Trinidad - Havana - Cienfuegos - Varadero
Dans ve müziğin, puronun, klasik Amerikan arabaları ile devrimin ülkesi Küba…
5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

6 Öğle ve 6 Akşam Yemeği dahil

6 Öğle ve 6 Akşam Yemeği dahil

1 Kişilik Fiyat
2.740 USD

2 Yetişkin Fiyatı
5.480 USD
102.815 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Havana

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana’ya uçuyoruz. Sabah saatlerinde Havana’ya varıyor ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Havana’nın nispeten daha modern kısmı olan Miramar bölgesini, meşhur Devrim Meydanı, Beyaz Saray’ın Havana’daki ikizi Capitol Binası göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ünlü sanatçı Jose Fuster’in seramik ve fayanslarla kapladığı mahalleyi gezeceğiz. Sonrasında otelimize gidiyoruz. Dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 183 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 18 Mart 2023 - Saat: 02:30 - Varış: Havana - Tarih: 18 Mart 2023 - Saat: 07:35
2. Gün
Havana

Kahvaltının ardından Pinar del Rio’ya hareket ediyoruz. Burada dünyaca ünlü Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikayı gezecek ve üretimin her aşamasını göreceğiz. Gezi sonunda misafirlerimiz buradan puro alabilirler. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. öğle yemeğimizi gezimiz sırasında alıyoruz. Yemeğin ardından tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

3. Gün
Havana

Kahvaltının ardından klasik Amerikan arabaları ile gerçekleştireceğimiz şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Colomb Mezarlığı, kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıp, Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş turundan sonra, San Jose Pazarın’da ülkeye özgü bir çok el işi, hatıra eşya alabileceğiniz serbest zamanımız olacak. Küba’nın simgelerinden olan “Coco Taxi”leri kullanarak otelimize döneceğiz. Akşam ise, Buena Vista Social Club gecesine katılacak Kübalı sanatçıların canlı ritimleri ve salsa dansları eşliğinde, unutulmaz gece yaşayacağız ve akşam yemeğimizi de burada alıyoruz. Günü tamamladıktan sonra otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Havana – Santa Clara – Trinidad

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Santa Clara gezimiz için yola çıkıyoruz. Varışa istinaden gerçekleştireceğimiz Santa Clara gezimizde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuz için yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Trinidad şehri gezisi esnasında Romantik Müzesi ve aynı adla anılan; yerel içecekler, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. Öğle yemeğini turumuz sırasında alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün
Trinidad – Cienfuegos – Varadero

Kahvaltımızın ardından Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Cienfuegos’u göreceğiz. Sonrasında beyaz kumsallar, turkuaz renkli denizin keyfini çıkartacağız

6. Gün
Varedero

Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün boyunca deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle yemeği, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Havana

Kahvaltımızın ardından Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Havana’yı dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Havana - İstanbul

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Uçuşumuz Karakas stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saat, 30 dakikalık bir bekleme olacak uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Saat farkından dolayı günü uçakta geçiriyoruz.

Uçuş No: TK 183 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Havana - Tarih: 25 Mart 2023 - Saat: 09:10 - Varış: İstanbul - Tarih: 26 Mart 2023 - Saat: 08:30
9. Gün
İstanbul

Sabah saatlerinde İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Turumuz, özel şoför ve aracınız ile evinize transferinizle sona eriyor.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Havana - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti.
 • Havalimanı vergileri.
 • Havana’da 4 gece, 5* otelde oda – kahvaltı konaklama.
 • Varadero’da 2 gece, 5* otelde her şey dahil konaklama.
 • Trinidad’ta 1 gece, 5* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Gezi esnasında alınacak 6 öğle yemeği.
 • Gezi esnasında alınacak 6 akşam yemeği.
 • Kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de dahil olmak üzere tüm transferler.
 • Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler.
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.
 • Seyahat Sigortası.
 • Yurtdışı çıkış harcı.
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Küba Vize Ücreti (40 USD) – Yeşil pasaporta gerekmez.
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
18 Mart 2023 | 26 Mart 2023 5* Oteller 2.740 USD2.740 USD3.330 USD-
23 Haziran 2023 | 01 Temmuz 2023 5* Oteller 2.760 USD2.760 USD3.350 USD-
11 Kasım 2023 | 19 Kasım 2023 5* Oteller 2.790 USD2.790 USD3.380 USD-

Genel Bilgiler


Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden, sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.


Otellerimiz

5* Grand Aston Hotel vb– Havana
https://www.astonhotelsinternational.com/en/hotel/view/86/grand-aston-la-habana

5* İberostar vb - Trinidad
https://www.iberostar.com/en/hotels/trinidad/iberostar-grand-trinidad/

5* Melia Peninsula vb. - Varedero
https://www.melia.com/ru/hotels/cuba/varadero/melia-peninsula-varadero/index.htm

- Gezi Zamanlaması
Küba yıl boyunca, iki ayrı mevsime tropik bir iklime sahiptir. Kuru mevsim (Aralık-Mayıs), gündüz sıcaklıkları 26 ° C-31 ° C ve 19 ° C-21 ° C olan sıcak, güneşli günler görür.. Mayıs – Haziran ayları ve Ekim – Kasım ayları yağışlar olabilir ve sonrası, nem oranının ve sıcaklığın yükseldiği aylardır. Yağışa bağlı olarak nem oranı yükselir. Sıcaklık 35°C civarındadır.


- Sağlık
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​


- Vize Bilgileri
 Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Ülkeye girişte pasaportunuza vurulabilecek damga başka bir ülkeye seyahatinizi etkilemeyecektir.


- Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.


- Uçuş Süreleri
Türkiye'den Küba'ya direk THY ile yapılmaktadır. Ancak dönüş uçağında Karakas 1,5 saatlik bir stop vardır, yaklaşık 17 saat sürer.


- Para Birimi
Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini bulundurmanızı öneririz. Ülkedeki döviz bürolarından yerel para birimini temin edebilirsiniz.


- Saat Dilimi

Küba ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00’tir.


- Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat konuşma ücretleri oldukça yüksektir (1 dakika=8 TL).


- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz.


- Yemek Kültürü
Küba’da tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.


- Elektrik
Küba’da 120 V; A / B / C /  L  tipi üçlü prizler kullanılmaktadır.   


- Alışveriş
Küba'dan alınacak şeylerin başında ülkenin önemli kahve gelir Bunların yanı sıra Karayiplere özgü takılar, antika eşyalar, parfüm ve çok çeşitte saat bulmak mümkündür.

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Pasaport sürelerinin, Castro Sonrası Küba Turu bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.