Trinidad - Havana - Cienfuegos - Varadero - Santa clara
Dans ve müziğin, puronun, klasik Amerikan arabaları ile devrimin ülkesi Küba…
5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

6 Öğle ve 3 Akşam Yemeği Dahil

6 Öğle ve 3 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
3.090 USD

2 Yetişkin Fiyatı
6.180 USD
209.543 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Havana

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana’ya uçuyoruz. Sabah saatlerinde Havana’ya varıyor ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Havana’nın nispeten daha modern kısmı olan Miramar bölgesini, meşhur Devrim Meydanı, Beyaz Saray’ın Havana’daki ikizi Capitol Binası göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ünlü sanatçı Jose Fuster’in seramik ve fayanslarla kapladığı mahalleyi gezeceğiz. Sonrasında otelimize gidiyoruz. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 183 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 17 Ağustos 2024 - Saat: 02:05 - Varış: Havana - Tarih: 17 Ağustos 2024 - Saat: 07:35
2. Gün
Havana

Kahvaltının ardından klasik Amerikan arabaları ile gerçekleştireceğimiz şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Colomb Mezarlığı, kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıp, Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş turundan sonra, San Jose Pazarın’da ülkeye özgü bir çok el işi, hatıra eşya alabileceğiniz serbest zamanımız olacak. Küba’nın simgelerinden olan “Coco Taxi”leri kullanarak otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Havana

Kahvaltının ardından Pinar del Rio’ya hareket ediyoruz. Burada dünyaca ünlü Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikayı gezecek ve üretimin her aşamasını göreceğiz. Gezi sonunda misafirlerimiz buradan puro alabilirler. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz. Yemeğin ardından tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya doğru yola çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Havana – Cienfuegos – Trinidad

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Cienfuegos’u göreceğiz. Öğle yemeğinin ardından Trinidad’a hareket edeceğiz. Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Trinidad şehri gezisi esnasında Romantik Müzesi ve aynı adla anılan; yerel içecekler, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. Tur bitimi otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Trinidad – Santa Clara – Varadero

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Santa Clara gezimiz için yola çıkıyoruz. Varışa istinaden gerçekleştireceğimiz Santa Clara gezimizde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Tur bitimi öğle yemeğimizi alacağız. Ardından Varadero’ya geçiyor ve beyaz kumsallar, turkuaz renkli denizin keyfini çıkartacağız. Akşam yemeği her şey dahil olan otelimizde.

6. Gün
Varedero

Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün boyunca deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Varadero – Havana

Kahvaltımızın ardından Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Havana’yı dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Havana - İstanbul

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Uçuşumuz Karakas stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saat, 30 dakikalık bir bekleme olacak uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Saat farkından dolayı günü uçakta geçiriyoruz.

Uçuş No: TK 183 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Havana - Tarih: 24 Ağustos 2024 - Saat: 09:05 - Varış: İstanbul - Tarih: 25 Ağustos 2024 - Saat: 08:35
9. Gün
İstanbul

Sabah saatlerinde İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Turumuz, özel şoför ve aracınız ile evinize transferinizle sona eriyor.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Havana - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Havana’da 4 gece, 5* otelde oda – kahvaltı konaklama
 • Varadero’da 2 gece, 5* otelde her şey dahil konaklama
 • Trinidad’ta 1 gece, 5* otelde oda kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Gezi esnasında alınacak 6 öğle yemeği.
 • Gezi esnasında alınacak 3 akşam yemeği.
 • Kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de dahil olmak üzere tüm transferler.
 • Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler.
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.
 • Seyahat Sigortası.
 • Yurtdışı çıkış harcı.
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Küba Vize Ücreti (55 USD) – Yeşil pasaporta gerekmez.
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
17 Ağustos 2024 | 25 Ağustos 2024 5* Oteller 3.090 USD3.090 USD3.680 USD-
05 Ekim 2024 | 13 Ekim 2024 5* Oteller 3.190 USD3.190 USD3.780 USD-
11 Kasım 2024 | 19 Kasım 2024 5* Oteller 3.290 USD3.290 USD3.880 USD-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
5* Grand Aston Hotel vb– Havana
https://www.astonhotelsinternational.com/en/hotel/view/86/grand-aston-la-habana

5* İberostar vb - Trinidad
https://www.iberostar.com/en/hotels/trinidad/iberostar-grand-trinidad/

5* Melia Peninsula vb. - Varedero
https://www.melia.com/ru/hotels/cuba/varadero/melia-peninsula-varadero/index.htm

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Sağlık
Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.


- Vize Bilgileri
Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.


Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.


Uçuş Süreleri
İstanbul                           Havana                 13 sa 50 dk

Havana                            İstanbul                16 sa 15 dk

Havana – İstanbul uçuşu Karakas stoplu olacaktır. Karakas’da bekleme süresi 1 saat 30 dakika olup uçaktan inilmeyecektir.


Para Birimi
Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı öneririz.

Saat Dilimi
Küba ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00’tir.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat konuşma ücretleri oldukça yüksektir (1 dakika=8 TL).


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz.


Yemek Kültürü
Küba’da tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.


Elektrik
Küba’da 120 V; A / B / C /  L  tipi üçlü prizler kullanılmaktadır.   


Alışveriş
Küba'dan alınacak şeylerin başında ülkenin önemli kahve gelir Bunların yanı sıra Karayiplere özgü takılar, antika eşyalar, parfüm ve çok çeşitte saat bulmak mümkündür.

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Pasaport sürelerinin, Castro Sonrası Küba Turu bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*