Baştan Başa Tayland Turu

Baştan Başa Tayland Turu

Baştan Başa Tayland Turu Aralık 2021

Baştan Başa Tayland Turu

25 Aralık - 02 Ocak 2022 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 1.850 15.819 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 400 | 3.420 ₺

Bu tur, 27-39 yaş aralığında keşfederken sosyalleşen ve erişebilir bütçeyle en iyi hizmeti Gazella kalitesiyle tercih eden Gazella Nomads’lılar içindir!

Bangkok | Chiang Mai | Phuket
Bangkok'un renkli yüzen çarşısı, Chang Mai'de göz kamaştıran tapınaklar ve tekne turu, Phuket'te Phi Phi adası ile eşsiz bir deneyim...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

4* Otel Seçenekleri

4* Otel Seçenekleri

1 Öğle yemeği dahil

1 Öğle yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Bangkok (25/12/2021)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşmamız ile programımıza başlıyoruz.  Türk Havayollarına ait TK58 sefer sayılı uçuşu ile Bangkok’a hareket ediyoruz. Gecelememiz uçakta.

2.Gün
Bangkok (26/12/2021)

Yaklaşık on saatlik bir uçuşun ardından Bangkok’a varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. Turumuz sırasında Uyuyan Buda, Oturan Buda, Altın Buda , Kraliye Caddesi, eski ve yeni Parlamento binaları göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Tur sonrasında otelimize transfer ve odalara yerleşme. Kısa bir dinlenmenin ardından otelden ayrılıyoruz. Serbest öğlen yemeği molamızın ardından kanallar turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kanallar turumuzda motorlu kayığımızla birbirilerine bağlı irili ufaklı kanallar arasında yol alıp yerel halkın yaşamını başka bir açıdan gözlemleme imkanı bulacağız.  Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.Gün
Bangkok (27/12/2021)

Kahvaltını sonrasında yüzen çarşı turumuzu gerçekleştirmek üzere otelimizden ayırılıyoruz.  Yaklaşık 1,5 saat yolculuğun ardından Asya’ya özgü uzun kuyruklu motorlarla yüzen çarşıya doğru hareket ediyoruz. Su kanalları arasında kurulmuş olan köyleri görerek yüzen çarşıya ulaşıyoruz. Yerel halkın küçük kanolarla tezgahlar kurduğu bu rengarenk çarşıda el emeği eserler, çeşitli hediyelik eşyalar ve yerel meyve-sebzeler satılmaktadır. Öğlen yemeğimizi serbest olarak alacağız. Gezimiz esnasında alışveriş etme imkanı bulacağız.  Gezilerimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4.Gün
Bangkok - Chiang Mai (28/12/2021)

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin bildireceği saatte havalimanına hareket ediyoruz. Yerel Havayolları ile Chiang Mai’ye uçuyoruz. Varışımızı takiben Chiang Mai şehir turumuza başlıyoruz. Öğlen yemeğimizi tur esnasında serbest olarak alacağız. Şehrin 15 km kadar dışında yer alan Kuzey Tayland’ın en ünlü tapınağı Wat Phrathat Doi Suthep’i ziyaret ediyoruz. Wat Suan Dok ve Wat Chide Luang turumuzda ziyarete edeceğimiz diğer tapınaklardır. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5.Gün
Chiang Mai (29/12/2021)

Erken kahvaltının ardından Chiang Rai (Altın Üçgen) bölgesini gezmek üzere hareket ediyoruz. Wat Rong Khun (Beyaz Tapınak), Baan Si Dam (Black House) ve Wat Rong Seur (Mavi Tapınak) tapınakları ilk ziyaret noktalarımız. Ardından Mekong nehri’nde Tayland, Laos ve Myanmar’ın kesiştiği noktayı görebileceğimiz tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turumuzda Don Xao Laos adasını da ziyaret edeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6.Gün
Chaiang Mai - Phuket (30/12/2021)

Kahvaltının ardından havalimanına transfer. Yerel havayolu ile Phuket uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.  Phuket’e varışımızı takiben alanda bizleri bekleyen aracımız ile panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Check-in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşme ve serbest zaman. Konaklama otelimizde. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

7.Gün
Phuket (31/12/2021)

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.  Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

8.Gün
Phuket (01/01/2022)

Kahvaltının ardından Phi Phi Adası turu için hareket ediyoruz. Turumuzda Tayland’ın belki de en egzotik adasına özel sürat teknesi ile gidiyoruz. Sürat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşıyoruz. Maymun Plajı’nda Makak maymunlarını görüyor ve binlerce renkli balık ile yüzme ve şnorkel imkanı buluyoruz. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun The Beach filminin bazı bölümlerinin çekildiği Maya Bay’i panaromik olarak görüyoruz. Daha sonra Viking Mağarası’nı ziyaret ediyor öğle yemeğimiz Phi Phi Adası’nda alıyoruz. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilir veya alışveriş yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Phuket’e dönüyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

9.Gün
Phuket - İstanbul (02/01/2022)

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve havalimanı’na transfer. Türk havayolları TK 173 sefer sayılı uçuşu  ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 11 saatlik uçuşun ardından İstanbul’a varıyoruz ve turumuzun sonu.

TUR ROTASI

+Bangkok şehrini Uyuyan Buda, Oturan Buda, Altın Buda , Kraliye Caddesi, eski ve yeni Parlamento binaları ile daha yakından tanıyacağız.

+Asya’ya özgü uzun kuyruklu motorlarla yüzen çarşıyı keşfedeceğiz.

+Kuzey Tayland’ın en ünlü tapınağı Wat Phrathat Doi Suthep’i ziyaret edeceğiz.

+Tayland, Laos ve Myanmar’ın kesiştiği nokta olan Chiang Rai (Altın Üçgen) bölgesini  tekne turu ile görebileceğiz.

+Phuket şehrini yakından tanıma şansımız olacak.

+Tayland’ın belki de en egzotik adası olan Phi Phi adasına özel sürat teknesi ile gidiyoruz.

+Phi Phi adasında bulunan Maymun Plajı’nda Makak maymunlarını görüyor ve binlerce renkli balık ile yüzme ve şnorkel imkanı buluyoruz.

+Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun The Beach filminin bazı bölümlerinin çekildiği Maya Bay'i görme imkanı

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Uçuş Detayı

TK 58     25 ARALIK      ISTBKK    18:35 – 07:50 + 1

TK 173   02 OCAK         HKTIST    11:35 – 18:45

 

Gezi Zamanlaması
Tayland'ı ziyaret etmek için en iyi zaman, sıcaklıkların 29 ° C ile 34 ° C arasında değiştiği Kasım ve Nisan başı arasındaki serin ve kurak mevsimdir. Bununla birlikte, iklim ülke genelinde değişir ve tüm yıl boyunca ziyaret edebilirsiniz. Bu şekilde turizmi tüm yıl devam eder.

Güneyde, iklim doğu ve batı kıyıları arasında farklılık gösterir. Batı kıyısı, dalış ve şnorkelli yüzmenin en iyi olacağı kış aylarında daha elverişlidir.

Tayland'ın doğu kıyısındaki hava yılın çoğu için iyidir. 

 

Sağlık
Tayland’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Turistik bölgelerin harincinde ormanlık ve kırsal alanlara gidiliyorsa doktorunuz ile görüşerek sıtma ilacı alabilirsiniz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

Vize Bilgileri
Türk vatandaşları, Tayland'a gerçekleştirecekleri seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Uçuş Süreleri
İstanbul ile, ülkenin başkenti olan Bangkok arası uçuş süresi yaklaşık olarak 9 saat 30 dakikadır.

 

Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Yanınıza sinek kovucu almanız işinize yarayabilir.

 

Para Birimi
Tayland’ın para birimi Thai Baht’tır (THB). Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi
Türkiye ile Tayland arasında +4 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Tayland'da saat 16.00’dir.

 

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Yemek Kültürü
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne oldukça benzer bir mutfak hâkim. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz. Deniz mahsülleri, baharatları ve sebzeleri bir çok yemeğinde kullanılır.

 

Elektrik
Tayland’da 230 V;  A / B / C /  O  tipi prizler kullanılır.

 

Alışveriş
Bangkok tam bir alışveriş cennetidir. Aradığınız neredeyse her şeyi burada bulabilirsiniz.

 

Önemli Not
Bu turumuza yalnızca 27-39 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Bangkok / Phuket– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
* Havalimanı vergiler
* Bangkok’da 4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
* Chiang Mai’de  4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
* Phuket’de  4* otelde  3 gece oda kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen tüm turlar
* Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
* Türkçe rehberlik hizmetleri
* Seyahat Sigortası
* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Programda belirtilmeyen yemekler,
* Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
* Fazla Bagaj ücreti,
* Kişisel harcamalar,

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4*Furama Silom Bangkok  vb  

https://www.furama.com/silom

                                            

 

4*  Amora Hotel Chiang Mai vb 

www.amorahotels.com/amora-hotel-chiang-mai/

 

 

4* Deevana Plaza Patong

www.deevanaplazaphuket.com