MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • AĞUSTOS '20
 • EYLÜL '20
 • EKİM '20
 • KASIM '20
 • ARALIK '20
 • OCAK '21
 • ŞUBAT '21
 • MART '21
 • NİSAN '21
 • MAYIS '21
 • HAZİRAN '21
 • TEMMUZ '21
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sonbahar - Kış Turları 2020
 • Yılbaşı Turları 2021
 • Sömestre turları 2021
 • Kış Turları 2021
 • İlkbahar Turları 2021
 • Şeker Bayramı Turları 2021
 • Yaz Turları 2021
 • Kurban Bayramı Turları 2021
tur tipi
 • Gezgin Yaka
 • İleri Seviye Gezgin
Kapat
Kenya

Kenya

Kenya

Kenya turları

 • Kenya Safari & Zanzibar Okyanus
  24 - 30 Ocak 2021

  Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu

  Günlük yaşamın yıpratıcı monotonluğundan uzakta, vahşi yaşam ve doğanın kendi tınıları ve renkleri içinde huzur…
 • Kenya Safari & Zanzibar Okyanus
  09 - 15 Mayıs 2021

  Kenya Safari & Zanzibar Okyanus Turu

  Günlük yaşamın yıpratıcı monotonluğundan uzakta, vahşi yaşam ve doğanın kendi tınıları ve renkleri içinde huzur…
 • kendi turunuzu
  planlayın

  Kenya Turları, Kenya gezi ve seyahatleri, alternatif Masai Mara, Amboseli, Nakuru tur programları hepsi Gazella Turizm'de.

  devam

Kenya turlarını
inceleyin

sizi arayalım

0(212) 233 1598

0(530) 469 74 03

Kenya

Gerçek dünyalar asıl yaşamlar...

Kırmızı toprakların Kızıl Mars edasıyla takındığı tavır bile sadece Kenya’yı günümüz dünyasından ayrı tutmak için yeterli bir veri. Faunası ve florası sonsuz çeşitlilikteki ekosistemiyle bu topraklar başka türlü yaşamların da olabileceğinin kanıtlarını sunuyor bizlere...

Kızıldan sarıya bir skalada yer alan muhteşem coğrafyasıyla, bildiğimiz, tanış olduğumuz modern dünyadan her şekilde farklı ekonomisi ve sosyolojisiyle tarih dışından çıkıp gelen güler yüzlü insanların kabile yaşamlarına tanık olacağınız başka bir dünya aynı zamanda.

Yüzlerce belgesele konu olan ‘Büyük Göç’ün tarifi imkansız seyriyle insanın her anını kaydetmek ya da her anlamıyla durdurmak için dünyaları verebileceği bir deneyim Kenya. Safari, işte bu deneyimin adı. Yolculuk anlamını taşıyan bir kelime belki bir ülkeye belki de içe yolculuk. Kenya her ikisini de karşılıyor...

Modern hayatın insan merkezli yaşamından, insanın da parçası olduğu bir dünyaya yolculuk yapmak isteyenler için eşsiz bir fırsat...

Kenya denince akla gelenler

Masai Mara 

Sonsuzluk hissi veren topraklarda yaşam bulan hayatların toplamı denilebilir Serengeti’nin devamı olan Masai Mara için. 800 yıldır yaşadığı bölge topraklarındaki güler yüzleriyle Masai halkının rengarenk yaşamlarına şahit olacak, ‘ilkelliklerini’ belki de ‘modernliğe’ tercih edeceksiniz. Küçük bir iç sorgulamasından sonra etrafınızın yavaş yavaş farkına vardığınızda bir çita ya da bir zürafa, bir fil ya da bir leopar yanınızdan çoktan geçmiş olacak.

Büyük Göç ise bir şenlik ateşi gibi Mara Nehri’ni saracak ve yaşamın akışını yüzyıllardır olduğu gibi yeniden sağlayacak. Bu sırada antiloplar timsahlara yem olacak, kurtulanlar yaşamı geniş yeşil alanlarda yeniden kuracaklar ve cam ekranlardan izlediğimiz belgeseller bir gerçek olarak yüreklerden akacak, bir tutku olarak sizde kalacak...

 

Amboseli Ulusal Parkı

Zaman içinde yazılan dev bir roman bizim gibi birçok kuşağı daha etkiliyor. İşte Hemingway’in Klimanjaro’nun Karları romanının bize armağan edilmesini sağlayan ilham yeri: Amboseli Ulusal Parkı. En çok ziyaret edilen mekanlardan biri olarak bilinse de asıl ününü sahip olduğu zengin hayat rezervlerinden alıyor.

Klimanjaro’nun hemen etekleri, özellikle fotoğrafçıların uğrak mekanlarından biri olma özelliğini de beraberinde taşıyor çünkü filler, aslanlar ve gergedanlar beyaz ve siyah halleriyle sizleri bekliyor.

İçerisinde bulunan gölün seviyesi kuraklık dolayısıyla çoğu vakitler azalsa da yağmurlarla birlikte, koruma altına alınan filler için bir yaşam kaynağı vazifesi görüyor.

 

Mombasa

Mercan ada üzerine kurulu bir liman kenti olan Mombasa tarihte birçok devlete ve topluma ev sahipliği yapmıştır. Eski bir kent olan Mombasa, dar sokakları ve oymalı, süslü balkonlarıyla çokkültürlü yapısının tipik unsurlarını taşıyor. Özellikle, ilgi çeken sahilleriyle tam bir turizm şehri olarak her türden ama özellikle de lüks otelleriyle insanı çarpan bir etki sunar.

Göz kamaştıran sahillerinin yanında o kocaman güneşin doğuşunu okyanus üzerinden izlemenin keyfine varın... Çünkü hemen ardından oluşacak gelgitle birlikte meydana gelen durgun suyun, doğanın gerçek anlamda bir armağanı olduğunu fark edeceksiniz.

 

Nakuru Gölü

Herhalde dünyanın pembe harikası dense kimsenin garipsemeden adını anacağı yegane yerlerden biri Nakuru. On binlerce flamingonun bir arada yer aldığı cennet mekan... Gölün bir tarafından diğer tarafına havalandıklarında oluşan ve içinde insanın kendini küçücük hissettiği devasa görüntü.

Bir flamingo cenneti olmasının yanı sıra pelikanların, gergedanların, zürafaların, antilopların, baboonların bir arada yaşamı kurdukları doğa, insanların birbiriyle kurdukları yaşamı kıskandıracak düzeyde bütüncül ve barışçıl...

 

Naivasha Gölü

Deniz seviyesinden oldukça yüksekte bir göl Naivasha. Tatlı suyuyla ve çevresindeki bitki örtüsü ve 400’den fazla kuş türüyle sonsuz çeşitlilikte bir doğa harikası. Özellikle fotoğrafçıların ‘doğal sanat merkezi’ haline gelen Naivasha aynı zamanda bir sayfiye mekanı.

Muhteşem florası sayesinde dünyanın en büyük kesme çiçekçilik pazarlarından birini oluşturan merkezlerinden biri aynı zamanda. Ayrıca göl üstündeki bot gezisi bizi balık kartallarıyla tanıştıracak ve Naivasha, kartalın ağzındaki balıkla bize doğanın tüm gerçekçiliğini bir kez daha ispat edecek...

 

Doğu Tsavo Ulusal Parkı

Hinduizmde bilgeliğin sembolü olan filler cenneti bir park Tsavo ve insanı tıpkı Ganeşa gibi kişinin içinde keşfedilmeyi bekleyen bir tanrısallığa ulaştırır. Burada insanlar doğayla ve hayvanlarla birlikte özüne ve gerçek kimliğine dönebilir. Bu topraklar insanı kendine döndürecek güçte...

Doğu ve Batı olarak bölünse dahi asla büyüklüğünden taviz vermeyen David Sheldrick tarafından keşfedilmiş en büyük vahşi yaşam merkezlerinden biri olarak insanın içine işleyen devasa bir alan. Vahşi dünyanın tüm unsurlarının binlerce çeşitte bir arada yaşadığı ‘beş büyüğün’ krallığını ilan ettiği park burası… 

 

Samburu Ulusal Parkı

Samburu Ulusal Parkı; adı "Kutsanmış Olan" anlamına gelen Kamunyak'ın evi... Afrika antiloplarını sahiplenerek, diğer aslanlara karşı da onları koruyan, açlıktan kıvranan fakat yine de onlara dokunmayan dişi aslan Kamunyak'ın hikayesinin yaşandığı geniş topraklar...

Kuzey Kenya'da yer alan ve 165 km2'lik bir alana yayılan; birçok antilop türü, zebralar, "büyük kedi"ler, fil vb. iri birçok memeli türü ve 350'yi aşkın kuş türü ile ekolojik çeşitliliğin hayli geniş olduğu parklardan biridir.

Kenya Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık
Kenya ziyaretlerinizden en az 10 önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

- Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları, Kenya'ya girişlerde vizeye tabi olup, vizelerini ülkenin sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

- Gezi Zamanlaması
Ülke boyunca en sıcak dönemdir Aralık – Mart ayları arasında kalan dönemdir. Kıyı şeridi tropikal iklimin etkisi altında özellikle Nisan ve Mayıs aylarında yüksek nem oranına sahiptir. Ancak Muson etkisi ile sıcaklık dengelenir. İç kesimler ise yıl boyunca sıcak ancak genellikle kuru bir havaya sahiptir. Kenya’nın %75’lik kesimi kurak ya da yarı kurak iklime sahiptir. Özellikle Rift Vadisi ve civarında sıcaklıklar 20 derecenin altına düşmez ancak geceleri daha soğuk olur.

 

- Uçuş Süreleri
İstanbul ile, Kenya'nın başkenti olan Nairobi arası uçuş süresi yaklaşık olarak 6 saat 45 dakikadır.

 

- Para Birimi
Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına özen gösteriniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00’tür.

 

- Yemek Kültürü
Tüm Dünya Mutfaklarının yemeklerini bulabilirsiniz. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

 

- Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alışveriş olanağı bulunmamaktadır.

 

- Sosyal Yaşam

Gösterişten uzak, kapalı ve muhafazakar giysiler Kenya’da kabul edilebilir olarak görülüyor. Açık giysiler yerel halk tarafından taciz riski taşıyor ve hoş karşılanmıyor. Sahil bölgesinde yer alan otellerde ve özel sahillerde mayoyla dolaşılabiliyor ama şehre veya köye giderken örtünmek gerekiyor. İzni olmadan birinin fotoğrafını çekmek uygunsuz bir davranış.

 

Kenya Turları Hakkında Videolar

Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.