Byblos - Beyrut - Harıssa - Baalbek
5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

2 Öğle & 1 Akşam Yemeği Dahil

2 Öğle & 1 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.590 USD

2 Yetişkin Fiyatı
3.180 USD
70.163 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Beyrut

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Beyrut uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte Beyrut’ta mutlaka yapılması gerekli olan meşhur Beyrut kahvaltısını alarak güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Pitoresk sahil çevresindeki ikonik kaya oluşumlarıyla tanınan iki büyük kaya oluşumu, şehrin devasa nöbetçileri gibi duran Güvercin Kayası, Beyrut'un en ünlü sahil şeridi Ramlet al Bayda bölgesinden Saint George yat limanına uzanan Al Manara Korniş, en çok 1930 model dört yüzlü Rolex saati ve mimarisiyle dikkat çeken Nejme’ Yıldız Meydanı, Beyrut şehir merkezinin kalbinde, tarihsel olarak "Al Burj" veya "Place des Cannons" olarak bilinen Şehitler Meydanı, Lübnan'ın en büyük camisi Sultanahmet Camii olarak da anılan Mohammad Al-Amin Cami, M.S 635 yılında Halife Ömer döneminde inşa edilmiş El Ömer Camii Beyrut şehir turumuzu esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 830 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 29 Aralık 2023 - Saat: 07:55 - Varış: Beyrut - Tarih: 29 Aralık 2023 - Saat: 08:45
2. Gün
Beyrut – Baalbek – Beyrut

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Lübnan’ın en etkileyici antik bölgesini oluşturan ‘Heliopolis’ veya ‘Güneş şehri’ olarak bilinen Baalbek kalıntılarını görerek gezimize başlıyoruz. Orta Doğu'nun en önemli arkeolojik alanlarından biri olarak kabul edilen Roma tapınakları kompleksinden (Jüpiter, Bacchus ve Venüs) tapınaklarını ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizin ardından Emevîler döneminde inşa edilen Anjar kentinin kalıntılarını geziyoruz. Anjar, 8. yüzyılda Halife Velid tarafından yaptırılan bir iç ticaret merkezi örneğidir. Anjar şehri, iki saray, bir cami ve bir hamam ile Emevî medeniyetinin olağanüstü tanıklığını yapmaktadır. Gezi sonrasında yerel bir restoran da öğle yemeğimizi aldıktan sonra 1857'de Cizvit rahipler tarafından kurulan, Lübnan'ın en eski ve en çok ziyaret edilen imalathanesi Şato Ksara’ya gideceğiz. Burada üretilen Lübnan’ın da en meşhur yerel içeceğinin tadına bakacağız. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Beyrut – Beiteddine – Beyrut

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Lübnan'ın Beiteddine şehrinde 19. yüzyıldan kalma bir saray olan Beiteddine Sarayına gidiyoruz. Sarayın bazı bölümleri bugün halka açıkken, geri kalanı hala cumhurbaşkanının yazlık konutudur. Beyteddin Sarayı gezimizin ardından Ay Manastırı anlamına gelen Deir El Qamar Manastır’ını geziyoruz. Deir al-Qamar, Lübnan'ın merkezindeki Beyrut'un güneydoğusundaki bir köydür. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Yılbaşı gecesi akşam yemeğimizi almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz. Akşam yemeğimizin ardından Uluslararası medya tarafından ‘’ Dünya füzyon müziğinin kalbinin attığı yer’’ olarak tanımlanan Musichall da gösteriye katılacağız. Ses ve ışık ekipmanlarında en iyi teknolojileri kullanan bir dizi sahnelenmiş eklektik performansta dünyanın dört bir yanından yetenekleri ortaya çıkaran çok kısa canlı müzik performansları ile yeni yıla gireceğiz. Gösterinin ardından dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Beyrut – Saıda – Tyre – Beyrut

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından antik çağda önemli bir Fenike şehri olan Sayda’ya (Sidon) gidiyoruz. Persler, Fenikeliler, Romalılar, Bizanslılar, Osmanlılar gibi birçok medeniyeti ve yaşanmışlığı görmüş bir şehir. Her bir medeniyetin izlerinin mutlaka görüldüğü sokaklar kemerli dar sokaklıyla Osmanlı mimarisinin daha ağırlıklı bir halini işaret ediyor. Burada Saida şehri ve kalesini görecek, eski çarşısında yürüyüş gerçekleştireceğiz. Turumuzun ardından Sour adıyla bilinen Tyre şehrini keşfetmek üzere Saida’dan ayrılıyoruz. Romalılardan kalma antik kent kalıntılarına ve uzun sahil şeridine ev sahipliği yapan Tyre kentini ziyaret edip Beyrut’a hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Beyrut – Jeıta – Harıssa – Byblos – İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 9 km'lik bir toplam uzunluğa yayılan, farklı biçim, boyut ve renklerde doğal olarak yontulmuş olağanüstü sarkıt ve dikit betonları ile karakterize edilen 2 kireçtaşı kristalize mağaradan oluşan, Dünyanın 7 harikasından biri olarak gösterilen Jeita Mağarasını, yukarı mağarayı yürüyerek, aşağıdaki mağarayı rüya gibi bir tekneyle ziyaret ederek geziyoruz. Jeita mağaralarına teleferik ve konforlu bir minik tren yolculuğu ile ulaşıyoruz. Ardından (kentin koruyucu Meryem’i) Harissa bölgesine geçiyoruz. Meryem Ana heykeli, 19. yüzyılda inşa edilmiş, deniz seviyesinden 600 m yükseklikte, Jounieh körfezine uzanan, yirmi tonluk bronz bir heykeldir. Kıvrımlı bir merdiven sizi Jounieh körfezinin büyülü manzarasının keyfini çıkarmanız için zirveye çıkarıyor. Sonrasında St. Paul Katedrali’ni ziyaret ettikten sonra teleferik ile aşağı iniyoruz. Ardından öğle yemeğimizi de alacağımız Byblos kentine geçiyoruz. Byblos, Beyrut'un 40 km kuzeyinde yer alan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan şirin bir sahil kentidir. Neolitik çağlardan beri sürekli olarak yerleşim yeri olan Byblos, Fenike uygarlığının başlangıcına olağanüstü bir tanıklık etmektedir ve aynı zamanda Fenike alfabesinin tarihi ve yayılmasıyla da doğrudan ilişkilidir. Şehirde haçlı kalesini, oldukça eski bir limanı ve eski çarşıları gezdikten sonra Beyrut havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz.

6. Gün
İstanbul

Yeni günün ilk saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 827 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Beyrut - Tarih: 02 Ocak 2024 - Saat: 21:45 - Varış: İstanbul - Tarih: 03 Ocak 2024 - Saat: 00:45

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Beyrut // Beyrut - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • 4 Gece 5* otelde oda+kahvaltı konaklama
 • İlk gün varışta yerel bir restoranda Beyrut kahvaltısı
 • 2 öğle ve 1 akşam yemeği (gala yemeği dahil)
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Musichall’de Beyrut gecesi
 • Ksara’da yerel içecek tadımı
 • Baalbek, Jeita & Harissa & Byblos, Beiteddine Sarayı ve Deir El Qamar Manastırı giriş ücretleri dahildir.
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış Pulu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
29 Aralık 2023 | 03 Ocak 2024 5* Oteller 1.590 USD1.590 USD2.080 USD-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
Beyrut: 5* Crowne Plaza Hotel vb.
https://www.ihg.com/crowneplaza/hotels/gb/en/beirut/beyle

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                            Vize gerekli değil               

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Lübnan’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

Uçuş Süreleri
İstanbul                         Beyrut                        1 sa 50 dk

Beyrut                          İstanbul                      2 sa 00 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Beyrut’ta kullanılan para birimi Lübnan lirasıdır.

Seyahatiniz için yanınıza Dolar almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Lübnan, Türkiye’den 1 saat geridedir.

Örneğin, Türkiye’de saat 18:30 iken Lübnan’da 17:30’dur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
Lübnan’da  alışveriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır  Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir.

Önemli Notlar
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.