MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Yaz Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Çin

Çin Seddi'nin İki Yakası; Moğolistan ve Çin Turu

Çin Seddi'nin İki Yakası; Moğolistan ve Çin Turu

Çin Seddi'nin İki Yakası; Moğolistan ve Çin Turu

tarih

09 - 20 Ağustos 2019 -

alternatif tarihleri inceleyin

şehirler
Pekin, Shangai, Ulan Bator, Xi'an
ulaşım
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Peşin ücret
3850 DOLAR
tek kişilik oda farkı
790 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Yemekler Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Moğol göçebe halkının yaşam tarzını yakından tanıma ve fotoğraflama fırsatı yakalayacağız

 

+ Geleneksel Moğol Folklor danslarını izleyerek bu kültürü fotoğraflara dökeceğiz

 

+ Unesco Dünya Miras Listesi’nde yer alan Orhun Vadisi'ndeki Bilge Kağan anıt kompleksini ve Göktürk’ler tarafından 8. yüzyılda yazılmış olan Orhun Anıtları’nı ziyaret edip fotoğraflar çekeceğiz

 

+ Moğollara özgü ger kamplarında konaklama deneyimini yaşayacağız

 

+ Günümüz şehirlerinin en büyük şehir meydanı, tanıklık ettiği protestolarla adını tarihin tozlu sayfalarına yazdıran Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği ‘Ulusun Kapısı’ Tiananmen Meydanı'nı göreceğiz

 

+ Pekin’in ortasında ayrı bir şehir gibi uzanan, yüzyıllar boyunca Çing Hanedanlığı'nın sarayı olmasıyla şehri hakimiyeti altına alan 'Forbidden City' diğer adıyla 'Yasak Şehir'e gideceğiz

 

+ Tepelerin üzerinde sonsuzluğun daha da sonsuz olduğu, hep duyduğunuz gördüğünüz ama keşfetmenizi bekleyen, yeşillikler arasında kollarınızı açıp yürürken yüzünüze vuran hafif esintiyi hissetmeden asla keşfetmiş gibi hissetmeyeceğiniz, Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan Çin Seddi'ni ziyaret edeceğiz

 

+ Sanki MÖ 210 yılından beri ‘İlklerin İmparatoru’ Qin Shi Huang'ın mezarını koruyormuş gerçekliğinde bekleyen, hepsi birbirinden farklı ve bir o kadar gerçekçi ‘Terracota Askerleri’ni göreceğiz

 

+ Modern ve yerel tatların birleşmesinin oluşturduğu kontrastla Uzakdoğu'nun Paris’i olarak da bilinen Şangay’da; çimenlere ve çiçeklere dalında beklemekten çok daha fazla anlam yükleyen meşhur Çin Bahçeleri'nin en güzel örneği Yu Garden, Xintiandi Bölgesi ve Fransız İmtiyaz Bölgesi'ni ziyaret edeceğiz

 

 

 • 1. Gün

  09/08/2019
  İstanbul - Ulan Bator

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşuyoruz. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Ulan Batur’a uçuyoruz. (Bişkek’de uçakta 1 saat 15 dakika bekleme olacaktır. Uçaktan inilmemektedir.) Geceyi uçakta geçireceğiz.

 • 2. Gün

  10/08/2019
  Ulan Bator

  Varışı takiben pasaport işlemlerini tamamlayacak ve bizi bekleyen aracımızla panoramik şehir turuna çıkacağız. Sukhbataar Meydanı, Çengiz Kagan Anıtı, Ulusal Tarih Müzesi görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız.  Yemekten sonra Tsonjin-Boldog Bölgesi Tuul Nehri yakınlarında bulunan altın kamçı olarak da bilinen, 40 metre uzunluğundaki Cengiz Han Atlı Heykeli'ni ziyaret edeceğiz.  İnsan eliyle yapılan 100 harika arasında yer alan, Cengiz Han’ın doğum yeri olan doğuya bakan bu heykeli gördükten sonra Zaisan Anıtı'nı görmek için hareket edeceğiz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda Moğol folkloru ve müzikleri eşliğinde aldıktan sonra otelimize transferimiz gerçekleşiyor ve geceleme otelimizde.

 • 3. Gün

  11/08/2019
  Ulan Bator - Orhun Vadisi - Karakorum

  Kahvaltımızın ardından bizi bekleyen özel 4x4 araçlarımız ile 360 km mesafede Orhun vadisinde bulunan Türk tarihinin Moğolistan coğrafyasındaki en büyük eseri olan Bilge Han Anıt Kompleksi'ne gidiyoruz, ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Sonrasında 1220 yılında Cengiz Han’ın oğullarından biri olan Ögeday Kagan tarafında kurulan Karakurum’a hareket ediyoruz. Karakurum, 140 yıl boyunca Moğol İmparatorluğu'na başkentlik yapmış ve sonrasında Çin akınlarında yok olmuş bir başkenttir. Tarihi kayıtlara göre Karakurum İpek yolu üzerinde bir çok kaşife, tüccara ev sahipliği yapmış tarihi bir bölgedir. 1586 yılında, gene Moğolistan’ın ilk Budist tapınağı olan Erdenezuu Karakurum harabeleri yakınlarına kurulmaya başlamış ve bu manastırın birçok parçası bu harabelerden alınarak inşaatında kullanılmıştır. Günümüzde, Endenezuu halen Budistler'e hizmet etmekte olup bir kısmı da müze olarak hizmet vermektedir. Gezimizin sonrasında akşam yemeğimizi alacağımız ve gecelememizi gerçekleştireceğimiz Munkhtenger Ger kampına varıyoruz. Geceleme kampımızda.

 • 4. Gün

  12/08/2019
  Karakorum - Ulan Bator

  Kahvaltımızı yapıyoruz ve sonrasında Ulan Batur’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi transferimiz esnasında yerel bir restoranda alıyoruz ve öğleden sonra Moğol Göçebelerin otantik yaşam tarzlarını daha yakından tanıyacağımız Mongol Nomadic folklor şovunu izleyeceğiz. Akşamüstü otelimize varıyoruz ve odaların dağıtılması ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 • 5. Gün

  13/08/2019
  Ulan Bator - Pekin

  Kahvaltının ardından odalarımızın boşaltılması ile otelden ayrılıyoruz. Gandan Tapınağı ve Bogh Khaan Müzesi Kompleksi'ni geziyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alıyoruz ve sonrasında havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Havalimanı'na varıyor, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Moğol Havayolları ile Pekin’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 buçuk saatlik uçuşumuzun ardından Çin Halk Cumhuriyet’inin başkenti olan Pekin’e varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından havalimanından akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana transfer oluyoruz. Yemek sonrası otelimize transfer ve konaklama.

 • 6. Gün

  14/08/2019
  Çin Seddi - Pekin

  Kahvaltının ardından özel aracımız ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Orta Asya Türkleri'nin kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi için otelden ayrılıyoruz. Çin Seddi gezisinin ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ming Hanedanlığı mezarlarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi tur esnasında alıyoruz. Ardından otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 • 7. Gün

  14/08/2020
  Pekin

  Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Cennet Tapınağı turumuzun ilk durağı olacak.  Ardından Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, 1989 yılında tüm dünyayı sarsan protestolarla hafızalara kazınan Tiananmen Meydanı; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 980 ayrı binadan oluşan devasa ve büyüleyici Forbidden City yani “Yasak Şehir” bugün göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

 • 8. Gün

  16/08/2019
  Pekin- Terre Cota - Xi'an

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz.  Xian uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış, 20.yy’da ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak”  anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınmıştır. Turumuzun ardından Goose Pagaoda Tapınağı’nı göreceğiz ve öğle yemeğimizi almak için yerel restorana transfer olacağız. Akşam yemeğimizi Tang Dynasty Show’u izleyerek alacağız.  Muhteşem dans ve akrobasi hareketlerini izleyeceğimiz Show sonrası otele transfer.  Geceleme Xian otelimizde.

 • 9. Gün

  17/08/2019
  Xian - Shangai

  Kahvaltının ardından Şehir Surları, Müslüman Mahallesi ve Büyük Cami’yi gezerek öğle yemeğimizi alacak ve havaalanına transfer olacağız. Şangay uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta akşam yemeğimizi alacağımız yerel restorana transfer oluyoruz. Yemek sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama.

 • 10. Gün

  18/08/2019
  Shangai

  Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyoruz ve varışta yapacağımız şehir turunda Zümrüt Buda Tapınağı, Çin Bahçeleri'ne çok güzel bir örnek olan Yuyuan Bahçeleri'ni göreceğiz ve öğle yemeğimizi alacağımız yerel restorana transfer olacağız. Yemek sonrası Akrobasi showunu izleyecek ve yerel restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Otele transfer ve konaklama.

 • 11. Gün

  19/08/2019
  Shangai - İstanbul

  Kahvaltının ardından Kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil  boyunca sıralandığı The Bund Bölgesi'ni ve Asya’nın en yüksek, dünyanın en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV binasını ve Fransız İmtiyaz Bölgesi'ni görüyoruz. Huangpu Nehri’nde tekne gezisini yapıyor ve öğle yemeğimizi alacağımız otele transfer oluyoruz. Yemek sonrasında havaalanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

ÜCERET DÂHİL OLAN HİZMETLER

-Türk Havayolları ile İstanbul –Ulan Batur // Şangay – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti  ve havalimanı vergileri,
-Kişiye özel ev  – alan  – ev transferi,
-Ulan Batur – Pekin  arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
-Yerel havayolları ile Pekin - Xi’an –  Shanghai arası ekonomi sınıf uçak biletleri,
-Hızlı tren ile Pekin-  Xi’an arası ekonomi sınıfı bilet ve havalimanı vergileri,
-Kahvaltı dahil kahvaltı konaklamalar,
-Programda belirtilen öğle & akşam yemekleri,
-Cengiz Han Atlı Heykeli gezisi,
-Moğol folkloru gösterisi,
-Mongol  Nomadic folklor gösterisi,
-Çin Seddi   & Ming Hanedanlığı Mezarları gezisi,
-Cennet Tapınağı gezisi,
-Yasak şehir gezisi,
-Terre Cota  Turu,
-Tang Dynasty gösterisi,
-Akrobasi  gösterisi,
-Oriental Pearl TV binası girişi,
-Huangpu Nehri turu,
-Özel araçlar ile programda belirtilen tüm  geziler,
-Geziler esnasında gerekli olan  tüm  müze  ve ören yeri giriş  ücretleri,
-Profesyonel Gazella Turizm  Türkçe rehberlik hizmetleri,
-Yurtdışı  çıkış harcı,
-Seyahat sigortası.

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

-Çin Vize Ücreti ( Yeşil Pasaporta Vize Yoktur),
-Programda belirtilmeyen yemekle,
-Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler,
-Fazla  bagaj ücretleri,
 -Kişisel harcamalar.
 

*** Tüm pasaport çeşitlerinin Çipli olması gerekmektedir.

Çin Seddi'nin İki Yakası; Moğolistan ve Çin Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2019 Uçuş Bilgileri:

NİSAN

TK 342 10APR  ISTULN 1910 1005*
TK  27 20APR  PVGIST   2245 0520*

 

HAZİRAN

TK 342 03JUN  ISTULN 1910 1005*
TK  27 13JUN  PVGIST 2245 0520*

 

 

Gezi Zamanlaması

Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

Çin: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/5

Moğolistan: http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/23

 

- Sağlık

Çin ve Moğolistan' girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

- Vize Bilgileri

-Moğolistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir.
-Çin umuma Mahsus Pasaport hamillerinden vize istemektedir.**
Yeşil Pasaport sahipleri 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. 
**Çin Turistik Vizesi için acentemiz tarafından Çin’den davetiye getirtilmektedir bu yüzden şahsi başvuru yapılmamaktadır, başvurular grup halinde acentemiz tarafından yapılmaktadır. Davetiye ve vize evraklarının 2 ay öncesinden acenteye teslim edilmesi gerekmektedir. Çin vize başvurularında parmak izi verilmektedir. Randevudan sonra pasaport minimum 10-12 gün Başkonsolosluk’ta kalmaktadır.
** Tüm pasaport çeşitlerinin yeni çipli olması gerekmektedir.  

 

- Bu Tur Kimler İçin Uygun?

Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. Bu turumuzda birden fazla iç hat mevcut olup, yoğun tempolu bir gezidir. Bu durumdan dolayı yorulmaktan rahatsız olmayan bütün gezginler için uygun bir turdur. Mutfak Kültürü bize göre farklı bir ülke olan Çin’de öğle ve akşam yemeklerinde batı mutfağı ile birlikte yerel lezzetler tadacak, et, tavuk, balık ve vejetaryen yemekler servis edilecektir.

 

- Uçuş Süreleri

-Türk Havayolları ile İstanbul - Ulan Batur'a uçuş süresi yaklaşık olarak 10 Saat’tir. Bu uçumuzda uçağımız Bişkek’te  ortalama 1 saat 15 dakika bekleme yapacaktır.
-Yerel Havayolları ile Ulan Batur - Pekin arası uçuş ise 1,5 saattir. 
- Türk Havayolları ile Şangay - İstanbul arası uçuş süresi ise 12 saattir

 

- Para Birimi

Moğolistan'ın para birimi Tugirk'dir. Çin’in para birimi ise Yuan’dır.  Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

- Saat Dilimi

Kış döneminde Moğolistan’la ve Çin’le  aramızda +6 saat fark vardır.
Yaz döneminden bu fark +5’dir. ( Moğolistan – Çin saat dilimi Türkiye’den ileridir )

 

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler,  pamuklu pantolonlar, rahat soğuk ve su geçirmeyen yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için kalın bir mont, bir iki kazak ve polar almanızı öneririz. Bunun dışında başınızı soğuktan koruyacak bir bere, eldiven, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

- Yemek Kültürü

Çin mutfağı bölgeden bölgeye farklılıklar gösteren son derece zengin bir mutfaktır. Pekin Ördeği, değişik malzemeler ile hazırlanıp soslarla yenen börekler “dumpling”, tatlı hardal sosları, ülke mutfağının karakteristik özellikleridir. Türk mutfağından farklı bir mutfak olduğunu unutmamanızı öneriyoruz. Moğolistan ise Moğol yemekleri ana hatlarıyla dört bileşenden oluşuyor: et, un, patates ve süt ürünleri. Et haşlanıp özellikle tüm yağı ile birlikte tüketiliyor. 

 

- Elektrik

Çin’de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir. Moğolistanda 230 Volt elektrik C,E tipi ikili ve üçlü prizler kullanılmakadır.

 

- Alışveriş

Çin tam bir alışveriş cennetidir. Elektronik eşyalardan, tekstile çok geniş bir yelpazede aradığınız her ürünü bulabilirsiniz. Moğolistan'da ise daha çok yerel moğol giysi, şapka ve hediyelik eşyaları alınabilir.

 

- Önemli Not

Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Çin Seddi'nin İki Yakası; Moğolistan ve Çin Turu, Çin Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Ulan Batur: Ramada Hotel 4* vb.


Karakorum:  Munkh Tenger Ger ** vb.


Pekin: Great Wall Hotel 5*  vb.


Xian: Wyndham Xinxing Hotel 5* vb.


Şangay:  Sunrise on the Bund 5* vb.


Ger:  Geleneksel Moğol Çadırı
 

Çin Seddi'nin İki Yakası; Moğolistan ve Çin Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Çin Seddi'nin İki Yakası; Moğolistan ve Çin Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.