MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Size Özel Turlar
Kapat
Lübnan

Beyrut Yılbaşı Turu

Beyrut Yılbaşı Turu

Beyrut Yılbaşı Turu

tarih

30 Aralık - 02 Ocak 2019

şehirler
Beyrut
ulaşım
Türk Hava Yolları ile
Peşin ücret
1.290 DOLAR
tek kişilik oda farkı
199 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
3 Öğle ve 1 akşam Yemeği Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Tarihi 9000 yıla kadar uzanan Baalbeck kasabasını göreceğiz.

 

+ Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezi olarak bilinen Baalbeck’i göreceğiz.

 

+ Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaraları ziyaret edeceğiz.

 

+ Doğal mağaraları ve tarihi yapının özenle korunduğu ünlü Ksara Şatosu’nu göreceğiz.

 

+ Ortadoğu’nun Paris’i Beyrut’ta rengarenk gece hayatı ve bahar havasında  ile yeni bir yılı karşılayacağız.

 • 01. Gün

  30/12/2018
  İstanbul - Beyrut

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Yeni havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde Gazella kontuarında buluşmanın ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağı ile Beyrut’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile varışımızın ardından öğle yemeğimizi alacağımız yerel restorana transfer oluyoruz. Yemeğin ardından panoramik Beyrut turumuza başlıyoruz. İlk  durağımız Beyrut'un simgelerinden Güvercin Kayalıkları olacak. Burada vereceğimiz kısa fotoğraf molasının ardından, birbirinden şık kafeler, restoranlar ve ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'e gidiyoruz. Bu bölgede inşa, onarım, düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarını üstlenen firma olan Solidere bu bölgeye güncel ismini verirken aynı zamanda çalışmalar esnasında Roma dönemine ait çeşitli eserler bulmuş ve günümüzde modern şehir yapısı içerisinde bunları ziyarete açmıştır. Yürüyerek gezeceğimiz bu bölgede, saat kulesi ile meşhur Nejmeh Meydanı, meydanda yer alan tarihi Ortodoks Kilisesi, tarihi Roma Hamamı kalıntıları, Osmanlı döneminde kışla olarak inşa edilen ve günümüzde Başbakanlık ve Parlamento olarak kullanılan binaları, Birleşmiş Milletler Binası, Lübnan’ın yeniden yapılanmasında önemli rol oynayan eski başbakan Refik Hariri’nin mezarı ve Mohamed El-Amin Camisi göreceğimiz yerlerin başında yer alıyor. Tur bitimi otele transfer. Konaklama otelimizde.

 • 02. Gün

  31/12/2018
  Beyrut - Baalbek - Ksara - Beyrut

  Kahvaltının ardından Baalbeck-Anjar-Ksara turu için  Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede(90 km), Lübnan Dağları'nın arkasındaki Bekaa Vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Bacchus tapınağı dünyada günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Jüpiter Tapınağı ne yazık ki zaman içerisinde harap olmuş ve toplam Corinthian tarzı 54 sütun üzerine kurulmuş olan tapınaktan günümüze kadar sadece 6 tane sütunu ayakta kalmıştır. Tapınağın 8 adet sütunu ise Bizans İmparatoru Justinian’ın emri ile 532-537 yılları arasında inşası tamamlanan İstanbul’daki Ayasofya Kilisesinin yapımında kullanılmıştır. Şehirde ilk arkeolojik kazılar 1898 yılında Osmanlının izni ile Alman Kayzeri 2. Wilhem zamanında başlamıştır. Burada yapacağımız gezimiz sonrasında yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Yemeğin ardından doğal mağaralarda yer alan Ksara Şatosuna geçeceğiz ve burada ünlü mahzenleri göreceğiz. Günümüzde hala kullanımda olan mağaraları gezdikten sonra Bekaa Vadisi üzerindeki yolculuğumuzu sürdürerek Anjar kasabasına hareket ediyoruz. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, doğu-batı ve kuzey-güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Yeni yıl yemeğimizi otelimizde alacağız. Konaklama otelimizde. ( Yeni yıl programları beli olmadığı için yeni yıl yemeği farklı bir otelde de alınabilir)

 • 03. Gün

  01/01/2019
  Beyrut

  Kahvaltının ardından özel aracımız ile Jeita-Harissa-Byblos turu için yola çıkıyoruz. Beyrut’a yaklaşık 30 dakika mesafede (20 km) Lübnan dağlarının eteklerinde, Köpek Nehrinin ve vadisinin kenarında yer alan Jeita mağaralarına doğru hareket. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yerel bir restoranda öğle yemeği ardından, yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye varacak. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana Heykeli bizleri karşılayacak. Heykelin arkasında yer alan büyük katedral ise dışarıdan sedir ağacı, içeriden Fenike gemisi görüntüsü veren ve yarışma sonucu seçilen mimarisi ile etkileyicidir. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Büyük bir ticaret limanı olan Byblos zamanında antik Mısır ile gelişmiş olan ticari ve kültürel ilişkileri sebebi ile bölgede papirüs ticaretine hâkim bir kent idi. Bu sebeple de şehre Yunanca da Papirüs anlamına gelen Byblos adını da yine Yunanlılar vermiştir. Bugünkü modern Latin, Arap ve Yunan alfabesinin temeli olan ilk lineer alfabeyi de bulanlar Finikeliler olmuştur ve alfabe ile ilgili en eski eser Byblos da bulunmuştur. Turumuzun bitiminde otele transfer. Akşam serbest zaman. Konaklama otelimizde.

 • 04. Gün

  02/01/2019
  Beyrut - İstanbul

  Kahvaltının ardından odaları boşaltıyor ve özel otobüsümüz ile dönüş yolculuğumuz için Beyrut Havalimanı’na  doğru yola çıkıyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

- Türk Hava Yolları ile İstanbul-Beyrut-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
-Size özel ev – alan – ev transferi
- Belirtilen otelde Kahvaltı konaklama
- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
- Programda belirtilen 3 öğle yemeği
-Yeni Yıl yemeği 
- Baalbeck-Anjar-Ksara  gezisi
- Jeita-Harissa-Byblos gezisi
- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
- Yurtdışı çıkış harcı
- Seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler
- Akşam yemekleri
- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
- Fazla Bagaj ücreti
- Kişisel harcamalar
 

Beyrut Yılbaşı Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Sağlık

Ülkeye girişlerde herhangi bir aşı zorunluğu bulunmamaktadır.

- Vize Bilgileri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Umuma mahsus pasaport sahipleri ve Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

- Uçuş Süreleri

Turumuzu Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Beyrut uçuşunu Atatürk Havalimanı'ndan direkt uçuş olarak gerçekleştireceğiz. İstanbul-Beyrut  1 saat 50 dakika, Beyrut- İstanbul 1 saat, 55 dakikadır.

Para Birimi

Lübnan sınırları içerisinde yer alan Beyrut'ta para birimi olarak Lübnan Poundu (LBP) kullanılmaktadır. Yanınıza USD ve bunun küçük birimlerini amanızı öneririz.

Saat Dilimi

Türkiye ile Lübnan arasında saat farkı bulunmamaktadır.

- Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Beyrut’ta hava sıcaklığı  en yüksek 20,en düşük 10 derece olacaktır.  Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Türk damak tadına son derece benzer bir yemek kültürü bulunmaktadır. Peynir, turşu ve zeytinyağını denemenizi öneriyoruz.

 - Elektrik

Lübnan’da  elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır.

Alışveriş

Ülkede çok geniş bir yelpazede alışveriş imkânı bulunmamaktadır. Yöreye özgü hediyelik eşyalar ve dünyaca ünlü tasarımcıların ürünlerini satın alınabilir.

Beyrut Yılbaşı Turu , Lübnan Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Beyrut Yılbaşı Turu Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Beyrut Yılbaşı Turu Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.