MENU
Kelime veya Ülke Arayın
Kalkış Tarihine Göre Turlar
 • EYLÜL '20
 • EKİM '20
 • KASIM '20
 • ARALIK '20
 • OCAK '21
 • ŞUBAT '21
 • MART '21
 • NİSAN '21
 • MAYIS '21
 • HAZİRAN '21
 • TEMMUZ '21
 • AĞUSTOS '21
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güneydoğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar ve Orta Asya
tur dönemi
 • Sömestre turları 2021
 • Kış Turları 2021
 • İlkbahar Turları 2021
 • Şeker Bayramı Turları 2021
 • Yaz Turları 2021
 • Kurban Bayramı Turları 2021
 • Sonbahar Turları 2021
 • Yılbaşı Turları 2022
tur tipi
 • Gezgin Yaka
 • İleri Seviye Gezgin
Kapat
Almanya

Almanya

Almanya

Almanya turlarını
inceleyin

sizi arayalım

0(212) 233 1598

0(530) 469 74 03

Almanya

Küllerinden her defasında yeniden doğan bir efsane kuş Almanya...

Hegel gibi Marx gibi; Kant, Nietzsche, Einstein gibi; Heidegger ya da Habermas, Benjamin gibi; Bach, Beethoven ya da Kafka gibi daha yüzlercesini çıkaran bu topraklar; felsefenin, müziğin, sanatın, edebiyatın ve bilimin beşiği olarak hep yeniden doğumun hep yeniden tanımlamanın merkezi, lokomotifi olmuştur... Dünyayı her anlamda peşinden sürükleyen kimi aydınlatmaya kimi felakete sürükleyen ama her ikisini de aynı anda üretebilen anakronik yapı Almanya... 

Birçok ülkeye olan komşuluğu, her ülkeden aldığı ve verdiği kültürel etkileşim bu zenginliğin bir sembolü olarak yansıyor belki de... Muhteşem katedralleri (Köln-Dresden) ya da Parlamento Binası (Reichstag) tarihin tüm izlerini taşıyan Duvar, Reagan ya da Gorbaçov’un izlerini taşıyacak kadar uluslararasıdır... Bir İmparatorluk edasının çevresine yaydığı aura, kültürel etkinliğini sürdürüyor hala... En bakımlı ve görülmesi gereken yerlerden biri olarak Berlin Hayvanat Bahçesi ve ardından Frankfurt Kitap Fuarı bu kültürün en uzun soluklularından tüm dünyayı buraya toplayan bir kültürel faaliyet alanı olarak yansır, tıpkı Almanya’nın kendisi gibi...
 

Almanya denince akla gelenler

Berlin

Yakın dönem tarihin kalbinin attığı yer Berlin. I. Dünya Savaşı sonrası ‘Nazi Almanya’sına başkentlik etmiş, II. Dünya Savaşı’nda tamamen yerle bir olmuş, sonrasında şehrin ortasından bir duvarla ABD-SSCB soğuk savaşının sembol ülkelerinden biri haline gelmiş bir kent. Duvarın yıkılmasının ardından Doğu ve Batı birleşerek küllerinden yeniden doğar. Bugün kültürün, post-modern sanatın, sinemanın kalbinin attığı yer olarak öne çıkar. Plastik sanatların kalbinin attığı Müzeler Adası mutlaka görülmesi gereken yerlerden… Burada birbirinden önemli sergilere ev sahipliği yapan müzeler de ziyaret edilebilir mekânlardan...

Barış ve özgürlüğün kapısı Brandenburg, bir dönemi tanımlayan ‘Duvar’ın kalıntıları, Reichstag gibi simge mekânlar bir dönemin izlerinden tarih taşırlar günümüze… Eski Doğu Berlin'in merkezi olan ve Rus Çarı I. Alexandre’ın onuruna verilen adla Alexanderplatz görülmesi gereken yerlerden bir diğeri. ‘Türk Mahallesi’ olarak ün salan Kreuzberg; eski Yahudi bölgesi olarak bilinen bugün kentin en hareketli yeri olan Mitte bölgesi Yahudi Müzesi’yle birlikte ibretlik bir dünya sergiler. Doğudan batıya akan ve tüm şehrin panoramasını içinde taşıyan Spree Nehri ile kuzeyden gelen Havel Nehri sarıp sarmalar şehri. Ve Berlin yaşayan bir kent olarak gece gündüz hareket halinde, bir nehirde iki kez yıkanılmaz misali coşku, eğlence ve kültürü sürekli kılar…

 

Dresden

Bugüne dek ayakta kalmış barok yapıları, barındırdığı sayısız sanat eseri ile Elbe Nehri'nin kenarında kurulan bu güzel şehir Elbe'nin Floransası olarakta anılır.

Sanat meraklıları Gemäldegalerie Alte Meister ve Grünes Gewölbe müzelerine bayılacaklardır ve şehrin genel görünümünde yansıtılan karışık stiller karşısında mimariden hoşlananlar için görülmesi gereken eserlerdir.  Avrupa'nın en güzel su saraylarından biri olan Moriztburg, Dresden'den yalnızca 10 km uzaklıkta kuzey yöndedir. Sarayın parkında yürüyüş yapabilir. Barok Mimarisinin en iyilerinden Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Yazlık Sarayı, 102metrelik uzunluğu ile harika bir sanat eseri olan porselen tablo Prenses Alayı'nı ziyaret etmek elzemdir.

Munih Alpleri

Heidi’nin masal karekterlerinden birisi gibi hissettirecek, kart postal güzelliğinde manzaları ile Bavyera Alpleri şüphesiz Almanya’nın saklı bahçeleridir. en büyük şehri Munih’i görülmesi gereken hazinelerdendir. Neues Rathaus, Isartor Kapısı ile barok ve gotik mimarinin en üstün örneklerinden birçok yapıya ev sahipliği yapan görkemli bir meydanı Marienplatz ve bu meydana çıkan cadde ve sokaklarda  keyifle kahvenizi yudumlayıp, Bavyera keki yerken daha ne güzelliklerin beklediğini düşünmeye başlarsınız.  

Yolunuz Fussen’e doğru devam etmesi kaçınılmazdır. Romatik Yolun güneyindeki başlangıc noktası  Lech Nehri’nin kıyısından yukarılara kurulan bu şehir tüm dinginliği ile kucaklar misafirlerini. Çevresinde ki birçok köy ve herbiri görülmeye değer ancak bir tanesi Avrupa’nın en güzel şatolarından birini barındırır; Neuschwanstein  Şatosu… 

 

Hamburg

Almanya’nın dünyaya açılan kapısı olarak anılması boş yere değildir. Dünyanın sayılı büyük limanlarından birisini barındıran şehir, hem modern yüzü hem de 1000 yılı aşkın tarihi ile ülkenin en büyük ikinci şehridir.

Neo Rönesans mimarisine özgü görkemli yapı, yeşil çatısıyla parıdayan Rathaus, barok mimarisinin önemli eserlerinden St. Michael Kilisesi görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Hele birde Alster Gölü’nün etrafındaki parklarda yürüş yapıp, meşhur balık pazarında kahvaltı yapmak Hamburg’a aşık eder misafirlerini..

Almanya Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Vize Bilgileri

Almanya, Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

 

 - Uçuş Süreleri

İstanbul ile, ülkenin başkenti olan Berlin arası uçuş süresi yaklaşık olarak 3 saattir. İstanbul Munih arası uçuş 2 saat 50 dakika, İstanbul - Stuttgart arası yaklaşık 3 saat 5 dakika sürmektedir

 

- Para Birimi

Almanya, Euro bölgesi ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi

Türkiye ile Almanya arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Almanya'da 11.00’dir..

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

Modern bir ülke olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

 - Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

- Elektrik

Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir. 

 

- Alışveriş

Dünyaca ünlü alışveriş caddesi Kurfürstendamm, meşhur Kaufhaus des Westens (KADEWE), bir çok özel butiği ile Friedrichstraße, Potsdamer Platz’daki yeni alışveriş merkezi Arkaden. Bunun dışında uygun fiyatları ve orijinal modaya has ürünleri bulabileceğiniz bir çok küçük mağazada bol bol alışveriş imkanı bulunmaktadır.

 

- Sosyal Yaşam

Almanya’da yaşayan insanlar oldukça toleranslı ve çıplaklık konusunda oldukça açık bir görüşe sahipler. Türkiye baz alındığında bu biraz tuhaf gelebiliyor. Saunalar, yüzme havuzlarının bazıları hatta halka açık parklarda güneşli günlerde bu çıplaklığa şahit oluyorsunuz. Sauna’ da tamamen çıplak olmak hiç garipsenen bir durum değil ve bu cinsel hiçbir boyut içermiyor. Eğer bu durum sizi rahatsız edecekse bu gibi yerlere gitmeden önce rehberinizden bilgi alabilirsiniz.

Kalabalık restoranlarda masa paylaşımı yapmak, Almanya’da olağan bir durum. Kalabalık bir restoranda masanızdaki boş yere oturulduğunda garipsememek gerekiyor.

Almanlar el sıkışmayı seviyorlar ve ziyaret esnasında ve ayrılırken de el sıkışıyorlar.

Almanya Turları Hakkında Videolar

Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.