MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Avrupa
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Uzakdoğu
 • Kafkaslar
tur dönemi
 • Yaz Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
 • Sonbahar - Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları 2020
 • Sömestre Turları 2020
tur tipi
 • İleri Seviye Gezgin
 • Kültür Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
Kapat
Madagaskar

Belgesel Tadında Madagaskar Turu

Belgesel Tadında Madagaskar Turu

Belgesel Tadında Madagaskar Turu

tarih

09 - 16 Eylül 2019

şehirler
Andasibe, Antananarivo, Antsirabe, Fianarantsoa, Ranomafana
ulaşım
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Peşin ücret
3.890 DOLAR
tek kişilik oda farkı
490 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
6 Öğle Yemeği & 7 Akşam yemeği

Sizi Arayalım

0(212) 233 15 98

0(530) 469 74 03

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ Adaya özgü Baobab ağaçları...

 

+ İçerisinde 12 cins Lemur ve daha önemlisi altın lemurlar...

 

+ Ulusal Ranomafana parkı...

 

+ Isalo Ulusal parkı ve parkta yıllar boyunca rüzgar ve yağmurun şekillendirdiği kumtaşı kayaları...

 

+ Isalo Ulusal Parkında '' Natural Swimming Pool '' olarak adlandırılan gölcükler...

 

+ Adanın üst kısımlarında yer alan pirinç tarlaları...

 

+ Marozevo'da bulunan Pyereras rezervi...

 

+ Andasibe Perinet Rezervi ve burada Orkide parkındaki bir birinden güzel orkideler...

 

+ Mahafaly kabilesinin mezar taşları...

 • 1.Gün

  09/09/2019
  İstanbul

  Turumuz vermiş olduğunuz adrese gelecek olan özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. 08 Eylül Saat 22:50’de İstanbul Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport kontrollerimizi tamamlıyoruz. Kontrollerin ardından saat 01:50’de Türk Havayolları’na ait TK 160 sefer sayılı uçuşu ile Madagaskar’ın başkenti Antananarivo’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14:50’de Tana olarak da söylenen adanın en büyük kenti olan Antananarivo’ya varıyoruz ve havalimanında yerel yetkililer tarafından karşılamamızın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 2.Gün

  10/09/2019
  İstanbul - Antananarivo

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve havalimanı doğru gidiyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız uçuşumuzun ardından havalimanında bizi bekleyen aracımı ile Isalo’ya doğru hareket ediyoruz. Bu yolculuk bizi Madagaskar’ın daha yeşil olan ve Mahafaly kabilesinin yaşadığı iç kısımlara götürecek ve yolumuzun üzerinde geçmişten günümüze gelen bu kabilenin mezar taşlarını görme şansımız olacak. Isalo’ya varışımızdan önce Zombitse ormanlarından geçecek güneyin kuru topraklarından Isalo’nun yeşil doğası ile karşılaşacağız. Öğle yemeğimizi yolculuğumuz esnasında lokal bir restoranda alacağız. Yolumuzda karşımıza Madagaskar’ın meşhur ve kendine has ağaçları olan Baobab ağaçları arasında geçecek ve bu değişik cinsin karsından heyecana kapılacağız. Gün sonunda otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 3.Gün

  11/09/2019
  Antananarivo - Tulear - Isalo

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Isalo Ulusal parkını keşfe çıkıyoruz. Bu parkın rüzgar ve yağmurların şekil vermesi ile uzun yıllarda oluşan kum taşı yakaları ile ünlü olduğu kadar görenleri hayrete düşüren meşhur yüzme havuzunu andıran doğal gölleri ilede meşhur bir park, ayrıca bu park Bara Kabilesinin ölülerini gömdüğü bir bölgedir. Bu parkın diğer bir özelliği ise 340 kadar faunal hayvana ev sahipliği yapmasıdır. Öğle yemeğimizi gezimiz esnasında aldıktan sonra yönümüzü Fianarantsoa’ya doğru çeviriyoruz. Yolumuzda Andringtina sıra dağlarının güzel manzarası eşliğinde yaparken doğanın renklerinin daha yeşile dönemeye başlayacak. Turumuzun bitiminde otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 4.Gün

  12/09/2019
  Isalo Ulusal Parkı - Fianarantsoa

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ayrılıyoruz ve yaklaşık 2 saat sürecek bir yolculuğun ardından Ranomafana’ya ulaşıyoruz. Yolumuzun üzerinde doğanın daha yeşillendiğini ve küçüklü büyüklü yöresel köylerin daha sıklaştığını göreceğiz ve ulusal parka varışımız ile gezimizi gerçekleştireceğiz. 1991 yılında kurulmuş olan bu park doğası ve içinde barındırdığı birbirinden farklı 12 Lemur cinsine, 100’ün üzerinde farklı cins kuş, kelebek ve sürüngene ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin orman ile kaplı olması farklı güzellikleri de birlikte getirmektedir. Yükseklerdeki ağaçlarda yosunlar değişik şekillerde tablolar oluşturmakla kalmamış bunun yanında doğal mantarlar ve Orkideler adete doğayı süslemektedir. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alıyoruz. Turumuzun bitimin otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 5.Gün

  13/09/2019
  Fianarantsoa - Ranomafana - Fianarantsoa

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Antsirabe’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde pirinç tarlalarını ve halkın asya özellikleri taşıdıklarını göreceğiz ve hava biraz daha ışımaya başlayacak. Ambosita’da kısa bir mola vereceğiz ve ahşap oymacılığı workshop’una katılacağız ve yöresel oymaların nasıl yapıldığını öğreneceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında aldıktan sonra Antsirabe’ye devam edeceğiz. Varışımız ile otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6.Gün

  14/09/2019
  Fianarantsoa - Antsirabe

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yaklaşık 6 saat sürecek fakat keyifli bir yolculuk için otelimizde ayrılıyoruz. Yolculuğumuz esnasında adanın doğu kısmına doğru hareket ediyoruz. Bu kısmın daha yeşil ve yağmur ormanları ile kaplıdır. Yolculuğumuz esnasında Marozevo Ulusal Parkını gezme şansımız olacak, bu park bir çok sürüngene ve iki yaşamlı olarak literatürde yer alan Amphibian cinsi hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu canlılara iki yaşamlı denmesinin sebebi hayatlarının bir kısmını karada ve diğer kısmını suda geçirebilen canlılar olmasından kaynaklanmaktadır. Burada ayrıca bir çok değişik tipte bukalemun görebilirsiniz. turumuzun bitiminde lodge’muza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’da.

 • 7.Gün

  15/09/2019
  Antsirabe - Andasibe

  Otelimizde alacağınız kahvaltının ardından yaşayan en büyük Lemur cinsi olan Indri’leri görmek için Andasibe Perinet Rezervine gidiyoruz. Bu özel rezerv bölgesel fauna ve floraya ev sahipliği yapmaktadır. Rezervde özellikle bir birinden farklı orkideler, bukalemunlar, böcek yiyen Tenrekler ve bir çok kuş cinsine ev sahipliği yapmaktadır. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Orkide parkını ziyaret ediyoruz ve birbirinden farklı ve renkteki orkideler karşısında hayranlığa kapılacağız ve fotoğraflarını çekip ölümsüzleştireceğiz. Öğleden sonra Vakona’ya dönüyoruz ve özel bir park olan ‘’ ILE Aux Lemuriens ‘’ ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda Lodge’umuza dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 8.Gün

  16/09/2019
  Andasibe

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirlediği saatte otelimizden ayrılıyoruz ve havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğun ardından Havalimanına varıyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK 161 sefer sayılı sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 

 • 9. Gün

  17/09/2019
  İstanbul

  04.55’te İstanbul’a varış. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile son buluyor.      

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

- Antananarivo’da 1 gece konaklama,

- Isalo’da 1 gece konaklama,

- Fianarantsoa’da 2 gece konaklama,

- Antsirabe’de 1  gece konaklama,

- Andasibe’de 2 gece konaklama,

- 6 öğle ve 7 akşam yemeği dahil,

- Programda belirtilen tüm yemekler

- Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,

- Tüm park giriş ücretleri,

- Yurtdışı çıkış harcı,

- Seyahat sigortası,

- Kişiye özel eviniz – alan – eviniz transferi de dâhil tüm transferler,

- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.

 

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

- Programda belirtilmeyen yemekler,

- Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

- Fazla Bagaj ücreti,

- Kişisel harcamalar,

- Vize Ücreti.

Belgesel Tadında Madagaskar Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

- Gezi Zamanlaması
Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama sıcaklıkları görebilirsiniz.
http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/370

 

- Sağlık
Madagaskar'a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak kırsal bölgelerde sivrisinek kaynaklı hastalıklar görülebilmekte bu nedenle doktorunuza danışarak sıtma ilacı almanız önerilir. Ayrıca tropik bölgelere uygun sinek koruyucu spreyler kullanabilirsiniz.

 

- Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri vizeye tabidir. Turistik vizelerinizi ülkeye girişte alabilirsiniz.

 

- Gezi Zamanlaması
Yarı tropik bir iklime sahiptir. En yüksek sıcaklığın yaşandığı Kasım-Aralık aylarında sıcaklıklar 28 derece civarındadır ve aynı zamanda yağışlı geçmektedir. En düşük sıcaklıklar Haziran-Ağustos arasında olup hava sıcaklıkları 18 derece civarındadır.

 

- Uçuş Süreleri
Türk Havayolları ile  İstanbul – Antananarivo: 12 saat 35 dakika  /// Antananarivo- İstanbul: 12 saat 45 dakika
Giderken 1, dönüşte 1saat 45dk Mauritius’da uçaktan inilmeden teknik bekleme yapılmaktadır.


- Para Birimi
 Para birimi Ariary MGA olarak geçmektedir.

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Madagaskar arasında +1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Madagaskar'da 13.00’dür.

 

- Yemek Kültürü
Kendine özgü bir yemek kültürü olmayıp, bol bol deniz ürünleri tüketilir. Konaklama yapacağınız otellerde ve restoranlarda Dünya Mutfağı'ndan yemekler bulabilirsiniz.
 

- Alışveriş
Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz.

 

- Sosyal Yaşam
Tolerans ve taciz korkusu Madagaskar’da sosyal iletişimin büyük bir parçasıdır. Tolerans ve sabır göstermek yerine öfkeli davranışlardan kesinlikle kaçınılmalıdır. Kestirip atan ve inanca dayalı sohbetlerden ve iletişimden kaçınılmalıdır. “Belki “, “Muhtemelen”  gibi sözcükleri kullanmaya çalışmanızı öneririz. Çok fazla teşekkür edin. Vücut dilini öğrenmeniz oldukça kolaydır. Vücudunuzu hareketsiz bir şekilde öne doğru hafifçe eğerek “pardon gelebilir miyim?“ i ifade edebilirsiniz. Bu hareketi bir çok defa kullanacaksınız.

Atalarının oldukça güçlü bir etkisi var yaşamlarının üstünde ve atalarının istekleri aile fertlerine ve toplumun her kısmına dikte edilmiş durumdadır. Ölüm, din veya spiritüel bir anlam taşıyan hiçbir şeye dokunmamak gerekiyor. Dokunmak yerine eğilip bakmak daha uygundur. Dokunduğunuz takdirde sert bir tepkiyle karşılaşma riski oldukça yüksektir.

Madagaskar’da tabular üzerine kurulu bir yaşam var ve tabular hayatın her yerindedir.

Kapalı ve muhafazakar giysiler hemen her yerde kabul edilebilir. Özellikle köy ve kasabalarda açık giysiler giymemek gerekiyor çünkü bu tacize neden olabiliyor. Madagaskar genel anlamda güvenli bir ülke ve suç oranı çok yüksek değildir.

 

- Önemli Not
Turumuza 14 yaş altı misafirlerimizi kabul edemiyoruz.

Belgesel Tadında Madagaskar Turu, Madagaskar Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* Hotel Carlton – Antananarivo

http://www.carlton-madagascar.com/

 

Isalo Rock Lodge – Isalo

http://www.isalorocklodge.com/

 

4* Zamotel – Fianarantsoa

http://zomatel-madagascar.com/

 

4* Plumeria Hotel – Antsirabe

http://www.plumeriahotelantsirabe.com/index.html

 

4* Vakona Lodge – Andasibe

http://www.hotelvakona.com/

 

Belgesel Tadında Madagaskar Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Belgesel Tadında Madagaskar Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 15 98
+90 530 469 74 03

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.