MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Yaz Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Arjantin

Dünya'nın Ucuna Yolculuk; Patagonya Turu

Dünya'nın Ucuna Yolculuk; Patagonya Turu

Dünya'nın Ucuna Yolculuk; Patagonya Turu

tarih

17 - 27 Ekim 2019

şehirler
Buenos Aires, El Calafate, Punta Arenas, Santiago, Torres del Paine Millî Parkı, Ushuaia, Valparaiso
ulaşım
KLM Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
Peşin ücret
5600 DOLAR
tek kişilik oda farkı
950 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
7 Öğle ve 8 Akşam yemeği dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Dünyanın sonu olarak bilinen Ushuaia'yı göreceğiz.

 

+ Tierra del Fuego Mi li Parkı'nda dünyanın sonundaki postaneyi göreceğiz ve buradan yakınlarımıza kart gönderme fırsatı yakalayacağız.

 

+ Dünyaca ünlü Perito Moreno Buzulları'nı göreceğiz.

 

+ Paso Mackinlay ve Hammer Adası'nı ve buradaki penguenleri görüp onlarla yürüme imkanı bulacağız.

 

+ Buenos Aires'in kurulduğu meydan olan Plaza de Mayo ve etrafında yer alan Casa Rosada'yı göreceğiz.

 

+ Dünyadaki en geniş yollardan biri the 9 de Julio Avenue'yu keşfedeceğiz.

 

+ Tiyatroları ve gece hayatıyla ünlü De Mayo Avenue'yu gezme fırsatı yakalayacağız

 

+ Florida caddesindeki Tango gösterilerine tanıklık edeceğiz

 

+ Güzel meydanları, sokak sanatı ve her tepeyi kaplayan rengarenk boyalı evleriyle Valparaiso’yu keşfedeceğiz.

 

+ Dünyaca ünlü Nobel Edebiyat Ödüllü şair Pablo Neruda’nın evini ziyaret edeceğiz.

 

+ Şili Patagonyası sınırları içerisinde yer alan Torres del Paine Ulusla Parkı'nı gezeceğiz.

 

+ Seno Otway körfezinde bulunan sevimli Magellan penguenlerini görme imkanı bulacağız.

 

 • 1. Gün

  17/10/2019
  İstanbul - Amsterdam - Buenos Aires

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Yeni havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında saat 17.00’da KLM havayollarına ait KL 1614 sefer sayılı uçak ile Amsterdam’a hareket ediyoruz. Amsterdam’a varışımızın ardından uçak değiştirip saat 21.00’da KL 701 sefer sayılı uçak ile Buenos Aires’e hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

 • 2. Gün

  18/10/2019
  Buenos Aires

  Yerel saat ile 05:50’de Buenos Aires’e varıyoruz.  Kahvaltımızı almak üzere otele transfer oluyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından tam gün Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı ziyaret edeceğiz. Bir sonraki durağımız Plaza Dorrego etrafına çevrelenmiş, tangonun doğduğu semt, antikaları, yuvarlak taşlı sokakları, kolonyal mimarisi ile San Telmo. Buenos Aires’in kurulduğu meydan olan Plaza de Mayo ve etrafında yer alan başkanlık makamı Casa Rosada, Evita Balkonu, Katedral ve Colon Tiyatrosu gezileri ile güne devam ediyoruz. Şehrin “Grand Boulevard”ı olarak inşa edilen Avenida de Mayo’yu dolaşıyoruz. Kendine has mimarisi ile La Boca semti ve dünyanın en geniş bulvarı olan 9 Temmuz Bulvarı gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Bugün öğle yemeğimizi geziler esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Akşam ise bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Akşam yemeğimizi de bu mekânda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

 • 3. Gün

  19/10/2019
  Buenos Aires - Ushuaia

  Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolu ile Ushuaia’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben otelimize transfer oluyoruz. Check-in işlemlerinin ardından Tierra del Fuego Ulusal Parkı'na doğru hareket edeceğiz. Patikalardan yapacağımız yürüyüşte kayın ağaçlarını, nehirleri, gölleri ve Beagle Kanalı'nın muhteşem manzarasını göreceğiz. Ayrıca burada dünyanın sonundaki postaneyi göreceğiz burada kendimize veya arkadaşımıza posta gönderme imkânı bulabileceğiz. Turumuzun ardından Tierra del Fuego'nun girişine kadar uzanan ünlü “Dünyanın Sonu” trenine bineceğiz. Öğle yemeğimiz tur esnasında alınacaktır. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4. Gün

  20/10/2019
  Ushuaia

  Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Beagle Kanalı turumuza başlıyoruz. Turumuz Ushuaia koyunun girişini gösteren Eclaireurs Deniz Feneri’ne kadar sürecek. Turumuz boyunca birçok farklı türden kuşu göreceğimiz Kuş Adası'nı ve denizaslanlarının olduğu Denizaslanı Adası'nı göreceğiz. Ardından Paso Mackinlay ve Hammer Adası'nı ve buradaki penguenleri görecek, onlarla yürüme imkânı bulabileceğiz. Öğle yemeğimizi kumanya olarak alıyoruz. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra Ushuaia’ya transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5. Gün

  21/10/2019
  Ushuaia - El Calafate

  Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra El Calafate’ye uçmak için havalimanına transfer oluyoruz.  Yerel havayolları ile El Calafate’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben öğle yemeğimizi almak üzere yerel restorana gideceğiz.  Öğle yemeğimizin ardından otelimize transfer olacağız. Check in işlemlerinin ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6. Gün

  22/10/2019
  El Calafate

  Sabah kahvaltımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Perito Moreno Buzulları için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından turumuza başlıyoruz. Yüksekliği 50–60 m'yi bulan, dünyaca ünlü Perito Moreno Buzulu, Argentino Gölü'nde kırılır ve burada buzdağları oluşturur. Dağlardan gelen buzul uzantıları gölü bölümlere ayırır ve bu yavaş süreç kendini tekrarlar. Burada köprü üzerinden buzulları görme fırsatı bulacağız ve ardından öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından tekne ile Argentinean Gölü üzerinden buzula yaklaşacağız ve buradaki turumuzu tamamladıktan sonra El Calafate’ye transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  23/10/2019
  El Calafate - Torres del Paine - Puerto Natales

  Sabah kahvaltımızın ardından özel aracımız ile Şili sınırını geçerek, Şili Patagonyası sınırları içerisinde yer alan Torres del Paine Ulusla Park’ına doğru hareket edeceğiz. İsmini gökyüzüne kule gibi uzanan masif 3 kayadan alan Ulusal Park içerisinde dağlar vadilerle, nehirler göllerle, buzullar şelalelerle buluşarak muhteşem bir doğa sergilemektedir. Ayrıca Ulusal Park pumaya, kanat genişliği 3 metreyi bulan kondorlara, And Dağları’na özgü bir hayvan olan guanakolara ve gri patagonya tilkisi gibi hayvanlara ev sahipliği yapar. Sonrasında arka planında muhteşem dağ manzaralarını bulunduran Cerro Castillo’dan geçeceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Tur bitiminde Puerto Natales’e hareket edip, otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 8. Gün

  24/10/2019
  Puerto Natales - Punta Arenas - Santiago

  Kahvaltının ardından özel aracımız ile içerisinde Magellan penguenlerini bulunduran Seno Otway körfezine doğru hareket edeceğiz.  Yüzlerce penguenin bir arada olduğu körfezde, penguenler her yıl burada yuvalarını hazırlayıp yumurtalarını bırakıyorlar. Bu sevimli hayvanları izleyip, fotoğraflarını çektikten sonra Punta Arenas’a geri dönecek ve havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolu ile Santiago de Chile’ye hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

 • 9. Gün

  25/10/2019
  Santiago

  Kahvaltının ardından şehir merkezinde kısa bir panoramik şehir turu yaparak, Santiago de Chile’ye 115 km uzaklıkta bulunan, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak görülen Valparaiso’ya doğru hareket edeceğiz. Şili’nin kültür başkenti olarak kabul edilen Valparaiso, sokak sanatıyla nam salmış renkli renkli evleri, grafitileri ile süslü sokaklarıyla sanat dolu bir liman şehridir. Valparaiso’yu gezdikten sonra “Aşk ne kadar kısa ve unutmak ne kadar uzun” dizesinin sahibi, Nobel Edebiyat Ödüllü şair Pablo Neruda’nın Valparaiso’da bulunan evini ziyaret edeceğiz. Pasifik okyanusunun manzarasını her yerden görebileceğimiz evde,  ayrıca Pablo Neruda’nın yazı yazarken kullandığı yeşil mürekkebin izlerini bugün hâlâ yatağında, masası ve koltuğunda görmek mümkün. Tur bitimi otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 • 10. Gün

  26/10/2019
  Santiago - Amsterdam

  Kahvaltının ardından havalimanına transfer olacağız. Bilet,  bagaj ve gümrük işlemlerini tamamlayıp KLM Havayolları'nın KL 702 tarifeli seferi ile Amsterdam’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta gireceğiz.

 • 11. Gün

  27/10/2019
  Amsterdam - İstanbul

  Yerel saat ile 09:05’te Amsterdam’a varışımızın ardından uçak değiştirip KLM Havayolları'nın KL 1613 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul havalimanına varışımızın ardından, turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Fiyata Dâhil Hizmetler :

 

 • KLM Havayolları ile İstanbul – Amsterdam / Buenos Aires  - Santiago de Chile / Amsterdam - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri,
 • Buenos Aires – Ushuaia, Ushuaia – El Calafate ve Punta Arenas -  Santiago de Chile arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve havalimanı vergileri,
 • Buenos Aires’te, Ushuaia’da, El Calafate’de, Puerto Natales’te ve Santiago de Chile’de 4* otellerde konaklama,
 • Kişiye özel ev– alan – ev transferi,
 • Kahvaltı dahil konaklama,
 • Programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri,
 • Programda belirtilen tüm transferler,
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler,
 • Buenos Aires şehir turu,
 • Tierra del Fuego Ulusal Parkı, Beagle Kanal turu, Kuş ve Deniz Aslanı Adası, Paso  Mackinlay, Hammer Adası turu,
  Perito Moreno buzulları, Torres del Paine Ulusal Parkı, Punta Arenas ve Valparaiso & Vina del Mar turları,
 • Programda belirtilen tüm Ulusal Parklar için giriş ücretleri,
 • Buenos Aires’te tango gösterisi,
 • Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri,
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
 • Yurtdışı çıkış harcı ve Seyahat sigortası.

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

 • Yurtdışı çıkış harcı ve Seyahat sigortası.
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler,
 • Fazla bagaj ücretleri,
 • Kişisel harcamalar.

Dünya'nın Ucuna Yolculuk; Patagonya Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık

 

Arjantin ve Şili’de girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

 

Vize Bilgileri

 

Arjantin ve Şili’ye girişlerde Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.

 

Uçuş Süreleri

 

Amsterdam - Buenos Aires arası uçuş 13 saat 50 dakikadır. Uçak Sao Paulo’da 1 saat 20 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır. ////

 

Santiago de Chile – Amsterdam arası 16 saat 10 dakikadır. Uçak Buenos Aires’te 2 saat 05 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır. ////

 

İstanbul - Amsterdam: 3 saat 50 dakika, Amsterdam – Buenos Aires: 13 saat, 50 dakika                   Santiago de Chile – Amsterdam: 9 Saat 10 Dakika,  Amsterdam – İstanbul: 3 Saat 20 Dakika

 

Para Birimi

 

Şili’nın para birimi Şili Pezosudur (CLP): 1 USD = 675 CLP / 1 Euro = 769 CLP

Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS): 1 USD = 4.65 ARS / 1 Euro = 6.05 ARS

 

Saat Dilimi

 

Her iki ülke ile Türkiye arasında –6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her üç ülkede de saat 06.00.

 

Telefon Kullanımı

 

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

 

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü

 

Arjantin ve Şili’de et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Şili’nin enfes içeceklerini özellikle denemenizi öneririz.

 

Elektrik

 

Her iki ülkede de elektrik 220 volttur. Arjantin’de C tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır. Şili’de A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

 

Alışveriş

 

Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.

 

Önemli Not

 

 Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Hotel 725 Continental 4* vb. – Buenos Aires

http://www.725continental.com/default-en.html

 

Albatros Hotel 4* vb. - Ushuaia

http://www.albatroshotel.com.ar/

 

Calafate Paraque Hotel  4* vb. – El Calafate
http://www.calafateparquehotel.com/

 

Hotel Costaustralis  4* vb. – Puerto Natales

https://www.hotelcostaustralis.com/

 

Providencia Hotel 4*vb. – Santiago de Chile

https://www.panamericanahoteles.cl/providencia/

Dünya'nın Ucuna Yolculuk; Patagonya Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Dünya'nın Ucuna Yolculuk; Patagonya Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.