Porto Villa Nova de Gaia - Pinhao - Entre os Rios - Regua - Vega De Terron - Porto - Pocinho - Lizbon
Cumhuriyet Bayramı Turu
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.799 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.598 EUR
66.510 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Lizbon (Portekiz)

İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Hava Yolları kontuarı önünde 10.00’da buluşma. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, TK 1451 numaralı seferi ile saat 12.25’de Lizbon’a hareket. Yerel saat ile 14.15’de Porto'ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Lizbon şehir turu yapıyoruz. Daha sonra otelimize transfer geceleme otelimizde.

2. Gün
Lizbon - Porto

Sabah kahvaltıdan sonra Lizbon dan Porto ya özel otobüsümüzle transfer. Yol üzerinde Hıristiyanlar ve Portekizliler için oldukça kutsal bir şehir olan Fatima ya uğrayıp Porto'daki nehir gemimize transfer. Gemiye check-in ve kabinlere yerleşme sonrasında Vila Nova de Gaia'da geceleme

3. Gün
Vila Nova de Gaia/Porto - Regua - Pinhao

Sabah saat 06.00'da Vila Nova de Gaia'dan Regua'ya hareket edilmektedir. Öğle 13:00 varışı takiben dileyen misafirler ekstra Quantino Bağ Gezisine katılabilirler. Yarım saat sonra 13:30'da Pinhao için limandan hareket edilmektedir. Saat 17:00 varış ve gemi Pinhao'da gecelemektedir.

4. Gün
Pinhao - Pocinho - Vega de Torron

Sabah saat 06.30'da Pocinho'ya hareket edilmektedir. Öğlen 14:00'da varışı takiben dileyen misafirler ekstra Feiguera Castello Rodrico Gezisine katılabilirler. Yarım saat sonra 13:30'da Vega de Torron için limandan hareket edilmektedir. Saat 17:00 varış ve gemi Vega de Torron'da gecelemektedir.

5. Gün
Vega de Torron

Gemimiz tam gün Vega de Torron limanında demirli olacaktır. Dileyen misafirlerimiz ekstra Salamanca Gezisine katılabilirler. Geceleme Vega de Torron limanında gerçekleşecektir.

6. Gün
Vega de Torron - Pinhao - Regua

Sabah saat 06.30'da Pinhao'ya hareket edilmektedir. 11:30''da varışı takiben dileyen misafirler ekstra Avessada Çiftliği Gezisine katılabilirler. Yarım saat sonra 12:00'da Regua için limandan hareket edilmektedir. Saat 17:30 varış ve gemi Regua gecelemektedir.

7. Gün
Regua - Entre os Rios - Vila Nova de Gaia

Sabah saat 09:00'da Entre os Rios'a hareket edilmektedir. Öğleden sonra 15:00''da varışı takiben dileyen misafirler ekstra Guimares Kalesi Gezisine katılabilirler. Yarım saat sonra 15:30'da Vila Nova de Gaia / Porto için limandan hareket edilmektedir. Saat 19:00'da varış ve gemi Vila Nova de Gaia / Porto'da gecelemektedir.

8. Gün
Vila Nova de Gaia

Gemimiz tüm gün Vila Nova de Gaia / Porto limanında demirli olacaktır. Dileyen misafirlerimiz ekstra Porto Şehir & Ürün Tadımı Gezisine katılabilirler. Gemi Vila Nova de Gaia / Porto limanında gecelemektedir.

9. Gün
Porto - İstanbul

Erken kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve Porto Havalimanına transfer. Check-in ve pasaport kontrolü sonrası Türk Hava Yollarının TK 1452 numaralı seferi ile saat 11.00’da İstanbul'a hareket edilmektedir. Yerel saat ile 18.40’da varış ve turumuzun sonu.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Lizbon (LIS) gidiş - Porto (OPO) İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler & Covid-19 ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.) (480 Euro)
 • Lizbon da 1 gece 4* Otelde oda kahvaltı bazında konaklama
 • 2008 Yapımı, 2017 de tamamen yenilenmiş Deluxe Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır)
 • Lizbon – Porto arası özel araçla transfer
 • Lizbon panoramik şehir turu
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Gemide canlı müzik ve aktiviteler
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoş geldiniz kokteyli, kaptanın gala kokteyli, gala özel menüsü
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi personel servis ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 77 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
22 Ekim 2022 | 30 Ekim 2022 Orta Kat Standart Geniş Pencere Kabin (14m²) 1.799 EUR-3.298 EUR-
22 Ekim 2022 | 30 Ekim 2022 Orta Kat Superior Geniş Pencere Kabin (15m²) 1.899 EUR-3.398 EUR-
22 Ekim 2022 | 30 Ekim 2022 Üst Kat Superior Balkonlu Kabin (14m²) 2.099 EUR-3.798 EUR-
22 Ekim 2022 | 30 Ekim 2022 Üst Kat Deluxe Balkonlu Kabin (15m²) 2.149 EUR-3.848 EUR-

Genel Bilgiler


DLX GEMİ MS DOURO CRUISER ÖZELLİKLERİ

2008 yılında seferlerine başlayan 2017 yılında tamamen yenilenen geminin uzunluğu 78m, genişliği 12m.

Toplam 3 katlı olan gemide 65 kabin bulunmaktadır ve yolcu kapasitesi 130 olarak belirlenmiştir. Tüm kabinlerde; klima, Tv, telefon, minibar, kasa, saç kurutma makinası, kıyafet askısı, havlu, şampuan gibi imkanlar mevcuttur.

Orta Kat kabinler pencereli üst kabinler de balkonlu kabinlerdir

Notlar ve bilmeniz gerekenler;
*Programda belirtilen saatler Türk Hava Yollarından alınmıştır. Saatlerde olabilecek herhangi bir değişiklikten Gazella Cruise sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliğinden ötürü Gazella Cruise programın içeriğini ve hizmet muhteviyatını bozmadan günlerde oynama yapabilir.

*Limanlardaki turların süreleri, gezilecek yerler ve sıralamaları rehberler tarafından belirlenmekte olup, gereken durumlarda değişiklik yapılabilir veya tamamen kaldırılabilir.

*Nehirlerde meydana gelebilecek nehir su seviyesinin yükselmesi veya azalması gibi doğal afet durumlarından ve seviye havuzlarında/kanallarda meydana gelebilecek olan grev uygulaması veya planlanan limana yanaşılamaması gibi force major durumlarından Gazella Cruise sorumlu olmayacaktır. Aynı zamanda meydana gelebilecek olan liman değişikliği, limana varış ve ayrılış saati değişikliği gibi program dışı durumlardan Gazella Cruise sorumlu olmayacaktır.

 *Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bununla birlikte her yolcu uçağın bagajına vermek kaydıyla yanına 1 adet en fazla 20 kilo olan valiz alabilme hakkına sahiptir.

*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 1’i resmi akşam yemeğidir ve misafirlerimizin bu gece için yanlarında formal/resmi kıyafet getirmeleri beklenmektedir.

*Gemiye check-in esnasında her misafir pasaportunu verip kabin anahtarını alabilecektir. Gemi manifestosu ve lokal işlemler için toplanan pasaportlar 1 gün sonra geri verilecektir.

*Gemideki harcamalarını kredi kartı ile yapacak misafirlerimizin kredi kartlarını seyahat başladıktan 5 gün içerisinde resepsiyona kayıt ettirmeleri gerekmektedir. Kayıt işlemi esnasında kredi kartınızdan herhangi bir çekim yada belli bir tutar bloke edilmeyecektir.

*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 30 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan Gazella Cruise sorumlu olmayacaktır.

Katılım Şartı

Bu gezimizde kişi katılım şartı yoktur.

Vize

Umumi Pasaport                              Vize gerekli (Multiple Schengen)    

Yeşil Pasaport                                   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                            Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Sağlık

Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaktadır. Acil durum numarasını arayarak 24 saat boyunca acil durum hizmetlerinden de yararlanmak mümkündür. Gemide sunulan sağlık hizmetleri ücretlidir.

Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

Opsiyonel Turlar & Etkinlikler

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Para Birimi

Yanınızda Euro (EUR) veya Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi

Seyahatiniz esnasında birden farklı ülkeye giriş yapılabileceği için gemi tarafından uğranılacak her liman için geçerli olan saat belirtilecektir. Gemiden iniş ve gemiye binişleriniz bulunduğunuz limanın saatlerine göre olacağı için lütfen saatlerini buna göre ayarlayınız.

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır fakat gemide seyir esnasında cep telefonlarınız geminin uydu sistemine bağlanacağı için herhangi bir kullanım yapmanız durumunda operatörünüz tarafından size maliyeti çok yüksek olacaktır. Acil durumlar dışına cep telefonlarınızı seyir esnası dışında kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Seyahatiniz esnasında kaptanın Hoş Geldiniz & Veda Kokteyli geceleri için yanınıza Erkek misafirlerimizde takım elbise Kadın misafirlerimizde ise gece elbisesi almanızı tavsiye ederiz. Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz. Seyir esnasında geminin açık alanları her mevsim serin olabilmektedir.

Gemide Yemek & Kültürü

Ana yemek restoranı dışında Açık Büfe restoranlarından da servis alabilirsiniz. Gemide rezervasyon ile giriş yapılabilen temalı restoranlar bulunmaktadır. Bu restoranlarda servis almak istiyorsanız seyahat öncesinde rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Alışveriş

Gemi içerisinde ki lüks mağazalardan ve şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır

Gemi Öncesi & Sonrası Konaklama

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.