MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
tur dönemi
 • Yılbaşı , Sömestre ve Kış Turları 2019
 • İlkbahar Turları 2019
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Size Özel Turlar
Kapat
İngiltere

İngiltere

İngiltere

İngiltere

Binlerce yıllık imparatorluğun tüm endamını takındığı ülke İngiltere...

Üzerinde güneş batmayan imparatorluk İngiltere... Bir dönemin en büyük gücü, sanayi devriminin merkezi, ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’nün sıfırıncı noktası. Her daim bulutlu her daim efkarlı ve sisli bir ada ülke... Hem herkesle bir arada hem herkesten bağımsız tek başına İngiltere.  Klasik görüntüleri, kraliçenin sureti, kırmızı telefon kulübeleri, at üzerinde resmi görevlilerin kıyafetleri, pubları, çift katlı otobüsleri, tersten akan trafiği ve futbolun beşiği figürleri nevi şahsına münhasır bir ülkeyi tanımak için ilk ipuçları elbette. ‘Lordlar Kamarası’ deyince akla ilk gelen siluet Westminester’la birlikte Big Ben Saat Kulesi... Hemen karşısında London Eye olarak bilinen Avrupa’nın en büyük dönme dolabı bir eğlence figürünün dışında mimari ve sembol olarak bilinen en önemli yapılardan yine...

Thames Nehri’nin verdiği dinginlikle parkların çevresinde konuşlanan insanların gündelik haline yansıyan suyun kaldırma kuvveti bir yandan İngiltere’ye hayat verirken diğer yandan yaşam tarzını belirleyen bir simge oluveriyor... Dünyanın en büyük kütüphanelerinin yer aldığı İngiltere bir kültür odağı olmanın verdiği gururla her bir binayı da ona yakışır bir mimariyle yaşatıyor. Victoria Çağı’nın tüm gururunu yansıtan ve bugün de her birini koruyan İngiltere Dickens’ların, Shakespeare’lerin, Jane Austen’ların, Virginia Woolf’ların memleketi, şiirleri yaratan, romanlara mekan olan, teorileri güçlerinden havasıyla İngiltere her çağın güçlü geleneği...

İngiltere turlarını
inceleyin

sizi arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

10 Yıllık
Ortalama Hava Sıcaklıkları
İngiltere denince akla gelenler

Londra

Nasıl anlatılır Londra? Anayasasının olmadığı bir ülkenin ve hatta dünyanın en önemli şehri; ticaretin, borsanın merkezi; modern yaşamın başlangıcı; zamanın sıfır noktası. Çoğu zaman kapalı yağmurlu sokakları gri, bulutlu bir Londra resmi verirken sokakları gece gündüz her zaman canlı ve hareketlidir. Diğer yandan Londra, Kraliyet Ailesi temalı bir park gibidir. Buckingham Sarayı, Victoria Anıtı ve şehrin simgelerinden Westminster Sarayı yani Parlamento Binası Big Ben’le müthiş bir siluet oluşturur. Thames’in üzerindeki Londra Köprüsü altından geçen teknelerin dalgalarıyla ve üzerinden geçen arabaların yükü ve insanların sesleriyle biraz da İngiltere’yi temsil eder. Hayat her yönden gider ve gelir hareket hep vardır ve çok yönlüdür. Bu yönü kuş bakışı görecek ve sürekli farklı açılardan görecek yerse London Eye olabilir ancak.

Her şeyin ve herkesin içerisinde bulunduğu hem çok kültürlü hem çok katmanlı bir şehir Londra. Saymakla bitmeyecek tarihi müzeleri (British Mueseum, Madame Tussauds Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi vs.), tiyatroları (Royal Shakespeare Company, Shakespeare’s Globe Theater, National Theater vs.), kütüphaneleri özellikle British Library gibi bir çok yapı bir mekandan ziyade görülmesi, bilinmesi gereken birer tarihtir artık. İngiltere tüm bu tarihe ev sahipliği yapan, bu tarihi koruyan ve dünyanın en büyük metropollerinden biri olmayı başaran en köklü kentlerdendir.

İngiltere Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Vize Bilgileri

Ülke, Avrupa Birliğine üyedir ancak kendi vize uygulaması mevcuttur. Schengen vizeniz ile İngiltere'ye giriş yapmak mümkün değildir. İngiltere vizesi almanız gerekmektedir. Diplomatik Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ise vizeye tabidir. 

 

- Uçuş Süreleri

İstanbul – Londra: 4 saat 10 dakika uçuş süresi vardır.

 

- Para Birimi

İngiltere’de geçerli olan para birimi British Pound’dur (GBP). Bu nedenle seyahatiniz için yanınıza GBP almanızı ve küçük birimlerini bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi

İngiltere Türkiye’den 2 saat geridedir. Türkiye’de saat 12.00 iken her iki ülkede de saat 10.00’dur.

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz.

Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

Londra’da tüm dünya mutfaklarına uygun restoranlar çok rahat bulunabilmektedir.

 

- Elektrik

230 / 240 volttur. Standart priz olarak G Tipi üçlü kare uçlu prizler kullanılmaktadır. Priz örnekleri http://localti.me/london sitesinden görülebilir. Adaptör gerekecektir.

 

- Alışveriş

Londra’nın alışveriş konusunda zenginliği tartışılmazdır. Dünyanın en büyük şehirlerinden biri olarak tüm özel markaların dükkânlarını bu şehirde bulmak mümkündür. Özellikle de Chelsea’de bulunan King’s Road modanın Londra’daki kalbi olarak adlandırılabilir.

İngiltere Turları Hakkında Videolar

Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.