Trinidad - Vinales - Havana - Cienfuegos - Pinar del Rio
Dans ve müziğin, puronun, klasik Amerikan arabaları ile devrimin ülkesi Küba…
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Casa Konaklama

Casa Konaklama

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
2.090 USD

2 Yetişkin Fiyatı
4.180 USD
65.066 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Havana

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı’nda buluşuyor; bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 183 sefer sayılı uçuşu Havana’ya hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde Havana’ya varışımızın ardından şehri keşfetmeye başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası konaklama yerimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 183 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 13 Şubat 2023 - Saat: 02:10 - Varış: Havana - Tarih: 13 Şubat 2023 - Saat: 07:50
2. Gün
Havana

Kahvaltının ardından Benzersiz Havana Turu için konaklama yerimizden ayrılıyoruz. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyarette bulunacağız. Sonrasında Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur bitimi Rom müzesini gezip burada ülkenin geleneksel içkisi olan rom hakkında kısa bir eğitime katılacağız. Kendi yaptığımız romları içtikten sonra konaklama yerimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Havana – Las Terrezas – Vınales

Kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi yapıp, Las Terrezas’ı keşfetmek üzere yola koyuluyoruz. Fidel Castro'nun 1960'larda kendi çabasıyla yürüttüğü bir projenin sonucunda UNESCO'nun Biyosfer Rezervlerinden biri haline gelmiş. Bu rezervin bir diğer özelliği de Küba'daki kahve yetiştiriciliğinin ilk başladığı yer olması. Şimdilerde doğasıyla oldukça ilgi çekici olan bölgedeki ormanın içerisinde bir zipline deneyimimiz olacak ve kahve çiftliklerinde kısa bir ziyarette bulunacağız. Tur bitimi dinlenmek için Vinales’de bulunan konaklama yerimize doğru tekrar yola çıkacağız. Konaklama Vinales’de bulunan Casa’da.

4. Gün
Vınales – Pinar Del Rıo - Vınales

Kahvaltının ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini yakından görme fırsatı elde edeceğiz. Turumuzun devamında Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını ücretini ödeyerek satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra konaklama yerimize transfer oluyoruz. Geceleme ve konaklama Vinales’de bulunan Casa’da.

5. Gün
Vınales – Cıenfuegos – Trınıdad

Kahvaltının ardından Küba’nın doğusundan batısına doğru gitmek için Vinales Vadisine son kez selam verip Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış, bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a transfer olacağız. Geceleme ve konaklama Trinidad’da bulunan Casa’da.

6. Gün
Trınıdad

Kahvaltının ardından Trinidad’ı keşfetmek için yola çıkıyoruz. İlk durağımız zamanında köleliğin hüküm sürdüğü, ülke tarihini derinden anlamamızı sağlayacak şeker kamışı tarlaları olacak. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. Sonrasında ise kendimizi Karayiplerin turkuaz sularına bırakmak için Ancon plajına gideceğiz. Geceleme ve konaklama Trinidad’da bulunan Casa’da.

7. Gün
Trınıdad – Santa Clara – Havana

Kahvaltının ardından konaklama yerimizden ayrılıp Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara şehrini görmek için yola çıkıyoruz. Santa Clara’ya varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceğiz. Tur bitimi Havana’ya olan yolculuğumuz devam edecek. Havana’ya varışımızın ardından konaklama yapacağımız otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Havana – Istanbul

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK 183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:35’de Istanbul’a uçuş. Uçuşumuz Karakas stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saatlik bir bekleme olacaktır ve uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Yeni güne uçakta gireceğiz...

Uçuş No: TK 183 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Havana - Tarih: 20 Şubat 2023 - Saat: 09:15 - Varış: Istanbul - Tarih: 20 Şubat 2023 - Saat: 10:10
9. Gün
İstanbul

Sabah saatlerinde İstanbul'a varışımızın ardından turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Havana – İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler
 • Havana’da 4* Otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Vinales ve Trinidad’da 4 gece Casa’larda oda kahvaltı konaklama
 • Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı ve Covid-19 Seyahat sağlık sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize Ücreti
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
13 Şubat 2023 | 21 Şubat 20234* Oteller 2.090 USD2.090 USD2.440 USD-

Genel Bilgiler


Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

 İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Gezi Zamanlaması
Küba yıl boyunca, iki ayrı mevsime tropik bir iklime sahiptir. Kuru mevsim (Aralık-Mayıs), gündüz sıcaklıkları 26 ° C-31 ° C ve 19 ° C-21 ° C olan sıcak, güneşli günler görür.. Mayıs – Haziran ayları ve Ekim – Kasım ayları yağışlar olabilir ve sonrası, nem oranının ve sıcaklığın yükseldiği aylardır. Yağışa bağlı olarak nem oranı yükselir. Sıcaklık 35°C civarındadır.

Sağlık
Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​


Vize Bilgileri
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Ülkeye girişte pasaportunuza vurulabilecek damga başka bir ülkeye seyahatinizi etkilemeyecektir.


Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Farklı kültürleri tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı, kendini dinç hisseden her gezgin için uygundur.


Uçuş Süreleri
Türkiye'den Küba'ya direk THY ile yapılmaktadır. Ancak dönüş uçağında Karakas 1,5 saatlik bir stop vardır, yaklaşık 17 saat sürer.


Para Birimi
Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini bulundurmanızı öneririz. Ülkedeki döviz bürolarından yerel para birimini temin edebilirsiniz.


Saat Dilimi
Küba ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00’tir.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat konuşma ücretleri oldukça yüksektir (1 dakika=8 TL).


Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz.

Yemek Kültürü
Küba’da tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

Elektrik
Küba’da 120 V; A / B / C /  L  tipi üçlü prizler kullanılmaktadır.   


Alışveriş
Küba'dan alınacak şeylerin başında ülkenin önemli kahve gelir Bunların yanı sıra Karayiplere özgü takılar, antika eşyalar, parfüm ve çok çeşitte saat bulmak mümkündür.

Önemli Notlar
Bu turumuza yalnızca 34-44 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.