Bamberg - Münih - Wurzburg - Salzburg - Frankfurt
Kahvaltı Dahil

Kahvaltı Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Kişilik Fiyat
1.990 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.980 EUR
142.412 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Frankfurt – Würzburg

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Frankfurt uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte Almanya’nın 5.büyük şehri olan Frankfurt'u geziyoruz. Dünyaca ünlü, Almanya’nın en saygın yazar ve şairi olan Johann Wolfgang Von Goethe’nin (1749 – 1832) doğduğu yer olan Frankfurt, kültürel mirasını ziyaretçilerine sunmak için can atan bir şehir. Panoramik Frankfurt şehir turumuzda; Domplatz, St Bartholomew Cathedrali (Kaiser Dom), Rathaus Römer (Belediye Binası), St. Paul Klisesi, Goethe’nin Evi, Main kulesi ve Goethestrase (Alışveriş caddesi) görülecek yerler arasındadır. Kısa Frankfurt turumuzun ardından Würzburg’a transfer oluyoruz. Würzburg, Avrupa’nın en iyi saraylarından biri olan, Barok mimarinin en yüksek noktası kabul edilen ve UNESCO Dünya kültür mirası olan -Residence Palace- ile ünlüdür. Würzburg şehir turunda; Würzburg Sarayı, Dom St. Kilian (Cathedral), Alte Mainbrücke (Eski Köprü), Falkenhaus, Marienkapelle, old market square (eski şehir meydanı) görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 1587 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 17 Eylül 2024 - Saat: 08:05 - Varış: Frankfurt - Tarih: 17 Eylül 2024 - Saat: 10:15
2. Gün
Würzburg – Bamberg – Rothenburg – Würzburg

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından güne Bavyera Bölgesi’nin incisi olarak anılan Bamberg’i keşfederek başlıyoruz. Orta çağdan kalma sokakları, nehir manzaralı küçük şirin bahçeleri ile ahşap evlerin bulunduğu bir balıkçı yerleşimi olan Küçük Venedik’i gezeceğiz. Barok ve Rokoko tarzı ile ünlü Bamberg Katedralini dışarıdan gördükten sonra şehri yürüyerek keşfedeceğiz. Bu keşfimizin ardından Frankfurt ve Münih’in tam arasında konumlanmış küçük bir orta çağ kasabası olan Rothenburg turumuzu gerçekleştirmek üzere Bamberg’den ayrılıyoruz. Belkide tüm Almanya’nın en güzel ve kesinlikle en ünlü kasabası. Merkezi, günümüz Pazar yeri ve Jakob's Kilisesi dir. Geçen zamandan hiç etkilenmemiş orta çağ kasaba merkezi ve onu tümüyle çevreleyen, hasarsız 14.yy’dan kalma koruma duvarları ile tanınıyor Rothenburg. Burada bulunmak, zaman içinde geriye gitmiş hissi veriyor ziyaretçilerine. Orta çağda özgür bir imparatorluk şehri olarak anılıyor, 15.yy’da Heinrich Toppler idaresinde altın çağını yaşıyor. Aynı dönem içerisinde 6000 nüfuslu bu kasaba, Frankfurt ve Münih’den çok daha büyük bir yerleşim haline geliyor. Şimdilerde Rothenburg, küçük bir kasaba, büyük bir turistik merkez. Karakter ve cezbedici güzellikler ile dolu kasabalar ilginizi çekiyorsa Rothenburg’a hayran kalacaksınız. Rothenburg turunda; Marktplatz, St. Jakobs-Church, Rathausturm (Kasaba Binası Kulesi), Altstadt, Rathaus (Eski belediye binası), 14.yy’dan kalma Siebersturm ve Kobolzeller Tor (Kobolzeller Kapısı) görülecek yerler arasındadır. Buradaki gezimizin ardından dinlenmek üzere otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Würzburg – Dınkelsbuhl - Ausburg – Munıh

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Almanya’da en iyi korunmuş orta çağ şehirlerinden biri olan Dinkelsbühl’u keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. 400 yıldan beri manzarası değişmemiş olan bu şirin kent, 1806 yılında Bavaria’ ya bağlanmış ve 1888 yılında Berlin ile Münih’ ten gelen sanatçılar, şehrin güzelliğinden etkilenerek çeşitli eserlere imza atmışlar. Tur bitimi Ausburg’a transfer oluyoruz. Ausburg, Almanya’nın en eski şehirlerinden ve Bavyera eyaletinin en büyük 3. şehridir. Şehrin adı MÖ 15 yılında Roma imparatoru Augustus'un askeri üs olarak kurduğu yerleşim merkezi Augusta Vindelicorum'dan gelir. Buradaki gezimiz esnasında; Azize Anna Manastırı, Dom, Azize Mary Katedrali ve Aziz Ulrich-Aziz Afra Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi Münih’te bulunan otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Ausburg – Schwangau – Munıh

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Bavaria Kralı Louis II'nin ("Deli Kral Ludwig") emriyle Bavyera Alpleri'ndeki Pöllat Boğazı üzerindeki bir kaya çıkıntısının üzerine inşa edilen gösterişli Neuschwanstein şatosuna gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Neuschwanstein şatosu; İnşaat 1868 yılında başlamış ve hiçbir zaman tamamlanamamıştır. Walt Disney’in Uyuyan Güzel masalına ilham olan şatonun bugünkü halini almasını sağlayan, hatta logosunda da kendine yer bulan Neuschwanstein kalesi; Almanya’nın Bavyera eyaletinde en çok ziyaret alan yapıların başında geliyor. Bu efsanevi şatoyu gezdikten sonra Avrupa’nın en önemli sanat, teknoloji, finans, kültür, inovasyon, eğitim ve turizm merkezlerinden Bavyera eyaletinin başşehri Münih’e dönüyoruz. Şehir turumuzda ilk durak, etrafı müzeler, kiliseler, dükkanlar, kafelerle çevrili, şehrin kalbinin attığı yer Marienplatz, zarif kubbeleri, etkileyici çan kulesiyle ilgi çekici güzelliğe sahip Eski Belediye Binası (Altes Rathaus), Münih denilince ilk akla gelen yapılardan, şehrin adeta sembolü Yeni Belediye Binası (Neues Rathaus) 14.yüzyıl gotik tarzda inşa edilmiş İsator Kapısı, yine Münih’in simgesi olarak kabul edilen Kral Ludwing’in altın mezarı ve birçok hazinenin sergilendiği Fraunenkirche (Meryemana Kilisesi) görülecek yerler arasında. Tur bitimi dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Munıh – Hallstatt –Salzburg

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Avusturya’da Viyana’nın popülerliğini devralan, insanı bir masalın tam da ortasında hissettiren Hallstatt’a doğru yola çıkıyoruz. Doğanın bütün renklerini ve canlılığını, tertemiz havayı, insanın ruhunu arındıracak kadar güzel ve etkileyici dingin göl atmosferini yaşayacağınız dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt, aynı zamanda UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine ekli. Göl kenarında banklarda oturup kuğuları ile dinlendirici, huzur veren manzarayı izleyebilir, ara sokaklarında birbirinden güzel evlerin arasında gezebilir, Hallstat’ın merkezi Market Square’de bölgeye özgü ürünlerin satıldığı mağazalarda alışveriş yapabilir, kasabanın merkezinden rahatça ulaşabileceğiniz finiküler ile 350 metre yukarıdaki gözlem noktası (skywalk) dan Hallstat gölünün muhteşem panoramik görüntüsünü izleyebilirsiniz. Hallstatt gezimiz sonrası Mozart’ın notalarının yükseldiği Salzburg’a hareket edeceğiz. Doğu Avrupa’nın yemyeşil ormanlık yollarında harika manzaralar eşliğinde Salzburg’a varmışımızla birlikte otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Salzburg – İstanbul

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Salzburg’u keşfetmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Salzburg’un en önemli ve en gözde yerlerinden 900 yıllık tarihe sahip Avrupa’nın en büyük kalesi Festung Hohensalzburg, çiçekler ve birbirinden etkileyici heykellerle donatılmış sahip Mirabell Sarayı bahçesi, Ortaçağ, Barok ve Rönesans dönemine ait binaların bulunduğu eski şehir ve Residence Mey danı, aşıkların aşklarının sonsuza dek sürmesi için, dileklerini yazdıkları kilitlerin asıldığı Makartsteg köprüsü, kuşların ve nehrin sesi ile oluşan mükemmel senfoniyi banklarda oturarak iliklerinize kadar hissedebileceğiniz Salzburg şehrini ikiye ayıran Salzach Nehri, tabelaları ferforjeden yapılmış ünlü markaların mağazalarının olduğu Salzburg’un kalbi ve en güzel caddesi Getreidegasse Caddesi, Getreidegasse Caddesi üzerinde dikkatinizi çekecek Mozart'ın doğduğu ev, altın rengi kocaman bir küre üzerinde ayakta duran bir adam heykeli ile Kapitelplatz' Mozart’ın ihtişamlı heykelinin de bulunduğu Mozartplatz, görüldükden sonra havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Uçuş No: TK 1384 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Salzburg - Tarih: 22 Eylül 2024 - Saat: 19:15 - Varış: İstanbul - Tarih: 22 Eylül 2024 - Saat: 22:45

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Frankfurt // Salzburg - İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
 • Wurzburg’da 2 gece, Munih’de 2 gece ve Salzburg’da 1 gece olmak üzere 4* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar (Neuschwanstein şatosu giriş ücreti dahildir.)
 • Covid-19 seyahat sağlık sigortası
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış Pulu
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen turlar
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
17 Eylül 2024 | 22 Eylül 2024 4* Oteller 1.990 EUR1.990 EUR2.680 EUR-

Genel Bilgiler


Oteller
Würzburg - 4* Dorint Hotel Wurzburg vb.
https://hotel-wuerzburg.dorint.com/de/

Münih - 4* Holiday Inn Munich Leuchtenbergring vb.
https://www.ihg.com/holidayinn/hotels

Salzburg - 4* Wyndham Grand Salzburg vb.
https://www.wyndhamhotels.com/wyndham-grand/salzburg-austria/

Katılım Şartları
Bu gezimiz 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Frankfurt’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir

Uçuş Süreleri
İstanbul                        Frankfurt                 2 sa 10 dk

Salzburg                       İstanbul                   2 sa 55 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Fransa ve Almanya’da kullanılan para birimi Euro dur

Seyahatiniz için yanınıza Dolar almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi
Fransa ve Almanya, Türkiye’den 2 saat geridedir.

Örneğin, Türkiye’de saat 18:30 iken Fransa’da 16:30’dur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

Elektrik
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

Alışveriş
Fransa’ ve Almanya’da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır  Ayrıca bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir

Önemli Notlar
**Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.