toplamda 8 gece 4* ve 5* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Ev– alan – ev transferi de dâhil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tekne gezileri
 • 1 öğle yemeği ile 6 akşam yemeği
 • Gazella Turizm profesyonel
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
17 Şubat 2025 | 26 Şubat 2025 4* ve 5* Oteller 5.890 USD5.890 USD7.080 USD-

Genel Bilgiler


Oteller
5* Hotel Nh Buenos Aires vb. - Buenos Aires
https://www.nh-hotels.com/en/hotels/buenos-aires

5* Hotel Resort Las Hayas vb. - Ushuaıa
https://www.lashayas.com.ar/

4* Hotel Design Suite Calafate  vb. - El Calafate
https://www.designsuites.com/calafate.php

4* Hotel Altiplanico - Puerto Natales
https://www.altiplanico.cl/altiplanico-puerto-natales/

4* Hotel Diego Almagro vb. - Punta Arenas
https://www.dahoteles.com/

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Sağlık
Arjantin ve Şili’ye girişlerde covid ile ilgili herhangi bir zorunluluk bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli değil               

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Uçuş Süreleri
İstanbul                           Buenos Aires                      18 sa 20 dk

Uçak Sao Paulo’da 1 saat 35 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır.

Buenos Aires                  İstanbul                               16 sa 40 dk 

Uçak Sao Paulo’da 1 saat 35 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır.

Para Birimi
Arjantin para birimi Argentine Peso (ARS)’dir.
Şili para birimi Şili Pezosu (CLP)’dir.
Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Her iki ülke ile Türkiye arasında –6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her iki ülkede de saat 06.00.

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü
Arjantin ve Şili’de et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Şili’nin enfes içeceklerini özellikle denemenizi öneririz.

Elektrik
Her iki ülkede de elektrik 220 volttur. Arjantin’de C tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır. Şili’de A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

Alışveriş
Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.

Önemli Not
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.