Bangkok'dan Bali'ye Turu

Bangkok'dan Bali'ye Turu

Bangkok'dan Bali'ye Turu Aralık 2021

Bangkok'dan Bali'ye Turu

26 Aralık - 03 Ocak 2022 Türk Havayolları tarifeli seferi ile Tüm Ekstra Turlar Dahil Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
$ 1.660 14.028 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
$ 400 | 3.380 ₺

Bu tur, 27-39 yaş aralığında keşfederken sosyalleşen ve erişebilir bütçeyle en iyi hizmeti Gazella kalitesiyle tercih eden Gazella Nomads’lılar içindir!

Bali | Bangkok | Ubud
Bangkok'un renkli yüzen çarşısı, Ubud'un pirinç tarlaları ve Bali'nin geleneksel dans gösterileri ile deniz - kum - güneşin eşsiz deneyimi...
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Ekstra Turlar Dahil

3*, 4* Otel Seçenekleri

3*, 4* Otel Seçenekleri

2 Öğle yemeği dahil

2 Öğle yemeği dahil

REZERVASYON YAP
1.Gün
İstanbul - Bangkok (26/12/2021)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde buluşmamız ile programımıza başlıyoruz. Türk Havayollarına ait TK58 sefer sayılı uçuşu ile Bangkok’a hareket ediyoruz. Gecelememiz uçakta.

2.Gün
Bangkok (27/12/2021)

Yaklaşık on saatlik bir uçuşun ardından Bangkok’a varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. Turumuz sırasında Uyuyan Buda, Oturan Buda, Altın Buda , Kraliye Caddesi, eski ve yeni Parlamento binaları göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Tur sonrasında otelimize transfer ve odalara yerleşme. Kısa bir dinlenmenin ardından   otelden ayrılıyoruz. Serbest öğlen yemeği molamızın ardından kanallar turumuzu gerçekleştiriyoruz. Kanallar turumuzda motorlu kayığımızla birbirilerine bağlı irili ufaklı kanallar arasında yol alıp yerel halkın yaşamını başka bir açıdan gözlemleme imkanı bulacağız.  Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3.Gün
Bangkok (28/12/2021)

Kahvaltını sonrasında yüzen çarşı turumuzu gerçekleştirmek üzere otelimizden ayırılıyoruz.  Yaklaşık 1,5 saat yolculuğun ardından Asya’ya özgü uzun kuyruklu motorlarla yüzen çarşıya doğru hareket ediyoruz. Su kanalları arasında kurulmuş olan köyleri görerek yüzen çarşıya ulaşıyoruz. Yerel halkın küçük kanolarla tezgahlar kurduğu bu rengarenk çarşıda el emeği eserler, çeşitli hediyelik eşyalar ve yerel meyve-sebzeler satılmaktadır. Öğlen yemeğimizi serbest olarak alacağız. Gezimiz esnasında alışveriş etme imkanı bulacağız.  Gezilerimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

4.Gün
Bangkok - Bali - Ubud (29/12/2021)

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin bildireceği saatte havalimanına hareket ediyoruz. Yerel Havayolları ile  Bali’ye uçuyoruz. Varışımızın ardından Ubud’a hareket ediyoruz. Ubud’da panaromik şehir turumuzu gerçekleştirip ardından otelimize yerleşiyoruz. Spa’da alacağımız masaj servisi ile günün yorgunluğunu atıyor olacağız. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5.Gün
Ubud (30/12/2021)

Kahvaltının ardından ilk olarak Bali’nin yerel dansı olan “Barong Dansını”   izlemek üzere Batubulan köyüne hareket ediyoruz. İyi ile kötünün mücadelesinin anlatıldığı bu güzel performansın ardından sanatçılar köyü Celuk’a hareket ediyoruz. Celuk’ta gümüş ve ahşabın maharetli ellerde nasıl birer sanat eserine dönüştüğünü görme imkanı bulacağız. Öğlen yemeğini turumuz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından Kutsal Su Tapınağı olarak da bilinen Tirta Empul tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınak gezimiz sonrası Gunung Kawi Kraliyet anıtlarını ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Tegalalang pirinç teraslarını görme imkanı buluyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6.Gün
Ubud - Bali (31/12/2021)

Kahvaltının ardından Tanjung Benoa’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Check in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz (14:00 sonrası) Kısa bir dinlenme sonrasında Rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşup Uluwatu Tapınağı’na gitmek üzere hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 100 mt yüksekte bulunan , etrafı ormanlarla çevrili bu güzel tapınağı gezip , ardından Rama ve Shinta’nın aşkını anlatan mitolojik dans gösterisini izleme imkanı bulacağız. Gösterinin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

7.Gün
Bali (01/01/2022)

Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.

8.Gün
Bali - İstanbul (02/01/2022)

Kahvaltının ardından serbest gün. Saat 12:00 ‘a kadar odalarımızı boşaltıyoruz. Rehberimizin bildireceği saatte havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına varışımızı takiben check-in  işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Türk Havayolları TK 67 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

9.Gün
İstanbul (03/01/2022)

Yaklaşık 14 saatlik bir uçuşun ardından İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

TUR ROTASI

+Bangkok şehrini Uyuyan Buda, Oturan Buda, Altın Buda , Kraliye Caddesi, eski ve yeni Parlamento binaları ile daha yakından tanıyacağız.

+Bangkok’da kanallar turumuzda irili ufaklı kanallar arasında yol alıp yerel halkın yaşamını başka bir açıdan gözlemleme imkanı bulacağız.

+Asya’ya özgü uzun kuyruklu motorlarla, yerel halkın küçük kanolarla tezgahlar oluşturup el emeği ürünlerini sattığı rengarenk çarşıya gidip vakit geçireceğiz.

+İyi ile kötünün mücadelesinin anlatıldığı “Barong Dansını”   yerinde, Batubulan köyünde izleyeceğiz.

+Gümüş ve ahşabın maharetli ellerde nasıl birer sanat eserine dönüştüğüne Celuk’ta şahit olacağız.

+ Kutsal Su Tapınağı olarak da bilinen Tirta Empul tapınağında, yerel halkın yan yana dizilmiş çeşmelerde öncesinde selam verip sonra kafalarını ve yüzlerini yıkadıkları bu ritüeli göreceğiz.

+Yukarıdan aşağıya doğru inen yemyeşil bir renge sahip olan Tegalalang pirinç teraslarını görme imkanı bulacağız.

+Deniz seviyesinden 100 mt yüksekte bulunan ve etrafı ormanlarla çevrili Uluwatu Tapınağı ziyaret edeceğiz.

+200'e kadar dansçı ve onlara düzinelerce müzisyenin de eşlik ettiği Rama ve Shinta’nın aşkının anlatıldığı mitolojik dans gösterisini izleyeceğiz.

Bu tur için alternatif tarih bulunmamaktadır.

Uçuş Detayı

18 – 26 Temmuz 2021 (Kurban Bayramı)
TK 58  18 TEMMUZ  ISTBKK      1835 0750 +1 (Varış 19 Temmuz)
TK 67  25 TEMMUZ  DPSIST      2105 0555 +1 (Varış 26 Temmuz)

 

26 Aralık 2021 – 03 Ocak 2022 (Yılbaşı Dönemi)
TK 58  26 ARALIK    ISTBKK      1835 0750 +1 (Varış 27 Aralık)
TK 67  02 OCAK       DPSIST      2105 0555 +1 (Varış 03 Ocak)

 

Gezi Zamanlaması
Tayland'ı ziyaret etmek için en iyi zaman, sıcaklıkların 29 ° C ile 34 ° C arasında değiştiği Kasım ve Nisan başı arasındaki serin ve kurak mevsimdir. Bununla birlikte, iklim ülke genelinde değişir ve tüm yıl boyunca ziyaret edebilirsiniz. Bu şekilde turizmi tüm yıl devam eder.

Güneyde, iklim doğu ve batı kıyıları arasında farklılık gösterir. Batı kıyısı, dalış ve şnorkelli yüzmenin en iyi olacağı kış aylarında daha elverişlidir.

Tayland'ın doğu kıyısındaki hava yılın çoğu için iyidir. 

Endonezya'yı ziyaret yoğun olduğu zaman, havanın; adaya atlamak, şnorkelli yüzme ve kumsalda dinlenmek için mükemmel olduğu Nisan ve Ekim ayları arasıdır. Ekvator'u Aşan Endonezya, tüm yıl boyunca sıcak ve tek değişiklik, ülkenin özellikle güneyde yaygın yağmur gördüğü Kasım ve Mart ayları arasında geliyor. Yağmur, sahilde dinlenmek için planlarınızı bozsa da, bazı hoş değişiklikler getiriyor. Endonezya’nın zengin tapınak koleksiyonu yılın bu zamanında genellikle daha sessizdir ve keşifleri çok daha tatmin edici hale getirir. Manzara güzel ve dağlık bölgelere girerseniz, sıcaklıklar daha düşüktür, bu da alçak yerdeki nemli koşullardan hoş bir değişiklik olabilir.

 

Sağlık
Bangkok ve Endonezya’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Turistik bölgelerin harincinde ormanlık ve kırsal alanlara gidiliyorsa doktorunuz ile görüşerek sıtma ilacı alabilirsiniz. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.​

 

Vize Bilgileri
Tayland'a umuma Mahsus,Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkelere yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Endonezya’da umuma Mahsus Pasaport hamilleri kapı vizesine tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 

Uçuş Süreleri
İstanbul ile Jakarta arası direkt uçuş imkanı mevcut olup uçuş süresi yaklaşık olarak 12 saattir.

Bangkok ile İstanbul arası direkt uçuş imkanı mevcut olup uçuş süresi yaklaşık olarak 11 saattir.

 

Para Birimi
Tayland para birimi Baht (THB) Endonezya’nın para birimi IDR Endonezya Rupiahı dır. Seyahatiniz esnasında yanınıza Dolar almanızı öneririz.

 

Saat Dilimi
Bali ile Türkiye arasında 5, Bangkok ile Türkiye arasında 4 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Bali’de  17:00 , Bangkok’da 16:00 dır

 

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır .

 

Elektrik
Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt  Prizler Cve F tipi prizlerdir.   

 

Alışveriş
Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el sanatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür. Ayrıca elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor.

 

Önemli Not
Bu turumuza yalnızca 27-39 yaş arası misafirlerimizi kabul edebiliyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Bangkok /Bali– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
* Havalimanı vergiler
* Yerel Hava Yolları ile Bangkok –Bali  arası ekonomi sınıf uçak bileti
* Havalimanı vergiler
* Bangkok’da 4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
* Ubud’da  3* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama
* Nusa Dua’da 3* otelde  2 gece oda kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen tüm turlar
* Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
* Türkçe rehberlik hizmetleri
* Seyahat Sigortası
* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu  

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Programda belirtilmeyen yemekler,
* Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
* Fazla Bagaj ücreti,
* Kişisel harcamalar,

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

4*Furama Silom Bangkok  vb  

https://www.furama.com/silom

3*  Cendana Resort Ubud vb  

http://www.cendanaresort-spa.com/

3* İbis Benoa Nusa Dua vb                                                                                   

https://all.accor.com/hotel/8449/index.tr.shtml