Ubud - Bali - Bangkok
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

2 Öğle Yemeği Dahil

2 Öğle Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.690 USD

2 Yetişkin Fiyatı
3.380 USD
54.259 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Bangkok

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde buluşma noktamızda buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile ile Bangkok’a hareket ediyoruz. Yaklaşık on saatlik bir uçuşun ardından Bangkok’a varıyoruz. Pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından alanda bizleri bekleyen özel araçlarımız ile dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde

Uçuş No: TK68 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 12 Eylül 2022 - Saat: 01:45 - Varış: Bangkok - Tarih: 12 Eylül 2022 - Saat: 15:25
2. Gün
Bangkok

Kahvaltının ardından yüzen çarşı’yı keşfetmek üzere otelimizden hareket ederek yaklaşık 1,5 saat yol alıyoruz. Ardından Asya’ya özgü uzun kuyruklu motorlarla yüzlerce su kanalı arasında kurulmuş olan köyleri görerek yüzen çarşıya ulaşıyoruz. Yerel halkın küçük kanolarla tezgahlar kurduğu bu rengarenk çarşıda; çeşitli hediyelik eşyalar, el emeği eserler ve yerel meyve-sebzeler satılmaktadır. Tur bitimi yerel lezzetleri tatmak üzere öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından Bangkok’a dönüp şehri keşfedeceğiz. Turumuz esnasında 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğindeki Uyuyan Buda, Oturan Buda, Altın Buda, eski ve yeni Parlamento binaları ve Kraliye Caddesi görülecek yerler arasında. Gezilerimizin sonrası otelimize transfer ve check in yapıyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından Kanallar turu için otelden ayrılıyoruz. Kanallar turumuzda motorlu kayığımızla birbirilerine bağlı irili ufaklı kanallar arasında yol alıp yerel halkın yaşamını başka bir açıdan gözlemleme imkanı bulacağız. Gezinin ardından günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde

3. Gün
Bangkok – Denpasar – Ubud

Kahvaltının ardından otelimizden check out işlemlerimizi yapıp farklı bir kültürü daha tanımak üzere havalimanına doğru yola koyuluyoruz. Yerel havayolları ile Endonezya’ya gitmek üzere uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Denpasar’a varışımızın ardından havalimanında bekleyen otobüsümüze biniyor ve Ubud’a doğru hareket ediyoruz. Ubud’a varışımızla birlikte öğle yemeğimizi Bebek Tebasari’de çıtır ördek’le yapıyoruz. Öğlen yemeği sonrası Ubud merkezi gezeceğiz. İçinde dünyanın en güzel Starbuck’ının bulunduğu lotus çiçeklerle kaplı havuzu olan Saraswati tapınağını ve King’s palace’ı yakınadan tanıyor, ardından Tukies ‘de Hindistan cevizi dondurmayı tadabilmek için kısa bir mola veriyoruz. Tur bitiminde de Ubud pazarında alışveriş için serbest zamanımız olacak. Tüm bu keşiflerden sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Ubud

Kahvaltının ardından öncelikle Tegalalang pirinç teraslarını göreceğiz. Ardından Kutsal Su Tapınağı olarak da bilinen Tirta Empul tapınağını ziyaret ediyoruz. Tapınak gezimiz sonrası Batur Volkanı’nın eşsiz güzelliğini görmek ve krater gölü manzarası eşliğinde öğle yemeğimizi almak üzere Kintamani’ye gidiyoruz. Yemeğin ardından Goa Gajah tapınağı gezisi ile keşfimize devam ediyor ve günü Ubud’un dünyaca ünlü Monkey Forest / temple gezisiyle bitiriyoruz. Dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Ubud – Bali (Nusa Dua)

Kahvaltının ardından Tanjung Benoa’ya hareket ediyoruz. Check in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz (14:00 sonrası) Tüm gün denizin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde. Öğleden sonra Kecak Dansı ve Uluwatu Tapınağı turu için rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşup Uluwatu Tapınağı’na gitmek üzere hareket edeceğiz. Deniz seviyesinden 100 mt yüksekte bulunan ,etrafı ormanlarla çevrili bu güzel tapınağı gezip , ardından Rama ve Shinta’nın aşkını anlatan mitolojik dans gösterisini izleme imkanı bulacağız. Gösterinin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde olacaktır.

6. Gün
Bali

Kahvaltının ardından serbest zaman. Öğleden sonra Tanah Lot & Taman Ayun Turu için rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşuyoruz. İlk durağımız Taman Ayun Tapınağı olacak. İsmi güzel bahçe anlamına gelen bu güzel tapınağı ve bahçelerini görme imkanı bulacağız. Ardından Alas Kedaton Maymun Ormanlarından geçerek Tanah Lot Tapınağına varacağız. Tapınağı gezdikten sonra güneşin okyanus üzerinde batışını izleme imkanı bulacağız. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde olacaktır.

7. Gün
Bali – Denpasar – İstanbul

Kahvaltının ardından otelden check out işlemlerimizi yapıp Beratan gölüne gidiyor ve Bali’nin simgelerinden biri olan Pura Ulun Danu Bratan tapınağını görüyoruz. Tapınağı gezdikten sonra Bali’nin en ikonik görüntüsü olan ve tarihte şehrin giriş kapısı olarak kullanılan Handara kapısına gidiyor ve burada fotoğraf molası veriyoruz. Molanın ardından havalimanına doğru hareket edeceğiz. Yol üzerinde uçak saatine göre farklı sanat köylerinde, Mas (ahşap işçilik) celuk (gümüş,altın) gibi mola verecek ve son alışverişlerimizi gerçekleştireceğiz. Havalimanına varışımızı takiben check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

Uçuş No: TK67 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Denpasar - Tarih: 19 Eylül 2022 - Saat: 21:00 - Varış: Istanbul - Tarih: 20 Eylül 2022 - Saat: 04:45
8. Gün
İstanbul

Sabah saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu, bir sonraki keşfinizde görüşmek üzere..

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Bangkok (BKK) – Denpasar (DPS) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4* otellerde 6 gece oda kahvaltı konaklama
 • 2 öğle yemeği
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüs ile tüm transferler
 • Kintamani (Volkan), Kutsal Maymun Ormanı ve Tapınaklar, Tanah Lot & Taman Ayun Turu gezileri
 • Yüzen çarşı turu, Kecak Dansı ve Uluwatu Tapınağı turu
 • Bangkok şehir turu ve Kanallar gezisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • İç hat bağlantı bileti
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Dahil olan yemekler esnasında içecekler
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Şoför tipleri 5-10 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
12 Eylül 2022 | 19 Eylül 20224* Oteller 1.690 USD1.690 USD1.990 USD-

Genel Bilgiler


Sağlıklı Seyahat

Gazella Turizm turlarında hizmet veren tur rehberleri, yerel rehberler, hizmet veren tüm şoförler ve araç görevlileri çift aşılıdır.Tura katılan misafirlerimizin tamamının aşılı olduğuna dikkat ediyoruz. Bu nedenle hem ülkemizde hem de ziyaretini gerçekleştirdiğimiz ülke Sağlık Bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını rica ediyor veya son üç ay içerisinde COVID-19 hastalığını geçirerek bağışıklık geliştirme zorunluluğu arıyoruz.0-12 yaş arası çocuklarda aşı zorunluluğu yoktur ancak bu durum turda ziyaret edilen ülkenin uygulamasına göre değişiklik gösterebilir.Sağlıklı Seyahat konsepti kapsamında, rezervasyon anında tüm misafirlerin HES kodlarının sisteme girilmesi gerekmektedir.

Oteller

4**** Novotel Suites Bangkok vb.

4**** Element Bali Ubud vb.

4**** Sadara Resort Benoa vb.

Katılım Şartları

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize

Bangkok (Tayland)

Umumi Pasaport               -            Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport                   -            Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu             -            Vize gerekli değil

Bali & Ubud (Endonezya)

Umumi Pasaport               -           kapıda vize 35usd             

Yeşil Pasaport                   -           kapıda vize 35usd             

Hizmet Pasaportu             -           kapıda vize 35usd

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık

Tayland ve Endonezya’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

Uçuş Süreleri

İstanbul    - Bangkok    09 sa 40 dk

Denpasar  - İstanbul    13 sa 15 dk

Konaklama

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi

Endonezya’nın para birimi (IDR) Endonezya Rupiahı dır. Tayland para birimi Baht (THB).

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi

Bali ile Türkiye arasında +5, Bangkok ile Türkiye arasında +4 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Bali’de  17:00 , Bangkok’da 16:00 dır.

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır.

Elektirik

Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

Alışveriş

Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür.

Önemli Notlar

*** Gazella Nomads turları sadece 34-44 yaş arası gezginlere hizmet vermektedir.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.