Doğudan Batıya Küba Turu

Doğudan Batıya Küba Turu

Doğudan Batıya Küba Turu Nisan 2022

Doğudan Batıya Küba Turu

28 Nisan - 08 Mayıs 2022 Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 3.190 29.699 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 690 | 6.424 ₺
Camaguey | Cienfuegos | Havana | Holguin | Santiago De Cuba | Trinidad
Dans ve müziğin, puronun, klasik Amerikan arabaları ile devrimin ülkesi Küba…
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

3*, 4*, 5* Otel Seçenekleri

3*, 4*, 5* Otel Seçenekleri

8 Öğle ve 8 Akşam yemeği dahil

8 Öğle ve 8 Akşam yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Havana (28/04/2022)

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları TK 183 tarifeli seferi ile sabaha karşı   Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile sabah erken saatlerde  Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Havana’nın nispeten daha modern kısmı olan Miramar bölgesini, meşhur Devrim Meydanı, Beyaz Saray’ın Havana’daki ikizi Capitol Binası göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi şehir turu esnasında alacağız. Tur bitimi otelimize gidiyoruz. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün
Havana - Santiago De Cuba (29/04/2022)

Kahvaltının ardından klasik Amerikan arabaları ile gerçekleştireceğimiz şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Colomb Mezarlığı, kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıp, Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş turu ile San Jose Pazarın’da ülkeye özgü bir çok el işi, hatıra eşya alabilmeniz için serbest zamanımız olacak. Tur sonrası Santiago de Cuba uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz.Yerel Havayolları ile Santiago de Cuba’ya varışımızın ardından otelimize transfer olacağız. . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün
Santiago De Cuba (30/04/2022)

Kahvaltımızın “Santiago De Cuba” Turu’ düzenlenecek. Eski başk entte yapacağımız gezide Devrim Meydanı’nı görecek sonra Küba’nın kahramanları Fidel Castro, Jose Marti ve Mariana Grajales’in mezarlarının bulunduğu mezarlığı ziyaret edeceğiz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından eski tarihi merkezi ziyaret edecek, Cespedes Park’ını, Moncada Garnizonu’nu görecek, Enramada caddesinde yürüyüş yapacağız. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün
Santiago De Cuba - Bayamo - Holguin (01/05/2022)

Kahvaltının ardından Bayamo şehrine doğru hareket ediyoruz. Bayamo’ya varışımızın ardından ve şehir turumuzu yapacağız. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından Holguin’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.Gün
Holguin - Camaguey (02/05/2022)

Kahvaltı sonrasında Camaguey’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Fidel Castro’nun doğduğu evi ziyaret edeceğiz. Camaguey’e varışımızda Devrim Meydanı’nı görecek ardından tarihi kent merkezini gezeceğiz. Öğle yemeğimizi turlar esnasında yerel restoranda alacağız. Tur bitimi otelimize varış ve odalarımıza yerleşmenin ardından akşam yemeğini alacağız. Sonrasında Del Carmen ve San Juan de Dios meydanlarını gezmek için gece turuna çıkacağız. Konaklama otelimizde.

6.Gün
Camaguey - Santa Clara - Trinidad (03/05/2022)

Kahvaltının ardından Santa Clara gezimiz için yola çıkıyoruz. Varışa istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimiz esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında.Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda adıktan sonra Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuz için yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad şehri gezisi esnasında Romantik Müzesi ve aynı adla anılan; yerel içecekler, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra otobüsümüz bizi otelimize götürecek. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7.Gün
Trinidad - Cienfuegos (04/05/2022)

Kahvaltının ardından Cienfuegos’a hareket edeceğiz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Gezi bitiminde serbest zaman ve sonrasında otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

8.Gün
Cienfuegos - Guama - Havana (05/05/2022)

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz, ilk durağımız Guama olacak, burada Tesoro Lagun’unda sürat tekneleri ile gezinti yapacak, burada adanın ilk yerlilerin yaşadığı hayatı canlandıran Taina Köyü’nü ziyaret edecek, ilk yerlilerin hayatları hakkında bilgi sahibi olacağız. Yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Largo ve Giron sahilleri boyunca ilerleyecek, burada bulanan müzeyi ziyaret edip, Amerika Birleşik Devletleri’nin Küba’ya askeri çıkarma yaptığı Giron sahilinde olan savaş hakkında bilgi alacağız. Ardından Havana’ya ulaşacağız. Havana’ya varışımızın ardından Buena Vista Social Club gecesine katılacak Kübalı sanatçıların canlı ritimleri ve salsa dansları eşliğinde, unutulmaz bir gece yaşayacak ve akşam yemeğimizi de burada alacağız. Günün sonunda konaklama otelimizde.

9.Gün
Havana (06/05/2022)

Kahvaltının ardından tüm gün Havana’yı dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz.

10.Gün
Havana - İstanbul (07/05/2022)

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK183 tarifeli seferi ile 09.35’te İstanbul’a uçuyoruz. Uçuşumuz Karakas stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saatlik bir bekleme olacaktır ve uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Yeni güne uçakta gireceğiz..

11.Gün
İstanbul (08/05/2022)

Sabah erken saatlerde İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Turumuz, özel şoför ve aracınız ile evinize transferinizle sona eriyor.

TUR ROTASI

+ Modern ile kolonyal mimarinin eşsiz uyumuyla sizi büyüleyen devrim ülkesi Küba’da , eşitliğin ve özgürlüğün izlerini takip ederek, yakın tarihe benzersiz bir yolculuk yapacağız.

+ Klasik Amerikan arabaları ile zamanın gerisinden Havana Eski Kenti ve Küba ruhunun iliklerinize işleneceği Malecon Bulvarı’nı gezeceğiz.

+ Jose Marti anıt kulesinin meydanın ortasında dimdik uzandığı ve yüzyıllar sonra bile devrimin izlerinin hatırlanacağı, tipik bir kolonyal anıtla Devrim Meydanı, Küba’ya İspanyollardan hatıra kalan, taş duvarların acımasız gardiyanlar gibi etrafını çevrelediği El Morro Kalesini göreceğiz.

+ Küba’nın eski başkenti Santiago De Cuba ‘da en az Havana kadar keyifli vakit geçireceğiz.

+ Küba’nın kahramanları Fidel Castro, Jose Marti ve Mariana Grajales’in mezarlarının bulunduğu mezarlığı ziyaret edeceğiz.

+ Kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad'da UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Ingenios Vadisi'ni ve Eski Kent Merkezi’ni gezeceğiz.

+ La Chanchancara'da devrim esnasında askerlere güç verdiğine inanılan ve bu amaçla içilen aynı isimdeki kokteylin tadına bakma fırsatı bulacağız.

+ Santa Clara'da Che Guevara'nın izini sürecek, Zırhlı Tren ve Che'nin Anıt Mezarını göreceğiz.

+ Küba’nın en güzel şehirlerinden olan ve Fransız yerleşimciler tarafından kurulan Cienfuegos’u yakından tanıyacağız.

+ Guama’nın Tesoro Lagun’unda sürat tekneleri ile gezinti yapacak, burada adanın ilk yerlilerin yaşadığı hayatı canlandıran Taina Köyü’nü ziyaret edecek, ilk yerlilerin hayatları hakkında bilgi sahibi olacağız.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Uçuş Detayları

28 Nisan  - 08 Mayıs 2022 Grubu
TK 183 28APR ISTHAV 0235 0810
TK 183 07MAY HAVIST 0935 0835 +1 (Istanbul’a varış 08 Mayıs )

Gezi Zamanlaması
Küba yıl boyunca,  tropik bir iklime sahiptir. Aralık-Mayıs, gündüz sıcaklıkları 26 ° C-31 ° C ve 19 ° C-21 ° C olan sıcak, güneşli günler görür. Mayıs – Haziran ayları ve Ekim – Kasım ayları yağışlar olabilir ve sonrası çabucak kurayabilir; nem oranının ve sıcaklığın yükseldiği aylardır. Yağışa bağlı olarak nem oranı yükselir. Sıcaklık 35°C civarındadır.

Sağlık Bilgileri
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

Vize Bilgileri
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Ülkeye giriş ve çıkışlar bu belge üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez. 

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.

 

Uçuş Süreleri
Türkiye'den Küba'ya direk THY ile yapılmaktadır. Ancak dönüş uçağında Karakas 1,5 saatlik bir stop vardır, yaklaşık 17 saat sürer.

 

Para Birimi
Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini bulundurmanızı öneririz. Ülkedeki döviz bürolarından yerel para birimini temin edebilirsiniz.

 

Saat Dilimi
Küba ile Türkiye arasında -8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 04.00’tir.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz.

 

Yemek Kültürü
Küba’da tavuk, deniz mahsülleri  oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 

Elektrik
Küba’da 120 V; A / B / C /  L  tipi üçlü prizler kullanılmaktadır.   

 

Alışveriş
Küba'dan alınacak şeylerin başında ülkenin önemli kahve gelir. Bunların yanı sıra Karayiplere özgü takılar, antika eşyalar, parfüm ve çok çeşitte saat bulmak mümkündür.

 

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Pasaport sürelerinin, Turun bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Kişiye özel araç ile ev - alan - ev transferi
* Covid 19 Seyahat Sağlık Sigortası
* Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Havana gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* Havalimanı vergileri
* Havana’da 5* Otelde 3 gece oda + kahvaltı konaklama
* Cienfiegos’da 4* Otelde 1 gece oda + kahvaltı konaklama
* Camaguey’de 4* Otelde 1 gece oda + kahvaltı konaklama
* Santiago De Cuba’da 5* Otelde 2 gece oda + kahvaltı konaklama
* Trinidad’da 4* Otelde 1 gece her şey dahil konaklama
* Holguin’de 4* Otelde 1 gece her şey dahil konaklama
* Programda belirtilen tüm turlar (Ekstra tur yoktur)
* 8 Öğle ve 7 Akşam yemeği
* Programda belirtilen şehirlerarası transferler
* Yerel havayolu ile Havana– Santiago de Cuba arası ekonomi sınıfı uçak bileti
* Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
* Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Yurtdışı çıkış fonu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Vize Ücreti  – Yeşil Pasaporta vize gerekmez.
* Yemekler esnasında alınacak olan içecekler
* Program dışı turlar
* Kişisel harcamalar
* Ek bagaj ücretleri

 

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.