Katmandu - Bangkok
5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

2 Öğle & 3Akşam Yemeği Dahil

2 Öğle & 3Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
2.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
5.980 USD
200.582 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Bangkok

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek özel aracınızın evinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile Bangkok uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

Uçuş No: TK 64 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 11 Kasım 2024 - Saat: 20:55 - Varış: Bangkok - Tarih: 12 Kasım 2024 - Saat: 10:15
2. Gün
Bangkok

Bangkok’a varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve Bangkok turumuzu gerçekleştirmek üzere şehir merkezine transfer oluyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Altın Buda (Wat Traimit Withayaram), Büyük Saray, Wat Phra Kaew (Zümrüt Buda), Wat Pho (Yatan Buda), Temple of Dawn (Şafak Tapınağı), Wat Arun, Wat Pak Nam bulunuyor. Büyük Saray, binlerce yıl boyunca zarif Kraliyet mimarisinin sayısız görkemli ve ilham verici örneklerinden oluşuyor. Büyük saray’a kısa bir yürüme mesafesinde olan Yatan Buda olarak da bilinen, altın varak ve sedef süslemelerle kaplı etkileyici Wat Pho, bugün Budizm’e ait göreceğimiz aydınlanmayı temsil eden Buda’nın on yıllardır saygı duyulan heykellerinden birisi. Wat Paknam Phasi Charoen ise, Wat Paknam tepesinde çok güzel zümrüt camlı pagodayı bulacağınız beş katlı büyük pagodasıyla ünlüdür. Wat Paknam olarak da bilinen bu kutsal tapınak, ziyaretçilere kendilerini huzur ve kültürel zenginlik dolu bir dünyaya kaptırmaları için eşsiz bir fırsat sunuyor. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Tayland Parlamento Binası da geçeceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Bangkok

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Tayland ve Bangkok denilince akıllara gelen ilk yerlerden biri Yüzen Pazar ya da kullanılan diğer adı ile Yüzen Market olarak da bilinen Damnoen Saduak’a hareket ediyoruz. Yüzen pazarlar geçmişten günümüze Tayland kültüründe önemli yere sahip. Taze sebze ve meyve, yiyecek ve çeşitli eşyaların satıldığı pazarların normal sokak pazarlarından farklı olmasının en önemli sebebi pazarların kanallar arasında kuruluyor olması. Yani satış yapan yerli halk da alışveriş yapan ziyaretçiler de kayıklar eşliğinde kanallar arasında kurulu olan pazarlarda geziyor.Bölge sakinleri 200 çeşit kanal oluşturmuş, zamanla da bu kanallarda alıveriş faaliyetleri başlamış. Boyutu, konumu, ürün çeşitliliği ve tasarımı sayesinde, Damnoen Saduak en ünlü ve en popüler olanıdır ve The Man With the Golden Gun, Bangkok Dangerous gibi filmlerde yer almıştır. Yüzen market turumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Ve bir sonraki programımız için Maeklong tren pazarına geçiyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra otelimize dönerken yol üzerinde Hindistan Cevizi fabrikası göreceğiz. Taylandlı çiftçilerin hindistancevizi nektarını ve hurma şekerli somunu nasıl ürettiğini gözlemleyeceksiniz. Hindistan cevizi çiçeğinin kesilmesi, nektarın bambu bir kaba Boşaltılması, muhafaza odunlarının kaba konulması, hindistan cevizi nektarının kaynatılıp pastörize edilerek içilebilir hale getirilmesinin bir gösterimini göreceksiniz. Geleneksel Tay “tavşan dişleri” ahşap makinesini kullanarak Hindistan cevizi kabuğundan Hindistan cevizi sütünü sıkmayı deneyimledikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün
Bangkok - Katmandu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve Kathmandu Uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Bangkok havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve check -in işlemlerinin ardından Kathmandu uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Kathmandu havalimanına varışımızın ardından havalimanında karşılanıyor ve otelimize gitmek üzere havalimanından ayrılıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün
Katmandu

Himalayaların gizemli kenti Katmandu şehir turumuza başlıyoruz. Bugün şehrin kültür merkezi olan, eski kraliyet sarayı, Altın Kapı ve çeşitli tapınakların da içinde bulunduğu birçok tarihi anıta sahiplik yapan Bhaktapur Durbar Meydanı’na gideceğiz. Bu meydanda UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş birçok bina ve tapınağı göre imkânına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Sonrasında Patan Şehri ve Maymun Tapınağı (Swayambhunath) turumuz için hareket ediyoruz. Patan Katmandu Vadisi’nin en eski şehri ve Güzel Sanatlar Şehri olarak geçiyor. Her köşesinde 4 tane stupa tapınağı zamanının ünlü Kralı Ashoka tarafından yaptırılmıştır. Hindu ve Budist yapıları ile dolu bu güzel şehirde el yapımı işçilik ile yapılmış birçok eşya alınabilir. Gezimizin ardından Maymun Tapınağına doğru yola çıkıyoruz. Katmandu vadisindeki tüm kutsal türbeler arasında eski ve esrarengiz bir yer. Yüksek beyaz kubbesi ve ışıltılı altın kulesi kilometrelerce öteden ve vadinin her tarafından görülebilmektedir. Bir taş yazıt üzerinde bulunan tarihi kayıtlar, stupanın MS 5. yüzyıldan itibaren zaten önemli bir Budist hac yeri olduğuna dair kanıt sağlıyor. Swayambhunath stupa'sına, hacılar ve rahipler gittikten sonra geceleri tapınakta koşuşturan yüzlerce maymun yüzünden "Maymun Tapınağı" da denir. Bu tapınakta da keyifle turumuzu yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
Kathmandu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bhaktapur şehri, Paşhupati Tapınağı ve Budha Stupa turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Dünyanın en önemli Hindu tapınaklarınındın birisi olan Pashupati’de Hinduların hayatlarına yakından tanıklık edecek, ölü yakma törenlerini gözleme fırsatı bulacağız. Fotoğraf çekmekten hoşlananlar için harika fırsatlar sunacak. Sonrasında Budhanath Tapınağı’na gidecek ve Budist rahiplerin en kutsal tapınağı sayılan yeri Ziyaret edeceğiz. Turumuzun devamında Katmandu'ya 15 km uzaklıktaki şehir, birçok heykel, ahşap oymacılığı ve farklı tanrı Ve tanrıçalara adanan devasa pagoda tapınaklarının bulunduğu bir orta çağ sanatı ve mimarisi müzesi olarak da bilinen Bhaktapur’a gidiyoruz. Bhaktapur Meydanı, Nepal'in antik sanatlarını öne çıkarması nedeniyle Vadinin en büyüleyici mimari eserlerinden biridir. Taş monolitlerin tepesine tünemiş kralların altın heykelleri, mabedlerinden bakan koruyucu tanrılar, her yerdeki ahşap oymalar (payandalar, lentolar, dikmeler, timpanlar, geçitler ve pencereler) iyi düzenlenmiş bir senfoni oluşturuyor gibi görünüyor. Çömlekçilik ve dokuma başlıca geleneksel endüstrilerdir. Tur bitiminde vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün
Kathmandu – İstanbul

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına hareket ediyoruz. Check in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz, sizi, önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzle buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK 727 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Katmandu - Tarih: 16 Kasım 2024 - Saat: 12:25 - Varış: İstanbul - Tarih: 17 Kasım 2024 - Saat: 18:25

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Bangkok // Katmandu – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve Havalimanı vergileri
 • Katmandu’da 3 gece 5* otelde kahvaltı ve akşam yemeği dahil konaklama
 • Bangkok’da 2 Gece 5* otelde kahvaltı dahil konaklama
 • Yerel havayolalrı Bangkok – Katmandu uçak bileti
 • Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Programda belirtilen kanal gezileri
 • Tur boyunca alınacak 2 öğle ve 3 akşam yemeği
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid 19 Seyahat Sağlık sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (İsteğe bağlı)
 • Nepal vize ücreti (Tüm pasaportlar için vize gereklidir. Kapıda 30 USD)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
11 Kasım 2024 | 17 Kasım 2024 5* Oteller 2.990 USD2.990 USD3.880 USD-

Genel Bilgiler


Katılım Şartı
Bu gezimiz, 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli değil               

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Otellerimiz
Katmandu 5* Hotel Aloft by Marriott  vb.
https://www.marriott.com

Bangkok 5* Pullman Hotel G Silom vb.
https://all.accor.com/hotel/3616

Sağlık
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

Uçuş Süreleri
İstanbul                Bangkok                       09 sa 20 dk

Katmandu             İstanbul                       08 sa 45 dk

KONAKLAMA 
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Nepal para birim iNepal Rupisi (NPR)’dir.

Tayland para birimi Tayland Bahtı (THB)’dir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Nepal ile +2 saat 45dak. fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Nepal’de 14.45’dir. Tayland ile +4 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Tayland’da 16.00 ‘dır.

Telefon Kullanımı 
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü        
Bölgede Güney Doğu Asya yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz. Tayland mutfağı birden fazla Güneydoğu Asya geleneğini harmanlamıştır ve hafif hazırlanmış, güçlü aromatik unsurlar ihtiva eden yemekleriyle tanınır. Tayland mutfağında baharatlar çok yaygın kullanılmaktadır. Nepal’de yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz.

Elektrik        
Tayland’da 220 –240 V , Nepal 'da  230 V kullanılıyor. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

Alışveriş        
Nepal'e özgü hediyeliklerden en önemlisi kesinlikle Thangka resimleridir. Ayrıca şarkı söyleyen kâseler (Singing Bowls) ,yak yünü ürünler alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasındadır. Tayland ise  tik ağacından yapılmış birbirinden güzel dekoratif malzemeler, özellikle başkent Bangkok'un birçok yerinde karşılaşılabilecek olan Thai ipeği, Thai SPA Ürünleri ile alışverişinize farklı alternatifler sunar.

ÖNEMLİ NOTLAR           
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.